Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 13:37
Temat postu:

Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Witam!

Być może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem, mianowicie pod dywanikiem kierowcy pojawia się u mnie płyn chłodniczy (chyba chłodniczy, sądząc po konsystencji).
Skąd może następować wyciek?
Podam informacyjnie, że niedawno zmieniana była nagrzewnica i jej szczelność jest OK.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 14:11
Temat postu:

Re: Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


juniorow napisał:
Skąd może następować wyciek?
Podam informacyjnie, że niedawno zmieniana była nagrzewnica i jej szczelność jest OK.

Chyba nie jest Ok, sprawdź zawór przy nagrzewnicy którym otwierasz i przymykasz nagrzewnicę (lubi cieknąc) lub na wężach opaski luźne lub wąż pęknięty, ale wydaje mi się że węże są łączone w komorze silnika. Nie znam tego auta, ale przyczyny mogą być trafne.
Powrót do góry
rupert

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 44

Posiadane auto: 126p 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 15:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


jeżeli jest to niewielka ilość płynu, czyli cieknie powoli, to pewnie na którymś łączeniu jest nieszczelne, najlepiej kup jakiś dobry środek do uszczelniania układów chłodzenia, może to pomoże, jak dalej będzie mokro to trzeba będzie znowu rozbierać nagrzewnicę.
Powrót do góry
gadu-gadu
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 15:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


jedz do mechanika ktory ci to robił z reklamacją
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Nie wlewaj zadnych uszczelniaczy do ukladu,to pogorszy cala sprawe,poprostu jak powyzej,zloz reklamacje u mechanika,problem moze wynikac ze jest niepoprawnie odpowietrzony uklad,i nastepuje nadcisnienie po czym rozszczelnienie na laczach z nagrzewnica,jak i niepoprawnie wykonana naprawa,pozdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rupert

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 44

Posiadane auto: 126p 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


paulo77 napisał:
Nie wlewaj zadnych uszczelniaczy do ukladu,to pogorszy cala sprawe,

Dlaczego nie wlewać żadnych uszczelniaczy? Ja tak w polonezie robiłem, też na łączniu przewodów, bo było trudne dojście i nie chciało mi się tego rozbierać, wsypałem jakieś takie coś w proszku i przestało cieknąć. możesz wyjaśnić dlaczego nic nie dodawać do płynu chłodniczego, bo nie rozumie?
Powrót do góry
gadu-gadu
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 19:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Hejka,

ja już bym drugi raz nie dodawał tego szajsu... U siostry w Dodge Neon wsypaliśmy ze szwagrem bo ciekła chłodnica i po niedługim czasie zablokował się termostat. Po rozebraniu było na termostacie odłożone trochę tego środka w zakamarkach i w konsekwencji trzeba było wymienić i chłodnicę i termostat.

Ja bym sprawdził połączenie tych rurek co wchodzą w nagrzewnicę bo podobno to bardzo wrażliwe miejsce na niechlujny montaż.

Ale przede wszystkim jeśli robił to mechanik udałbym się do niego i zażądał bezpłatnego usunięcia usterki - o ile będzie to wina w jego sztuce bo może faktycznie coś jeszcze się okazało do wymiany czego nie wymieniono poprzednio.

Tak w ogóle gdybyś zamoczył palec w kałuży tego płynu na dywaniku i potem dotknął na chwilkę czubka języka to jeśli to płyn chłodniczy będziesz czuć posmak słodkiego na języku.

Tylko nie bawić się w to za długo bo można skończyć jak Ci od Borygo Razz

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 08:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Koledzy, dzięki za cenne rady, jednak wydaje mi się, że jeżeli płyn wydostawałby się z nagrzewnicy, to raczej dywanik pasażera byłby mokry. Przecież rurki podłączamy z prawej strony i tam całość by leciała.
Sprawdzałem ponadto ręką nagrzewnicę i połączenia i jest sucha.
Powrót do góry
mlody2236

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 13:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Witam
A moze poprostu to jest pozostalosc plynu chlodniczego ze stanu przed wymiana nagrzewnicy??ja jak mialem lejaca nagrzewnice to po wymianie podkladalem szmate pod dywanik zeby to wciagnela:)
a plyn Ci ucieka z układu?? sprawdzales to??
Acha i jak cieknie nagrzewnica to w wiekszosci przypadkow pod dywanikiem kierowcy jest mokro...Rurki od nagrzewnicy sa w takim plastiku ułozone i tam jest taki jakby odplyw na strone kierowcy wlasnie... jak sam nie rozbierale tego to nie bedziesz wiedzal o co mi chodzi:D
Powrót do góry
gadu-gadu
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 15:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Wczoraj podjechałem do mechanika, który to zakładał. Dzisiaj mam auto odebrać, faktycznie lało się z rurek nagrzewnicy. Prawdopodobnie oringi nie trzymały (były nieoryginalne, ponieważ razem z nagrzewnicą ich nie sprzedają i dokupiłem inne). Jak narazie to gość założył większe i będę testował.
Powrót do góry
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 21:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Mokra wykładzina pod dywanikiem kierowcy


Nawiązując do wypowiedzi kolegi powyżej, pewnie muszę się uzbrouić w cierpliwość. Pomimo uszczelnienia rurek od nagrzewnicy, ciągle mam ten płyn pod dywanikiem kierowcy. Mam ściągnięte osłonki boczne, więc codziennie badam czy z nagrzewnicy nie cieknie - jest sucho, jednak ten płyn wciąż się pojawia. Zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś inna przyczyna, przez którą tak się dzieje?. Dodatkowo dziwnym objawem jest smród nagrzanego płynu chłodniczego jak włączę nadmuch (szczególnie przy włączonym ogrzewaniu).

Doprawdy nie wiem czy z czasem to wszystko wywietrzeje czy gdzieś wciąż cieknie.
Z każdym miesiącem użytkowania tego samochodu mam go coraz bardziej dosyć. Na szczęście być może już niedługo będę miał okazję go zmienić, bo jak widać 13 letni Fiat to już za dużo jak na tego producenta. Jednym słowem żenada. Polonez, którym wcześniej jeździłem z 92 roku miał może 2-3 usterki a w Fiacie było już ich kilkanaście!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System