Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil103

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 12:56
Temat postu:

Jaki olej.


mam pytanie własnie zbliża sie termin wymiany oleju silnikowego w moim stilo nie do końca jestem pewnien jaki olej zakupic . Kolejne moje pytanie ile tego oleju wchodzi ;d
Powrót do góry
gadu-gadu
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 13:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


selenia wr
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Ja bym jednak wlał Motul 5W/40 ale półsyntetyk, w zależności jaki był wcześniej lany, musisz kupić 5l do Stilo JTD wchodzi 4,7l, ja jestem bardzo zadowolony, choć nie jest tani Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kamil103

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 14:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


dzieki za pomoc ... ale mam jeszcze jedno pytanie co do oleju w skrzyni biegów jaki najlepiej zakupic i w jakich ilosciach Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 17:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Do silnka pełny syntetyk 5W40 do diesla czyli API CF - wymiana co 10tys km, a w skrzyni olej się tylko ewentualnie uzupełnia - sprawdź poziom
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 17:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Sob 02 Maj 2009, 08:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Witam,
Czy marka oleju jest tak ważna? Ja do jtd wlałem mobil 10w40 półsyntetyk...Nawiasem mówiąc to praca silnika zmieniła się diametralnie na korzyść Very Happy
Gość , który mi wymieniał powiedział, że ważne jest : półsyntetyk, 10w40 i regularna wymiana co 10tys km, marka jest nieistotna...

Każdy z Was pisze, że poleca taki czy taki olej, ale na podstawie czego? Wcześniej mieliście inny i było nie OK, po zmianie jest lepiej? Czy to tylko jakaś autosugestia, kierowanie się "marką" (tutaj dobra robota marketingowców)
Przecież każdy egzemplarz auta jest troszkę inaczej zużyty/eksploatowany i chyba nie da się jednoznacznie stwierdzić, że taki czy inny olej jest najlepszy...
Na koniec dodam, że nie znam się, nie jestem mechanikiem, inżynierem itp tylko zwykłym użytkownikiem, a to co napisałem to moję przemyślenia. Ten post nie jest przytykiem do nikogo Smile
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Pon 04 Maj 2009, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Kolego szekles z samochodem jest jak z kobietą Smile.
Każdy inaczej dba o niego tak jak o kobietę. Smile

Ja mam takie zdanie.
Jesli samochodzik nie łyka oleju to lac pelny syntetik. Znam przypadki ze ludzie mieli na blacie po 200tys/km i jeszcze autko na pełnym chodziło.
Z czasem zuzycia silnika zmieniać na olej klase nizsza.
Spodkałem się tez z takim okresleniem w servisie Fiata iz reguła zmiany klasy oleju nie jest przebieg samochodu tylko kondycja silnika.

Pozdrawiam.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hiszpan

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16V 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Witam wszystkich serdecznie-jestem nowy na forum stilo,ale wczesniej udzielalem sie na forum bravo.Mam pytanie odnosnie oleju do fiata stilo 1.2 16v przebieg ok 110.000 km wymienialem dzisiaj olej i mechanik wlal mi do stilaka pelny syntetyk 5W 40 a sprawdzilem w fakturach ze poprzedni wlasciciel przez ostatnie 2 lata wlewal pol-syntetyk,wiec mam pytanie czy moge na tym oleju przejezdzic rok do nastepnej wymiany czy jeszcze raz zmienic olej na pol-syntetyk? czekam na szybka odpowiedz i pozdro
_________________
FOREVER FIAT
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
the_pablo

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


ja do swojego jtd zalalem shell diesel plus polsyntetyk 10w40 narazie jest spoko troche klekocze jak zimny, ale jak sie rozgrzeje jest wg mnie norma. znajomi leja do swoich diesli (rozne marki) olej polsyntetyczny midland i nigdy nie mieli problemow a stukaja duzo kilometrow
Powrót do góry
martysien

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków / Krosno
Posiadane auto: Stilo JTD 2001 115KM
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 23:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Witam
Podepne sie pod watek zeby nie dublowac tematow:
Przyszedl czas na wymiane oleju. Auto JTD 115 2001 sprowadzone niedawno. Auto serwisowane w autoryzowanej stacji - udokumentowane.
Historia w temacie olejow :
80ooo - Selenia WR 5w40
100ooo - Agip SINT 2000 10W40
120ooo - Agip SINT 10W40
140ooo - Agip SINT 10W40

Juz mialem kupowac olej syntetyczny az mnie natchnelo by sprawdzic tego ostatniego Agipa. Okazuje sie ze jest to olej POL-SYNTETYCZNY.
Jaki z tego wniosek?
Austriacy wymieniali olej co 20kkm - nie dziwne ?
Przy 100kkm zaczeto zalewac silnik pol-syntetykiem...

