Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 21:03
Temat postu:

Klimatyzacja - nie chłodzi


Witajcie.
Chyba mam pierwszą usterkę swoim Stilo - klimatyzacja nie chłodzi, nawet na LO. Leci powietrze, ale jest letnie, nie czuć chłodu.
Zastanawiam się, jakie mogą być tego przyczny. Do głowy przychodzi mi tylko brak gazu. Ile kosztuje nabicie i sprawdzanie szczelności w ASO i gdzie indziej? Czy, zakładając bezwypadkowość auta, często zdarzają się w Stilo wycieki?

Co jeszcze może być przyczyną? Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 21:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


napełnienie chłodziwem- płyn nie gaz to koszt zazwyczaj 100-150zł

Aczkolwiek ja bym bardziej stawiał na sprężarke klimatyzacji w tym modelu lubi "padac" a koszt nowej to od 1000 w góre..

swoją drogą- nie sprawdzałes przy zakupie czy działa?
Powrót do góry
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


Bylo zimno, kilka stopni - pozniej na jezdzie probnej jak sie troche ocieplilo niby wlaczylismy na ja chwile - wiało chłodem, ale przeciez to mogło być zimne powietrze z zewnątrz. Nie sprawdzałem pod kątem "cykania" przy włączeniu itp. - w megance, którą jeździłem wcześniej klimy nie było i dlatego jestem w tym temacie zielony - tyle co wyczytałem na forum.

Poradźcie proszę jakąś procedurę testową, a jeśli od razu warsztat - czy w ASO bardzo zdzierają czy w miare ok ceny?

EDIT:

na allegro widzę sprężarkę za 299 z gwarancją
http://www.allegro.pl/item577710355_sprezarka_klimatyzacji_fiat_stilo_1_6_16v.html
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


ta gwarancją to sobie można...xD wyciągnięta z samochodu o niewiadomo jakim przebiegu i niewiadomo w jakim stanie.. jesli nie ma padniętego łożyska to może sie wykrzeczyc niedługo..

A jeśli ci sie wywali w trakcie jazdy to nikt ci nie zwróci za wyrządzone szkody..

Procedura testowa? nie działa... znajdź dobry serwis klimatyzacji powinni Ci powiedzieć co dokładnie sie wywaliło..

Ceny w serwisie? to zalezy co trzeba naprawić.. większość jest do przełknięcia ale niektórych rzeczy kompletnie sie nie opłaca robic..
Powrót do góry
goofygoofy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: GRANDE PUNTO 0'8 1.3 MJET oraz GRANDE PUNTO '08 1.4+LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 00:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


Jedz do fachowców, niech sprawdzą szczelność i nabiją klimę na nowo. U mnie też nie chłodziła i okazało się, że jest mało czynnika chłodzącego. Mnie też straszono, że się spręzarka uszkodziła Razz
_________________
"Lenistwo jest matką wynalazku." :DDD
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 00:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


Hej,
miałem taką samą sytuację, tzn gdy kupowałem stilo był mróz i klima się oczywiście nie włączyła, przyszły dodatnie temperatury i klima dalej nie działa... Crying or Very sad
Sprawdziłem czy jest czynnik chłodzący (można to samemu sprawdzić - w komorze silnika jest zawór do nabijania i wciskając jakimś szpikulcem gdy jest czynnik słychać syczenie), nie było. Pomyślałem, że wystarczy tylko nabić, ale zaniepokoiło mnie to, że po włączeniu klimy obroty silnika nawet nie drgnęły...Wystraszyłem się, że to sprężarka... ALE!
Pojechałem do speca od klimy i się okazało, że w klimie jest specjalny zawór ciśnieniowy, który przy braku czynnika nie pozwala się włączyć sprężarce...Dzięki temu zaworowi nawet po długim nie używaniu klimy nic nie rdzewieje i nie zaciera się...
U mnie okazało się, że klima jest pusta, ponieważ metalowy wąż jest dziurawy. Reszta OK. Very Happy
Koszt naprawy + nabicie z odgrzybieniem 300zł.
Powrót do góry
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 09:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


O szekles, widzę, że jesteś z Tychów Wink

Dzięki za info - powiedz jeszcze, gdzie w naszej okolicy jest dobry warsztat od klimy? Rozumiem, że Ty jesteś zadowolony z naprawy i ceny, więc może mi polecisz?
Powrót do góry
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 09:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


mefiu84 napisał:
O szekles, widzę, że jesteś z Tychów Wink

Dzięki za info - powiedz jeszcze, gdzie w naszej okolicy jest dobry warsztat od klimy? Rozumiem, że Ty jesteś zadowolony z naprawy i ceny, więc może mi polecisz?


