Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blaster

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: fiat punto II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 21:06
Temat postu:

puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??


WITAM WSZYSTKICH POSIADAM PUNTO II 2001 1.2 16V Z SEKWENCYJNĄ INSTALACJĄ GAZOWĄ NO I NIESTETY MAM Z AUTKIEM PROBLEMY.PODCZAS RUSZANIA NA GAZIE JAK DAM ZA MAŁO GAZU TO SIĘ DUSI SŁYCHAĆ TAK JAK BY NIE PALIŁ NA 1 GAR PO CHWILI MU PRZECHODZI I JEST OK DZIEJE SIE TEŻ TAK PRZY ZA WYSOKIM BIEGU .WIZYTA U GAZOWNIKÓW ZALICZONA -TO CHYBA NIE GAZU WINA W AUCIE SĄ NOWE SWIECE FILTRY KABLE SA OKI CEWKA TEŻ ,BYŁEM NA KOMPIE Z AUTEM I POKAZAŁ MI WYPADAJĄCE ZAPŁONY 2i4 teraz nawet na beznynie nie jest dobrze jak dodaję gazu to czuje opór pod pedałem po chwili jest dobrze i za pare minut znów ogranicza mi jego wciskanie(czasem nawet szarpie)doradźcie mi proszę co tu robić niechce sprzedawac autka mam je dopiero 3miechy!!!!!!!!!!
czy to wina wypadających zapłonów??????czekam na pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Powrót do góry
somsiad piteras

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: mitsu ECLIPSE 4g63 7bolt :(
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??


Ciekawa sprawa, sądze że jest to sprawa zapłonu, niewidziałem tego ani nie słyszałem. Mało prawdopodowne ale zawsze... cewka lub raczej cewki, bardziej prawdopodobnym jest mała awarja czujnika połozenia wału korbowego. Niewidząc sprawy proponuje pojechać do wybitnego gazownika.
_________________
MOJE MIASTO LUBLIN
Powrót do góry
blaster

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: fiat punto II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??


somsiad piteras napisał:
Ciekawa sprawa, sądze że jest to sprawa zapłonu, niewidziałem tego ani nie słyszałem. Mało prawdopodowne ale zawsze... cewka lub raczej cewki, bardziej prawdopodobnym jest mała awarja czujnika połozenia wału korbowego. Niewidząc sprawy proponuje pojechać do wybitnego gazownika.



naprawdę gazownika mam dobrego sprawdził wszystko co mogło nawalic w gazie dodam jest to nowa inst gazowa(roczna) jedyne co mnoge zrobic to pojade do elektryka zeby zbadal mi ten czujnik brak pomysłów już mam tylko kasa leci a auto nadal "popsute"
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??


w tych modelach silnika przyczyną tego objawu przeważnie były przewody zapłonowe , okiem tego nie widać ale wypalała się dziurka jak nakłucie szpilką , wielu mechaników zawsze twierdziło że przewody są ok , a przyczyna w tych modelach tej usterki w 90 procentach to przewody , czasem padała cewka ale rzadko .
Powrót do góry
skype status
blaster

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: fiat punto II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??


czarczar napisał:
w tych modelach silnika przyczyną tego objawu przeważnie były przewody zapłonowe , okiem tego nie widać ale wypalała się dziurka jak nakłucie szpilką , wielu mechaników zawsze twierdziło że przewody są ok , a przyczyna w tych modelach tej usterki w 90 procentach to przewody , czasem padała cewka ale rzadko .



dzięki za odpowiedz chyba zaryzykuje kupno tych kabli pozdro
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 22:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adriank

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 1

Posiadane auto: punto2 elx. 12.16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 11:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) puntoII-WYPADAJĄCE ZAPŁONY??


witam mam takie samo 12,16v na benzynie działo się to samo jak był zimny to nie palił na jeden gar a za chwile dochodził do siebie . no komputerze pokazało wypadanie zapłonu na 4 gaże okazało się za niedługo że to uszczelka pod głowicą
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System