Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Samochód drży



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 17:22
Temat postu:

Samochód drży


Witam
Powiedzcie mi co może być przyczyną dość mocnego drgania samochodu na wolnych obrotach? Obroty są ok, ok 800/min , nie falują. Gdy zwiększę je do ok 1000 jest już spokojnie. Są to wibracje przenoszone do wnętrza samochodu, samochód wibruje mniej więcej jak telefon komórkowy:)
Możliwe ,że za mocno są skręcone poduszki zawieszenia silnika albo coś takiego?
Myślę ,że jakby zawieszenie silnika było wybite to raczej nie było by drgań a szarpanie.
Mam to od początku ale zaczyna mnie to drażnić bo nawet sc nie drżą na wolnych obrotach!
Jak ktoś ma jakiś pomysł piszcie!
Dzięki i pozdro
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


A może trochę za wolne obroty powinny być około 850 nawet troche ponad 900. A który to rocznik i podaj wszystkie dane silnika itd to może pomoę Rolling Eyes
Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Jest to 1997 rok, silnik 1.6 16v 103km
Mam ok 128tys km przebiegu
A co mogłoby powodować zbyt niską prędkość obrotową ??
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


obroty mysle ze masz okej - nie wiem co rozumiesz przesz slowo ok :> bo obroty powinny byc min 800 po nagrzaniu samochodu Very Happy przed nagrzaniem 1200...

Sprawdz w 1 kolejnosci swiece:) pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Podjedz do najbliższego warsztatu ktury jest w stanie wyregullować obroty to znaczy podpiąć komputer do złącza obd i musi mioec program do twojego samochodu niedaj się nabrac przypilnuj podczas wprowadzania danycz żeby wprowadzał wszystkiedane z twojego komputera , jeśli tego nie zrobi to znaczy że nabija cię w bambus .
Po podpięciu powinien powiedzieć ci wszystko o samochoodzie tem chłodzenia kąt wyprzedzenia zapłonu i wiele innych takich , a może masz instalację gazową jeślio tak to jaką.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 19:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Dokładnie tak jest, zimny silnik ok 1200 obr/min, ciepły 800-850. Świece zmienione, ewentualnie kable jeszcze pozostały.
Nie mam gazu.
Mechanik stwierdził, że "może za mocno naciągnięte poduszki" ! Nie wiem czy jest możliwe coś takiego.
Dodam jeszcze że raz na jakiś czas (sporadycznie) auto schodząc z obrotów zgaśnie co też może sugerować niską prędkość obrotową biegu jałowego.
Powrót do góry
teofilowiak

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 Multi jet
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


troche wbije sie w temat: mianowicie jakie polecacie przewody zaplonowe tzn NGK czy boscha moga byc? znalazlem na allegro nowe w bardzo dobrej cenie i nie wiem ktore wybrac
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Witam
Mam podobny problem tzn miałem.Dolałem dodatków do paliwa i drgawaki auta zmniejszyły się znacznie.Teraz na zimnym silniku tak nie trzepie:)
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 16:38
Temat postu:

Samochód drży


Też mam 1.6 16v i też drży na wolnych obrotach.
Dodam, że od pół roku się z tym borykam i definitywnie tego ani nie zdiagnozowałem, ani do końca nie wyeliminowałem. Rzecz jest masakrycznie wkurzająca.

Moim zdaniem winny jest rezonans mechaniczny (a częściowo może także i akustyczny) wydechu. Drgania występują na konkretnych obrotach (u mnie na oko 900 patrząc na wskaźnik) ORAZ także na ich dwukrotniości (poniżej 2000), chociaz już słabiej. Pomiędzy (np 1500 obr/min) jest błoga cisza.
Wydech mam niefabryczny - to może być przyczyna, że waży nie tyle co powinien i wpada w rezonans przy danej częstotliwości drgania silnika

Zwróć uwagę na koniec rury wydechowej - czy tak jak u mnie nie drży na wolnych obrotach z widoczną amplitudą (u mnie około 2cm) Moim zdaniem powinien wisieć w miarę nieruchomo, a ten lata jak głupi - chociaż wisi sztywno na gumach, to siła rezonansu jest wielka i nim telepie.

Mam LPG, na LPG jałowe obroty są nieco niższe niż na benzynie, zwłaszcza po włączeniu świateł, tylnej szyby - wówczas jeszcze bardziej drży.

