Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endi_1980

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 rok 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2009, 23:37
Temat postu:

Mokro pod dywanikiem kierowcy


Witam. Wiem że problem był już poruszany na forum ale u mnie jest nieco inaczej niż w opisanych przypadkach.
Po zimie, po wyjęciu dywanika gumowego od strony kierowcy wykładzina wydawała sie pozornie sucha jednak po naciśnięciu jej palcem pojawia się w miejscu ucisku woda. I co dziwniejsze jest to w miejscu nie przy pedałach tylko juz na płaskim - bliżej fotela kierowcy.
Sprawdzałem odpływy w podszybiu - są droże. Przy pedałach i nadkola suche. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe żeby byla to woda z dywaników gumowych (jak sie przelewała) czy jest jakaś poważniejsza sprawa np nieszczelność gdzieś w podwoziu ?? Zaznaczam że panda ma niecałe 4 lata i zero przygód. Jedyny plus całej sytuacji że narazie nic nie smierdzi ale zastanawiam sie czy warto tam zaglądać i szukać jakiś nieszczelności czy poczekać aż samo wyschnie. Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez endi_1980 dnia Pią 02 Lip 2010, 22:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piotrek-firemanek

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 182

Posiadane auto: panda 1.1 activ LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2009, 22:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


hmm, sprawdź pod podłogą czy odpływ się nie zatkał, ja w pandzie tego jeszcze nie sprawdzałem, ale w seicento było takie nacięcie w kształcie podkowy w podłodze i tamtędy woda odpływa.
Powrót do góry
gadu-gadu
Sbigneus

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Miałem podobny przypadek. Po przeprowadzeniu śledztwa stwierdziłem, że mam wyciek z nagrzewnicy /znajduje się za środkową konsolą/.Musisz stwierdzić czy to woda czy ciecz gęsta /płyn chłodzący/.
_________________
szofer
Powrót do góry
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 15:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Współczuję - mokre dywaniki to najgorsze usterki. Sprawdź koniecznie czy jest to lepkie - jeśli tak, może być nagrzewnica - znana bolączka Peugeotów 605. Jeśli lepkie, to na 99 procent nagrzewnica - do wymiany. Suszenie płynu chłodzącego to udręka:(
Auto bezwypadkowe??
Powrót do góry
gadu-gadu
endi_1980

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 rok 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 18:55
Temat postu:

hmmm


Auto jest bezwypadkowe. Ostatnio zajrzałem pod poszycie auta (dywanik) po stronie kierowcy i całe to wyciszenie auta pod dywanikiem było kompletnie mokre. Wyciągnąłem to i wywaliłem w cholerę. Na 99 procent była to woda (przeżroczyste i nielepkie). Mokro było jedynie na płaskim (przy fotelu kierowcy) natomiast przy pedałach i tunel środkowy-sucho. Ubytków płynu chłodzącego nie ma.

Zobaczymy co będzie się teraz działo.

Ps. Czy ta izolacja jest potrzebna, i co teraz jak ją wywaliłem ??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
coacsil1

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Nowy Sącz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 11:06
Temat postu:

Re: hmmm


Ratunku! mam podobny problem. Jak tylko spadnie więcej deszczu to mam bajoro pod siedzeniem kierowcy. Nie jest to lepki płyn a zwykła woda - deszczówka. Co może być przyczyną? te gumowe elementy pod maską odpowiedzialne za odprowadzanie wody z podszybia wyczyściłem. Jestem zielony w kwestii samochdów, dlatego liczę na waszą pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Pentium

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 Actual
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 17:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Witam. Proponuję Ci sprawdzić ew. dostawanie się wody na łączeniu szyby przedniej do nadwozia, jeżeli szyba była zmieniana, to mogła zostać niedokładnie przyklejona (źle nałożony klej, nieprawidłowe przygotowanie powierzchni szyby lub nadwozia), zdarza się też czasami chociaż rzadko odwarstwienie warstwy kleju od szyby lub nadwozia w fabrycznym klejeniu. Jak to sprawdzić? - zdejmij plastikowe nakładki przednich słupków, aby widzieć łączenie szyby do nadwozia, druga osoba musi lać wodę na okolice szyby i dach (oczywiście zamknięte drzwi i okna), odciągnij palcami delikatnie podsufitkę od dachu i próbuj tam zajrzeć, aby widzieć łączenie górne szyby do krawędzi dachu. Jeżeli gdzieś dookoła krawędzi szyby zobaczysz wodę, to pozostaje wyciąć szybę i wkleić na nowo, przy malutkiej przerwie w kleju można próbować zakleić od środka klejem do szyb - żadne silikony sanitarne !!!! Jak masz szczelną przednią szybę to niestety szukasz dalej. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 19:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Ja miałem podobny problem i to była nagrzewnica ma usterkę i wymieniłem na nowa i teraz jest ok...sprawdzi to ...
Powrót do góry
Iro_2007

