Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Samochód drży



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 17:22
Temat postu:

Samochód drży


Witam
Powiedzcie mi co może być przyczyną dość mocnego drgania samochodu na wolnych obrotach? Obroty są ok, ok 800/min , nie falują. Gdy zwiększę je do ok 1000 jest już spokojnie. Są to wibracje przenoszone do wnętrza samochodu, samochód wibruje mniej więcej jak telefon komórkowy:)
Możliwe ,że za mocno są skręcone poduszki zawieszenia silnika albo coś takiego?
Myślę ,że jakby zawieszenie silnika było wybite to raczej nie było by drgań a szarpanie.
Mam to od początku ale zaczyna mnie to drażnić bo nawet sc nie drżą na wolnych obrotach!
Jak ktoś ma jakiś pomysł piszcie!
Dzięki i pozdro
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


A może trochę za wolne obroty powinny być około 850 nawet troche ponad 900. A który to rocznik i podaj wszystkie dane silnika itd to może pomoę Rolling Eyes
Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Jest to 1997 rok, silnik 1.6 16v 103km
Mam ok 128tys km przebiegu
A co mogłoby powodować zbyt niską prędkość obrotową ??
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


obroty mysle ze masz okej - nie wiem co rozumiesz przesz slowo ok :> bo obroty powinny byc min 800 po nagrzaniu samochodu Very Happy przed nagrzaniem 1200...

Sprawdz w 1 kolejnosci swiece:) pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Podjedz do najbliższego warsztatu ktury jest w stanie wyregullować obroty to znaczy podpiąć komputer do złącza obd i musi mioec program do twojego samochodu niedaj się nabrac przypilnuj podczas wprowadzania danycz żeby wprowadzał wszystkiedane z twojego komputera , jeśli tego nie zrobi to znaczy że nabija cię w bambus .
Po podpięciu powinien powiedzieć ci wszystko o samochoodzie tem chłodzenia kąt wyprzedzenia zapłonu i wiele innych takich , a może masz instalację gazową jeślio tak to jaką.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 18:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 19:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Dokładnie tak jest, zimny silnik ok 1200 obr/min, ciepły 800-850. Świece zmienione, ewentualnie kable jeszcze pozostały.
Nie mam gazu.
Mechanik stwierdził, że "może za mocno naciągnięte poduszki" ! Nie wiem czy jest możliwe coś takiego.
Dodam jeszcze że raz na jakiś czas (sporadycznie) auto schodząc z obrotów zgaśnie co też może sugerować niską prędkość obrotową biegu jałowego.
Powrót do góry
teofilowiak

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 Multi jet
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


troche wbije sie w temat: mianowicie jakie polecacie przewody zaplonowe tzn NGK czy boscha moga byc? znalazlem na allegro nowe w bardzo dobrej cenie i nie wiem ktore wybrac
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Witam
Mam podobny problem tzn miałem.Dolałem dodatków do paliwa i drgawaki auta zmniejszyły się znacznie.Teraz na zimnym silniku tak nie trzepie:)
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 16:38
Temat postu:

Samochód drży


Też mam 1.6 16v i też drży na wolnych obrotach.
Dodam, że od pół roku się z tym borykam i definitywnie tego ani nie zdiagnozowałem, ani do końca nie wyeliminowałem. Rzecz jest masakrycznie wkurzająca.

Moim zdaniem winny jest rezonans mechaniczny (a częściowo może także i akustyczny) wydechu. Drgania występują na konkretnych obrotach (u mnie na oko 900 patrząc na wskaźnik) ORAZ także na ich dwukrotniości (poniżej 2000), chociaz już słabiej. Pomiędzy (np 1500 obr/min) jest błoga cisza.
Wydech mam niefabryczny - to może być przyczyna, że waży nie tyle co powinien i wpada w rezonans przy danej częstotliwości drgania silnika

Zwróć uwagę na koniec rury wydechowej - czy tak jak u mnie nie drży na wolnych obrotach z widoczną amplitudą (u mnie około 2cm) Moim zdaniem powinien wisieć w miarę nieruchomo, a ten lata jak głupi - chociaż wisi sztywno na gumach, to siła rezonansu jest wielka i nim telepie.

Mam LPG, na LPG jałowe obroty są nieco niższe niż na benzynie, zwłaszcza po włączeniu świateł, tylnej szyby - wówczas jeszcze bardziej drży.

Zauważyłem też przedziwną rzecz - kiedy stoję na światłach na jałowych obrotach i kiedy rusza obok duży diesel (autobus, KamaZ itp) to mój wydech wpada w rezonans niczym kamerton na dźwięk swojego strojenia.
Czuję wówczas wzmożony masaż dupy - przedziwne to ale może mieć związek z tematem

Wracając do meritum - jedyną rzecz jaką na razie zrobiłem i częściowo pomogła, to wymieniłem na nowe wszystkie gumy zawieszenia wydechu - co prawda stare wyglądały OK, ale nowe, sztywniejsze nieco poprawiły sytuację. Poprawa jest zauważalna, ale niewystarczająca.

