Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wirusman

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 20

Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 15:27
Temat postu:

Hamulce bębnowe


Witam,
Mam problem, podczas hamowania słychać "metaliczny" odgłos z hamulców tylnych, same szczęki i bębny zostały wymienione rok temu. Niestety szczęki były noname. I teraz mam pytanie czy taki pogłos może/jest spowodowany dziadowskimi szczękami? Czy mam szukać problemu gdzie indziej?
Powrót do góry
piotrex512

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.4 8v 2006r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 17:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


Raczej wina szczęk i nie warto kupować jakis nie wiadomego pochodzenia w koncu to hamulce
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
wirusman

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 20

Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


To teraz pytanie inne jaka może być najmniejsza grubość szczęk i jak wymienić szczęki. Przepraszam za takie pytanie ale niestety nieznam się na tym:(
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 21:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


wirusman napisał:
To teraz pytanie inne jaka może być najmniejsza grubość szczęk i jak wymienić szczęki. Przepraszam za takie pytanie ale niestety nieznam się na tym:(

minimalna grubość = 1,5mm.
co do wymiany - przede wszystkim to trzeba zdjąć bęben i zobaczyć co tam się dzieje, bo metaliczne dźwięki mogą wcale nie pochodzić od szczęk.
wymiana szczęk - zdjąć dwa kołki zabezpieczające (te jasne, w środku szczęki), zdjąć sprężynę, która na dole łączy szczęki. i chyba więcej nie trzeba nic zdejmować

Powrót do góry
wirusman

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 20

Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


właśnie odkręciłem bęben i nic tam nie widzę żeby były luzy.
apropo ja mam tak wszystko usyfione że masakra
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 21:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawelpps

Debiutant



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: siena 1.2 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2009, 09:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


wirusman i jak tam Twoje hamulce? Umnie też był syf i rdza. A teraz zacytuję Ci z mijego innego tematu jak to się zakończyło:

"Rozsypały, dosłownie rozsypały, mi się hamulce z tyłu aż szkoda że nie porobiłem zdjęć. do tego jakiś mechanior przycisnął mi kiedyś piastą (pewnie podczas zmiany łożyska albo cuś) linkę ręcznego, co poskutkowało oczywiście jej przecięciem w trakcie jazdy"
Praktycznie wszystkie blaszki, bolce i sprężynki zmieniły się w rdzawy pył.
A niespełna pół roku temu gdy mechanior wymieniał mi tarcze i klocki z przodu, twierdził że rozebrał tył i wszystko było w przyzwoitym stanie.
Powrót do góry
wirusman

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 20

Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 12:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


Prawda jest taka że rozkręciłem je i tak jak powiadasz mnóstwo rdzy tam było, wyczyściłem sporą część szczególności bębny i muszę przyznać że nawet pomogł ten zabieg. Na dzień dzisiejszy prawie wo gule mi nie piszczą mi hamulce.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 12:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


wirusman napisał:
Prawda jest taka że rozkręciłem je i tak jak powiadasz mnóstwo rdzy tam było, wyczyściłem sporą część szczególności bębny i muszę przyznać że nawet pomogł ten zabieg. Na dzień dzisiejszy prawie wo gule mi nie piszczą mi hamulce.

wo gule?? Smile
dobrze jest wyczyścić wszystko czymś, co odtłuszcza. albo benzyna ekstrakcyjna albo są specjalne spraye do hamulców. bardzo dobre zresztą
Powrót do góry
wirusman

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 20

Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


Ciekawe słowo mi wyszłoVery Happy
Powrót do góry
sharkeman

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: FIAT SIENA 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2011, 20:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Hamulce bębnowe


Kiedyś mechanior sprawdzał mi hamulce / Siena 1,6/ - zmieniał płyn, odpowietrzał itd. - niby wszystko ok ale coś mi nie pasowało z siłą hamowania. Po jakimś czasie pojechałem do SKP i okazało się, że brak hamowania ręcznego w prawym tylnym kole /bęben/ , a hydrauliczny też ledwo łapał. Rozkręciłem hamulec tylni: samoregulator - kółko zębate nie dało się w ogóle poruszyć /zapieczone/, zęby nieostre, niektóre moim zdaniem uszkodzone.
Przy wymianie szczęk hamulcowych trzeba na nowo zamocować zapadkę samoregulatora i tu pytanie: czy zapadka samoregulatora musi być sztywno na osi, czyli siłą trzeba ją oprzeć o zębatkę, czy też porusza się na osi swobodnie, opierając się o ząb swoim ciężarem.
Ponadto proszę o poradę, w jaki sposób montować samoregulator, bo bardzo niewygodnie osadza się go za piastą, oraz jak wstępnie go wyregulować po złożeniu hamulców - czy jakimś śrubokrętem trzeba kręcić kółkiem do jakiegoś poziomu ???? czy potem jak nazwa wskazuje reguluje się automatycznie.
Bardzo pomocny byłby jakiś manual - gdy będę robił hamulce zrobię swój i dołączę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System