Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


pitus1985 napisał:
Kolego nie wiem czy płukanie silnika to postęp czy cofnięcie się w czasie... uważam, że jak się komuś coś radzi to trzeba mieć argumenty na dany temat, może jakieś opinie ekspertów?

już nie pamiętam kto, ale stanowczo odradzał i rzekomo popsuł silnik stosując castrol... ja jeżdżę na oleju CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40 i nic się nie dzieje niepokojącego, silnik pracuje równo, nie falują obroty, w największe mrozy nie było żadnego problemu.

A co do płukania silnika to zachęcam do przeczytania

"Współczesne oleje syntetyczne i nie tylko (mam na myśli wiodace firmy ,a nie te, które poleca np. Fiat) posiadają w swym składzie detergenty usuwajace wszelkie osady smoliste i
przenoszą je w obiegu smarowania do filtra oleju. Zabiegi płukania silnika stosowano w dawnych czasach w celu usunięcia osadow smolistych z silnika smarowanego olejami mineralnymi ( do płukania stosowano olej wrzecionowy, taki sam jak do smarowania wrzecienników obrabiarek skrawajacych - stąd nazwa WRZECIONOWY).
Jeczcze we wczesnych latach siedemdziesiątych, Polski Fiat zalecał płukanie silnika olejem smarowym w ilości 1/2 nominalnego napełnienia (takim samym , jakim był smarowany
podczas eksploatacji). Jednak to już jest historia. W przypadku obecnych silników jeżdżących na codzień ważne jest tylko terminowe i dokładnie wymienianie olejów.
W przypadku gdy samochód ma pewien przestój od jazdy ważne są w przejażdżki , bo to pozwala nasmarować silnik i zmienić położenie mechanizmów przy dalszym postoju. Bez obawy, silnikowi nic złego sie nie stanie. Można zastosować nowy olej, bo spełnia wymogi specyfikacyjne. Ogólne zalecenia eksploatacyjne są takie, że jeśli auto nie wykona
przebiegu w ciągu roku, to należy wymienić olej (raz do roku)"

jeszcze raz apeluję aby nie popadać w paranoje i nie dawać się nabierać na chwyty marketingowe firm które promują swoje nowe produkty Smile


Czuję się wywołany do tablicy.
Wszystko to co opisałem w moich postach na tym forum, było w 100% prawdą.
Olej w aucie wymieniłem AŻ 2x od czasu kupna: zaraz po kupnie auta wraz ze wszystkimi filtrami oraz rozrządem a drugi raz po przejechaniu 10tyś km. Po przejechaniu na świeżym oleju (castrol 10w40 diesel) i filtrze (wymiana oleju wraz z filtrem odbyła się w ASO) 5tyś km od czasu drugiej wymiany, silnik zaczął zachowywać się dziwnie i nie było smarowania poniżej 1000obr/min. Nie wiem jaki ja miałem na to wpływ skoro o auto dbałem i dbam dalej. Łącznie na oleju Castrol przejechałem 15-16 tyś km.
Albo się JTD popsuł sam z siebie przy przebiegu 155tyś km, albo olej castrol jest olejem do dupy i nie nadaje się do JTD.
Jedno wiem na pewno, że nigdy już nie wleję tego oleju do mojego auta, jakie by to nie było...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 00:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


szczerze powiem to wątpię aby jakiś producent olejów pozwolił sobie na to aby od jego olejów psuły się silniki.... albo na to aby akurat JTD nie współpracował z jego produktem Smile

słuchaj a jakie były objawy braku smarowania? - nie pytam z przekąsem ale ku przestrodze.
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 00:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


pitus1985 napisał:
szczerze powiem to wątpię aby jakiś producent olejów pozwolił sobie na to aby od jego olejów psuły się silniki.... albo na to aby akurat JTD nie współpracował z jego produktem Smile

słuchaj a jakie były objawy braku smarowania? - nie pytam z przekąsem ale ku przestrodze.


