Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 19:35
Temat postu:

brak mocy ( diesel )


Witam serdecznie.
U mnie jest dość dziwny problem (myślę że to coś związanego z turbiną, ale co to nie wiem ). Otórz: autko po odpaleniu chodzi sobie tak z 1-2 min. po czym ruszam. Jadę sobie (turbo się załącza i autko gdy mu pocisnę dostaje kopa - cały czas mozna powiedzieć dodaje gazu, bo mam długa prostą do świateł Twisted Evil ) Na światłach - STOP (bo akurat czerwone). Ruszam i tu niespodzianka - TURBO SIE NIE ZAŁĄCZA Evil or Very Mad !! Przejechałem tak ostatnio bez turbiny z 10km. Próbowalem trzymać go na obrotach- nic. Dodawałem pulsacyjnie gazu - nic. Mocno hamowałem - coś pomogło, ale zaraz były światała i od nowa (tym razem mocne hamowanie nie pomogło). Po czym, dojechałem do skrzyżowania (jak to w mieście - światła). Ruszam i mam turb (nie stety za światłami zaraz skręt i jestem w pracy ... i tylem sie z turbo nacieszył). Crying or Very sad
I tak mniej więcej wygląda problem, czasami turbo sie nie załączy i auto ciągnie, ale jak gdyby było bez turbiny (czyli tak ospale). A raz sie załączy i jest wszystko OK.
Dziś zauważyłem, że gdy zredukuję, to turbo czasem zaskoczy, ale to też nie jest jakaś reguła.
Czy to może być jakiś "bączek podcisnieniowy" czy zawór "dobijający" (takie określeniu usłyszałem od mechanika ).
Macie może jakies pomysły? Czy to jest wina zaworu EGR (czytałem gdzieś tu na forum, że auto w tedy nie ciągnie)? I ogólnie, jak sie zabrać za diagnozę/naprawę (na co zwrócić uwagę, co zrobić i jakiej matody do diagnozy wypróbować) - gdzie to jest umiejscowione pod autem (zaraz p
przy turbinie, 10cm dalej, czy po drugiej stronie auta )
Jestem laikiem w temacie Maryśki (cieszę się nią dopiero 2 tydzień), więc proszę o wyrozumiałość i w miarę dokładny opis - tak łopatologicznie
Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.

PS-ten problem opisałem również w temacie Arrow "Awaria turbo", ale nie doczekałem sie odpowiedzi Sad a że nie wiedziałem jak ponowić prośbę o pomoc, założyem osobny temat (za co z góry przepraszam).
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Odłącz przepływomierz i się przejedź. Możesz mieć jeszcze problem z potewncjometrem pedału gazu.
Turbina się nie załącza ona pracuje non stop....
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 12:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Maciek-156 napisał:
Odłącz przepływomierz i się przejedź. Możesz mieć jeszcze problem z potewncjometrem pedału gazu.


Czy ten problem z potencjometrem może być wychwycony za pomoca komputera w stacji diagnostycznej ?

Turbina się nie załącza ona pracuje non stop....[/quote]

Turbina faktycznie jest pędzona spalinami więc cały czas pracuje, ale chodziło mi o to, iż wyglda to tak jakby turbo sie nie włączało (czyli brak mocy) Smile

Dzięki za podpowiedz, sprawdzę to z przepływomierzem (swoją drogą to klapka w przepływomierzu - bo nie wiem jak to sie nazywa, jest dość brudna postaram sie ją wyczyścić, i zobacze czy to coś da).

