Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tRiP

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 16:31
Temat postu:

Plyn do chlodnic


Witam,
Mam pytanie panowie dotyczace plynu do chlodnic, mianowice kumpel kupil mi plyn i nie jest na nim napisane ze jest to koncentrat, a jest go 800ml, jest tez na nim napisane "nie dodawac wody" i nie wiem jak mam to rozumiec, czy najpierw nalac wode i pozniej to i wymieszac czy jak..?, planuje w weekend spuscic wszystko z chlodnicy i wymienic ten plyn, jakies podpowiedzi panowie?

z gory dziekuje
_________________
Punto II 1.2 8v
Powrót do góry
kropek II

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 45

Posiadane auto: fiat punto II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 18:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


Witaj

Skoro nie jest napisane że to koncentrat i jest napisane nie dodawać wody to jest to po prostu normalny płyn tylko że w małej butelce.

Chyba że napis dotyczący nie dolewać wody jest po to aby nie wlewać zwłyklej wody tylko demiralizowaną ale było by to dziwne no i było by napsiane że jest to koncentrat.
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


Wrzuc dane zawarte na opakowaniu to moze cos wymyslimy.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
tRiP

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 12:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


instrukcja jest cala po angielsku, bo ogolnie siedze w IRL wiec nie wiem czy wstawiac Wam czy nie, w kazdym razie ja troche nad tym myslalem i zastanawialem sie czy to nie jest tak jak z kwasem troche, nie dodawac wody, ale nalac wody i dodac tego to juz inna sprawa co myslicie?, a ile tego plynu wchodzi do tej chlodnicy?
_________________
Punto II 1.2 8v
Powrót do góry
hellfire

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Cinquecento 1.2 16V MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 13:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


Płyn chłodniczy to nie kwas i nie ma żadnych zaleceń co do kolejności rozrabiania.

Jeżeli na opakowaniu pisze żeby nie dolewać wody, to po prostu jest to gotowy płyn który wlewasz do zbiornika bez żadnych dodatków.
Mała butelka wskazuje że raczej jego przeznaczeniem jest uzupełnianie braków i stąd ważne żeby było prosto - kupujesz i wlewasz, a nie żeby gdzieś w nocy, w deszczu odmierzać proporcje i robić mieszanki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 13:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tRiP

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 16:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


kurde to lipa troche ze takie cos kupilem, bo chcialem jutro spuscic wszystko z chlodnicy i nalac nowe, a tutaj mam tylko 800ml a to chyba nie starczy...?
_________________
Punto II 1.2 8v
Powrót do góry
tRiP

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 18:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


a i teraz mi sie jeszcze przypomialo a nie chce zakladac nowego tematu no chyba ze bede musial, bo mam problem z tym ze co ja jakis czas podczas jazdy pali mi sie kontrolka od hamulca recznego i zastanawiam sie co to moze byc?, hamulce zapowietrzone czy co?, myslalem ze to za alo plynu hamulcowego, ale historia z tym jest taka ze na zbiorniczku wydaje sie ze jest ponizej minimum, a kidy wlewam to zamiast to sie podnosci to tak jakby cos bylo w polowie i zastrzymywalo bo leje pod sam korek a tn poziom jest nadal ponizej minimum?, co to moze byc?, dodam ze hamulec jest twardy i nie wpada mi glebnoko w podloge
_________________
Punto II 1.2 8v
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


nie jestem pewny czy masz w aucie czujki grubosci klockow hamulcowych wtedy rowniez zsawieci sie kontrolka
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
tRiP

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


msylisz ze w punto II 2000 rocznik takie cos bedzie?, nie wiem, w kazdym razie dziwne jest to z tym zbiorniczkiem od plynu hamulcowego nie wiem czemu tak?
_________________
Punto II 1.2 8v
Powrót do góry
tRiP

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 21:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


mialbym tez pytanie co do wymiany filtra paliwa w Punto II, wiem ze znajduje sie on zaraz przed bakiem, jak sie do niego dostac i czy trudna jest jego wymiana?
_________________
Punto II 1.2 8v
Powrót do góry
hellfire

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Cinquecento 1.2 16V MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Plyn do chlodnic


Cytat:
tutaj mam tylko 800ml a to chyba nie starczy.

Zdecydowanie za mało. Musisz mieć jakieś 4l, czyli w praktyce kupuje się w zbiornikach po 5l.

Cytat:

ale historia z tym jest taka ze na zbiorniczku wydaje sie ze jest ponizej minimum, a kidy wlewam to zamiast to sie podnosci to tak jakby cos bylo w polowie i zastrzymywalo bo leje pod sam korek a tn poziom jest nadal ponizej minimum?

Nie wiem jak w Punto, ale np. w mojej Corolli jest taka konstrukcja zbiorniczka że trzeba chwilę zaczekać aż płyn przepłynie z wlewu do zbiorniczka (wlew jest około 2-3cm rurką wstawioną w zbiornik). Czyli nalewasz "pod korek", a za 5s poziom opada i dolewasz znowu. I tak aż poziom dojdzie do max.
Jeżeli masz poziom płynu w okolicach "min" to pewnie to jest przyczyną zapalania się lampki.

Cytat:
mialbym tez pytanie co do wymiany filtra paliwa w Punto II, wiem ze znajduje sie on zaraz przed bakiem, jak sie do niego dostac i czy trudna jest jego wymiana?

Jeżeli nie mylę z jakimś innym Fiatem to filtr paliwa jest pod podwoziem w tunelu środkowym na przewodzie paliwowym.
Wymiana jest prosta - tylko pamiętaj że paliwo jest tam pod ciśnieniem nawet przy zgaszonym silniku, więc jak to rozbierzesz to silnie pryśnie - lepiej przed operacją odłącz przewód paliwowy po stronie zbiornika paliwa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System