Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 06:14
Temat postu:

Fiat MULTIWAGON - słów kilka




Szukając kilku ciekawych informacji na temat Stilonka w wersji kombi odnieść można wrażenie że albo tych aut jeździ naprawdę niewiele po polskich drogach albo kierowcy tego modelu nie lubią się udzielać Wink

Moi drodzy, podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami na temat MultiWagon'a może wg. poniższego schematu:

- Czy jesteś zadowolony z posiadanego auta?
- Co Ci najbardziej przeszkadza ( usterki, wady )
- Porady dla przyszłych właścicieli Fiata w wersji kombi

Każde uwagi i opinie są na wagę złota. Do dzieła!
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow


Ostatnio zmieniony przez ArekWolf dnia Sob 02 Sty 2010, 10:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
hans15336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 458
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes Benz W211
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 08:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Witaj

Ja możę nie na temat , ale zauważyłemże wszystkie osoby jakie widziałem w tych autach to rodziny ( tzn facet z kobitką i dzieckiem lub dziećmi ) wnioskuje z tego że brak udzielania sie tych osób to po porpostu brak czasu na znaleźenie forum o FIATACH i odpowiedź w takim poście jak Twój.

A co do występowania tego modelu to jeździ go miare dużo Very Happy
_________________
Ex Centomaniak - SC 1.2@100KM
Ex Stilomaniak - Abarth 2,4
Ex Uniomaniak - Uno 1.4 LPG
Gwiazdomaniak - W211 2.2@170KM
Powrót do góry
dudus55

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: fiat stilo MW 1.9 115KM/chip 155KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 22:20
Temat postu:

Re: Fiat MULTIWAGON - słów kilka


ArekWolf napisał:


Szukając kilku ciekawych informacji na temat Stilonka w wersji kombi odnieść można wrażenie że albo tych aut jeździ naprawdę niewiele po polskich drogach albo kierowcy tego modelu nie lubią się udzielać Wink

Moi drodzy, podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami na temat MultiWagon'a może wg. poniższego schematu:

- Czy jesteś zadowolony z posiadanego auta?
- Co Ci najbardziej przeszkadza ( usterki, wady )
- Porady dla przyszłych właścicieli Fiata w wersji kombi

Każde uwagi i opinie są na wagę złota. Do dzieła!

-Tak jestem zadowolony i to bardzo
-Nie przeszkadza mi nic(co do usterek to raczej czasami jakiś komunikat na komputerze-Ponowne odpalenie eliminuje problem i ponoć wymiana akumulatora na nowy-mój ma 5,5 roku)
-A co do porad to nie słuchać głupkowatych wypowiedzi że to fiat i tym podobnych.Auto rewelacja a spalanie na medal.A przy okazji wszystkie fabryki ograniczają produkcje i zwalniają ludzi a odziwo nie FIAT i FORD.TO CHYBA MÓWI ZA SIEBIE.
_________________
dudus55
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 08:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy i prowadzenie, różni się ono od wersji 3D i 5D? Może ktoś miał okazję prowadzić obie wersje...
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
tom-ek

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 18

Posiadane auto: fiat stilo multiwagon 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


ja posiadam stilo multiwagon ale wersje angielską ,mieszkam w irlandii,auto super olbrzymie w srodku duzo miejsca na nogi zwlaszcza z tylu, jedyne problemy to elektronika ale przestaje zwracac uwagena to, pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 20:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


- Jak do tej pory to jestem zadowolony. Na trasach do 100km wręcz wyśmienicie a na dalsze trasy to też sobie radzi. Kupiłem z racji duuużego bagażnika i opłacało się.
- przeszkadza regulacja wysokości fotela kierowcy. Reguluje sie samo siedzisko a oparcie zostaje. Uwypuklenie lędźwiowe też i do tego trzeba się przyzwyczaić.
- Porady:
1. Nie słuchać że fiat to to albo tamto. Większość tych ludzi nigdy nie jechała autem.
2. Auta z dużym przebiegiem pow 150k km tylko krajowe z pełną dokumentacją. Pozwala to uniknąć wielu problemów później.
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


ronin79 powiedz jakie jest u Ciebie spalanie ( miasto/trasa ) faktycznie wyczuwalnie większe niż przy np. 5D ?
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
ronin79