Czym teraz zalac Gadzine ? pol-syntetykiem 10W40 ?
Znacie jakies sprawdzone oleje tej klasy ?
Sa jakies pol-syntetyki rzadsze w niskich temp. (np 0w40) ? Bedzie mu lzej zakrecic w mrozne poranki ?
P.S.
Ciekawe czym zaskutkowaloby zalanie sytntetyka, bo juz bylo blisko...
Powrót do góry
martysien

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków / Krosno
Posiadane auto: Stilo JTD 2001 115KM
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


martysien napisał:

Okazuje sie ze jest to olej POL-SYNTETYCZNY.


Zglupialem !
AGIP na oficjalnej (wloskiej) stronie twierdzi ze to olej SYNTETYCZNY
na opakowaniach widac BASE SINTETICA

a wszyscy w Polsce lacznie z dystrybutorami twierdza rowno ze to olej POL-SYNTETYCZNY

Mieliscie kontakt z tym olejem ? Agip SINT 2000 10W40
Parametrami tego oleju moznaby sie sugerować ze to olej pol-syntetyczny.

Olej do JTD ma spelniac normy ACEA B4/ API CF - czy tak ?
ciezko znaleźć pol-syntetyk spelniajacy te normy.

Niby glupota z ta niespojnoscia informacji a dalej nie wiadomo co nalac ...
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 12:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Dlatego należy zalać silnik olejem syntetycznym:
Selenia WR 5W40
Mobil 1 diesel 0W40
Shell ultra diesel 5W40
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
rafsci

Dyskutant



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Stilo 1.9Jtd 3D
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 17:03
Temat postu:

Olej do silnika itp


Witam.
Jak naj-prosciej sprawdzic stan oleju w skrzyni biegow.Jak to zrobic co trzeba rozebrac aby sie do skrzyni dobrac i gdzie jest ta miarka.

Z powazaniem
Rafsci.
_________________
Rafsci
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 18:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Wyjąć bagnet i sprawdzic. Bagnet jest wcisnięty od góry w otwór obudowy mechanizmu różnicowego - popatrz w dół przy pompie hamulcowej
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
martysien

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków / Krosno
Posiadane auto: Stilo JTD 2001 115KM
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 21:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Maciek-156 napisał:
Dlatego należy zalać silnik olejem syntetycznym:
Selenia WR 5W40
Mobil 1 diesel 0W40
Shell ultra diesel 5W40

Dziekuje za precyzyjna i konkretna rade, zaleje go Mobilem 1 diesel 0w40
Pozdrawiam
Powrót do góry
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


ja zalałem castrolem edge magnatec 5w40 diesel o wymaganej specyfikacji - chyba nie zrobiłem krzywdy autku?

ps. auto od początku było zalewane 5w40 tylko nie wiem jakiego producenta
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


castrolem?