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Panda Aktive 1.1 GAZ 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Jak chcecie być w 100% pewni czy to płyn chłodniczy czy woda jest jeden sposób. Jak smakuje woda chyba każdy wie a płyn człodniczy jest słodki. Laughing Jest to stary i prosty sposób na sprawdzenie tego nurtującego pytana co to jest woda czy płyn Question Question .
Powrót do góry
coacsil1

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Nowy Sącz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Kwi 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Dzięki wielkie za rady. Mam jeszcze pytanie. piszecie o nagrzewnicy. W moim przypadku woda zbiera się tylko jak pad deszcz. Kiedy pogoda jest bezdeszczowa tej wody tam nie ma (o ile sam sobie ją wysusze). Czy te przecieki przy opisanej sytuacji mogą mieć związej z nagrzewnicą?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
tom123

Dyskutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mierzęcice, Śląskie
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 05'; Fiat Stilo 1.4; 04 3D'
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Kwi 2011, 08:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Jak masz mokro jak tylko przy opadach to nie nagrzewnica. Musisz szukać, niech ktoś Ci poleje wodą na auto a ty siedz w środku i obserwuj. Odpływy wody w podszybiu sprawdziłeś?
Powrót do góry
coacsil1

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Nowy Sącz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Kwi 2011, 09:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


Tak, sprawdziłem odpływy - to te gumowe elementy pod maską. Są czyste i usunąłem z nich liście i innego rodzaju paprochy. Ale nadal się leje. dziś jadę do serwisu z szybami żeby mi sprawdzili uszczelki. Nie wiecie ile może kosztować wymiana uszczelki np przedniej szyby?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
coacsil1

Czytelnik



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Nowy Sącz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


już wszystko wiem. Sytuacja wygląda tak, że wszystko jest w porządku z uszczelkami przy szybach. Winna wszystkiemu jest blacha, na łączeniu pod maską. Jest tam ubytek szpachli i przez mała szczelinę wlewa się woda. Niestety żeby to naprawić trzeba wyciągnąć cała przednią szybę i zaszpachlować dziurę. Czas pracy około półtorej godziny, koszt takiej przyjemności - 150 zł przynajmniej w Nowym Sączu.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
pic007

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1.2 Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 11:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


coacsil1 napisał:
już wszystko wiem. Sytuacja wygląda tak, że wszystko jest w porządku z uszczelkami przy szybach. Winna wszystkiemu jest blacha, na łączeniu pod maską. Jest tam ubytek szpachli i przez mała szczelinę wlewa się woda. Niestety żeby to naprawić trzeba wyciągnąć cała przednią szybę i zaszpachlować dziurę. Czas pracy około półtorej godziny, koszt takiej przyjemności - 150 zł przynajmniej w Nowym Sączu.


Prosimy w ramach możliwości o zdjęcie, by lepiej zrozumieć gdzie takowe miejsce się znajduję.

Też mam ten sam problem z mokrym dywanikiem. U mnie rok temu ubyło płynu chłodniczego więc myślałem, ze to tego wina. Sprawdziłem nagrzewnice brak było wykwitów, pozostawiłem chusteczkę i sprawa zamknięta. Sprawdzałem nie dawno jaki jest stan dywaników :\ dywanik suchy, ale jak się przyciśnie to mokro, wyjąłem tą izolacje i suszę (nie śmierdzi ale lepi się ...możę z brudu) Poziom płynów ok. Chusteczka czysta jak rok temu Wink Przy pedałach suchutko obok nagrzewnicy izolacja też, najwięcej mokrego jest na środku i lewy dolny róg. Dywaniki gumowe mam bardzo głębokie, jedynie jak w zimę woda leci to ewentualnie od strony pedałów.
Powrót do góry
ernest90s

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 Dynamic 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Mokro pod dywanikiem kierowcy


witam wszystkich,
ostatnio też pojawił mi się podobny problem: po większej ulewie dywaniki (kierowcy i pasażera są mokre), ponadto silnik po odpaleniu nie ma mocy, tak jakby się przycina i trwa to przez jakieś 2 km jazdy... jak się rozgrzeje to jest już ok (mam wrażenie że do silnika także dostaje się woda i to ona jest przyczyną nierównomierności mocy), czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać ?
a no i jeszcze dodam że od jakiegoś roku nie ma zamontowanych śrub od relingów ponieważ je skradziono - czy to może być przyczyna "przecieku" ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System