Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 21:14
Temat postu:

ogrzewanie tylnej szyby


nie działa ale co ciekawe jak wyjmę bezpiecznik 30A od szyby to lampka kontrolki pali się dalej ?? Rolling Eyes co jest grane ?
Powrót do góry
bartek86

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Brava 1.6 16v '99 hsx
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 00:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


przekaznik zawsze bedzie działac. sprawdz styki przy klapie bagarznika
_________________
Jeśli Rosja cie nie zabije to Unia cie dobije
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
robsonh

Auto Maniak



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 688


Piwa: 21/2
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 11:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


ten bezpiecznik jest od przekaznika tylnej szyby czyli po wyjęciu go szyba nie będzie grzała
a kontrolka dlatego świeci bo jest na innym obwodzie pod innym bezpiecznikiem
zobacz czy do tylnej szyby dochodzi prąd
jesli nie to sprawdz przekaznik
Cool
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


cholera mam schemat i z niego wynika że przekaźnik oraz kontrolka są zasilane właśnie z tego bezpiecznika... w aucie od nowości nikt nie grzebał przy elektryce. Nie kumam co sie z tym dzieje.. btw jak się dostać do przekaźnika ? trzeb odkręcać tory bezpieczników czy nie?


dogrzebałem się do styków w bagażniku i tam brak napięcia. ale dlaczego kontrolka się pali skoro zasilanie dla niej idzie z tego samego obwodu co zasilanie szyby za przekaźnikiem ???? Question Question
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 20:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


Hej Panowie,

w mojej bravce było identycznie - wszystko tykało (przekaźnik), kontrolka świeciła a szyba jak była zimna tak była cały czas a prąd dochodził tylko do styku w belce tylnej. Wymieniłem parę tych stylów - w klapie i belce - bo były powytapiane, przegrzane i wszystko teraz działa. Podobnie w przypadku kolegi w tej instalacji elektrycznej podobno też nie grzebał żaden cudotwórca.

Wynika z tego że świecąca się kontrolka działa bez względu na sprawność ogrzewania szyby tylnej. W moim modelu świeci też kontrolka od włączonej klimatyzacji kiedy się wciśnie włącznik a klima nie będzie działać poniżej +6 stopni Celsjusza bo taka wersja klimatyzacji; i co Wy na to? Nie wiem czemu tak jest z tymi kontrolkami.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 20:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robsonh

Auto Maniak



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 688


Piwa: 21/2
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 20:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


tak jest bo to inny obwód
przecież to logiczne że bezpiecznik 30 A nie moze zabezpieczać czegoś co bierze 15 A np. szyba i kontrolki co bierze 0,01A
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 21:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


nie do końca tak, na schemacie ( zembrowicz) jest jak byk od załączonego styku przekaźnika idzie linnia do styku w bagażniku oraz do lampki kontrolki grzania. Prądu nie ma w bagażniku, kontrolka świeci mimo wyjęcia bezpiecznika 30 A zabezpieczającego w/w linię... to jest chore... albo w zembrowiczu są błędy.... Btw moglibyście wyjąć bezpiecznik od szyby i włączyć szybę ? zobaczcie czy kontrolka się zapali ? Byłbym bardzo wdzięczny za taki test.

robshon ze schematu wynika że jest dokładnie odwrotnie niż piszesz tj 30A zabezpiecza kontrolkę i szybę )



urządzenia 6,28,36

6 skrzynka bezp. z przekaźnikami
28 -listwa tylna zasilająca (kol. przewodów ok. rozmieszczenie inne)
36 listwa z kontrolkami i włącznikami

Prądu nie ma na kablu w bagażniku przed złączami w belce i klapie.

AD..

[b]Problem rozwiązany - padł przekaźnik - o tyle ciekawie że nie łączył tylko wysokich prądów, na mierniku wychodziło że jest ok.

przekaźnik 5 zł. może być standardowy...
[/b]
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
beny2k

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Fiat Brava 1,2 (16V)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 13:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


Witam...