szlag go trafi

uwierz mi, drugie auto to subaru forester turbo. nie ma gorszego oleju. wystarczy popatrzc na testy. olej ne tylko ma smarować. Slnik subaru po syntetuku castlor jest cały brudny, i trzeba skrobać przy remoncie. dalej a prszę bardzo, dbile z toyoty majaz nimi umowę i dwie moje toyoty to juz śmiatnik a oto dlaczego. castlol slc 0w30 zapiek pierścienie potem olej przechodzi dosilnika i [cenzura], najperw pada cata - koszt 4 k a potem nie nadążasz dolewać oleju. Obue toypty tak załatwiłem bo oddawałe do aso żeby wlewali co tam uważają. dalej chcesz? a proszę bardzo, jedyny olej w którym metale korodują, załosne ale to cały castrol, dalej? a prszeę bardzo nie chwalą sien najwazinejszym araramterm hths które aby dobrze cronić powinne być 3,0 lub więcej a u nich 2.6. tbn na wysokości 7 to jest najbardziej żałosny i zakłamany producent a jaesze jakiś typ na fory nibyspecjalista go wycwla. chyba jełop sinika nigdy ine romontawał. Chczesz iec uwaleone panewki, zalej castrolem. ok abu dalej kopać tą mega denną firmę. autośiat czy własciwie autoblid test długodystansowy na toyocie yaris silnik po 100k totalny trup, zuzyce wałków panewke koszmar. silnik odesłany do toyoty a onipotwwierdzili maakryczne zyżyece, solnik mytrzymał by max 30kkm jaki olej ? oczywiście castrol

jeżeli olek to z popularnych m1 4 generacja olei, motul 5 generacja bo na estrach schell to chyba jeszcze 3 geeracja. bardzo dobry ale raczej ciżeko do kupuenia w polcsce amsoil.

aha zapomnałem skopać tą denna firmae testem four ball. Chyba masło lepiej by wytrzymało.

dalekj, to ta firma sądziłą się z m1 o nazwę full syntetic na butelkach bo oni nie umili tego robić. sąd uznał, ze miżna nazywac to syntetyczne chociaż nie jest syntetyczny poszujak w google,

no codzien jeżdzę subaru, i wiem jak koledzu się wściakją na wywlaone panewki, piston slap itd. poodów jest kilka bi ludzoe myśla że jak wleją sportowy olej to bdze cool a ti [cenzura] i silnik trum po 100kkm

a to dlaczego, oleje sportowe dziłają dobrze po porzadnym nafrzaniu, co więcej mają gdeś wymagania saps itd. Chczesz dobry olej to minimum w polce oznaczenie acea a3/c3 i dobrze wiedzeć ze hths jest powyżej 3,5

api to przeżytek i nie dostosowane do warunków europejskich

aha miałem się pośmiać jeszcze z dennego castrola. oni testyją jak szybko padnie silnik na castrolu i na konurencji. Co to za olej na którym pada silnik nawet po dłuższym dręczeniu. Ci ważne mówią,ze nie dolewajoleju i wystarczy, ze ma dobry współczynnik nieodparowania i już wygrywa. trzeba pamętac że test był na archaicznych silnikach v8 5,4 litraz nędznymi 230 km. smiech naslai z amerykańskej motoryzacji.

więc jeśli chceszmiec długo silnik to nie lej nic związanego z castrolem.





pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Kolego, wszystko fajnie, tylko tego po prostu nie można czytać...
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


wiem, nie miałem wiele czasu a silniki trzeba ratować. jest szansa, ze poprawię i dorzucę linki z fatalnymi wynikami testów dot castrola

jak by ktoś chciał to mogę wrzucić fotki silników, panewek po castrolu i m1 - przepaść

jest sporo dobrych marek więc omijajcie dalekim łukiem ten szajs, gdze tam, to nawet nie stało przy oleju, bo podczas zabawy na torze kiedy temp oleju dochodziła do 130st to komp silnika włączył check engine bo tak fatalnie spadło ciśnienie oleju. dotyczy castrola rs. tws wytrzymywał ale wszystko w silniku było brązowe. kiedy olej zdycha zapiekają się pierścienie, nagar robi sie strasznie twardy i rysuje gładzie cylindra, itd.

co do panewek, to koleżanka ma jedną na pamiątkę jako breloczek do kluczy.

wiadomo, silniki subaru są wysilone i trzeba lać dobry olej jak się chce zrobić trochę kkm. co do olei 10 w to też się śrdnio nadają.
więcej dlaczego nie można poczytać na wikiedii w dodatku do silników lotusa.