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 11:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


a ile pali 5D ?? wiem ile mój pali miasto/trasa 9/6 l/100km.
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 11:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Różnica w wadze to ok 300 KG, czyli 5D na trasie ok 5l / miasto max 8l ale też oczywiście zależy wszysto od nogi kierowcy.
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Bszach

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Stilo MW 1.9 JTD 16V 140KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Ja mam multiwagon 1.9 JTD 140 KM umieściłem zresztą zdjęcia w temacie o naszych stilonach.Z wyboru jestem bardzo zadowolony z powodu przede wszystkim silnika,super momentu obrotowego i elastyczności.Spalanie w trasie od 6.2-6.8 (120-180 km/h),w mieście około 7-8 l (przy feldze 17'' 215/45/17.Ma typowe jakieś [cenzura]łowate usterki fiatowskie,głównie elektronika,kontrolki które po prostu wymagają konserwacji co jakiś czas.Wersja kombi ma gigantyczny bagażnik,co jest dużym plusem.Jedyne co mocno denerwuje to małe powierzchnia lusterek bocznych i wysoka pozycja za kierownicą.
_________________
Wawa
Powrót do góry
MaciekO

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Stilon 1.9 Multiwagon
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2009, 09:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Cóż, Multiwagon jest przede wszystkim funkcjonalny i swoją praktycznością przekonuje do siebie. Wcześniej miałem 5D i czasem brakowało bagażnika tutaj box thule po prostu leży w garażu.
Uważam że najlepszym wyborem silnika jest diesel praktycznie każdy w przedziale mocy 115 -150 KM. Ja osobiście posiadam 120 KM i nie narzekam na braki mocy choć czasem coś więcej by się przydało ale tak jest zawsze masz 150 czy 200 to po jakimś czasie też przydałoby się coś więcej.
Mój pierwszy stilo urzekł nie wyposażeniem Dynamik max bajerów łącznie z SkyWindow niestety każdy taki gadżet to źródło potencjalnych problemów teraz mam ich mniej (Activ w kompletacji włoskiej) ale dzięki temu po 100 tys poza EGR-em jakiś miesiąc temu i przekaźnikiem klaksonu nic się nie działo nawet te sławne błędy poduszek (tu mam 4).
Reasumując świetna funkcjonalność nadwozia okupiona trochę wyższym spalaniem niż w innych wersjach nadwozia. Samochód na pewno wart zakupu.
_________________
Stilon; już 2 najpierw był 1,8 Dynamic ze SkyWindow a dzisiaj kombiak Multiklekot 120 koników
Powrót do góry
Jack_Daniels

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Rocznik 2003, przejechanych 113 tys. km, auto z polskiego salonu.
Wersja Dynamic, 1.8 benzyna, 133 KM

Plusy

Świetne wnętrze oprócz fatalnego podłokietnika. Duża przestrzeń bagażowa + bajer z otwieraną szybą (bagażnik) - niezwykle funkcjonalne.

Prowadzenie - OK

Niezłe przyspieszenie - na trasie nie ma żadnych problemów z wyprzedzaniem, w każdym razie budzi zdziwienie innych kierowców (kiedyś nawet usłyszałem komentarz - ale ma Pan odejście - spotkaliśmy się na stacji)

Kultura pracy silnika - OK, chociaż mój jest dość głośny (sprawdzany w ASO i nic nie wykryto)

Dużo schowków - nie wiem po cholerę tak dużo.

Dobre hamulce, dobre wspomaganie, abs i inne - sprawdzają się.

Świetna klimatyzacja - mam automatyczną (taki climatronic) i jest superancka

Tanie części - ostatni cykliczny przegląd - wymiana klocków (przód), wahacze, amortyzatory (przód), filtr klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji, wymiana oleju, malowanie tylnego nadkola i nie pamiętam, ale coś jeszcze było - koszt 4000 pln. Wcześniej miałem Nissana i nie było lekko.

Minusy

Elektronika wrażliwa na wilgoć - u mnie wariuje (ale naprawdę musi być duża wilgotność) zamek bagażnika. Dzieją się śmieszne rzeczy - chcę otworzyć klapę otwiera się okno Smile

Kilka razy pojawiły się komunikaty typu lost conection, ale to wynik wstrząsów.

