Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 21:07
Temat postu:

Strasznie kopci


Witam wszystkich mam pytanie.
Mianowicie jakiś rok temu kupiłem Stilo z 2002r. gdzieś 3 miechy temu zauważyłem, że przy dodaniu gazu w momencie kiedy zaczyna się auto zbierać za mną pojawia się wielka chmura czarnego dymu i na asfalcie zostaje czarna smugo to samo jest gdy na postoju dodam gazu. Wyczyściłem zawór EGR i dalej jest to samo dodam ze był strasznie zasyfiony i w ogóle nie działał(elektromagnes śmiga bo był sprawdzany). Parę dni temu (niedziela) wyczytałem że to może być przepływomierz poszedłem wiec i odpiąłem go w momencie dodania gazu z rury było jeszcze więcej dymu jak zapołem dalej to samo. Zauważyłem też że jak sie nagrzeje to mniej dymi ale minimalnie. auto ma przejechane 160tyś. Podpowiedzcie co dalej robić

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.
Powrót do góry
KonradP

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góra Kalwaria
Posiadane auto: Ford Focus mk2 1.6 TDCi 90KM 2009
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 21:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Czarny dym to bjaw zbyt dużej ilości paliwa w stosunku do powietrza, wiec jeżeli przepływomierz dobry to pewnie wtryskiwacze za dużo paliwa dają teraz tylko kwestai znalezienia winnego czy to same wtryskiwacze leja czy moze ciśnienie zaduże. Ale tu juz nie pomogę niech napisze ktoś kto wie jak to zdiagnozować w domowy sposób.
Powrót do góry
gadu-gadu
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Dodam jeszcze że od czasu do czasu na chwile pojawi mi się komunikat woda w filtrze. a już 2 razy zlewałem to co tam było i nadal to czasem się pojawi.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Witam , ja jeszcze dodam od siebie : nieszczelna rura dolotowa z intercoolera do silnika , zatkany filtr powietrza , zatarta kierownica powietrza w turbinie lub zawór upustowy w zależności od wersji , generalnie za niskie ciśnienie doładowania = z byt bogata mieszanka . Gdyby to był przepływomierz to po odłączeniu powinno się to zmienić na lekki + pozdrawiam
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Czarny dym z rury wydechowej to domena silników wysokoprężnych. Pojawia się najczęściej przy dużym obciążeniu i przy wysokich obrotach. Niewielkie dymienie jest dopuszczalne i nie musi świadczyć o zużyciu układu wtryskowego. Jednak jeśli nawet niewielkie dodanie gazu skutkuje kłębami dymu to świadczy o poważnym niedomaganiu układu wtryskowego. Do regulacji lub wymiany mogą kwalifikować się końcówki wtryskiwaczy, pompa wtryskowa lub uszkodzony może być układ recyrkulacji spalin. Koniecznie należy przeprowadzić szczegółową diagnozę, gdyż naprawa układu wtryskowego jest bardzo kosztowna, zwłaszcza, jeśli jest to nowoczesna konstrukcja z pompowtryskiwaczami lub układem common rail.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawlopl

Dyskutant



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Stilo 115KM JTD
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 09:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


też tak kiedys mialem, proponuje Ci wykręcić przepływomierz i go delikatnie przeczyszcić , a na koniec wymień lepiej ten filtr paliwa, pozdrawiam
Powrót do góry
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Odnośnie Water in filter, przerabiałem temat samo spuszczanie z filtra nic nie da, zalej stilacza pod korek i nalej preparatu wiążącego wode i będzie po kłopocie
U mnie namolny komunikat ustąpił po tym zabiegu

ps. silniki diesla dymią to normalne przy dużym obciążeniu, ale nie tak aby z tyłu nie było nic widać - wg mnie nim zajmiesz się wydawaniem ciężko zarobionych pieniążków pojechałbym na kompa i sprawdził co powie, być może zdechł Ci któryś z czujników i efekt będzie identyczny jak przy zasyfiałych wtryskach
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 19:31
Temat postu:

