Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Tipo ) Wymiana wkładki zamka pasażera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tipo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plaspatron

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 7

Posiadane auto: FIAT Tipo 1.4 ie
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2009, 16:35
Temat postu:

Wymiana wkładki zamka pasażera


Witam mam Tipo 1.4 z 1994 roku w prawym bembenku zamka pasażera ktoś włożył mi gwózdek Crying or Very sad wkladka już kupiłem tapicerke odkręciłem(oprócz tego górnego plastiku z klamką bo nie wiem jak go zdemontowac) ale nie wiem co dalej jak się do tego dostac Proszę o najszybszą pomoc Exclamation
Powrót do góry
Robertosan

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: cinquecento704ccm3 b/gaz 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Mar 2009, 19:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Tipo ) Wymiana wkładki zamka pasażera


Nie wiem jak jest w Tipo, ale spróbuj wyciągnąć wkładkę od zewnątrz razem z klamką. Na czole dzwi powinny być jedna lub więcej śrub, które przytrzymują całą klamkę- zobacz czy masz owe śruby i jeżeli są to wykręć-klamka powinna sie poluzować, wyciągnij ją delikatnie ku górze i potem do siebie- powinna wyjść. Z tyłu klamki jest cały "mechanizm" razem z wkładką. Ja tak miałem u siebie w cc i też wykręcałem klamkę bo dzyndzel spadł z wkładki i nie mogłem otworzyć dzwi.
_________________
Pozdrowienia dla wszystkich śFIATowców
Powrót do góry
MarL

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA
Posiadane auto: Tipo1,4i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 03:29
Temat postu:

Re: Wymiana wkładki zamka pasażera


Też się kiedyś w tym miejscu zatrzymałem.
Ten plastik od klamki wewn. ma kształtowe zatrzaski w górnej i dolnej linii. Naciskasz z góry by wgiąć do dołu i ciągniesz jednocześnie do środka czyli od obicia - wyskakuje samo. Wypinasz z cięgna zamka, i odkładasz. Zamek jest na 3śrubach widocznych od strony słupka - nie ma potrzeby rozbierania tego.
Odpinasz od klamki białe zakrzywione pod kątem 90st.cięgno -podważasz wąskimi kleszczykami lun pensetą równo oddalając obie części i i to odskakuje.
Klamka jest na 2 śrubach mocowana - jedna śruba w końcu uchwytu, druga tuż przy otworze zamka-wkładki - jeśli masz je pordzewiałe - duża szansa że je urwiesz i klamka do wymiany.
Przy okazji dowiedziałem się w takiej sytuacji że mam pozakładane klamki od tempry - nie prostopadle podchodzące do blachy ale na skos.
Zrób sobie kilka zdjęć tego miejsca przed rozebraniem - telefon lub inna cyfrówka. łatwiej ew.potem składać.
Zaczynasz od przepchania bolca plastiku który popycha dźwignię zamka, to nie jest pręt ale zwinięta rurka, i jeśli zaczniesz go obracać kleszczykami to zniszczysz.
Potem też wypychasz grubszy bolec który przechodzi prostopadle wskroś przez zamek - ma zabezpieczenie kształtem - różne średnice w obu końcach-oczywiście pchamy wąski koniec w stronę szerokiego, wtedy cały element zawierający bębenek wyskakuje nam na zewn klamki.
Podważamy i ściągamy gdzieś w połowie tego elementu jest sprężyna zabezp. podobna jak pod korbką na tapicerce, tę sprężynę wyciągasz i masz bębenek w ręce.
Bębenek zamknięty jest z wierzchy pokrywką zaciśniętą w 4 punktach na obwodzie - delikatna praca młotkiem i czymś do podważania - np dobry cienki śrubokręt - i podważasz je - te wciśnięte,zagniecione punkty.
Teraz możesz bębenek złapać w imadło i-ostrożnie stopy lekkie- łatwo może pęknąć - spokojnie usuwasz gwóżdż.
Reszta - w odwrotnej kolejności - oczywiście bez gwoździa Smile
Powrót do góry
Plaspatron

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 7

Posiadane auto: FIAT Tipo 1.4 ie
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 16:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Tipo ) Wymiana wkładki zamka pasażera


Dzieki naprawde tylko że jutro musze bębenek kupic bo miałem cały rozwalony(bez tej klapki i bez całej tej blaszki z przodu) i nie chciał się przekręcac potem tylko wypiłowac blaszki w nowym zamontowac i w drogę Very Happy Właściwie to i bez sciągania plastiku na upartego tez by się dało jesli ktos ma dzieci Wink
_________________
/F/I/A/T/ Tipo 1.4 i.e - Na zawsze razem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tipo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Tipo »

Opinie o samochodach Fiat Tipo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Tipo ) Porady, problemy techniczne


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System