Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartipl

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Brava ,1.4, 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2009, 01:10
Temat postu:

centralny zamek, jedne drzwi nie działają


Witam
Mam pewien problem z centralnym zamkiem w tylnych prawych drzwiach,
dokładniej mowiąc nie działa w nich centralny zamek ( w pozostałych drzwiach wszystko działa jak nalezy). Byłem przekonany ze to zamek w drzwiach sie zepsoł wiec wymieniłem , niestety to nie to. Miał ktoś podobny problem ? Doradzcie gdzie szukać usterki bo teraz to juz nie wiem od czego zacząć.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2009, 07:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


sprawdz silownik od centralnego zamka przy tych drzwiach, byc moze juz nie ma sily i nie otwiera i nie zamyka....czasem mozna sprobowac go rozruszac, moze pomoze...
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Czw 02 Kwi 2009, 08:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


Witam a ja mam taki problem z przednimi drzwiami pasazera jak auto jest zamkniete i chce otworzyc to wkładam kluczyk przekrecam i wszystkie drzwi sie otwieraja na 2 sekundy i znowu sie zamykaja Evil or Very Mad
Powrót do góry
bartipl

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Brava ,1.4, 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2009, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


biker_cc napisał:
sprawdz silownik od centralnego zamka przy tych drzwiach, byc moze juz nie ma sily i nie otwiera i nie zamyka....czasem mozna sprobowac go rozruszac, moze pomoze...


No własnie siłownik wymieniony bo myślałem że to napewno to i niestety dalej nie działa , wygląda jakby nie dochodził "impuls" który otwiera i zamyka zamek. Moze macie jeszcze jakiś pomysł ?
Powrót do góry
gadu-gadu
dziubus17

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Megane 1.6 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 14:35
Temat postu:

witam


tez mam taki problem . centralny nie otwiera ani nie zamyka tylnich drzwi pasażera. słychać siłownik ale nie ruszy. moze coś jest przyblokowane.? słyszałem o elektromagnezach że mogą być brudne i dlatego siłownik nei ciągnie czy to moze być wina brudu? wystarczy wyczyścić?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 14:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
obi

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Fiat Marea 2.0 20v, 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 00:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


bartipl napisał:

No własnie siłownik wymieniony bo myślałem że to napewno to i niestety dalej nie działa , wygląda jakby nie dochodził "impuls" który otwiera i zamyka zamek. Moze macie jeszcze jakiś pomysł ?


zobacz czy w przelotcce w kolo drzwi kable czasem nie ugnily, czasemzdarzaly takie udzkodzenia

dziubus17 napisał:

tez mam taki problem . centralny nie otwiera ani nie zamyka tylnich drzwi pasażera. słychać siłownik ale nie ruszy. moze coś jest przyblokowane.? słyszałem o elektromagnezach że mogą być brudne i dlatego siłownik nei ciągnie czy to moze być wina brudu? wystarczy wyczyścić?

sproboj to przejzec, jesli sie nazbieralo duzo brudu to calkiem mozliwem, a moze gdzies sie przyciera i wystarczy nasmarowac



Szuryga napisał:
Witam a ja mam taki problem z przednimi drzwiami pasazera jak auto jest zamkniete i chce otworzyc to wkładam kluczyk przekrecam i wszystkie drzwi sie otwieraja na 2 sekundy i znowu sie zamykaja Evil or Very Mad


i ciebie za popsul sie najprawdopodobniej mikro wylacznik w zamku od strony pasazera, jak sie postarasz to wymienisz sam mikro wylacznik jak nie no to raczej caly zamek trzeba
Powrót do góry
gadu-gadu
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


