Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
memus

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): chrzanów
Posiadane auto: fiat ducato 2.3 Mercedes Sprinter 315
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 15:57
Temat postu:

CB radio co proponujecie .


Witam i mam takie pytanko chciałbym zamontować sobie do swojego Fiat Ducato cb radio lecz jestem troszku zielony na ten temat i chciałbym wysłuchać waszej opinii na temat :

jakie najlepsze radyjko zakupić

znajomy proponuje mi uniden pro 520xl ( co myślicie o tym )

jaką antenę czy na magnes czy stałą ( posiadam ducato podwyższane )

i opisujcie jakie wy macie radyjka i jak wam się spisują

dzięki i pozdrawiam Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 16:02
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


ja posiadam tti770 z antenką lemm-a w dziurze w dachu :bigok: znaczy się dziura jest z boku w tej jakby owiewce nad kabiną kierownika ogólnie fajnie się sprawuje, na uchwycie uchylnym itp. itd.

uniden na presidencie robiony więc nie powinieneś narzekać Smile Cool
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 20:32
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Tylko nie uniden 520, te radia nie mają europejskiego certyfikatu używalności, z tego względu że wytwarzają skrośne harmoniczne które to powodują zakłócenia w urządzeniach RTV. Jeśli na drodze zatrzyma cię namolny służbista to może cię ukarać i zatrzymać to radyjko. Kup sobie radio, może z dobrych marek to prezydenty lub alany, w ostateczności może być niezawodna onwa. Radzę ci kup radio które ma filtr przeciw zakłóceniowy ANL, bo w niektórych autach urządzenia elektryczne powodują takie zakłócenia, że nie idzie tego słuchać, nawet na 5 S, a filtr wycina to. Antena na magnesie, nie długa. Zaraz wytłumaczę dlaczego. Na magnesie - bo można schować do kabiny, po drugie - gdy zahaczysz o wiadukt, drzewo, drzwi w garażu, to najwyżej spadnie i zawiśnie na kablu. Nie zostanie zniszczona i pogięta kabina czy uchwyt przy stałym zamocowaniu. Krótka dlatego, że wystarcza abyś słyszał 15 km w tył i 15 do przodu. Gdy jest długa słychać cię dalej ( ale po co? ) i zbiera wszelkie możliwe zakłócenia, nawet od innych samochodów z niesprawna instalacją elektryczna, a nawet od anten satelitarnych umieszczonych na domach w pobliży drogi. A jeśli będzie propagacja fali to nawet nie dogadasz się z pojazdem znajdującym się 2 km od ciebie. Mówi ci to krótkofalowiec, a wcześniej cbista z 20 letnim doświadczeniem.
Posiadam radio wstęgowe - Prezydent Georg- super radio, ale bardzo drogie.


Ostatnio zmieniony przez archive_26 dnia Pon 02 Mar 2009, 09:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
szpunt

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 21

Posiadane auto: Ducato III 2,2 MJ 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 07:55
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Pytanie laika w temacie:
Czy takie radio + antena, zakupione w sklepie, montujemy, podłączamy i już działa, czy też jeszcze trzeba taki zestaw jakoś dostrajać tzn. antenę do radia? Czy jest potrzebny do tego jakiś magik, czy wszystko można zrobić na zasadzie; A.Słodowy: "Zrób to sam"?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:07
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


najlepiej dostroić....a co do unidena bierz i się nieprzejmuj duperelami...polcija nie patrzy jakie masz radyjko ... a po drugie jest zakaz sprzedaży ich a nie używania Twisted Evil
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:27
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


szpunt napisał:
Pytanie laika w temacie:
Czy takie radio + antena, zakupione w sklepie, montujemy, podłączamy i już działa, czy też jeszcze trzeba taki zestaw jakoś dostrajać tzn. antenę do radia? Czy jest potrzebny do tego jakiś magik, czy wszystko można zrobić na zasadzie; A.Słodowy: "Zrób to sam"?


Tak, należy dostroić anteną do radia, a raczej do nadajnika. Radio możesz zamontować sam. W niektórych sklepach posiadają urządzenia ( reflektometr ) do strojenia, czasem nawet pomagają zamontować i stroić za niewielka opłatą ( 10-20 zł. )Gdy kupisz w dobrym serwisie to zrobia to za darmo. Stroić musisz, gdyż słuchać możesz, ale przy złym SWR uszkodzisz nadajnik, a szczególnie spali się końcówka mocy. Stroi się też kabel, ale to już przy stacjach stacjonarnych i przy długim kablu, ale to samochodowych nie dotyczy.
Radzę też aby nie kupować Chińskich podróbek, bo to są radia jednorazowego użytku, po zepsuciu się nadaje się do śmietnika ( nie idzie tego dziadostwa naprawić, a układ scalony kosztuje prawie cenę radia )
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


