Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rutek32107

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat MULTIWAGON - słów kilka


Witam.
Jestem szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem Fiata Stilo Multi Wagon wersja Dynamic, ale bez panoramicznego dachu.
2004 r. 1.9 JTD 115KM 162 tys. przebieg.

Jeżdżę od tygodnia ale już przejechałem ponad 1 tys. kilometrów wiec mogę co nieco naskrobać dla przyszłych posiadaczy.

Wyposażenie:

Plusy:
- nawigacja, radyjko, telefon w jednym - super dla ludzi dużo jeżdżących na trasach i miastach
- kierownica wielofunkcyjna
- schowki naprawdę się przydają
- bagażnik ogromny i ten bajer z tylnią szybą
- miejsca na nogi z tyłu i z przodu wystarczająco dużo
- zmieniarka
- i najważniejsze po długiej podróży w upalne lato (nie miałem przyjemności) klimatyzowany schowek na piwko Very Happy

Minusy:
- siedzenie kierowcy niezbyt wygodne bo siedzisko bez oparcia się obniża/podwyższa, ale po 100km można znaleźć swoje miejsce
- przyciski (np.: otwierania szyb) są czymś pokryte i po jakimś czasie wycierają się i kiepsko to wygląda
- lusterka boczne może troszeczkę za małe (nie przeszkadzają bardzo w cofaniu), ale za to ładne i zgrabne Very Happy
- głośniki (6 sztuk) trochę kiepskie lub poprzedni właściciel nie oszczędzał i troszkę charczą
- nieszczęsne otwieranie tylniej klapy, ale kwestia godzinki roboty i piwka

Mechanika i elektryka:

Plusy:
- elastyczny silnik
- 115KM wystarczająco na nasze drogi
- oszczędny - trasa 5,2 przy prędkości 80-140 km/h (myślałem ze komp przekłamuje ale po podjechaniu na stacje potwierdziło się), miasto nie wiem nie testowałem ale 6 łyknie
- tanie części
- elektryka w 100% sprawna (narazie)
- zawieszenie – płynie się przez wyboje
- nie męczy się człowiek po dłuższej trasie

Minusy:
- zawieszenie – małe nierówności na asfalcie (kamienie, przyklejona glina itp.) zawieszenie tego nie tłumi tylko przenosi na kierownice i pedał hamulca (może to być efekt wybicia/wyrobienia się jakiejś gumy w zawieszeniu jak to we Fiatach)
- mogli się troszeczkę bardziej postarać o wygłuszenie wnętrza

To chyba tyle. Chciałem kupić 3D ale padło na MW i myślę, że to dobra decyzja (więcej miejsca).

Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
marecki356

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Knurów/Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16v 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2015, 13:38
Temat postu:

Pierwsze wrażenia Stilo Multiwagon 1.6 16v 2003


A więc moja opinia po pierwszych 500km.
Nadwozie przestronne, bagażnik wystarczający ale po złożeniu kanapy wydaje się krótszy niż w Golfie 3 którym jeździłem wcześniej (choć nie mierzyłem i mogę się mylić). Na minus bagażnika zaliczę malutkie schowki po bokach na "[cenzura]ły" i miękkie klapki owych schowków. Same klapki mam zamiar usztywnić od wewnątrz.
Silnik... Powiem szczerze że byłem przerażony zużyciem paliwa o którym czytałem. Ale życie pokazuje że nie jest źle jak na razie. Wynik jaki uzyskałem na pierwszych 300km (2-3 odcinki autostradą po ok 50km i reszta po nie zakorkowanym mieście) to według kompa 7,3 a z matematyki 6,78 Laughing Przyznaję że jazda raczej spokojna i przepisowa ale przyśpieszanie dynamiczne. No właśnie dynamika, nie jest źle ale szału nie ma, choć to tylko 1,6 i przy wyższych prędkościach zdecydowanie brakuje pojemności i momentu. W mieście wystarczy do sprawnego i bezpiecznego poruszania się.
Zawieszenie jest ok, w miarę komfortowe a jak idzie o prowadzenie to moim zdaniem jest poprawne. Przecież to nie Gti czy Abarth do latania po zakrętach tylko rodzinne kombi.
Ogólnie kupując Fiata miałem trochę obaw ze względu na rozbudowaną elektronikę ale jak to mówią bez ryzyka nie ma zabawy. Wczoraj po przejechaniu ok 500km od zakupu zapalił falaut engine ale jeszcze nie zdążyłem się podpiąc i sprawdzić co w trawie piszczy. A więc przygodę czas zacząć Very Happy
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System