witam
ja mam problem z lewymi tylnymi drzwiami. zaczne od poczatku. gdy kupilem autko bylo lekko otarte miedzy lewymi tylnymi drzwiami a lewa tylna cwiartka samochodu i mialo urwana klamke ktora wymienilem i wszystko bylo ok. ostatnio wymienialem lewa przednia klamke i wszystko bylo by ok gdyby nie fakt iz przestaly dzialac lewe tylne drzwi. zarowno kluczykiem jak i pilotem "guzik" na tylnych drzwiach sie podnosi/opuszcza gdy nacisne go recznie lub podniose przy otwartym/zamknietym aucie slychac ze cos przeskakuje jednak klamka zewnetrzna ciagle zachowuje sie tak jak by drzwi byly zamkniete (odciaga sie ja prawie bez oporu i nie otwiera drzwi). Co jest grane?? myslalem o tym czy czegos przypadkiem nie rozlaczylem gdy wymienialem klamke z przodu ale to "guzik" tylny chyba byl by nieruchomy a on zachowuje sie normalnie. Co wy o tym myslicie?? dodam jeszcze ze gdy energiczniej zamkne przednie lewe drzwi to slychac (wydaje mi sie ze w tylnych drzwiach) jak by jakas sprezynke
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


czy naprawde nikt nie ma zadnej sugesti o co chodzi??
Powrót do góry
goofer

Dyskutant



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): połódniowy-wschód
Posiadane auto: Fiat Brava 1.9TD, 1999
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 00:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


Thalion napisał:
czy naprawde nikt nie ma zadnej sugesti o co chodzi??

Zakup miernik elektroniczny (może być z supermarketu za 15PLN). Ściągnij boczek "niedziałających drzwi",zasiądź wygodnie na przeciwko "niedziałających drzwi", zamknij je, podłącz miernik pod siłownik, użyj pilota do zamknięcia drzwi (lub jeśli go nie posiadasz wciśnij "guzik" {jak go nazywasz} przednich drzwi jednocześnie obserwując wskazania miernika. Jeżeli miernik nie wykaże napięcia szukaj przerwanego obwodu [mając na uwadze kolor przewodów idących od niedziałającego siłownika], jeżeli miernik wykaże napięcie (niezbędne do zadziałania siłownika) szukaj przyczyn natury mechanicznej ("ciężko działające" elementy). Jeżeli nie czujesz się na siłach udaj się do elektryka 'samochodowego'. Czy taka instrukcja wystarczy?
btw Może trochę nie doczytałem Twojego postu (może instrukcja przyda się innym sfrustrowanym) ale wydaje mi się, że masz poprostu wciśniętą blokadę "dziecięcą" - (chm.. taki biały..."przesuwnik" na wewnętrznej stronie drzwi blisko zamka).
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 08:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


u siebie nie mam wogle blokady dla dzieci;pp a 2 sprawa jak sciagnac boczek drzwi gdy sa one zamkniete??Very Happy
Powrót do góry
Hubi83

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6, 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 09:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


skoro słyszysz siłownik, to może po prostu spadło Ci cięgno od zamka??
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 18:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) centralny zamek, jedne drzwi nie działają


czy to mozliwe zeby samo tak sobie spadlo?? problem polega rowniez na tym ze nie moge otworzyc drzwi od srodka gdyz mam urwana klamke wewnetrzna (w upalne lato pociagnalem za nia gdy auo stalo dluzej na sloncu i zostala mi w rece;p)
Powrót do góry
roki86

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo/ Wolin
Posiadane auto: FIAT BRAVA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2009, 16:27
Temat postu:

Wystarczy tylko!!!


Wystarczy tylko odkęcić kable z drzwi, przedmuchać i zakręcić wiązkę tak aby nie była nigdzie ani zagięta, ani poskręcana. To pomaga!!! Miałem taki problem z dżwiami przednimi lewymi centralny z pilota zamykał dżwi ale po chwili się otwierały i tak kilka razy (dokładnie trzy). Przy tym w ogóle nie załączał się alarm. Poradził mi to wujek, który tez ma Brava i pomogło zabawy jest na jakieś 20 minut ale naprawdę warto później już to nie występowało!!!! Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System