opinie o castrolu są moimi prywatnymi i bazują na moich doświadczeniach z silnikami, subaru toyota i nissan oraz na podstawie rozmów z mechanikami babrającymi się silnikami wysilonymi luba bardzo wysilonymi.
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 02:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


to z forum mercedesa

"Silnikowy Castrol na Polskę jest robiony z polskiej bazy i importowanego pakietu dodatków. Tak jest na całym świecie - Castrol nie ma swoich własnych fabryk. Nie wiem czy to, czy też stosowane dodatki powodują, że po Magnatec'u silnik pokrywa się wewnątrz takim brązowo-kleistym syfem. Ostatnio widziałem środek 1,9 TDI zarośnięty takim syfem, a znajomy robił Focusa 1,6 16V w którym ten syf zakleił pierścienie. Głośno było o tym na wielu forach internetowych i wiem, że Toyota ostatnio miała problemy z jakością Castrola LL - parę silników było wymienionych przez olej - to jest nieoficjalna wiadomość ale z pewnego źródła - od kierownika serwisu mechanicznego jednego z salonów Toyoty. Z moich dośwadczeń, ale z RS 0W40, zauważyłem, że w nowym silniku (3 kkm) w Meganie 1,6 16V szybko po wymianie robił się czarny a na ściankach pozostwał lakowaty brud. Wlany w to miejsce później Mobil 1 0W40 do wymiany (15 kkm) był koloru ciemnej herbaty a silnik po nim czysty w środku. Potwierdzają to też opinie ludzi naprawiających BMW - polecają oleje przekładniowe i specjalne Castrola ale odradzają silnikowe (może poza TWS).
Chciałem to jakoś logicznie wytłumaczyć i dwa parametry Magnateca 5W40 zwróciły moją uwagę:
- TBN 6,4 mgKOH czyli bardzo niskie, co powoduje pośrednio słabe właściwości czyszczące,
- temperatura zapłonu 200C - bardzo niska, niższa niż wiele mineralnych - powodować to może podatność na koksowanie i tworzenie się laków.
"
Powrót do góry
gadu-gadu
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 04:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


a jeszcze lepiej syntetykiem MOBIL 1 5/50 - jeżdżę na takim - przebieg 195 000 km
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


bosforus napisał:
a jeszcze lepiej syntetykiem MOBIL 1 5/50 - jeżdżę na takim - przebieg 195 000 km

Tylko to jest olej z priorytetem zastosowania w silnikach benzynowych (API SL/CF), a ty masz diesla więc olej powinien być dedykowany (API CF)
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 11:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


ok. ale......... to jest olej do td polecany przez jednego z najlepszych w polsce - www.godula.pl
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 13:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Mnie to nigdy nie interesują materiały reklamowe różnych firm - liczą się zawsze tylko normy jakie spełnia produkt - chcesz mobila do diesla to jest taki: Mobil 1 diesl 0W40 API CF
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


bosforus napisał:
a jeszcze lepiej syntetykiem MOBIL 1 5/50 - jeżdżę na takim - przebieg 195 000 km


Wspaniały olej,

bardzo wysokie HTHS (chyba powyżej 4,11), ziarno olejowe mniejsze od 25% niż gdziekolwiek indziej (wg adac) silnik na tym nie do zajechania. Miałem rozebrany silnik który na tym jeździł - nówka sztuka, brak zużycia po 100kkm. Przy dręczeniu na torach szlag go nie trafia. Naprawdę bardzo dobry olej. Chyba jeden z najlepszych z zastosowań cywilno sportowych. Ma rewelacyjne parametry.

Co do olei to jak napisałem wyżej, sporo firm podzleca wykonaine oleju w różnych rafineriach"

"Wiele koncernów naftowych nie ma rafinerii olejowych (czyli nie ma bloku olejowego, czyli nie produkuje baz olejowych) i jedynie "blenduje" oleje gotowe czyli miesza zakupione (m.in. te eksportowane z Polski) bazy olejowe z dodatkami - o jakości i parametrach w dużej mierze decydują własnie te dodatki. Często to mieszanie odbywa się usługowo już bezpośrednio u producenta bazy olejowej, np Lotos blenduje oleje dla marki Total, Shell, BP czy Elf, kiedyś też Castrol."

to wcale nie oznacza źle ale to są oleje w miarę std i nic poza tym.

