Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchol

Dyskutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice/Kraków
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12V, 1997 +LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 12:59
Temat postu:

Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Jakiś czas temu samodzielnie wymieniłem sobie chłodnicę. Odpowietrzyłem układ i wszystko działało jak należy(przynajmniej tak mi się wydawało). Przejechałem jakieś 200km w trasie i wszystko było w porządku. Jednak kilka dni później kiedy stałem na światłach temperatura silnika zaczęła gwałtownie rosnąć, dojechałem do domu i zauważyłem znacznie podniesiony poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. Spróbowałem jeszcze raz odpowietrzyć układ jednak podczas następnej jazdy znów temperatura zaczęła się podnosić, tym razem do wysokości ponad skalę. Przestał działać nawiew ciepłego powietrza do kabiny. Gość od chłodnic powiedział mi, że to najprawdopodobniej zepsuty termostat. Gdy pojechałem do mechanika żeby go wymienić ten obejrzał auto i stwierdził, że to uszczelka pod głowicą. Sama wymiana to stosunkowo duży koszt-wycenił mi to na ok.1000zł z tym, że stwierdził, że jak rozbierze silnik to może się okazać, że trzeba będzie wymienić jeszcze inne części. Samochodem w tym stanie nie chciałem już jeździć po innych mechanikach więc zgodziłem się na naprawę. Części do wymiany oczywiście jeszcze sporo doszło i naprawa kosztowała mnie prawie 1600zł... Confused Orientuję się, że jak za standardową wymianę uszczelki to cena bardzo wysoka i w związku z tym chciałbym zapytać czy to co zrobił mechanik rzeczywiście jest tyle warte czy też dałem się naciągnąć?

Cennik:
Uszczelka Głowicy -75zł
Uszczelniacz-19
Uszcz. Tłumnika-8
Uszcz. Kol. Ssący-21
Uszcz. Kol. wydech-13
Pompa wody-105
pasek klinowy-32
pasek rozrządu-32
napinacz paska-174
śruby głowicy-62
uszcz. pokrywy zaworów-24
olej shell 4,5l-99
opaska-6
koło rozrządu-148
regeneracja i planowanie głowicy-270zł :/
filtr oleju-15
No i robocizna wyceniona na 486zł. Suma summarum 1589zł...

To co wiem do czego służy, niestety rzeczywiście tyle kosztuje. Jednak nazwy niektórych części niewiele mi mówią Razz Czy prawdopodobne jest, że wymiana wszystkich tych części była konieczna a ceny za nie są w miarę rozsądne?

PS Dopiero teraz zauważyłem, że po części zdublowałem temat-sorki.
Powrót do góry
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 16:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


wg mnie to jest prawie remont generalny silnika. Gość nie wymienił ci tak jak pisałeś termostatu, a niby to miało być przyczyną. Wg mnie dałeś się naciągnąć.
Powrót do góry
gadu-gadu
marchol

Dyskutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice/Kraków
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12V, 1997 +LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Termostat też wymienił, tylko że akurat termostat przywiozłem sam więc nie ma go w cenniku części. Silnik prawie cały był rozmontowany, wszystko co widziałem było wyczyszczone. Silnik chodzi teraz o wiele lepiej, jakby przybyło mu mocy(przynajmniej tak mi się wydaje). Ale tak jak mówię nie orientuję się w mechanice na tyle żeby to poprawnie ocenić.
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Po objawach sądząc to nie mógł byc termostat- ten kto ci tak mówił na poczatku nie zna się najzwyczajniej. Ten za to który zrobił ci uszczelkę pod głowicą podszedł do sprawy profesjonalnie - ceny i kosztorys prawidłowy
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


to jeśli wymiana uszczelki kosztuje 1600 zł to nie lepiej kupić sobie nowy silnik? Pewnie w tej cenie to już nie najgorszy by można było kupić.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 21:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
smarki

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Brava 1.4 12V SX 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 11:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Cena za naprawę jak najbardziej OK - masz zrobioną całą górę silnika.
Kupując nowy silnik za tą cenę nigdy nie masz pewności czy nie kupisz trupa. Też robiłem taki remont 3 lata temu i auto chodzi perfect Smile
Powrót do góry
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Kolego Dolan Ty masz remont silnika zrobiony a nie tylko wymienioną uszczelke. Widzę tu wymiane kompletną rozrządu, planowanie głowicy, wymiana oleju, itp. Ceny za części i robocizne normalne. Tylko nie pisz, że masz wymianioną uszczelkę pod głowicą za 1600 zł Smile
W kazdym razie powineneś mięc teraz silnik w dobrym stanie.
Powrót do góry
gadu-gadu
klaus62