Posłałem Ci na PW namiary na warsztat...Jeszcze nie naprawiłem, jestem tuż przed...Warsztat jest solidny, naprawiałem tam wcześniej inne auto.
Powrót do góry
pablo76

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: stilo 1.8 benz. + gaz 3d 2002 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 10:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


U mnie podobna sytuacja, auto kupione w styczniu, przyszło lato i klima nie działała.Pojechałem do ASO, najpierw nabili mi klime bo nie było czynnika chłodzącego, ale wszystko się ulotniło, kolejna wizyta i okazało się, że pęknięty metalowy przewód. Wymiana, ogrzybienie i ponowne nabicie ok 360 zł. Z uwagi na to, że przy pierwszym sprawdzeniu klimy w ASO dali ciała, zapłaciłem tylko za przewód i jego wymianę.
Powrót do góry
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


No to wychodzi na to, że najczęściej się przewody urywają/pekają i czynnik chłodzący się ulatnia. A mnie się wydawało, ze rozszczelnienie układu to tylko przy większym dzwonie Wink

Tylko czemu tak, czy one gdzieś wiszą nisko? Mam obniżone zawieszenie - już przez to raz dokręcałem płytę pod silnikiem - może też przewodem zahaczyłem?

szekles, jeszcze raz dzięki za namiary, może jeszcze dziś uda się podjechać. Jak już się uproam dam znać, co było.
Powrót do góry
tootaatoo

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 105

Posiadane auto: Stilo 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


U mnie też klima nie działa, wszystko się załącza,ale nie chłodzi,pojechałem do speca od klimy, wpuścił jakiś gaz, później olej ale się nic nie poprawiło,powiedział =, że to może być kompresor,ale czy to możliwe??Mam wrażenie , że facet chce mnie naciągnąć na kase..
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


skoro sprawdzał to faktycznie może być niefajnie...
Powrót do góry
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 11 Kwi 2009, 16:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


Ok jest wstępna diagnoza - klima była pusta, po podłączeniu gazu w celu sprawdzenia słychać głośno, że uchodzi, gdzieś w okolicach prawego nadkola, oklice pojemnika na płyn do szyb, tylko bardziej od spodu.

Mechanik powiedział, żebym przyjechał po świętach - w piątek nie miał czasu na rozbieranie wszystkiego od spodu itp.

I tu pytanie do tych, którym jakiś przewód pękł - czy u Was też było to w tych okolicach? Mam nadzieje, że to jakiś wąż, a nie np. skraplacz itp. W eLearn nie mogę znaleźć czytelnego rysunku z układem klimatyzacji, żeby się zorientować, co w tym miejscu mniej więcej przebiega ;/ Ma ktoś schemat?
Powrót do góry
Cobras

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mrozy
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115 2003 MultiWagon
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 14:43
Temat postu:

Klimatyzacja - nie chłodzi


Witam

Ja ostatnio wymieniałem chłodnice klimy ( skraplacz ). Pojawiły się dwie małe dziurki na rurce co idzie od dołu tej chłodnicy i wyciekł cały olej ( były ślady na dole na zderzaku ), mechanik powiedział że może to pospawać ale za jakiś miesiąc albo dwa moze pęknąć 2 cm dalej ( miał takie przypadki i pokazywał mi popękane przewody od klimy). Więc wymiana, nówka sztuka nieśmigana Very Happy.

Skraplacz - 500 zł Firma Kager

http://www.kager.pl/kager/staticDispatcher/catalogue/ProductInfo.do/carType/17137/language/pl/productCode/94-5154/vehicleType/1

Robocizna - 200 zł
Ponowne napełnienie - 150 zł

Warsztat w Mińsku Mazowieckim ul. Szpitalna.
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 02 Maj 2009, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja - nie chłodzi


mefiu84 napisał:
Tylko czemu tak, czy one gdzieś wiszą nisko? Mam obniżone zawieszenie - już przez to raz dokręcałem płytę pod silnikiem - może też przewodem zahaczyłem?


W pierwszych latach produkcji miały tę rurkę prowadzoną dość nisko i często ulegała uszkodzeniu np. o krawężnik. Później nastąpiła zmiana kształtu tej rurki (tzw. pozmianowa) i jest wyżej przez to bezpieczniej. Jak Ty masz starą wersję i obniżone auto to 100% pewności na uszkodzenie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System