chcesz zapomnieć że masz silnik, Chcesz mieć pewność, że jak będziesz go zadręczał t nie padnie to użuwaj olejów producentów którzy są ponadprzeciętni

nie wiem nic o selenii na której akurat moje stilo jeździ, ale to już niedługo bo wkrótce motul 5w40 x-cess lub mobil 0w40

w moim dawnym bolidze nissan był silnik 1,6l niecałe 200KM 9,5k rpm odcinka to taki silnik wręczy wymagał m1 5w50 przy tak wysokich obrotach niewiele olejów dawało radę. Z mobilem 1 5w50 masz kilka koni więcej, sprawdzone osobiście na hamowni. Dla porównania shell 10w60 kilka konia mniej. Dodatkow jest widoczne róznica wkręcania się na obroty, tu też mobil lepszy niż shell. Teraz używam motula, ze względu na subaru chociaz mógłby być mobil 5w50. Tutaj jednak estry górą. Przy lejach motula racingowe aplikacje mają wskaźnik HTHS 5,11 !!! praktycznie film nie do zerwania nawet przy temperaturze oleju 150st C !

wracają co sedna, zdecydowanie odradzam oleje castrol i nie interesuje mnie ich nowości itd, bo już wiele się przez to nacierpiałem z a czasów toyoty. Oczywiście mam na myśli oleje silnkowe. Inne to jęszcze jak cie mogę, ale parząc na castrol gps to chyba bym nie zaryzykował korozji w skrzyni i dyfrze gdzie siedzi jeszcze szpera. Inną sprawą, że nowoczense oleje do skrzyń mają największy wpływ na zuzycie paliwa bo tam występują największe opory. Do skrzyń i do dyfrów to tylko z najwyższej półki oleje syntetyczne dają realne róznice w czasach przyspieszeń, oszczedności paliwa.

jak to sprawdzić w miarę samemu? Nie jest łatwo ani trudno.

pierwsza metona na słuch plus stoper, auto na podnośnikach tak aby przód był w powietrzu i metodna na słuch, czyli piąty bieg i koła obracją się zwobodnie i pełny ogień i po jakim czasie odcinaka - dobrze robić na zimnym oleju bo w stilo on się długo nagrzewa

druga opcja, już precyzyjna, aplikacja testowa ta sama, komp z logerem na nogach i ogień, z olejem a i b. Bardzo widać różnice. Mi świetnie wyszły testy z motulem, ale to w innym aucie, ale przełożenie na inne skrzynie powinny być te same.

nie przejmujemy się błędami abs itd które wyskoczą, same znikną po przekroczeniu 30km/h. Normalne w każdym aucie kiedy tylna oś stoi a przód się obraca.

to by było na tyle, być może komuś się przyda

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Zastosowanie

Mobil 1 5W-50 w szczególności jest zalecany do wysokoobciążonych turbodoładowanych silników benzynowych oraz wysokoprężnych, znajdujących zastosowanie we wszystkich modelach pojazdów, takich jak samochody osobowe, sportowo-terenowe, vany i ciężarówki. Nie jest zalecany do silników dwusuwowych i silników lotniczych, chyba że specjalnie został dopuszczony do stosowania przez ich producentów.

Specyfikacje

Mobil 1 5W-50 spełnia wymagania poniższych specyfikacji:
API SM/SL/SJ/CF X
ACEA A3/B3 X
ACEA A3/B4 X


Mobil 1 5W-50 posiada następujące dopuszczenia producentów:
VW 505 00 X
PORSCHE A40 X
MB-Approval 229.3 X
MB-Approval 229.1 X
BMW High Performance Diesel Oil X
Powrót do góry
tomek24

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 00:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Gulf tec plus 10w40..
a coś na jego temat?
Powrót do góry
gadu-gadu
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 14:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


A taki olej: Carlube 5w40 Fully Synthetic. API: SL/CF, ACEA: A3, B3
Co można o nim powiedzieć?
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Zachęcam do czytania norm jakie spełnia olej, bo producent w materiałach reklamowych może napisać wszystko, a oznaczeń i norm nie może już umieszczać w sposób dowolny bez certyfikatów i tak:

Klasyfikacja API dla silników benzynowych:
SG - olej dla najwyższych wymagań. Jak SF + ochrona przed tworzeniem osadu. Oleje te wprowadzone zostały pod koniec lat 80-tych
SH - Specyfikacja wprowadzona w 1993r. Podwyższono wymogi dotyczące odporności na utlenianie oraz ochronę przeciw korozji.
SJ - Specyfikacja wprowadzona w 1996 roku. Tak samo jak SH + lepsze parametry pracy w niskich i wysokich temperaturach, lepsza współpraca z katalizatorami oraz zwiększona oszczędność paliwa.
SL - Specyfikacja wprowadzona w 2001r. zastępująca klasyfikację SJ. Oleje do wszystkich silników używanych obecnie. Doskonała ochrona silnika w wysokich temperaturach oraz zmniejszone zużycie oleju i paliwa.
SM - najnowsza specyfikacja, weszła w życie w lipcu 2004r do benzynowych silników aut osobowych.

Klasyfikacja API dla silników Diesla:
CE - Oleje do doładowanych silników wysokoprężnych, pracujących pod dużym obciążeniem zarówno przy wysokiej, jak i niskiej prędkości obrotowej.
CF4 - Oleje do szybkoobrotowych czterosuwowych silników wysokoprężnych. Zastępuje klasyfikacje CE w silnikach Diesla zasilanych paliwem o niskiej zawartości siarki.
CF - Specyfikacja olejów silnikowych dla silników wolno ssących oraz doładowanych, pracujących pod dużym obciążeniem, zasilanych paliwem o zróżnicowanej jakości.
CF2 - oleje do wysoko obciążonych dwusuwowych silników wysokoprężnych. Zastępuje klasyfikację CDII
CG-4 - oleje te produkowane od około 1998 r. przewyższają oleje klasy CF-4. Stanowi standard dla nowoczesnych 4-suwowych silników Diesla;
CH-4 - jest stosunkowo rzadko używanym olejem najnowszej generacji od roku 2001;
CI-4 - dotychczas najwyższa klasa jakości olejów wprowadzona w 2002. Oleje tej klasy używane są dla najnowocześniejszych, wysokoprężnych 4-suwowych wysokoobrotowych silników Diesla przede wszystkim aby podnieść poziom redukcji emisji szkodliwych substancji. Przewidziana dla samochodów wyposażonych w nowoczesne systemy oczyszczania spalin.

ACEA (Association des Constructeurs Europeens d'Automobiles)
Silniki benzynowe:
•ACEA A1 - jakość standardowa;
•ACEA A2 - wysoka jakość standardowa;
•ACEA A3 - wyższa jakość zachowania w stosunku do temperatury oraz oksydacji;
•ACEA A4 - Kategoria zarezerwowana dla przyszłych konstrukcji silników benzynowych wyposażonych w bezpośredni system wtrysku paliwa.
•ACEA A5 - Oleje silnikowe dające możliwość redukcji konsumpcji paliwa oraz umożliwiające wydłużenie rekomendowanych przez producentów przebiegów między obsługowych.

Silniki Diesla dla samochodów osobowych:
•ACEA B1 - jakość podstawowa;
•ACEA B2 - wysoka jakość standardowa;
•ACEA B3 - wyższa nośność sadzy oraz ochrona przed zatarciem;
•ACEA B4 - dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
•ACEA B5 - najwyższa jakość gwarantująca maksymalną oszczędność paliwa.
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Ale a5 i b5 maja niskie HTHS i tu jest pies pogrzebany więc należy tłumaczyć: możlwie najwyższa jakość przy wymaganej oszczędności paliwa.
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 17:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Chodziło mi raczej o pokazanie że jak ktoś stosuje w silniku JTDolej ACEA B3 ,bo jego producent napisał w reklamówce, że się nadaje do diesla to jest w błędzie... Silnik JTD to silnik z bezpośrednim wtryskiem i olej musi spełniać minimum ACEA B4
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 23:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


no tak, racja
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 08:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Koledzy czy jest duża różnica między selenia 10w-40 a 5w30?
Nie wiem na jakim oleju jest auto,po telefonie do aso stwierdzili że półsyntetyk a w bagażniku był pojemnik po 5w-30.
Instrukcja przewiduje stosowanie jednego z tych olejów ale jak to jest obydwa są półsyntetyczne czy 5w30 to syntetyk?
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 08:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


5w30 też może być półsyntetykiem

po jakim typie to był pojemnik?