Objawów praktycznie nie było żadnych, auto nie kopciło, normalnie przyspieszało i że tak powiem ciężko było wychwycić że coś jest z nim nie tak. W ASO podczas sprawdzania auta przed kupnem, nic mechanicy nie wyłapali. Mój mechanik który robił mi po raz pierwszy przy tym aucie też nic nie odkrył i wszystko wyglądało ok.
Dopiero na kilka dni przed usterką zakopciło tak mocniej, ale nie wydawało mi się to podstawą do obaw gdyż każdy diesel w jesienne chłodne dni, zaraz po ruszeniu ma prawo zakopcić bardziej.
A co do samej usterki to podczas jazdy w trasie, wyskoczył mi komunikat "low oil press." i kontrolka poziomu oleju gdy obroty spadały w okolice 1000 i działo się to tylko wtedy kiedy silnik był rozgrzany.
Resztę opisałem w tamtym temacie, jak poszukasz to wszystko znajdziesz...
_________________


Ostatnio zmieniony przez burnout87 dnia Sro 03 Mar 2010, 00:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 00:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


nie chce mi się z uporem przywoływać linków o denności castrola le nie wiem czy wiesz oni nia mają własnej fabyki tylko zlecają to różnym firmą w tym tez firmie lotos

castrol to dno, jak wierzysz reklamom to wiesz dalej, ja mgnetyczne cząsteczki bal bala ba a potem zapiekają pierścienie itd

albo silnik pracowal dłuzej o 45%

to jest kompromitacja nie test Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
wystarczy wejść na szczegóły i zobaczyć dopisek bez dolewania oleju!

buhahahaha

mobil robiłtest i ten silnik (bmw) pracował ileś tam lat i zrobił miliony km to był test a nie przestarzałych amerykańskich v6 5,7l z nędznymi 230km (200 robi honda z 2.0 n/a)

każdy olej wygra o niższym odparowaniu. Kompromitacja tego producenta.

test długodystansowy autoświat z yarisem

po 100kkm silnik umierał - olej castrol

chcesz wlewaj twój silnik, twoje panewki twój nagar, twoje porysowane gładzie cylindrów itd.

tutaj też nie ma merytorycznej dyskusji bo użytkownicy używają aut normalnie a nie na torach tak jak to często z subaru jest. Tor prawdę Ci powie, jakoś odwaznych nie ma. casrol na reklamach jest ale w silnikach brak. Ważne, ze jest sponsor i tyle Very Happy

Castrol rs przestaje trzyamc ciścnieine i film przy 130st z tego co pamiętam a niby sportowy. chyba dla panów z beretami. Test HTHS robi się przy 150 st. Ten olej już umarł nie dotarł do punkty badania. W laboratorium się udało ale lekki zabrudzenie plus zmiana formuły przez opary paliwa i koniec

castrol to 3 generacja która na wet nie jest prawdziwym syntetykiem

mobil przegrał proces bo coś tam syntetycznego jest dlatego używają słowa "syntetyczny" ale świat wie co się stało,

Z resztą używaj, mechanicy będą mieli co robić
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 02:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Przed zalaniem silnika właśnie castrolem przeglądałem masę for internetowych i powiem szczerze, że co wątek to inne zdanie...

początkowo chciałem zalać olej Selenia - ale opinie były tragiczne, że to smar, drogi i wszystko jest lepsze niż selenia...

następnie mobil 1 - ale ktoś też przytaczał stos argumentów, że Mobil to syf

następnie castrol edge - o tym też było różnie ale raczej zbierał pochlebne noty, wiec zakupiłem właśnie ten olej. A teraz się okazuje, że to był najgorszy wybór z możliwych.

Nie sprzeczam się, że ten olej jest dobry czy zły, nic niepokojącego się nie dzieje z samochodem więc dla laika (czyli dla mnie) wszystko gra.