A czy po odłączeniu przepływomierza, komputer nie wyświetli błędu ? i czy po ponownym podłaczeniu, błąd się skasuje czy zostanie w pamięci ?
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 13:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Odlącz śmiało i się przejedź - tylko odączaj na wyłączonym silniku, wtedy nie będziesz musiał martwić się błędami. Problem z potencjometrem wychwyci egzaminer w ASO
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Kwi 2009, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


UDAŁO SIĘ Very Happy

Dziś postanowiłem zebrać się w sobie i pogmyrać w marysi odnośnie tego probelmu - sporadyczny brak mocy.
W moim przypadku okazało się, iż problemem jest wężyk podciśnieniowy od "bączka" zaworu EGR, do elektrozaworu.
Profilaktcznie wyczyściłem rurkę łączącą zawór EGR z kolektorem ssącym oraz przepływomierz troszeczkę przeczyściłem.
W tym momencie, auto ciągnie ZAWSZE, nie ważne czy po zatrzymaniu, czy po zredukowaniu itd Very Happy i to mnie bardzo cieszy Smile
Dzięki wszystkim za pomoc pośrednią i bezpośrednią Smile
Pozdrawiam Smile
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 14 Kwi 2009, 19:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 21:16
Temat postu:

nawrót choroby, czyli ponowny brak mocy.


Witam ponowmnie - nie stety...
Od czasu kiedy uporałem sie z rurką, minął jakiś czas aż tu dziś znów problem - powrót "Braku Mocy"...
Na dystansie 100km odczucie POSIADANIA mocy miałem kilka razy.
Postanowiłem wyczyścić wszystko jeszcze raz - czyli:
- bączek EGR
- rurka dolotowa od tego zaworka do kolektora
- nowy przewód podcisnieniowy od EGR-a do elektrozaworu.
Nie stety, ponowne 100km (powrót tą samą drogą) nie przyniusł oczekiwanego efektu.

Czy móglbym prosić kolegów o pomoc, gdyż nie wiem co sie dzieje tym razem?
Dodam, iż przy zatrzymaniu (np na światłach) i ponownym ruszeniu auto ciągnie aż miło, do momentu kiedy trzymam auto na jednej prędkości obrotowej (czyli też jadąc cały czas powiedzmy 70km/h) i dodam gazu - wówczas auto nie jedzie.

Bardoz serdecznie prosze o propozycje i jakieś sugestie, gdyż nie mam pomysłu co można jeszcze zrobić ... Neutral

Dziś z koleji zauważyłem, iż nie ważna jest prędkośc, wystarczy przez kilka sekund trzymać pedał gazu nie ruchomo i już auto nie ciągnie.
Dodam, iż elektrozawór po wyłączeniu silnika dziwnie buczy...

PROSZĘ O POMOC !!
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Witam.
I kolejna próba zakończona nie powodzeniem.
Zaślepiłem dziś EGR (z nieukrywaną nadzieją) i nie stety nic...
Nadal jak trzymam przez chwilkę pedał gazu nieruchomo, to po stopniowym, lub gwałtownym wciśnięciu go w deskę, nic ... auto nie ciągnie (tak jakby turbiny nie było).
Próbowalem nawet przeczyścić elektrozawór, ale nie bardzo wiem jak Sad

Tak więc, proszę kolejny raz o pomoc, gdyż nie mam za bardzo pomysłów i powoli tracę cierpliwość do marysi ...
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
johny

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódż
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.9td 1998 Grande Punto 1.3 multijet
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 08:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Zacznij od podstawowych rzeczy, filtr powietrza,filtr paliwa, szczelność przewodów powietrza,szczególnie przy turbinie jest taka ''harmonijka'' może gdzieś nie trzyma opaska. Jeśli tu będzie wszystko ok, to podłącz pod kompa, wizyta u speca z laptopem kosztuje 50 zł. a pokaże czy przypadkiem nie padł któryś z czujników. Miałem analogiczną sytuację, okazał się padnięty czujnik obrotów.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 08:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Odepnij przepływomierz (wtyczkę ) i się przejedź - czyszczenie często go zabija...
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 18:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