z seleni znalazłem to

http://www.flpoland.pl/html_oleje/auto_s_perfmulti.htm

ale strasznie bzdurny opis

"API SL i ACEA A1/A5"

i w podsumowaniu

SAE 5W-30 - ACEA A3/B3/B4
API SL/CF - FULLY SYNTHETIC
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 08:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Właśnie też szukałem na stronie selenii i jedyny pasującey to ten tylko ,że znów ten który mam jest w jasnoczerwonym opakowaniu a takiego 5w-30 na stronie seleni nie znalazłem.
Opakowanie takie jak Seleni K ale 5w30.
Powrót do góry
rafsci

Dyskutant



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Stilo 1.9Jtd 3D
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 00:17
Temat postu:

Olej do stila


Czesc a czy mozna zalac Stilacza czyms takim panowie?
*CASTROL EDGE SPORT RS 0W40*
Z powazaniem
Rafal Scipien
_________________
Rafsci
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 10:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Jeśli spełnia:
CF4 - Oleje do szybkoobrotowych czterosuwowych silników wysokoprężnych. Zastępuje klasyfikacje CE w silnikach Diesla zasilanych paliwem o niskiej zawartości siarki.
•ACEA B4 - dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 10:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


nie wiem ile ma współnego z poprzednim rs ale na poprzednim bardzo spadalo ciśnienie smarowania.

takie parametry i tak nie mówią, że olej zostawia nagar, zapieka pierścienie, że nie zabezpiecza przed korozją itd.

Najlepiej zrobisz jak zapomnisz o tej marce. Kup M1 lub shell, lub coś innego markowego ale nie castrol.
Powrót do góry
gadu-gadu
pba_pl

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Fiat Stilo/1.4Gaz 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 21:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Koledzy,
a co wlać do Stilo 1.4+LPG z 2005r o przebiegu 148 tysięcy?

Obecnie jest jakiś Castrol - autko chodzi żwawo, ale głośno (zwłaszcza na niskich obrotach).
Powrót do góry
Steven38

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002 5-drzwi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 14:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


A co myślicie o syntetycznym oleju TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 ??? Miałem go wcześniej i teraz chce nim 3 raz zalać silnik, wcześniej go lałem i gitara, ale chce poznać waszą opinię???
Silnik ma 241 tys. km. 1.9JTD 116KM.
Czy to nie czas aby przejść na półsyntetyk???
Powrót do góry
Steven38

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002 5-drzwi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 14:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


http://produkty.totalpolska.pl/karty/QUARTZ%20INEO%20ECS%205W30%20(2006).pdf
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Steven38 napisał:
...Silnik ma 241 tys. km. 1.9JTD 116KM.
Czy to nie czas aby przejść na półsyntetyk???

Nie znam instrukcji żadnego auta w którym producent zalecałby stosowanie gatunku oleju od przebiegu silnika - to zabobony rodem z lat 70-tych
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
radziu76

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 09:51
Temat postu:

powrót, przejście z półsyntetyka na syntetyk


Stawiam oto taki problem. Po zakupie auta wymieniłem wszystko co trzeba i zalałem silnik półsyntetykiem 10W-40 Mobila, nie miałem jakijkolwiek wiedzy na czym samochód jeżdził wcześniej stąd taka decyzja. Przebieg samochodu na dzień dzisiejszy to 128tys. km. Czytając powyższe posty wniskuję, że zasadniczo silnik powinien być raczej zalany olejem syntetycznym.
Zatem czy mogę zalać teraz silnik syntetykiem?
Czekam na sugestie i opinie w tym temacie Smile
Powrót do góry
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 11:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Lej śmiało...

Ja też po zakupie wlałem Elf 10w/40, a miesiąc temu zmieniłem na Elf 5w/40 pełen syntetyk, zero problemów. Co prawda idzie wiosna i wielkiej różnicy nie odczujesz (co innego przy mrozach), ale spokojnie możesz wlać.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 11:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


pewnie, że lej

co do elfa, niestety silnik po nim w środku jest cały od żółtego osadu. To samo dotyczy totala.

chyba, że te nowe są lepsze, ale mechanicy mówili, ze w nowych silnikach jest żółto wiec pewnie nowe oleje.

tbn powinien być bliski 12, ale nie wiadomo jak z ze stabilnością oleju czy po 5k go szlag nie trafia. czym szerszy zakres lepkości tym mniej stabilny

nie wiem dlaczego do stilo nie polecają 10w30 ew 5w30.

