Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
McCartney

Dyskutant



Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobiernice
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 20:35
Temat postu:

wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Witam Exclamation
Mam problem ze stukaniem w tylnym zawieszeniu. Słychać to tak jakby coś mi w bagażniku podskakiwało. Doszedłem do wniosku, że to mogą byc tuleje (amory wykluczam bo na przeglądzie w grudniu wyszło, że mam tylko lewy przedni uszkodzony chociaż nie wiem do konca, bo troche czasu już minęło).
Zastanawiam się jakby wymienic całe wahacze, a nie tylko tuleje Question Podpowiedzcie mi co mam zrobic. Z tego co wiem to tuleje strzasznie ciężko samemu wymienic, nie wiem jak to jest z całymi wahaczami. Czy przeciętnie uzdolniony człowiek z zakresu mechanki poradziłby sobie z taka wymianą Question Chodzi mi o to żeby było jak najtaniej.
Powrót do góry
humunguss

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 277
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: cc 900, 1995 gaźnik/lpg- Astra F 1,6
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 20:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Jak chcesz żeby było tanio to sam wymień, potrzebne jest duże imadło i troche rozumu i sily.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
kimon

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 00:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Sama wymiana tulejki wystarczy. Im dłużej będziesz na nich jeździł tym trudniej Ci je będzie wyciągnąć. Z demontażem to żaden problem, tak jak wcześniej kolega napisał, lub demontaż wahacza kolega z autem i na prasce za małą odpłatnością u mechanika - gdy inwencji braknie.
Powrót do góry
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 03:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


wymiana calych wahaczy nie powinna sprawić Ci większego problemu (tyle ze wahacze są drogie ;/) .. a wymiana samych tulejek to spory problem .. ja najpierw próbowałem ją wybić a później wiertarką rozwierciłem powoli powoli powoli ;p
Powrót do góry
mateos123831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włoszczowa/Kielce
Posiadane auto: Fiat CC 704 1994r. Gażnik Weber
Piwa: 3/8
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 10:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


No mnie to tez czeka wiec chetnie poczytam o dobrych sposobach jak najlepiej wymienic tuleje.
_________________
Pasja i Miłośc Tworzenia Very Happy

Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 10:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
McCartney

Dyskutant



Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobiernice
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 13:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


czytałem na innym forum, że ktos samodzielnie wymieniał tuleje i po tysiącu kilometrów musiał całe wahacze wymieniac Confused
czyli wymiana całych wahaczy odpada (koszty) Smile
wiec pozostaje wymiana tylko tulei, kurde chyba dam do mechanika bo coś mi się wydaje, że sam sobie nie poradze Sad
a jak w miedzyczasie coś spieprze to ciężko bedzie później do mechanika zawieśc Confused
Powrót do góry
iceman150

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 931
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN 190 tys. km; Mazda 323f 1,5 16V 1995r. B+G
Piwa: 18/2
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Palnik i wypalasz te stare tuleje a potem w imadle wciskasz nowe ewentualnie możesz wyviągnąć sam cały wahacz i z nim skoczyć do mechanika-blacharza żeby ci wypalił a potem prasą wcisnął nowe tuleje i skasuje za to max 20zł Wink
_________________
Rajdy to najprzyjemniejsza rzecz, jaką można robić w ubraniu!
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 09:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


iceman150 napisał:
Palnik i wypalasz te stare tuleje a potem w imadle wciskasz nowe ewentualnie możesz wyviągnąć sam cały wahacz i z nim skoczyć do mechanika-blacharza żeby ci wypalił a potem prasą wcisnął nowe tuleje i skasuje za to max 20zł Wink

Tylko nie wypalił, bo osłabi się struktura metalu w miejscu tulei. co spowoduje pęknięcie lub nawet oderwanie się ucha wahacza w najmniej oczekiwanym momencie.. Jeśli już piszesz żeby mu ktoś wcisnął prasą tulejki, to i może mu zarazem wypchnąć stare.
Powrót do góry
wynimko

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Renault Kangoo 1,5DCI 85KM 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 09:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


stary szofer napisał:

Tylko nie wypalił, bo osłabi się struktura metalu w miejscu tulei. co spowoduje pęknięcie lub nawet oderwanie się ucha wahacza w najmniej oczekiwanym momencie.. Jeśli już piszesz żeby mu ktoś wcisnął prasą tulejki, to i może mu zarazem wypchnąć stare.


