Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Ślimak napęd prękościomierza fiat cc Cinquecento 700



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daromz

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 12:08
Temat postu:

Ślimak napęd prękościomierza fiat cc Cinquecento 700


witam

Mam ostatnio problemy z fiatem cc 700 samochod kupiony miesiac temu i ma spore problemy techniczne.

1. Linka szybkosciomierza - nie było jej zalozylem nowa linke licznik dalej nie dzialal chwilami sie tylko ruszyl i urwala sie koncowka linki:/
W zalaczniku zdjecie slimaka bo nie wiem czy tak powinien on wygladac czy przypadkiem nie zostal tam kawalek linki. Licznik chyba dziala bo jak krece linka to liczy kilometry i unosi sie wskazowka.

2. Tydzien temy wymienialem uszczelke pod glowica (glowica byla planowana) kupilem jednak podobno kiepska uszczelke HART niestety mechanik powiedzial mi to jak juz zrobil wymiane bo bym takiej nie zakladal i dalej bierze wode. Auto jest slabe. Mam do regulacji takze gaz w samochodzie. Mechanik stwierdzil ze wymieni ja jeszcze raz i ze jak bedzie bralo wode tzn ze moze byc blok pekniety czy to mozliwe?
[img]
Powrót do góry
gadu-gadu
mateos123831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włoszczowa/Kielce
Posiadane auto: Fiat CC 704 1994r. Gażnik Weber
Piwa: 3/8
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Ślimak napęd prękościomierza fiat cc Cinquecento 700


Hm jesli chodzi o slimaka to fakt widac tam jakby kawałek linki ,niewiem czy cos z tego bedzie bo tam powinna byc dziureczka taka do której wchodzi czworokatna koncówka od linki ale sprubuj wyciagnac to kombinerkami moze sie uda Very Happy .dodam że nowe linki niepasuja do licznika w tej wersji która mam gdyz łaczenie linki z licznikiem jest na zacisk a nowe maja zakrecane:(.Ja mialem troszke podobny problem gdyz kupiłem Cc i mialem ukręcony ten walek-slimak i musiałem go wymieniac.(Kupiłem od kolegi za 20 zł) wymiana dosc ciężka bo musisz wyjać skrzynie w moim przypadku odkrecic jedna srube jak pamietam z boku, wybic slimaka(nic na siłe) wbic delikatnie nowy ,srubeczka i potem łaczenie skrzyni...z silnikiem.Oczywiście z uszczelka(ja np dałem silikon do uszczelniania silników itp i trzyma).Ale jesli bedziesz wymieniał to najpierw prubuj od gory moze nie jest az tak zapieczony.jesli chodzi o głowice to jestem lajkiem raczej gdyz nierobilem nigdy nic koło tego:(

ps.uzupełnij profil Very Happy
_________________
Pasja i Miłośc Tworzenia Very Happy

Powrót do góry
gadu-gadu
daromz

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 12:55
Temat postu:

linka


chyba nowe linki sa na wciskanie a stare zakrecane wlasnie kupilem ostatnio i wciskana byla ale dokupilem tez wkrecana bez wieksztch problemow one sie niczym nie roznia tylko zaczepianiem ta wciskana tez bedzie pasowac bo chwyci sie gwintu a to bede probowal wyciagnac masakrator z tym
Powrót do góry
gadu-gadu
mateos123831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włoszczowa/Kielce
Posiadane auto: Fiat CC 704 1994r. Gażnik Weber
Piwa: 3/8
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Ślimak napęd prękościomierza fiat cc Cinquecento 700


Niewiem czy to samo mam na mysli wkrecane i wciskane ale do licznika?? Prawde mówiac sprubuj wytarmosic ten kawałek co tam zalega bo stop slimaka podobno jest z jakiegos aluminium specjalnego ze za(cenzura) nieche wyjsc.Jeżeli włozysz juz linke w slimaka to poproś druga osobe aby delikatnie cofnoł Ciociolina do tylu na pustej przestrzeni czy aby linka sie kreci...potem do licznika i gotowe.
_________________
Pasja i Miłośc Tworzenia Very Happy

Powrót do góry
gadu-gadu
iceman150

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 931
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN 190 tys. km; Mazda 323f 1,5 16V 1995r. B+G
Piwa: 18/2
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Ślimak napęd prękościomierza fiat cc Cinquecento 700


odp. 2 Smile
Wg mnie od razu po wymianie nie powinien brać wody nawet jak uszczelka jest kiepska. O.K. zgodzę się będzie krócej trzymała (może), ale jeżeli po wymianie woda dalej znika to są dwa wyjścia.

Mechanik odwalił fuszerę, albo płyn znika gdzie indziej.
Możliwe że gdzieś na układzie chłodniczym przecieka. A co do bloku silnika to owczem zdarza się ale w CC to raczej żadko.
_________________
Rajdy to najprzyjemniejsza rzecz, jaką można robić w ubraniu!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 20:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
daromz

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 10:46
Temat postu:

plyn


no wlasnie w tym problem ze na korku z oleju robi sie maslo i to w ilosciach maskrychnych 100 km z pol pasty do zebow. i plynu ubywa. Jakby gdzies w ukladzie to bylo to bym sie ucieszyl... Bo teraz jesli bierze to mam nie ciekawa sytuacjie:

1. ponownie zrobic uszczelke i moze to nic nie dac bo moze byc glowica do kitu(czesci:100 zl robota 50- na reklamacji)
2. zrobic uszczelke i sprawdzic glowice cisnieniowo tez moze nic nie dac bo moze byc blok(czesci:100 zl robota 50- na reklamacji, sprawdzenie glowicy 70 zl)
3. wymiana silnika Sad i nigdy nie wiadomo jaki sie kupi...

Chyba kupie uzywana glowice(splanuje) i zrobie jeszcze raz uszczelke najgorsze jest to ze nie wiadomo czy bedzie ok i robi sie wszystko w ciemno a przy takim samochodzie to koszty sa nieproporcjonalne do wartosci samochodu
Powrót do góry
gadu-gadu
daromz

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 10:49
Temat postu:

plyn


mechanik dodał jeszcze argument ze głowice faktycznie w tych samochodach to sporadycznie pękają ale nie wiadomo ile wczesniej jezdzil poprzedni wlasciciel z mala iloscia plynu i mogl ja przegrzac
Powrót do góry
gadu-gadu
daromz

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 09:02
Temat postu:

pompa wody


Kupilem drugi silnik ale kupujac gosc co mi go sprzedawa dodal ze uszczelke moge miec dobra tylko mogla pasc pompa wodu bo podobno jest w misce olejowej umiejscowiona i z tego powodu moze dostawac sie woda do oleju. Czy to jest mozliwe?
Powrót do góry
gadu-gadu
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Ślimak napęd prękościomierza fiat cc Cinquecento 700


możliwe
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
daromz

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Kwi 2009, 09:47
Temat postu:

czesc


a jak sie nazywa dokładnie ta czesc co ja powinienem wymienic ona jest przy pompie wody czy tylko oddziela pompe wody od pompy oleju bo nigdzy tego nie widzialem
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System