Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
memus

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): chrzanów
Posiadane auto: fiat ducato 2.3 Mercedes Sprinter 315
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 15:57
Temat postu:

CB radio co proponujecie .


Witam i mam takie pytanko chciałbym zamontować sobie do swojego Fiat Ducato cb radio lecz jestem troszku zielony na ten temat i chciałbym wysłuchać waszej opinii na temat :

jakie najlepsze radyjko zakupić

znajomy proponuje mi uniden pro 520xl ( co myślicie o tym )

jaką antenę czy na magnes czy stałą ( posiadam ducato podwyższane )

i opisujcie jakie wy macie radyjka i jak wam się spisują

dzięki i pozdrawiam Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 16:02
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


ja posiadam tti770 z antenką lemm-a w dziurze w dachu :bigok: znaczy się dziura jest z boku w tej jakby owiewce nad kabiną kierownika ogólnie fajnie się sprawuje, na uchwycie uchylnym itp. itd.

uniden na presidencie robiony więc nie powinieneś narzekać Smile Cool
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 20:32
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Tylko nie uniden 520, te radia nie mają europejskiego certyfikatu używalności, z tego względu że wytwarzają skrośne harmoniczne które to powodują zakłócenia w urządzeniach RTV. Jeśli na drodze zatrzyma cię namolny służbista to może cię ukarać i zatrzymać to radyjko. Kup sobie radio, może z dobrych marek to prezydenty lub alany, w ostateczności może być niezawodna onwa. Radzę ci kup radio które ma filtr przeciw zakłóceniowy ANL, bo w niektórych autach urządzenia elektryczne powodują takie zakłócenia, że nie idzie tego słuchać, nawet na 5 S, a filtr wycina to. Antena na magnesie, nie długa. Zaraz wytłumaczę dlaczego. Na magnesie - bo można schować do kabiny, po drugie - gdy zahaczysz o wiadukt, drzewo, drzwi w garażu, to najwyżej spadnie i zawiśnie na kablu. Nie zostanie zniszczona i pogięta kabina czy uchwyt przy stałym zamocowaniu. Krótka dlatego, że wystarcza abyś słyszał 15 km w tył i 15 do przodu. Gdy jest długa słychać cię dalej ( ale po co? ) i zbiera wszelkie możliwe zakłócenia, nawet od innych samochodów z niesprawna instalacją elektryczna, a nawet od anten satelitarnych umieszczonych na domach w pobliży drogi. A jeśli będzie propagacja fali to nawet nie dogadasz się z pojazdem znajdującym się 2 km od ciebie. Mówi ci to krótkofalowiec, a wcześniej cbista z 20 letnim doświadczeniem.
Posiadam radio wstęgowe - Prezydent Georg- super radio, ale bardzo drogie.


Ostatnio zmieniony przez archive_26 dnia Pon 02 Mar 2009, 09:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
szpunt

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 21

Posiadane auto: Ducato III 2,2 MJ 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 07:55
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Pytanie laika w temacie:
Czy takie radio + antena, zakupione w sklepie, montujemy, podłączamy i już działa, czy też jeszcze trzeba taki zestaw jakoś dostrajać tzn. antenę do radia? Czy jest potrzebny do tego jakiś magik, czy wszystko można zrobić na zasadzie; A.Słodowy: "Zrób to sam"?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:07
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


najlepiej dostroić....a co do unidena bierz i się nieprzejmuj duperelami...polcija nie patrzy jakie masz radyjko ... a po drugie jest zakaz sprzedaży ich a nie używania Twisted Evil
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:27
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


szpunt napisał:
Pytanie laika w temacie:
Czy takie radio + antena, zakupione w sklepie, montujemy, podłączamy i już działa, czy też jeszcze trzeba taki zestaw jakoś dostrajać tzn. antenę do radia? Czy jest potrzebny do tego jakiś magik, czy wszystko można zrobić na zasadzie; A.Słodowy: "Zrób to sam"?


Tak, należy dostroić anteną do radia, a raczej do nadajnika. Radio możesz zamontować sam. W niektórych sklepach posiadają urządzenia ( reflektometr ) do strojenia, czasem nawet pomagają zamontować i stroić za niewielka opłatą ( 10-20 zł. )Gdy kupisz w dobrym serwisie to zrobia to za darmo. Stroić musisz, gdyż słuchać możesz, ale przy złym SWR uszkodzisz nadajnik, a szczególnie spali się końcówka mocy. Stroi się też kabel, ale to już przy stacjach stacjonarnych i przy długim kablu, ale to samochodowych nie dotyczy.
Radzę też aby nie kupować Chińskich podróbek, bo to są radia jednorazowego użytku, po zepsuciu się nadaje się do śmietnika ( nie idzie tego dziadostwa naprawić, a układ scalony kosztuje prawie cenę radia )
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


