Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Sro 13 Maj 2009, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


Witam podaje zdjecia gdzie nalezy ciąć najlepiej jak auto jest podniesione do góry lub przechylone dosc sporo na bok. Zapomiałem zaznaczyc gdzie ciąc ale widac takie złotawe to jest ta sruba i takie czarne przy nie to jest smar bo niedawno miałem to robione naprawde tam jest sporo miejsca zeby ciąc tarcza spokojnie sie zmiesci najciensza jest chyba 0.2 tylko trzeba uważac żeby wahacza albo belki tam gdzie nie ciąć. Na ostatnim zdjęciu zaznaczyłem na biało gdzie ciąć na fotce nie widac tam za wiele miajsca ale jest .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dc52e9e2cd81b03f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b4599fbe1d0d050e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/acebd6110bfa5027.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/22d26bb50efb5fcd.html
Powrót do góry
PIOTRUS

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): MIELEC

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 20:38
Temat postu:

zawieszenie tyl


witam wlasnie robilem dzisiaj zawieszenie tyl jakos poszlo ale byly problemy sruby od regulatorow sie ukrecily i trzeba bylo nawiercac i gwintowac a po drugie to lepiej ucinac lebek sruby i wybijac ja i na dwa razy obcinac bo boszem troszke malo miejsca roboty jest troche ale tez troszke zostaje w kieszenie pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 13:17
Temat postu:

Re: zawieszenie tyl


Witam
zamierzam u siebie zrobic wkoncu tylne zawieszenie czekam teraz tylko na jakis pogodniejszy weekend i bede dzialac. Troche poszukalem troche poczytalem ale nadal nie jestem pewien czy dam rade to zrobic samemu. Jesli dobrze zrozumialem to wachacz trzyma sie na tej wlasnie srubie ktora jest w zestawie naprawczym i tam robia sie luzy i trzeba to wymienic. Zeby zdemontwoac wachacz trzeba wybic ta srube najpierw tak czy siak bo na niej sie trzyma przeciez. W zestawie naprawczym jak widze sa jakies lozyska uszczelniacze i rozne [cenzura]
http://moto.allegro.pl/item912920954_zestaw_naprawczy_wahacza_marea_palio_brava_tipo.html
rozumiem ze w wachacz najpierw bedzie trzeba wbic ta najgrubsza rure pozniej ta tuleje na boki zalozyc najpierw ta gume (uszczelniacz??) i metalowy pierscien ale co sie robi z tymi lozyskami jak sie dokladnie je montuje i gdzie??Jesli ktos ma jakiegos manuala badz jakies zdjecia ktore moga pomoc bardzo bym prosil o przeslaniu lub wrzucenie do tematu
Moj mail elessar1988@interia.pl
Z gory dzieki
Powrót do góry
Rafał1983

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V 1998, Thalia 1,2 16V 06r
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 16:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


Thalion mam prośbę co do twojego postu. Jeśli dostałeś jakieś materiały dotyczące wymiany tulei wahacza tylnego to podziel się. Zamierzam się za to zabrać i każda pomoc będzie dobra.
_________________
Rafał
Powrót do góry
gadu-gadu
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


Rafał1983 napisał:
Thalion mam prośbę co do twojego postu. Jeśli dostałeś jakieś materiały dotyczące wymiany tulei wahacza tylnego to podziel się. Zamierzam się za to zabrać i każda pomoc będzie dobra.


no niestety nic nie dostalem mysle moze nie w ten ale w nastepny weekend bede to robil takze moze pokusze sie o jakis manual maly. Wszystko zalezy od pogody Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 19:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rafał1983

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V 1998, Thalia 1,2 16V 06r
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 18:59
Temat postu:

odgrzanie tematu


Ponowie chciałbym poruszyć temat wahacza tylnego. Czy ktoś już to robił w bravie i od czego się zabrać. Czy w ogóle coś się zdziała czy trzeba mechanika?
_________________
Rafał
Powrót do góry
gadu-gadu
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 09:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


z ciekawością śledziłem wątek i dotarłem do miejsca w którym muszę już podjąć decyzję Very Happy w piatek mechanik zabiera się za tył, twierdzi, że bez zdjęcia baku nic się nie da
dam znać jak mu poszło i ile kosztowała robocizna
Powrót do góry
Rafał1983

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V 1998, Thalia 1,2 16V 06r
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


Witam
Wiecie co ja podjąłem sie tego i zrobiłem samemu. Ale naprawdę nie polecam. Wydaje się wszystko łatwo miło i przyjemnie a tak nie jest. Ja nie ściągałem całej belki. Użyłem flexa żeby przeciąć śrubę. Ale trzeba naprawdę się napocić i uważać na palce, bak, wydech itd. Jak zacząłem odkręcać śruby od stabilizatora na 3 szt dwie sie urwały, i to tylko z jednej strony. Naprawdę nie polecam...
Jednak jak ktoś jest na tyle pewny siebie że zrobi niech napisze. Chętnie podpowiem co i jak.
_________________
Rafał
Powrót do góry
gadu-gadu
tarnina

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska-Tarnów
Posiadane auto: Fiat-Brawa-1.4sx-1998
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 12 Maj 2010, 19:56
Temat postu:

Tylny wahacz


Trzeba zdjąć bak ciecie Boszem niszczy czoło wahacza a w brawie jest mało miejsca z prawej strony i niema jak uderzyć w śrubę kanał to mało podnośnik jest najlepszym wyjściem wymieniałem łożyska i naprawdę wiem że jest to mordówa dlatego mechanicy na hasło fiat -tylne łożyska tak słono sobie liczą pozdrawiam.
_________________
tarnina
Powrót do góry
skype status
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 11:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


Odwlekło mi się okrutnie ale jestem już po. Trochę zaglądałem przez ręce chłopakom i powiem tak - jest co robić, kanał i dwie osoby niezbędne raczej. Bak zdjęty. Przy okazji doszła wymiana przewodów hamulcowych i szczęk.
Cena starowała z punktu 350 Twisted Evil stanęła na 200, nie miałem serca, robili w sobotę do 19 wieczorem i dorabiali przewody, oryginalnych nie dostaliśmy.
Ciesze się, że mam to za sobą, jeszcze trochę i kupowałbym wahacze Sad
Powrót do góry
łukasz1989

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 14:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa wahacza tylniego


da radę samemu zrobić najlepiej z pomocą drugiej osoby, robiłem tydzień temu prawą stronę zeszło 6 godzi wszystko było tak zapieczone że nie dało się tego wybić z zamontowanym wachaczem tylko tak jak mówił trzeba z dwóch stron obciąć cienką tarczą śrubęi nie wybijac całej śruby bo nie wyjdzie bo jest bak tylko stukac żeby wyszła z mocowania od strony bębna i poodpinać przewody odkręcić amortyzator wyjąć sprężynę i wyciągnąć wachacz na zewnątrz i tam dopiero można wybijać całą tulejkę z którą nie było tak łatwo(tak było zapieczone) wsadzic nowe i poskręcać i koło stoi prosto
można zdjąć bak żeby było łatwiej ale ja poradziłem sobie bez zdejmowania było mało miejsca ale dla chcącego nic trudnego. Kanał musi byc!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System