Zauważyłem też przedziwną rzecz - kiedy stoję na światłach na jałowych obrotach i kiedy rusza obok duży diesel (autobus, KamaZ itp) to mój wydech wpada w rezonans niczym kamerton na dźwięk swojego strojenia.
Czuję wówczas wzmożony masaż dupy - przedziwne to ale może mieć związek z tematem

Wracając do meritum - jedyną rzecz jaką na razie zrobiłem i częściowo pomogła, to wymieniłem na nowe wszystkie gumy zawieszenia wydechu - co prawda stare wyglądały OK, ale nowe, sztywniejsze nieco poprawiły sytuację. Poprawa jest zauważalna, ale niewystarczająca.

Mam zamiar (tylko nie mam na to wciąż czasu) zrobić dwie rzeczy:
1) w pierwszej kolejności sprawdzić stan zawieszenia układu napędowego (poduszki silnika, skrzyni) - mam wrażenie że nie jest tak sztywno jak powinno, przy ruszaniu czasami zatelepie
2) jeśli to całkowicie nie wyeliminuje dokuczliwości, to wymieniam wydech w ASO na nowy

edit:
Dodam jeszcze, ze auto kupiłem używane i robiąc oględziny stwierdziłem, że jest bardzo luźne połączenie rur pomiędzy katalizatorem a kolejnym tłumikiem (luźna obejma). Poprawiłem to usztywniając połączenie i drżenie właśnie wtedy się pojawiło. Kiedy było luźne nic nie odczuwałem (poza [cenzura] z nieszczelności) Tłumiki wiszą równo i prawidłowo idealnie pasując do podwieszeń, bez naprężeń.
Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 19:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Myślę, że u mnie to nie jest to samo. Amplituda drgań jest minimalna, za to częstotliwość znaczna. Gołym okiem nic nie widać i nie czuć, dopiero jak dotkniesz kierownicę czy deskę rozdzielczą. Ty podejrzewasz za luźne zawieszenie zespołu napędowego ( co powinno być normalne w kilkuletnim aucie) ja dokładnie odwrotnie- za sztywne. Rura mi nie drga a raczej nie drgała, bo od kilku dni jeżdżę bez ostatniego tłumika (czekam na nowy wydech). Przy okazji nie widzę żadnej różnicy w drganiach z tym tłumikiem czy bez niego. Myślę, że u mnie to na pewno zawieszenie silnika coś nie gra.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


teofilowiak napisał:
troche wbije sie w temat: mianowicie jakie polecacie przewody zaplonowe tzn NGK czy boscha moga byc? znalazlem na allegro nowe w bardzo dobrej cenie i nie wiem ktore wybrac


NGK sylikonowe od 80-110zl chodza

Co do dran mi nie drga -- drgalo pare razy ;P dodalem gazu i przestalo... wiec albo to moze byc zle podawanie paliwka albo swiece czy kable... a moze silniczek krokowy ciezko mi powiedziec Wink bo u mnie samo minelo fakt faktem tez stosuje czasem dodatki do silnika albo zalewam 98... przynajmiej raz na miesiac cos z tytch dwoch elementow stosouje Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 07:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Witam
Udało mi się wyeliminować drgawki całkowicie.Minowicie filtr paliwa był przymulony.Wymieniłem na nowy (20zł)i jest już OK.Jeżeli drży wam tak jak mi na zimnym silniku a na rozgrzanym jest nie to zacznijcie od filtra paliwa.
Pozdrawiam
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
JohnyBRAVO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostyń (wielkopolska)
Posiadane auto: FIAT BRAVO GT 1,6 16V 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2009, 09:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


ja wlasnie tez mam problem bo bravko mam od 2 miesiecy i juz dwa razy po odpaleniu zdarzylo mi sie ze obroty zamiast 1200 1300 sa 800 czy nawet 700 i falują a auto bardzo drzy i jakby sie dusilo...po przegazowaniu kilkukrotnym wsystko wraca do normy. ale tak jak mowie nie jest to staly problem tylko co jakis czas
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Sob 16 Maj 2009, 00:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


w moim bravsku z kolei zdarzy się drżenie na zimnym silniku, jak tylko osiągnie trochę temperatury i obroty ureguluja się na poziomie 800-900 + - już wszystko jest ok, drży tylko przy podwyższonych obrotach 1200-1300 na zimnym silniku...
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 16:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Witam panowie
od jakiegos czasu zauważyłem drganie kierownicy tzn od kilku dni jak stoje sobie na luzie obroty sa normalne ok 900 nie faluja a jakos zauważyłem drgania kierownicy... dzieje sie tak na rozgrzanym silniku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System