Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Poważna awaria układu chłodzenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam80

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Kwi 2007, 17:42
Temat postu:

Poważna awaria układu chłodzenia


Dziś wychodząc z domu zauważyłem plamę pod moim cc900 na samym przodzie w okolicach maski. Nie zadałem jednak sobie trudu sprawdzenia czy ta plama pochodziła z mojego auta. Do pracy nie mam daleko, jakieś 6-7 km i jadąc nie zauważyłem niczego niepokojącego. Jednak po dojechaniu i zaparkowaniu stwierdziłem że zostawiam mokry cieniutki ślad a kiedy podniosłem maskę okazało się że poziom płynu chłodzącego w zbiorniku jest blisku dna. Na dodatek zauważyłem też powstąjącą plamę na samym przodzie w okolicach zderzaka (pod chłodnicą). Na pierwszy rzut oka nie byłem w stanie dojrzeć skąd dokładnie jest wyciek a pod maską w dolnych rejonach było wszędzie mokro. Diadnostykę pozostawiłem sobie na popołudnie z racji obowiążku pojawienia się w pracy. Zbagatelizowałem sprawę licząc że to któyś z przewodów pękł , zakleję go prowizorycznie i uzupełnie płyn (na szczęśście miałem nowy litrowy pojemnik w bagażniku) i jakoś dojadę do domu.
Po pracy znowu zauważyłem pokaźną plamę pod samochodem , Dolałem trochę płynu , uruchomiłem silnik na biegu jałowym i obserwowałem...właściwie nic nie ciekło, przewody wyglądały ok...przez chwilę myślałem że to coś z chłodnicą ponieważ w dolnych rejonach była mokra. Dolałem resztę płynu i wyruszyłem do domu bacznie obserwując temperaaturę silnika czy czasem nie zbliża się do zbyt wysokich wartości. Po chwili zatrzymałem się i sprawdziłem czy płyn się nie leje , dostrzegłem może jedną czy dwie krople więc ruszyłęm dalej. Gdy zbliżałem się już w swoje okolice , temperatura osiągała już wyższy niż normalnie poziom więć dla bezpieczeństwa postanowiłem stanąć na jednym osiedlu. Stwierdziłem to co i rano-znowu zostawiałem ślad a plama pod stojącym wozem rosła coraz bardziej. Tym razem jednak stwierdziłem niemal na pewno że wyciek następuje z pompy płynu chłodzącego...przewód doprowadząjący do niej płyn z chłodnicy był szczelny , natomiast szmata przyłożona do pompy od spodu była mokra.
Oczywiście płynu w zbiorniku znowu było jak na lekarstwo.

Czy ktoś kiedyś miał podobną przygodę? Czy szykuje się wymiana pompy na nową (pewnie jest droga) czy to jedynie kwestia jakiejś nieszczelności?

Nie wiem na jakie koszty się szykować, niedaleko jest serwis Norauto , mam nadzieję że będą potrafili zdiagnozować czy to faktycznie wina pompy i ewentualnie ją wymienić. Nie wiem też czy powinien mnie ktoś podcholować czy napełnić po raz kolejny zbiornik płynu i dojechać samodzielnie, na takim odcinku dojadę na tyle szybko że silnik nie powinien osiągnąć niepokojącej temperatury choć znowuż pewnie stracę cały płyn.

Co radzicie?
Powrót do góry
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Kwi 2007, 18:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Poważna awaria układu chłodzenia


Yyy to wlej wodę, na mrozy już nie mamy co liczyć a zawsze woda tańsza od płynu. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 27 Kwi 2007, 21:12
Temat postu:

Wyciek płynu chłodzącego


Na początek proponował bym sprawdzić po kolei wszystkie wężyki plynu chłodzącego czy któryś nie jest dziurawy. Jeżeli nic nie bedzie widać przy zgaszonym silniku to odpal autko i jeszcze raz to samo Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Adam80

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2007, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Poważna awaria układu chłodzenia


Sprawa wyjaśniona, to jednak chłodnica , koszt nowej to jakieś 150 zł.
Powrót do góry
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2007, 14:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Poważna awaria układu chłodzenia


lepiej kupić na szrocie dasz z 50zł albo wlać uszczelniacz do układu chłodzenia, koszt już całkowicie niewielki z 10-20zł
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 29 Kwi 2007, 14:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System