Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) GP 1.4 8V 5D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
garys

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Cze 2006, 12:46
Temat postu:

GP 1.4 8V 5D


Jestem posiadaczem tego autka, wersja Energy, wyposażenie przyzwoite, wrażenia z jazdy pozytywne, dużo miejsca we wnętrzu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
garys

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sty 2007, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1.4 8V 5D


Pozwoliłem sobie nie edytyować mojego posta tylko napisać nowego.

Nie jest nas tu zbyt wielu mowa o posiadaczach GP dlatego zachęcam również do odwiedzin forum z linka poniżej.
Każdy znajdzie coś dla siebie.


http://www.fiatpunto.com.pl/
Powrót do góry
salamander

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 21:16
Temat postu:

wersja estiva 1,4 8V


Rewelacja z tym pendivem i Blue & me. MP3 śmigają super. Komendy glosowe też. Jedyne co mnie niepokoi to parę rzeczy. Auto ma dopiero 2kkm i jest dość mułowate. Podobno to się poprawi po ok 5kkm. Więc czekam z niecierpliwością na ten szczęśliwy dzień. Po drugie na dziurach wydaje jakieś dziwne dzwięki. Auto nowe, a moje 12 letnie Megane lepiej znosi nierówności. Gdzieś na jakimś teście GP wyczytałem, że to bolączka tego auta. Czy inni też to potwierdzą? Dźwięk przytłumiony, jakby wgniatany dekiel z puszki - to takie denerwujące. Następną bolączką to mało osłonięty silnik od spodu. Mało przejechane a silnik opaćkany jakby auto mialo kilka lat. Przednie nadkola mają jakieś nieszczelne zaślepki. Komora silnika od spodu w ogólnie nie osłonięta. Tragedia. Montował ktoś z Was już jakieś osłony? Są w ogóle takie osłony w sprzedaży?
I jeszcze jedno. Czy ktoś ma może zamontowany drążek stabilizacyjny między mocowaniami kolumn McPersona w komorze silnika. Niejedno auto to ma (różne typy i marki). Ciekawi mnie czy w GP też idzie to zamontować, bo jak patrzę pod maską to nie ma tam właściwie miejsca na coś takiego. Prosze o komentarze
_________________
Pozdrawiam
Focus 1,6 TDCI 2010
Grande 1,4 8V 2008
Powrót do góry
gadu-gadu
drwal19

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 29


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2009, 13:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1.4 8V 5D


hmm no ja Ci niestety nie pomogę, wlasnie zastanawiam sie nad zakuem Grande unto, pomyslalem ze pierwszym miejscem gdzie znajde jakies rzeczowe opinie to bedzie to forum, nie zawiodlem sie....Smile ten Twoj problem z tym silnikiem to taki powazny? czy moze jestes na to wyczulony? moj kumpel tym jezdzi i poki co nie narzekal na niego. jakie sa Twoje wrazenia z jazdy?
Powrót do góry
tomsel

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia cee'd SW 2,0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 12:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1.4 8V 5D


Od kogo uzyskałeś informację, że silnik się rozkręci i nie będzie "mułowaty" po przekroczeniu danego przebiegu? W obecnie produkowanych samochodach kwestia dotarcia silnika praktycznie nie występuje, chociaż w niektórych wersjach "sportowych" zaleca się nie przekraczanie określonej ilości obrotów lub prędkości. Wśród posiadanych przez nas samochodów z silnikiem 1,4 77KM nikt nie zaobserwował jakiejś magicznej poprawy osiągów wraz z upływem czasu użytkowania. Jeśli ktoś sam miał taki przypadek to proszę o szczegóły, bo to naprawdę ciekawa sprawa Shocked

Co do układu jezdnego i zachowania się na nierównościach to wystarczy porównać rozstaw osi GP i Meganki. Zresztą francuskie auta są pod tym kątem dużo bardziej komfortowe a różnica w dacie produkcji, jeśli auto jest zadbane nie jest aż tak istotna.

Co do osłony silnika to standardowo nie ma jej w ofercie, ponieważ nie jest wymagana ze względów technicznych. Ale oczywiście można osłonę dokupić, chociażby pod podanym linkiem: http://oslonasilnika.gratka.pl/oferta/

Jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości co do układu jezdnego to zapraszam na jazdy testowe, na któych można samemu przekonać się o wadach i zaletach układu jezdnego.

Warto wspomnieć o funkcji CITY, która wyczula układ wspomagania kierownicy Dualdrive (TM) i czyni kierowanie znacznie prostyszym zwłaszcza w ruchu miejskim czy przy parkowaniu. Do tego sterowanie radiem CD/MP3 i Blue&Me w kole kierownicy czy port USB, komputer pokładowy, regulacja wysokości fotela kierowcy, regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach, pełnowymiarowe koło zapasowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 12:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
koola

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): nie wiem
Posiadane auto: Grande
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sie 2010, 00:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1.4 8V 5D


Posiadam GP od 3 miecha i powiem tak zawieszenie jest głośne jak na tak nowe autko nie powiem nierówności wybiera dobrze ale dość intensywnie głosno przy tym się zachowuje ?
Moim zdaniem jest to zawieszeni zbyt głośne i podczas jazdy słychać tylko stukot zawieszenia a nie silnik i pod względem głośności zawieszenie jestem zawiedziony no i jeszcze kilka rzeczy by sie znalazło do poprawy
Powrót do góry
salamander

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) GP 1.4 8V 5D


Witam ponownie. Auto ma już prawie 2 lata i mogę się podzielić dalszymi spostrzeżeniami. Stuki zawieszenia, o których pisałem poprzednio spowodowane były wadą fabryczną. Fiat wymienił mi na gwarancji łożyska amortyzatorów. I jak ręką odjął. Sprawa brudnego silnika - ostatnio na dniach otwartych oglądałem nowsze egzemplarz i już w nadkolach nie mają takich wielkich szpar. Więc FIAT to poprawił. Ja tego nie zgłaszam bo we własnym zakresie sobie te szpary pozatykałem. Ale fakt - to wielkie niedopatrzenie ze strony Fiata, ze w miesięcznym aucie miałem tak zasyfiony silnik. Założyłem sobie dodatkowo osłonę silnika od spodu. Też ciekawy patent - ta osłona nie zakrywa 100% spodu! Ale zawsze coś! Jeśli chodzi o dotarcie: Fakt dzisiejsze silniki sa juz dotarte, A właściwie prawie dotarte. I tak też jest w Punto. Po ok. 5000 km nie zauważymy znaczącej poprawy, ale ona jest. Na dowód tego podam, że zawsze w nowych autach spalanie spada po kilku tysiącach km. Tomsel ma w tej kwestii swoje zdanie i ma do tego prawo - a ja mam swoje i też mam do tego prawo. Generalnie auto warte swojej ceny z tym wyposażeniem (estiva blue&me). Jest parę rzeczy, które mogą denerować. Ale większość cieszy. Przynajmniej mnie. Jeszcze jedno - to Fiat, więc jedna z bardziej ulubionych marek złodzieji. Ja dałem oznakować systemem DNA Auto (warto o tym poczytać) + blokada skrzyni biegow. Śpię trochę spokojniej. Chociaż pewności nigdy mieć nie będę.
_________________
Pozdrawiam
Focus 1,6 TDCI 2010
Grande 1,4 8V 2008
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System