GrekuPL napisał:
a co do unidena bierz i się nie przejmuj duperelami...policja nie patrzy jakie masz radyjko ... a po drugie jest zakaz sprzedaży ich a nie używania Twisted Evil

W ty temacie się z tobą nie zgodzę, jesteś w błędzie, policja dokładnie wie jakie radia mogą być używane, nawet co nie którzy są wyposażeni w reflektometry i sprawdzać może moc radia. Taki przypadki widziałem, dlatego napisałem o namolnych służbistach. Widocznie się z tym nie spotkałeś. A jeśli jest zakaz sprzedawania, to logiczne, że również używania. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 15:16
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


memus Uniden 520 + Sirio Turbo 800, zamontowana nad kierowcą( z boku, tak jak u GrekuPL" Mi w zupełności wystarcza.

stary szofer Piszę się PRESIDENT.
Alany, strasznie szumią.Miałem nie jedną kontrolę i nie doczepili sie do radia.Mam je w bardzo widocznym miejscu. Żadnych problemów nie miałem.
A jak policja sprawdza tą moc radia niby?
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Bebilon napisał:
stary szofer Piszę się PRESIDENT.
Alany, strasznie szumią.Miałem nie jedną kontrolę i nie doczepili sie do radia.Mam je w bardzo widocznym miejscu. Żadnych problemów nie miałem.
A jak policja sprawdza tą moc radia niby?

Wiem jak się pisze i wiem jak się czyta, ale w tej kwestii to nie ma za bardzo znaczenia. Jak już napisałem jak jest namolny to doczepi ci się do wszystkiego, nawet do zaśniedziałego akumulatora z stwierdzeniem że zagraża pożarem auta. Widocznie Pan jeszcze mało widział w swoim życiu, jak się chce dopieprzyć to do wszystkiego się doczepi, nawet pod auto będzie zaglądał. A moc mierzy jak, już napisałem, reflektometrem. Jest to małe urządzenia do mierzenia SWR oraz mocy wyjściowej radia. Dzisiaj mało kto używa radia wstęgowego które w AM osiąga 15-20 Wat i ma rozszerzony zakres częstotliwości, do tak zwanych 10 czterdziestek, co też sprawdzali gdy jeszcze obowiązywała rejestracja radia w PAR. Zapewniam Pana że niektórzy policjanci znają się na tym bardzo dobrze. Daje taki przykład bo takie 3 kontrole mnie osobiście spotkały, nie wiem czy miałem pecha, ale tak było, dlatego o tym piszę.
Dopiszę gdzie miałem kontrole, jedną w Helenówku koło Pruszkowa, drugą pod Wrocławiem na autostradzie, oraz jedną bardzo dawno pod Bydgoszczą ,i tam mnie ukarał, a był bardzo [cenzura], bo nawet leków przeterminowanych w apteczce się dopierniczył, i chciał radio zabrać, ledwie dziada uprosiłem. A miałem zamontowane Lafajet Apacz (wstęgowe, bardzo drogie radio, jak na komunistyczne czasy).


Ostatnio zmieniony przez archive_26 dnia Czw 05 Mar 2009, 10:55, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 14:18
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


stary szofer i co tak po prostu podłączają niby ten "reflektometr" miedzy antenę i radio i sprawdzają?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 15:04
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


filozofii z tym dużej nie ma...

kupujesz takie coś

http://allegro.pl/item571282252_miernik_swr_420_reflektometr_instrukcja_pl.html

i mierzysz...ale tak jak mówię wiele kilometrów robię dziennie i pierwsze słyszę aby sprawdzali cb teraz...
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 20:22
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


GrekuPL tym co pokazałeś mierzy się SWR (dopasowanie)
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=169
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 23:05
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


stary szofer o mierzeniu mocy radia tam nic nie wyczytałem sensownego.Jak się sprawdza SWR to wiem.
Ale pisałeś o tym że policja może sprawdzić przez taki reflektometr moc radia z jaką nadaje. Jak oni to robią?
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 10:40
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


W bardzo prosty sposób, przesuwa przełącznik na FWD i wskaźnik wskazuje czy jest 4 waty, czy 10, a po przesunięciu następnego przełącznika 100w, pokaże moc od 10 - 100wat. Radia wstęgowe po podkręceniu uzyskują od 25 - 50 wat mocy na USB, a w AM i Fm od 10- 20wat.
A tu jeszcze w sprawie Unidenów , proszę obejrzeć to, oraz forum z tymi sprawami związane.
http://www.cbradio.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4857
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System