Mam podobny problem tylko z tym ze istnieje zwarcie przy wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby... zmienilem na mocniejszy bezpiecznik i tez sie spalil... sprawdzany byl obwod na kablach i jest "droznosc" ze tak powiem... Ktos mam pomysl gdzie moge jeszcze szukac?? Od razu prosze ze jestem laik wiec prosilbym w miare prosty sposob o tlumaczenie Smile

Pozdrawiam

P.S. dodam ze styki na belce w bagazniku ogolnie sa ok... jeden jest lekko wcisniety jakby sie kiedys spalil... ale widac ze stykaja z klapa bagaznika bo widac zuzycie... moga te styki zwarcie w jakis sposob robic??
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Czw 23 Lip 2009, 13:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


oddać do elektryka - po tym co napisałeś lepiej się za to nie bierz bo spalisz dalej instalację.

Prawdopodobnie zwarcie gdzieś na przetartym kablu to że jest "drożny" to nic nie mówi o stanie jego izolacji. Fizyka się kłania.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 09:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


Witam
mi niestety tez nie dziala ogrzewanie tylnej szyby i chcialem zlokalizowac co jest co na tylnej listwie zasilajacej. Tutaj obrazek napisalem na nim co juz zlokalizowalem a co nie

Powrót do góry
lugo6

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 97r.
Piwa: 3/5
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 12:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


koledzy a co ja mam zrobic jesli dzialja mi tylko dwie linie z tych wszystkich jak to naprawic i czy w ogole sie da naprawic dodam tylko ze mam przyciemniana szybe
_________________
Nie ma to jak FIAT!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
guzier

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V SX 96r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


Kolego Thalion
to co oznaczyłeś na zdjęciu całkiem po lewej stronie z podpisem " a to co?" to ułańska fantazja poprzedniego właściciela Very Happy.
Przypuszczam że stało się to samo co u mnie. Mianowicie zrobiło sie zwarcie rozgrzała się kostka i wtopiło ci tą "blaszkę" ,która zamyka obwód w momencie zamknięcia klapy bagażnika ,do środka (zapadła się). Jakiś spec wpadł na pomysła i przylutował narkętkę żeby się obwód elektryczny zamykał.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 17:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


juz wszystko naprawilem sam. Taka nakretka znajduje sie chyba pod kazda blaszka. U mnie wytopiona byla blaszka ale napiecie do szyby ladnie dochodzilo. Wyrwalem ta nakretke i uzyskalem plaska powierzchnie ktora przeskrobalem srubokretem i miernikiem sprawdzilem ze w kazdym jej punkcie jest 12V. Dalej glowna przyczyna byl gorny styk. Wczesniej byl spalony a on chodzi w takiej plastikowej obudowie z kwadratowa rynienka ktora go trzyma dodatkowo. U mnie byl nieruchomy ;/ Pojechalem na szrot ale gosciu mi zaspiewal 50zl to mowie zrobie sam. Rozebralem ten plastki gorny ze stykami i odkrylem przyczyne unieruchomienia styku. Poprostu w tej rynience od goracego styku porobily sie wargi z stopionego plastiku. Srubokrecik nozyk i w 20 min usunalem ten nadtopiony plastik popsikalem oliwka zlozylem wszystko i styk od spodu tez przeskrobalem papierem sciernym i ogrzewanie dziala az milo Very Happy. Na dobra sprawe zajelo mi to max 30min i 50zl zaoszczedzone
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


Hejka,

koleś na szrocie był bardzo głodny chyba. Mi to facet z wysyłką opylił za 35zł - dolną i górną część tego złącza elektrycznego. Dokładnie jak Ty miałem wytopiony ten styk, tyle że u mnie nie było nakrętek ale też nie było już co ratować.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) ogrzewanie tylnej szyby


generalnie wysmialem tego goscia ze szrotu moim zdaniem jak sie czlowiek nie zna na cenach to na szrocie nieraz zaplaci sie wiecej ja za nowa czesc. Dla kogos kto by w przyszlosci mial jakies problemy na zdjeciu wstawionym powyzej styki od lewej

1. Napiecie ogrzewania tylnej szyby
2. Tylna wycieraczka
3. masa
4. Tylna wycieraczka

1. Trzeci stop
2. masa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System