Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Nieszczelna chłodnica


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2009, 23:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nieszczelna chłodnica


Ja mam taki zammienik Wink czasem dolewam troche plynu hmm raz na miesiac moze raz na dwa miesiace ok 0.1 - 0.2 litra Smile a co do sprawdzania poziomu musze ci powiedziec ze nie ma z tym najmniejszego problemu Smile elegancko to widzisz od gory i palcem dotykasz poziom maxa i mniej wiecej dolewasz ale jak wspomnialem nie jest to zaden problem by oszacowac zawartosc plynu w zbiorniku wyrownawczym
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
thomasz222

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno/Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 100 GT + LPG, 1999r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 09:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nieszczelna chłodnica


Do założyciela tematu:
Miałem w podobnym miejscu dziurę w rurce chłodnicy, kamyk odbity od wiatraka chłodnicy zrobił dziurę.
Pojechałem do gościa który zajmował się naprawami klimatyzacji, chłodnic itp. Rurkę zaślepił zalutował jakimś stopem aluminium ze srebrem, wziął ode mnie 40zł.
Działa ładnie już kilka miesięcy. Mam poprostu nieaktywną jedną z kilkudziesięciu rurek. Jeśli będziesz szukał takiego zakładu, to szukaj po mniejszych, bo w dużych firmach faktycznie mogą nie chcieć się tym zająć.
Powrót do góry
kaem84

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 00:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nieszczelna chłodnica


Zakleiłem i jednak cieknie dalej. Pewnie najlepiej byłoby zdjąć chłodnice uprzednio spuszczając płyn i suszyć to klejenie jakiś czas, pewnie z dwie doby a ja nie mam czasu robić takie doświadczenia niepewne z resztą. Zaczeło mi znowu cieknąć po klejeniu uszczelniaczem dekarskim praktycznie od razu chociaż chłodnica była chłodna, sucha, i zmatowiona papierem.
Chce kupić nową! Będę miał spokój święty.
Proszę mi doradzić czy taka chłodnica może być bo u mnie w mieście tańszej nowej nie kupie. Jeszcze nie wiem czy jest na nią gwarancja ale się dowiem... choć przypuszczam, że nie ;/

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=597099760&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 10:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nieszczelna chłodnica


Na pewno jest gwarancja bo to jest zamiennik Smile powinna byc 12-24miesiace ja dostalem na 12 miesiecy na swoja. Jasne ze moze byc naprawde nie patrz na to czy to czarny zbiornik czy nie Smile czasem plyn chlodniczy gdzies wyparuje w niewielkich ilosciach i w przypadku fiata to nic dziwnego tak jak mowie 0.1-0.2 litra na miesiac moze 2 miesiace... to norma Wink znam pare osob ktore takie objawy maja nawet na orginalnych nowych chlodnicach i wszystko maja suche Wink
Kup i sie nie zastanawiaj - lepiej miec nowy zamiennik z gwarancja niz orginalna uzywke za ta sama cene... Smile



Klejenie chlondicy od zewnatrz nie pomoze ... przynajmiej nie fiatowskiej to sa jednorazowki zbyt cienkie by tam cokolwiek pomoglo...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
kaem84

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 105KM 2003r
Piwa: 5/11
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 14:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nieszczelna chłodnica


Kupiłem jednak nową chłodnice na allegro... Pojemnik o dziwo jasny, nie czarny. Koszt chłodnicy z wysyłką wyszedł 229zł, a montażu dwa piwka + pomoc szwagra heh. Od zamontowania przejechałem jakieś z 40km i dolałem dodatkowo z 0,5 litra płynu. Nie wiem dokładnie ale chyba to prawidłowe zjawisko bo może chłodnica jeszcze się odpowietrza gdy silnik pracuje, a przecieków nie widze. Zrobię jeszcze jedną małą dolewkę bo zeszło mi do min i myslę, że będzie dobrze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 14:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System