OGROMNE Dzięki Smile

Zaraz zabiorę się do sprawdzenia wszystkich pomysłów Smile

Właśnie sprawdziłem przepływomierz - odpiąłem go (wtyczke) na zgaszonym silniku i auto zachowuje sie jak bez turbiny, czyli:
- 3tys obrotów 140km/h
- auto nie ciągnie
jednym słowem - ten sam problem ale nie sporadycznie tylko cały czas ...
Czy to o czymś świadczy? Czy to tak miało być?
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 09:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Skoro masz problem po odpięciu cały czas to idź dalej tym tropem - przydałby się sprawny przepływomierz na podmiąnę, bo twój może okresowo pracować
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Irlandus

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend HLX 2.4TD '97
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 19:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Ale po odpięciu przepływomirza, poprostu auto nie ciągnie.
A zastanawiam sie czy tak powinno być, czy to rzeczywiście przepłyomierz czy coś innego.
Właśnie przeczyściłem, na smarowałem (WD 40) ... i nic Neutral nadal dętka...
A byłem jeszcze u BOSCHa i mi powiedzieli że oni do fiatów sie nie podpinają Neutral
Jak sie uda, to w najbliższym czasie (gdy będę miał pięniądzorki) podjade do ASO i zobacze czy oni coś poradzą w tej sprawie.
_________________
Irlandus
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 08:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


co nasmarowałeś WD40 - jeśli przepływomierz, to możesz już kupować drugi bo twój nie działa
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
merry97

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ludwikowice
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 TD100
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2009, 11:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


Ja ma taki problem że auto nie mocy... Już takie kupiłem na jesieni. W porównaniu do VW Caddy 1.9 TDI 90 KM to mogę sie chować. Tam gdzie Caddy bujne sie 120, Merry wyciska ledwo 80. Mam 1.9 TD 100. W aucie od razu wymieniłem rozrząd, paski i filtry, nic sie nie zmieniło. Rozrząd był ustawiany na znaki także to napewno nie to. Ostatnio eksperymentowałem z Egr i przyrost mocy był praktycznie niezauważalny. Odłączyłem także przepływomierz/ miernik przepływu i nic... Tak samo. Wymieniałem także elektrozawory na pompie stopu i przestawiacza kąta wtrysku bo mi padły. Dolewam do paliwa STP do czyszczenia wtryskiwaczy, auto przestało kopcić na wysokich obrotach. Dobrałem się także do turbiny, troszke z niej leci oleju ale nie ma na wirnikach od strony dolotu czy spalin żadnych wyczuwalnych luzów. Mam przejechane teraz 203 tys, auto kupiłem z przebiegiem 190 tys. Byłem w ASO na komputerze, dowiedziałem się że wszysko mam mechaniczne i że mam troszkę za słabe ładowanie... Nie wiem już co mam robić Sad Auto paliło w największe mrozy bez problemu za pierwszym razem, benzynówki wtedy nie dawały rady więc kompresja jest dobra. Może to pompa wtrykowa jest padnięta? Pomóżcie. Auto po STP przestało kopcić.
Powrót do góry
grooz

Dyskutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend SX 1,9 JTD 105 KM 2000 R. FIAT DUCATO 14 2,5 D 97R
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2009, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak mocy ( diesel )


kolego merry ja bym nastawial sie nad uszkodzonym przeplywomierzem .Objawy braku mocy pomimo dzialajacego turbo i sprawnej reszty swiadcza o przeplywomierzu.Mialem podobne objawy u siebie.Autko zamulalo nie mialo sily jechac ,na 4 biegu ledwo 80km/h po wymianie moc wrocila autko zachowywalo sie jak dawniej.Jesli popsikales ten przeplywomierz wd -40 to napewno nie pomogles nic w tej sprawie a raczej zaszkodziles.Istnieje mozliwosc rozebrania tego i wyczyszczenia( tylko spirytusem!!!) choc nie wiem czy to pomoze to w Twoim przypadku.Jesli masz pytania to pisz na pw moze cos poradzimy.
_________________
Kierowca Fiata ma brata,ale brat kierowcy Fiata nie ma brata ..kim jest kierowca Fiata dla brata..?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500

15 900

2007r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System