Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
izaa

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Albea 1,4; ACTIVE; 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2009, 19:10
Temat postu:

Nie odpala silnik.


Kupiłam Fiata Albea rocznik 2006, gdy autko postoi i jest zimny silnik jest problem z odpaleniem(odpali ale zaraz gaśnie), tę czynność trzeba powtarzać od 2-5 razy aby w końcu zapalił, natomiast gdy silnik jest rozgrzany to z odpaleniem nie ma problemu. Silnik podczas jazdy pracuje cicho i bez zarzutu. Proszę o poradę autko mam od kilku dni. Wcześniej jeździłam seicento 900 10 lat bez żadnych poważnych usterek.
_________________
iza
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 07:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


przyczyn może być kilka - najbardziej prozaiczna to jakies fałszywe powietrze zasysa. W każdym razie wyglada na to ,ze nie ma wzbogacanej mieszanki przy rozruchu
Powrót do góry
jedrek1976

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2009, 12:01
Temat postu:

Pomocyyyyyyyyyyyy


Hej Izaa czy udało Ci się rozwiązać ten problem z odpaleniem! ja mam ze swoją albeą identyczną sprawę. W ASO fiata twierdzą,że wszystko jest w porządku Sad
Powrót do góry
wierwal

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 11:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


Z identycznym problemem borykam sie też od kilku miesięcy również Albea 2006r.-przebieg 25 tys.
W ASO wymienili czujnik temperatury bez efektu,
teraz straszą że komputer do wymiany ale nie umią tego sprawdzic,
chcą żeby jeżdzic aż zepsuje się na całego.
Nie chce mi się wirzyc że przy takiej technice diagnostycznej nie można stwierdzić co jest przyczyną gaśniecia silnika na zimno , podejrzewam że jest to brak kompentencji i wiedzy techników .
Proszę o radę jak usunąć tą usterkę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
izaa

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Albea 1,4; ACTIVE; 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


Mechanik u którego naprawiliśmy naszą :albeę"wymienił czujnik temperatury i zasysania paliwa oraz podkręcił obroty ,koszt naprawy 370 zł
autko jest po gwarancji więc nie widzę powodu aby naprawiać w serwisie ,powodzenia Smile [/quote]


Jędrek a Ty czy rozwiązałeś problem z autkiem? Smile
_________________
iza
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 20:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jedrek1976

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 23:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


Z moją albeą to jest tak. Na wiosnę były problemy z odpaleniem zimnego silnika. W ASO fiata w Lublinie nie stwierdzili na komputerze żadnej usterki. Z czasem mój fiacik zaczął palić coraz lepiej, jednakże podczas wykonywania przeglądu na 80000 tys fachowcy z ASO stwierdzili,że na komputerze wyświetla się,iż uszkodzony jest czujnik temperatury płynu chłodniczego i przez to mogą być problemy z odpaleniem. Wymienili czujnik (ok 65zł) i było dobrze. Lecz do czasu.Pod koniec października ponownie wystąpił ten sam problem tylko jeszcze gorzej odpalić samochód. Znów odwiedziłem ASO w Lublinie. Podłączyli pod komputer i co? Rozłożyli ręce. Wymienili kilka przyczyn: może uszkodzony czujnik temperatury powietrza i podciśnienia ( cena ok 400 zł), może brudne wtryskiwacze... . Tylko dziwne,że jak już odpali to pracuje idealnie zarówno na gazie jak i na benzynie. Gdy podczas pierwszych listopadowych przymrozków samochód ledwo co po którymś razie załapał to znów udałem się do ASO fiat w Lublinie, i najlepszą radę mi dał starszy pan serwisant (wydawać by się mogło,że doświadczony mechanik) który kazał kupić sobie autostart i tym ułatwiać rozruch sic!!! Na moje pytanie co się może dziać z autem uśmiechnął się i tyle się dowiedziałem. To tak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja. Martwię się tylko czy jutro jeszcze uruchomię samochód. Jeśli ktoś miał podobne problemy z silnikiem1,4 8V proszę o pomoc!!!
Pozdrawiam!!! :
Powrót do góry
steve46

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lipno/Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16v 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lis 2009, 21:39
Temat postu:

Nie odpala silnik


Wierwał ma rację. Pomimo szkoleń i dostępnej dokumentacji serwisowej w wielu autoryzowanych serwisach "fachowcy" udzielają niezbyt mądrych delikatnie mówiąc rad. Trzeba popytać w okolicy czy nie ma w pobliżu dobrego elektronika samochod. z doświadczeniem w rozwiązywaniu takich problemów.Tak ja zrobiłem gdy miałem Uno gasnące regularnie co parę tys. km w czasie jazdy. Też mi radzili bym przyjechał aż się całkowicie popsuje co mogło nigdy nie nastąpić.
_________________
steve46
Powrót do góry
jedrek1976

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 16:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


No i już chyba po kłopocie Very Happy Po trzech wizytach w ASO trafiłem na mechanika który postawił diagnozę. Przyczyna czujnik podciśnienia firmy Bosch(dziwne tylko ,że wysiadają części niemieckie). Koszt czujnika w ASO to ok 420 zł plus wymiana. Na to już się nie zgodziłem, znalazłem przedstawiciela firmy bosch u siebie w regionie i zamówiłem czujnik. Był na drugi dzień a koszt to uwaga 150 zł!!! Wymiana zajęła mi dokładnie 2 minuty. Problemów z odpaleniem już nie ma. I 300 złotych w kieszeni zostało Very Happy
Powrót do góry
lisurwis

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Warszawy
Posiadane auto: Fiat Albea 1.4 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 12:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


Mam ten sam problem, od jakiegoś czasu, jak jest zimny silnik i samochod postoi to odpala na chwilke i gasnie, dopiero po 5 razach normalnie odpala....wymienilem czujnik temp. dalej to samo.....przeczyscilem silnik krokowy, dalej to samo:(, czy wymiana czujnika podciśnienia pomoze tak jak napisal kolega...rece opadaja nikt nie wie co sie dzieje:(
Powrót do góry
jedrek1976

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 13:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


Tak wymiana tego czujnika załatwia problem. Tylko tak jak pisałem, nie kupuj w serwisie bo cenią sobie za niego ok 420 zł tylko u przedstawiciela bosch. Kosztuje on około 150 zł, a wymienisz sam w 1 minutę. numer bosch to 0261230030
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lisurwis

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Warszawy
Posiadane auto: Fiat Albea 1.4 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 13:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


''jedrek'' jestes wielki, wlasnie patrzylem, przy kolektorze sa dwa bosche i tak sie zastanawialem o ktorego chodzi, teraz wszystko jasne. Znalazłem jakiś na necie za 240 zł, ale zrobie tak jak mówisz, znajde przedstawiciela i u niego zamówie. Very Happy
Powrót do góry
jorg 21

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: albea 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 22:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


zanim wydasz 150 zł sprawdz akumulator (w jakim jest stanie )słaby aku powoduje takie same problemy w niektórych modelach fiata. Idea
Powrót do góry
wierwal

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 15:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


POTWIERDZAM!
PO PRZECZYTANIU WIADOMOŚCI JEDRKA W CIEMNO WYMIENIŁEM OPISANY CZUJNIK PODCIŚNIENIA I POMOGŁO
TERAZ PALI W NAJWIĘKSZY MRÓZ BEZ PROBLEMU
DZIĘKI !
Powrót do góry
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 17:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


a czy przed wymiana tego czujnika mieliście problemy z falowaniem obrotów ?
Powrót do góry
pierog9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: bravo 1.2 16v 98r
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Nie odpala silnik.


pierog9 napisał:
a czy przed wymiana tego czujnika mieliście problemy z falowaniem obrotów ?


zapytam jeszcze raz ???

czasem tez mam "problem" z odpalaniem ze odpali i po sekundzie zgaśnie wtedy odpalam z gazem i załapie, ale wiekszy problem mam z obrotami faluja silnik gaśnie na jałowym dodam ze nie dzieje sie tak zawsze tylko co jakiś czas.... trudna sprawa i dużo by opowiadać. A jeden z mechaników powiedział ze obstawiał by właśnie ten czujnik ale nie jest pewien. Jak myslicie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

20) ..... »

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System