W 100% popieram Starego Szofera. Nie wolno w takich miejscach uzywać palnika ze względu na możliwość zmiany struktury i wytrzymałości materiałów i ewentualnych spawów.
Powrót do góry
skype status
turbo
Moderator

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region):   
Posiadane auto:  
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 10:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Jako ,że niedługo też mnie niestety czeka wymiana tulejek w tylnym wahaczu to mam w związku z tym pytanie. Szukając sposobu jak sobie z tym poradzić i jak najmniej poniszczyć trafiłem na takie cudo: Allegro/Ściągacz tulei wahacza Gdyby tylko ktoś potrafił mi wyjaśnić jak tego używać Rolling Eyes W sumie to urządzenie jest proste i można by nawet pokusic się o zbudowanie tego samodzielnie. Może nawet trafił by się jakiś inteligent co by ten przyrząd zwymiarował i umieścił na forum tak jak zrobiono to na forum vectraclub.pl
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Nie przepuszczam aby ten przyrząd zdał egzamin. Pomysł wydaje mi sie dobry, ale z tego co wiem można kupić też ściągacz do końcówek drążkow kierowniczych i nie zawsze zdaje egzamin, bo albo nie podchodzi albo mała siła dociągu i trzeba i tak posiłkować się młotkiem. W wypadku tulei to one są usadzone bardzo mocno a dodając rdze to jeszcze bardziej są spojone z obudową i czy jest taka siła aby to kluczem ukręcić to wątpię. Trochę w swoim życiu różnych rzeczy się naodkręcałem i wiem jak nie które są zapieczone aby za pomocą takiego przyrządu wycisnąć. Mam gdzieś rysunek jak zrobić prasę na której za pomocą podnośnika hydraulicznego w prosty sposób można wyciskać. Ale prawdę mówiąc to już kilka lat biorę się do zrobienia jej a zawsze brak mi czasu, dopiero mi się przypomina jak mam coś do roboty na praskę, ale w tedy też nie ma czasu robić. Opiszę tak w skrócie. Potrzebny są 2 kawałki ceownika 100. po 40 cm i 2 kawałki ceownika 60, po 60cm - 1m na stojak, mogą być krótsze, gdy chcemy to postawić na stole, tak aby wszedł się pomiędzy to podnośnik, wahacz no i miejsce na wyciśnięta tuleję.Trochę pomysła i można zrobić samemu ale na to trzeba mieć warunki i jakieś zaplecze.
Powrót do góry
iceman150

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 931
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN 190 tys. km; Mazda 323f 1,5 16V 1995r. B+G
Piwa: 18/2
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 17:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


A to z tym palnikiem to nie pomyślałem Wink Mechanik mi tak powiedział że oni tak to robią bo problem straszny jest. Jakie to szczęście że im do rąk tego nie dałem i sam wyjąłem metodą mniej inwazyjną Smile
_________________
Rajdy to najprzyjemniejsza rzecz, jaką można robić w ubraniu!
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


ja nie wypalalem bo mi mechanik moj powiedzial ze ruda pozniej bierze ;p polecam wiertarke + przecinak i mlotek ;]
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


piotrekd napisał:
ja ;p polecam wiertarke + przecinak i mlotek ;]

Ja to nazywam sztachanowska robota i twierdzę, że to skuteczny sposób. Często go stosuję, tylko z głową.
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 18:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana całych wahaczy czy tylko tulei?


Koledzy ja stosuje taką metodę wybijam tujeję przez naostrzoną i dopasowaną rurą rzeby trafiała tylko w gumę pomiędzy dwoma elementami metalowymi napewno działa taki sposób . Zostaje wię wybicie części metalowej z waczacza , przecinami piłką do metalu a póżniej pójdzie jak po maśle .
Najważniejsze jest odczyścic wachacz w tym miejscu gdzie będzie wchodzic nowa tuleja , ja stosuję papier ścierny drobnoziarnisty.
Żeby wczisnąć nowe tuleje posmaruj tuleje jak i ucho wachacza jakimś smarem a następnie powoli wciskać na imadle tylko pilnowac żeby było idealnie równo , bo może nam się zaklinować i już po wszystkim tylko nowa tuleja . A jeśli macie dostę do prasy to niema żadnych problemów wchodzi jak w masło .
Tylko raz byłem w ASO i tak zabuliłem że do końca żywota już z tym nie pojadę .
cała wymiana tulei na jednym wachaczu to praca na jakieś 20minut .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatTipo

36 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500

15 900

2007r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System