Mam zamiar (tylko nie mam na to wciąż czasu) zrobić dwie rzeczy:
1) w pierwszej kolejności sprawdzić stan zawieszenia układu napędowego (poduszki silnika, skrzyni) - mam wrażenie że nie jest tak sztywno jak powinno, przy ruszaniu czasami zatelepie
2) jeśli to całkowicie nie wyeliminuje dokuczliwości, to wymieniam wydech w ASO na nowy

edit:
Dodam jeszcze, ze auto kupiłem używane i robiąc oględziny stwierdziłem, że jest bardzo luźne połączenie rur pomiędzy katalizatorem a kolejnym tłumikiem (luźna obejma). Poprawiłem to usztywniając połączenie i drżenie właśnie wtedy się pojawiło. Kiedy było luźne nic nie odczuwałem (poza [cenzura] z nieszczelności) Tłumiki wiszą równo i prawidłowo idealnie pasując do podwieszeń, bez naprężeń.
Powrót do góry
mirek7512

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v / Fiat Punto Evo 1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 19:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Myślę, że u mnie to nie jest to samo. Amplituda drgań jest minimalna, za to częstotliwość znaczna. Gołym okiem nic nie widać i nie czuć, dopiero jak dotkniesz kierownicę czy deskę rozdzielczą. Ty podejrzewasz za luźne zawieszenie zespołu napędowego ( co powinno być normalne w kilkuletnim aucie) ja dokładnie odwrotnie- za sztywne. Rura mi nie drga a raczej nie drgała, bo od kilku dni jeżdżę bez ostatniego tłumika (czekam na nowy wydech). Przy okazji nie widzę żadnej różnicy w drganiach z tym tłumikiem czy bez niego. Myślę, że u mnie to na pewno zawieszenie silnika coś nie gra.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


teofilowiak napisał:
troche wbije sie w temat: mianowicie jakie polecacie przewody zaplonowe tzn NGK czy boscha moga byc? znalazlem na allegro nowe w bardzo dobrej cenie i nie wiem ktore wybrac


NGK sylikonowe od 80-110zl chodza

Co do dran mi nie drga -- drgalo pare razy ;P dodalem gazu i przestalo... wiec albo to moze byc zle podawanie paliwka albo swiece czy kable... a moze silniczek krokowy ciezko mi powiedziec Wink bo u mnie samo minelo fakt faktem tez stosuje czasem dodatki do silnika albo zalewam 98... przynajmiej raz na miesiac cos z tytch dwoch elementow stosouje Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 07:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Witam
Udało mi się wyeliminować drgawki całkowicie.Minowicie filtr paliwa był przymulony.Wymieniłem na nowy (20zł)i jest już OK.Jeżeli drży wam tak jak mi na zimnym silniku a na rozgrzanym jest nie to zacznijcie od filtra paliwa.
Pozdrawiam
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
JohnyBRAVO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostyń (wielkopolska)
Posiadane auto: FIAT BRAVO GT 1,6 16V 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2009, 09:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


ja wlasnie tez mam problem bo bravko mam od 2 miesiecy i juz dwa razy po odpaleniu zdarzylo mi sie ze obroty zamiast 1200 1300 sa 800 czy nawet 700 i falują a auto bardzo drzy i jakby sie dusilo...po przegazowaniu kilkukrotnym wsystko wraca do normy. ale tak jak mowie nie jest to staly problem tylko co jakis czas
Powrót do góry
dawidPoznan

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 GT '00 i CC 900 VAN
Piwa: 1/10
Wysłany: Sob 16 Maj 2009, 00:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


w moim bravsku z kolei zdarzy się drżenie na zimnym silniku, jak tylko osiągnie trochę temperatury i obroty ureguluja się na poziomie 800-900 + - już wszystko jest ok, drży tylko przy podwyższonych obrotach 1200-1300 na zimnym silniku...
_________________
http://fiat.auto.com.pl/ogloszenia/Fiat,Bravo%20I,1.6,2000,27c901fc0cf70dfc131387aa16e2fa6cb346d1,40,191,o.php?&rd=o&md=191&lang=pl&zd=0&d=1&o=1&k=1&c=1&g=1&ps=a&lw=25&no=39
Powrót do góry
gadu-gadu
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 16:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Samochód drży


Witam panowie
od jakiegos czasu zauważyłem drganie kierownicy tzn od kilku dni jak stoje sobie na luzie obroty sa normalne ok 900 nie faluja a jakos zauważyłem drgania kierownicy... dzieje sie tak na rozgrzanym silniku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System