GrekuPL napisał:
a co do unidena bierz i się nie przejmuj duperelami...policja nie patrzy jakie masz radyjko ... a po drugie jest zakaz sprzedaży ich a nie używania Twisted Evil

W ty temacie się z tobą nie zgodzę, jesteś w błędzie, policja dokładnie wie jakie radia mogą być używane, nawet co nie którzy są wyposażeni w reflektometry i sprawdzać może moc radia. Taki przypadki widziałem, dlatego napisałem o namolnych służbistach. Widocznie się z tym nie spotkałeś. A jeśli jest zakaz sprzedawania, to logiczne, że również używania. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 15:16
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


memus Uniden 520 + Sirio Turbo 800, zamontowana nad kierowcą( z boku, tak jak u GrekuPL" Mi w zupełności wystarcza.

stary szofer Piszę się PRESIDENT.
Alany, strasznie szumią.Miałem nie jedną kontrolę i nie doczepili sie do radia.Mam je w bardzo widocznym miejscu. Żadnych problemów nie miałem.
A jak policja sprawdza tą moc radia niby?
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


Bebilon napisał:
stary szofer Piszę się PRESIDENT.
Alany, strasznie szumią.Miałem nie jedną kontrolę i nie doczepili sie do radia.Mam je w bardzo widocznym miejscu. Żadnych problemów nie miałem.
A jak policja sprawdza tą moc radia niby?

Wiem jak się pisze i wiem jak się czyta, ale w tej kwestii to nie ma za bardzo znaczenia. Jak już napisałem jak jest namolny to doczepi ci się do wszystkiego, nawet do zaśniedziałego akumulatora z stwierdzeniem że zagraża pożarem auta. Widocznie Pan jeszcze mało widział w swoim życiu, jak się chce dopieprzyć to do wszystkiego się doczepi, nawet pod auto będzie zaglądał. A moc mierzy jak, już napisałem, reflektometrem. Jest to małe urządzenia do mierzenia SWR oraz mocy wyjściowej radia. Dzisiaj mało kto używa radia wstęgowego które w AM osiąga 15-20 Wat i ma rozszerzony zakres częstotliwości, do tak zwanych 10 czterdziestek, co też sprawdzali gdy jeszcze obowiązywała rejestracja radia w PAR. Zapewniam Pana że niektórzy policjanci znają się na tym bardzo dobrze. Daje taki przykład bo takie 3 kontrole mnie osobiście spotkały, nie wiem czy miałem pecha, ale tak było, dlatego o tym piszę.
Dopiszę gdzie miałem kontrole, jedną w Helenówku koło Pruszkowa, drugą pod Wrocławiem na autostradzie, oraz jedną bardzo dawno pod Bydgoszczą ,i tam mnie ukarał, a był bardzo [cenzura], bo nawet leków przeterminowanych w apteczce się dopierniczył, i chciał radio zabrać, ledwie dziada uprosiłem. A miałem zamontowane Lafajet Apacz (wstęgowe, bardzo drogie radio, jak na komunistyczne czasy).


Ostatnio zmieniony przez archive_26 dnia Czw 05 Mar 2009, 10:55, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 14:18
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


stary szofer i co tak po prostu podłączają niby ten "reflektometr" miedzy antenę i radio i sprawdzają?
Powrót do góry
GrekuPL

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ducato 10 2.8D 2001, ducato 14 2.5D 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 15:04
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


filozofii z tym dużej nie ma...

kupujesz takie coś

http://allegro.pl/item571282252_miernik_swr_420_reflektometr_instrukcja_pl.html

i mierzysz...ale tak jak mówię wiele kilometrów robię dziennie i pierwsze słyszę aby sprawdzali cb teraz...
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 20:22
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


GrekuPL tym co pokazałeś mierzy się SWR (dopasowanie)
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=169
Powrót do góry
Bebilon

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 23:05
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


stary szofer o mierzeniu mocy radia tam nic nie wyczytałem sensownego.Jak się sprawdza SWR to wiem.
Ale pisałeś o tym że policja może sprawdzić przez taki reflektometr moc radia z jaką nadaje. Jak oni to robią?
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 10:40
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) CB radio co proponujecie .


W bardzo prosty sposób, przesuwa przełącznik na FWD i wskaźnik wskazuje czy jest 4 waty, czy 10, a po przesunięciu następnego przełącznika 100w, pokaże moc od 10 - 100wat. Radia wstęgowe po podkręceniu uzyskują od 25 - 50 wat mocy na USB, a w AM i Fm od 10- 20wat.
A tu jeszcze w sprawie Unidenów , proszę obejrzeć to, oraz forum z tymi sprawami związane.
http://www.cbradio.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4857
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System