Re: Stilo Strasznie kopci


Borsuk22 napisał:
Witam wszystkich mam pytanie.
Mianowicie jakiś rok temu kupiłem Stilo z 2002r. gdzieś 3 miechy temu zauważyłem, że przy dodaniu gazu w momencie kiedy zaczyna się auto zbierać za mną pojawia się wielka chmura czarnego dymu i na asfalcie zostaje czarna smugo to samo jest gdy na postoju dodam gazu. Wyczyściłem zawór EGR i dalej jest to samo dodam ze był strasznie zasyfiony i w ogóle nie działał(elektromagnes śmiga bo był sprawdzany). Parę dni temu (niedziela) wyczytałem że to może być przepływomierz poszedłem wiec i odpiąłem go w momencie dodania gazu z rury było jeszcze więcej dymu jak zapołem dalej to samo. Zauważyłem też że jak sie nagrzeje to mniej dymi ale minimalnie. auto ma przejechane 160tyś. Podpowiedzcie co dalej robić


Konieczna diagnostyka układu wtryskowego, być może leją wtryskiwacze, diagnostykę rozpoczyna się od testu przelewowego ...
Powrót do góry
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


na dniach wybiorę się do serwisu wiec mam nadzieję że się dowiem co jest nie tak Smile dziękuję za wszystkie wypowiedzi. jak się dowiem co jest to napiszę.
Powrót do góry
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


am pytanko czy ktoś wie jak zrobić ten test przelewowy???
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Borsuk22 napisał:
am pytanko czy ktoś wie jak zrobić ten test przelewowy???

Generalnie po takim teście i tak nie wiesz czy wtryskiwacz"leje" paliwo do komory spalania bo w ten sposób sprawdza sie bajpas wtrysku czyli jakby częśc sterująca , a nie samą dysze , przeważnie jak bajpas leje to samochód gaśnie w najmniej oczekiwanym momencie , np. podczas dużego obciążenia (przyśpieszania) no ale proszę:
1) odpinasz przewody elektryczne od wtrysków
2) odpinasz przelewy
3) zaciskasz przewód przelewów np morsem przed pierwszym złączem, żeby sie nie lało jak włączysz zapłon
4) wydmuchujesz resztki paliwa , które widać w otworach wtryskiwaczy
5) stajesz przed samochodem , patrzysz w dziury a ktoś Ci kręci rozrusznikiem , patrzysz czy paliwo "podnosi się"w miarę równo we wszystkich wtryskach , do przelania powinno upłynac min 6 sek , ale najwarzniejsze żeby poziomy wzrastały równo we wszystkich otworach , i to tyle Cool -- pozdrawiam! a ha i po tym musisz skasować błędy !!!!!! Twisted Evil
Powrót do góry
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 17:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


Robiłem ten teścik niestety okazało sie że ciekną wtryski Sad. Okazało się też również że coś z zaworem EGR miałem i zślepiłem go wczoraj i wyglada na to że "zadyma" się zmniejszyła i to znacznie poza tym odczuwam że przybyło mi troszkę mocy.
Powrót do góry
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


witam wszystkich kończąc temat chciałem dodać że skończyło się na wymianie zaworu EGR na inny sprawny tamten za późno się zamykał, czyszczeniu przepustnicy do tego autko przeszło czyszczenie 2 wtrysków jeden został zregenerowany natomiast jeden wymieniony. Teraz przybyło i mocy i dymienie się skończyło.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


To może sie kolega jeszcze podzieli kosztami

czyszczenia wtrysku

i regeneracji
Powrót do góry
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Strasznie kopci


koszta były bardzo małe przysługa za przysługę ale jak by trza płacić to czyszczenie wymiana i regeneracja jadąc po kosztach to 2000zl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

51 537

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System