Żre olej - silniki 1.8 podobno tak mają. Zwykle po 1000 kilometrów dolewam 0,5 litra. W nissanie tak nie miałem. Fiat mnie zaskoczył.

Z usterek mechanicznych miałem jedną - oderwał się jeden z chwytaków zamka bagażnika. Ale to raczej efekt dopychania klapy.

Rdza - pojawiła się w 4 roku na drzwiach - dół do strony wewnętrznej, i na śrubach przy zamku bagaznika.

W tym roku zimy nie wytrzymał układ wydechowy - sól wyżarła dziurę z przodu układu, a zatem w tej chwili przy dodaniu gazu auto przechodzi w "sportowy" warkot.

No i oczywiście jeżeli ktoś szuka oszczędnego auta to zdecydowanie nie 1.8.
Spalanie w mieście średnie - 11,7/100km Ale ostatnio postanowiłem sprawdzić jak się będzie zachowywał przy zastosowaniu zasad ekonomicznej i ekologicznej jazdy i średnia z kwartału zimowego wyszła w okolicach 9,8 - 10,1 / 100 km - to naprawdę niezły wynik.

Moje średnie spalanie na trasie to 8,2 do 9, ale muszę podkreślić, że wykorzystuję moc silnika, więc chyba nie jest dużo

Moim zdaniem auto idealnie nadaje się dla osób chcących łączyć funkcjonalność z dynamiką. Dodam jeszcze, że pomimo swojego wieku jeszcze nic nie klekocze (podobno miało klekotać - plastiki, itd). Auto (mało nie kosztowało) kupowałem z pewnymi obawami (zła opinia o Fiacie), ale cóż ja takiej opinii nie mogę potwierdzić...

Reasumując - gdyby produkowali Stilo w przyszłym roku przesiadłbym się na młodszą wersję. A że nie produkują to chyba przeskoczę na Cromę bo niezwykle mi się podoba.
Powrót do góry
Semedi

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Stilo MW 1.9JTD, 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


2004, 1,9JTD Stilo MW wersja hmmm kombinowana, bo nie ma takiej przynajmniej w Polsce (chodzi o wyposażenie, pan Helmut sobie dokładał). Dałem za niego 4k euro. Kupiony od starszego pana z Berlina. Do końca serwisowany w autoryzowanym salonie Lancia, Fiat, Alfa tamże. Jechałem po zupełnie inny samochód, jakiś japończyk miał być, a tu niespodziewanie pojawił się Fiat. Powiem jedno. Świetne auto i tyle. Każdy samochód ma swoje wady i zalety. Rzeczywiście lusterka są trochę przymałe. O dziwo jest ładny, chociaż nowa linia fiata (Croma, Linea) są bardzo ładne. Generalnie jestem zakochany w Alfa Romeo, ale na razie zostanie to auto.
Powrót do góry
Qbasfactory

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Stilo JTD '03 58kw
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Cze 2009, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Stilo MW 2003 153'000 58kw

Kupiony po lekkim wypadku 2 lata temu.Do tej pory zrobilem 6 tys.; klima ładowana 2 razy. Ostatnio kiedy zaczełem jeździć (2tys. temu- 3 tygodnie) wymiana rozrządu. Nie licząc braku dynamiki(auto kupowane dla kobiety) i kontrowersyjnej stylistyki nie ma się do czego przyczepić. spalanie miasto/trasa 8,5/5,4. Teraz użytkowany w pracy handlowca, zgodnie z opiniami serwisantów teraz i 2 lata temu- powinien długo i bezawaryjnie służyć.
Bardzo przyzwoita ładowność zwłaszcza przy złożonych siedzeniach.
_________________
Biedni ci, którzy założyli, że nie będą mieli samochodu na F.
Ferrari jest tylko dla wybranych.
Powrót do góry
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Nie 14 Cze 2009, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


ja mam stilona MW , 1,9JTD 115KM i w mieście pali mi max 6,3ON, wcześniej jeździłem też Fiatem.... w sumie to zawsze jeździłem fiatem , miałem CC,SC, Punto i teraz Stilo... jak na razie to nie mogę się do niczego doczepić. Zajefajne autko...jak każdy fiat.....
a ci co gadają na fiata to albo nim nie jeździli albo jedynym fiatem jakiego mieli był maluch....
pozdro dla wszyskich miłośników fiata
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System