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Italia
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 TD 100
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 00:22
Temat postu:

wymiana uszczelki pod głowicą


Witam!
Jak wynika z opisu wymienionych części wszystko zostało wymienione zgodnie z potrzebą.Mechanik podszedł do naprawy profesjonalnie. Rok temu robiłem identyczną naprawę ponadto wymieniałem tuleje cylindrów
więc znam jakie części są potrzebne.
Ciekawe co byś powiedział na mechanika gdyby po miesiącu puściła ci któraś stara uszczelka lub napinacz paska a z nim cały rozrząd i reszta.Cena za taką robociznę też jest przyzwoita.
pozdrawiam
_________________
klaus
Powrót do góry
skype status
klaus62

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Italia
Posiadane auto: fiat bravo 1.9 TD 100
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 00:23
Temat postu:

wymiana uszczelki pod głowicą


Witam!
Jak wynika z opisu wymienionych części wszystko zostało wymienione zgodnie z potrzebą.Mechanik podszedł do naprawy profesjonalnie. Rok temu robiłem identyczną naprawę ponadto wymieniałem tuleje cylindrów
więc znam jakie części są potrzebne.
Ciekawe co byś powiedział na mechanika gdyby po miesiącu puściła ci któraś stara uszczelka lub napinacz paska a z nim cały rozrząd i reszta.Cena za taką robociznę też jest przyzwoita.
pozdrawiam
_________________
klaus
Powrót do góry
skype status
dolan

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1.6 16 V
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Zgodzę się że mechanik podszedł profesjonalnie. Ale kolega który założył temat pytał się o wymianę uszczelki, a tu jest z pół silnika zrobione a nie tylko uszczelka. Jakbym sam się do tego dobierał to też bym zrobił co się da przy okazji. Ale to było pytanie o wymianę uszczelki.
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Mechanik profesjonalny - zrobił to co należało i nie naraził cię na przyszłe koszty... wynikające z nieprawidłowej wymiany uszczelki (czytaj nieplanowana głowica) Czepiałbym się tylko ceny paska rozrządu - jak dla mnie za TANIO. Wink

Generlanie nie powinno się wymieniać uszczelki bez planowania głowicy jeżeli auto ma trochę najechane. Jak się tego nie wykona to praktycznie gwarantowane problemy w przyszłości.
Powrót do góry
marchol

Dyskutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice/Kraków
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12V, 1997 +LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 11:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Wymiana uszczelki była główną naprawą więc tak zatytułowałem post a pytanie dotyczyło głównie tego „czy to co zrobił mechanik rzeczywiście jest tyle warte czy też dałem się naciągnąć?” bo jak pisałem orientuję się na tyle, że wiem, iż sama wymiana uszczelki nie ma prawa tyle kosztować. Mam nadzieję, że robota została wykonana solidnie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi-będę wiedział coś więcej na przyszłość.

Chciałbym jeszcze zapytać czym objawia się uszkodzenie koła rozrządu-bo trzymam w ręku to uszkodzone koło i nie mogę wydedukować co w nim jest nie tak. Wygląda na proste, zęby nie są jakoś wyszczerbione-kawałek metalu a 150 sobie za niego liczą Razz
Powrót do góry
priszilka23

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): chełm
Posiadane auto: fiat bravo 1.8 16V GT 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


ja również miałam robiony generalny remont silnika i mnie on wyniósł nie całe 1400 zł...mechanik znajomy wiec za robocizne duzo nie policzyłSmile cena wydaje się być przyzwoita,i naprawde podszedl do tego profesjonalnie,tylko z tego co się orientuje to w fiatach bravo przy generalnym remoncie silnika konieczna jest tez wymiana świec,a nie wstawianie tych co były....tak mi mowił mechanik,bo to są silniki jak on to dziwnie nazwał i nie wiem o co chodzi " dwuigłowe" i są przez to bardzo delikatne...a bynajmniej te 18.gt
Powrót do góry
gadu-gadu
bartek86

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Brava 1.6 16v '99 hsx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 21:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


Ile wyniesie podstawowa wymiana uszczelki głowicy z usługą? przynajmniej w jakich granicach i co bedzie wymieniane oprócz uszczelki?

EDIT: poprawiłem pytanie.
_________________
Jeśli Rosja cie nie zabije to Unia cie dobije


Ostatnio zmieniony przez bartek86 dnia Sro 22 Kwi 2009, 07:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2009, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana uszczelki pod głowicę-czy dobra wycena?


dla silnika 1,6 około 600 zł
nie rozumiem pytania na co będzie wymieniane? na nową uszczelkę Wink na samej uszczelce też nie opłaca się oszczędzać. Jak masz już troszku kilometerków, to ja bym się bawił jeszcze w wymianę uszczelniaczy zaworów itp. Skoro silnik rozebrany, to warto to zrobić - będzie spokój "na zaś" Smile tym bardziej że dużo to nie kosztuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System