Pozdro
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Abramsik

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): teraz Wawa
Posiadane auto: Fiat STILO 1,6 Active 5D 2004
Piwa: 6/2
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 17:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Panowie z dużą uwagą przeczytałem Waszą dotychczasową dyskusję. Ja do tej pory śmigam na Agipie semisynt. 10W-40 jestem zadowolony ale zastanawiam się nad zmianą. Myślę o Mobil 1 też semi (bo mój Staszek lubi olej - uszczelniacze zaw). Zastanawiam się także nad LIQUI MOLY http://www.liquimoly.pl/serwis/katalog-wymiany-oleju oraz z racji przebiegu, który dochodzi do 120 000 km Valvoline Max Life http://moto.allegro.pl/item930802606_valvoline_maxlife_10w40_4l_niemiecki_extra_cena.html Mam zamiar także przed wymianą zastosować Flush Engine np Liqui M. Co koledzy myślicie o tych olejach i płukaniu silnika? Może macie jakieś sprawdzone płukanki. Pozdrawiam
_________________
Abramsik
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Cześć,

co do płukania silnika robię to co wymiane oleju i używam motul engine clean - efekt - silnik bardz cocho pracuje, nowy olej jest długo klarowny bo nie brudzi się od syfu pozostawionego po poprzednim oleju, gdzie zostaje osad

co do olejów

valvo max lifem naprwdę działa i faktycznie znam sporo silników gdzie olej zupełnie przestal ubywać pomimo umyci silnika

co do olejów to nejlepsze bazy to bazy estrowe, najwyższa stabilność antyścieralność. Np motul, AMS

co co liqui słyszłame dobre opinie ale nie wiem jakiej generacji jest ten olej

mobil 10w40 to trzecia generacja (lata 80) tak zwany hydrocrack

nowe m1 to grupa 4 i tu już jest bardzo dobrze pomiomo, że to nie estry

shell dla przykładu to nadal hydrocrack czyli grupa 3.

ze zwykłych olei mobil jest jednym z najlepszych. Byle nie nie castrol.
Nie wiem jak edge ale już dwa silniki straciłem i nie mam ochoty tego powtarzać.

tutaj masz link i możesz porównać wymagania

http://sas-origin.onstreammedia.com/origin/lubrizol/EOACEA2009/RP/PC/index.html

jezlei kupisz olej z referencją vw 504 507 to jest na chwilę obecną mac co oleje potrafią


albo acea a3 c3

takim olejem jest motuc x-clean + 5w40

przy czym diabeł tkwi w szczegółach i dane olej spełnia parametry chwilowo. Dopiero w kartach produktów widac wszystkie normy a wtdy wychodzi prawda na jaw, że niektóre oleje są mega średnie

dodatkow porównajcie sobie wymaganbia amerykańskiego ap sm i eurepejskiej acea a3 to zobaczycie, że amerykanie nie mają wymagań.

pozdro
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
SYLWESTERS7

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnogród
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


a jaki olej zalać do 2.4 20v abartha?? żeby nie był strasznie drogi!!
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 10:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


SYLWESTERS7 napisał:
a jaki olej zalać do 2.4 20v abartha?? żeby nie był strasznie drogi!!


co to znaczy strasznie drogi?

czy 5l za 200 pln do drogo? toć tyle jeden bak kosztuje Idea
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
MatHEO

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Stilo Multi Wagon 1,9 JTD 115 km, Alfa Romeo 147 1,6 120 km
Piwa: 4/3
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 11:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jaki olej.


Ja obecnie w stilo mam mobila 0w40 do diesla, zbliża się wymiana oleju i wiem, że spróbuje przepłukać motul engine clean i zastanawiam się czy zmieniać na motul 5w40. Jesli tak to na jaki x-clean czy x-cess? Do motula przekonuja mnie bardzo pochlebne opinie no i kolega adasch, do mobila z kolei to, że jest dedykowany do diesla. Koledzy co poradzicie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System