Chciałbym więc prosić szanownych kolegów o jasną i konkretną odpowiedź co wlać do silnika aby w przyszłości nie narobić sobie problemu...

proszę o nie odsyłanie mnie do innych wątków bo próżno tam szukać merytorycznych dyskusji i jakiejś konkretnej wiedzy...
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 02:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 03:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


pitus1985 napisał:

następnie castrol edge - o tym też było różnie ale raczej zbierał pochlebne noty, wiec zakupiłem właśnie ten olej. A teraz się okazuje, że to był najgorszy wybór z możliwych.


ja castrole edge nie testowałem bo ten producent ma bana po magnatecu, slx itp, wiec nie interesyja mnie nowe produkty które moga być dobre, ale ja już im nie wierzę, z resztą po tak prymitywnej reklamie. Pewnie głupi ograniczony amerykanin odrazu poleci do sklepu i kupi ale mnie już dotknęła niekompetencja castrola i już nigdy więcej.

co do syfów w silniku zostawia też osad elf/total
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 10:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


ok czyli zostaje Mobil? może do JTD taki MOBIL 1 PROTECTION FORMULA 0W40 ?
Powrót do góry
gadu-gadu
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 11:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


mobil1, selenia, shell, motul? Tak wywnioskowałem po przeczytaniu wypowiedzi na tym forum.

Co do selenii to złego słowa nie mogę powiedzieć o tym oleju. UNO jeździ na tym oleju od 97r kiedy to zostało zakupione nowe w salonie i do tej pory większych problemów z silnikiem nie ma a przebieg w granicy 160tyś km - jedynym jego minusem jest dostępność i cena.

A w Stilo aktualnie mam zalanego Valvoline maxlife diesel półsyntetyk i odpukać na razie wszystko jest w porządku i mam nadzieję że już tak zostanie.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 13:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


pitus1985 napisał:
...początkowo chciałem zalać olej Selenia - ale opinie były tragiczne, że to smar, drogi i wszystko jest lepsze niż selenia...

.....

Selenia to bardzo dobry olej, ale jak dla kogos wyznacznikiem jakości jest jak najniższa cena to trudno - ja jakoś nigdy nie wierzyłem w reklamy w stylu "dobre i tanie"...
Do JTD to Selenię WR 5W40
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Maciek-156 napisał:
pitus1985 napisał:
...początkowo chciałem zalać olej Selenia - ale opinie były tragiczne, że to smar, drogi i wszystko jest lepsze niż selenia...

.....

Selenia to bardzo dobry olej, ale jak dla kogos wyznacznikiem jakości jest jak najniższa cena to trudno - ja jakoś nigdy nie wierzyłem w reklamy w stylu "dobre i tanie"...
Do JTD to Selenię WR 5W40


mogę się z tym godzić.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
SYLWESTERS7

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnogród
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 19:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


no i kurde dalej nie wiem co wlać do silnika mojego stilona, każdy pisze co innego, jeden z forumowiczów polecił mi olej elf excellium LDX 5w40 co wy na to a może wlać jakiś syntetyk z shella proszę wkońcu o krótką i treściwą wiadomość
Powrót do góry
gadu-gadu
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Hej,
Też będę wymieniał teraz olej, chciałem Selenię WR 5W40, ale jest za droga więc zdecydowałem się na Shell Helix Diesel Ultra 5W-40 (za poradą jacek.d)

Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 20:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


shell, dobry ale stary technologicznie. grupa 3 z lat 80

jednak daje rade
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Teraz są promocje na dobry, sprawdzony olej MOTUL 8100 X-CESS 5W40, specyfikacja do JTD (502.00;505.00) się zgadza, produkcja Francja, świeży, i sobie też kupiłem
http://www.allegro.pl/item938141015_super_cena_motul_8100_x_cess_5w40_5l_dystryb_w_wa.html
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Jeden z najlepszych

bardzo wysokie hths
esty
bardzo wysokie tbn

acea a3
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System