Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mga406

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadarzyn koło Warszawy
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 13:33
Temat postu:

fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


Witam wszystkich Very Happy

Chciałbym was się poradzić jaką Sienę mam kupić. Będzie to mój pierwszy samochód, ale nie wiem czemu ona mnie przyciąga , podoba mi się i tyle i dlatego zdecydowałem się na kupno.
Mam na oku , dwa ogłoszenia, w obu miejscach już byłem i oglądałem osobiście ale mam do was kilka pytań.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8648129 NUMBER 1
Ma przebieg 93 tyś , w żaden sposób nieudokumentowany, i nie wiem na ile to prawda, samochód jak na słuch niczego negatywnego nie wykazywał. Widać że osoba chce sprzedać go jak najszybciej. Podobno to jego 3 samochód kupiony rok temu i stwierdza że jest mu nie potrzebny.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8650939 NUMBER 2
Przebieg duży bo AŻ 180 TYS , ale wszystko udokumentowane instalacja gazowa też ma wszystkie papiery i na wszystko są dokumenty. LAKIER METALIC




Mam do was pytanie z jakim przebiegiem szukać fiacika czy 180 tys to nie za dużo, dodam że chciał bym około 100 tys jeszcze nim przejechać a potem wymienić, na coś innego ale też ze stajni fiata.
Dodam że na kupno sieny przeznaczam 7000zł. Którym lepiej się zainteresować, ten z Sochaczewa czy Siedlec, podobno z lakierem metalic wolniej rdza bierze czy to prawda??


Ostatnio zmieniony przez mga406 dnia Pon 11 Maj 2009, 16:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:11
Temat postu:

Re: FIAT SIENA 1,6 PROSZĘ O RADĘ<KUPNO>


mga406 napisał:
Witam wszystkich Very Happy

Chciałbym was się poradzić jaką Sienę mam kupić. Będzie to mój CIACH


Ad.1) zderzak lakierowany i nie ma przeciwmgłowych z przodu. na drugiej sienie doskonale je widać. generalnie są potrzebne i w wersji 1,6 są w standardzie, więc jeśli ich nie ma to coś jest nie teges. urwane ucho od wskaźnika poziomu oleju (co tam było robione??), spawane mocowanie od prawego reflektora... musiałbyć chyba nieźle walnięty, bo oprócz reflektorów przeciwmgłowycho nie ma reflektorów H7+H3, które juz wtedy były na wyposażeniu (o ile to faktycznie 1999 rok). ma wsadzone reflektory H4... ten pojazd DARUJ sobie

Ad.2) szukaj pojazdu PO 1999 roku

180 tys. przy prawidłowej eksploatacji to jeszcze nie masakra, ale mniejszy przebieg udokumentowany to lepiej. co do rdzy - wszystkie Palio/Siena mają całe nadwozie ocynkowane, więc jeśli nie był bity, to z reguły nie rdzewieje. ale są wyjątki od reguły Smile

i proszę o uzupełnienie profilu Smile
Powrót do góry
mga406

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadarzyn koło Warszawy
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


Ten drugi mi się naprawdę wydawał fajny i nawet lepiej jeździł niż pierwszy. A czy 2 warto się zainteresować . Dlaczego po 1999r??

Jeszcze mi się 3 podoba, ale go nie oglądałem zdjęcia są fatalne ale w środku widać że syf:P http://www.auto.pl/gielda/result.php?kod=1NW7C&mr=18&md=202&pl=g&rg_in=6&rg=6&no=1&wd=p&all=2
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


mga406 napisał:
Ten drugi mi się naprawdę wydawał fajny i nawet lepiej jeździł niż pierwszy. A czy 2 warto się zainteresować . Dlaczego po 1999r??

choćby dlatego, że miały już reflektory H7+H3, które przy starych reflektorach H4 świecą o niebo lepiej. w marcu 1999 roku pojazdy przeszły facelifting (także map silnika) więc IMHO nie brałbym 1998 roku

Ad.3) syf jak syf, ale nadal 1998 Sad
Powrót do góry
mga406

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadarzyn koło Warszawy
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


Hmm pomyśle jeszcze, ale nęci mnie ten 1998 Very Happy hehe , a co na temat tego 3 po zdjęciach powiesz ;] , bo ja widzę że masz sprawne oko ;]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


mga406 napisał:
Hmm pomyśle jeszcze, ale nęci mnie ten 1998 Very Happy hehe , a co na temat tego 3 po zdjęciach powiesz ;] , bo ja widzę że masz sprawne oko ;]


powtórzę się: nadal 1998 Smile
myślę, że dzisiaj nie ma problemu ze znalezieniem czegoś lepszego
Powrót do góry
mga406

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadarzyn koło Warszawy
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


Dzięki za wszystko ,ja widzę że ty anty do tych 1998, ale może pójdę za twoją radę i poszukam czegoś , jeszcze wezmę ze sobą znajomego mechanika , aby mi pomógł i niech mi coś powiem o tym sochaczewie hehe ;]. A JESZCZE JEDNO WIESZ MOŻE DLACZEGO MECHANIK FIATA JAK USŁYSZAŁ ZE CHCE FIATA BRAVO to wybuchną śmiechem i powiedział że lepiej fiata siene niż bravo bo to syf??. Przyznam się że ze mało widuje bravo , a pozatym jak zobaczyłem siene , to się zakochałem.


Ile mniej wiecej siena traci kucyków na gazie ?? jakie przyspieszenia ma gdzieś tak?? pytam sie tak dla ciekawości ;]
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


mga406 napisał:
Dzięki za wszystko ,ja widzę że ty anty do tych 1998, ale może pójdę za twoją radę i poszukam czegoś , jeszcze wezmę ze sobą znajomego mechanika , aby mi pomógł i niech mi coś powiem o tym sochaczewie hehe ;]. A JESZCZE JEDNO WIESZ MOŻE DLACZEGO MECHANIK FIATA JAK USŁYSZAŁ ZE CHCE FIATA BRAVO to wybuchną śmiechem i powiedział że lepiej fiata siene niż bravo bo to syf??. Przyznam się że ze mało widuje bravo , a pozatym jak zobaczyłem siene , to się zakochałem.


Ile mniej wiecej siena traci kucyków na gazie ?? jakie przyspieszenia ma gdzieś tak?? pytam sie tak dla ciekawości ;]

nie jestem anty, ale po co brać starszą wersję, jak można wziąć nową. owszem - auta trzeba szukać i to dobrze. w końcu to nie bułka z masłem za 5 PLN.
bravo jest klasę wyżej niż siena, więc nie wiem co to za dziwny mechanik. ewentualne problemy pewnie te same, ale komfort dużo wyższy.
model 1,6 ma ok. 103 KM na noPb, więc na LPG przy II generacji nieco mniej. ale i tak jest miszcz Smile


Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Pon 11 Maj 2009, 15:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mga406

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadarzyn koło Warszawy
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 14:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


Aha, ale i tak sienkę wezmę, mówi że przy bravo jest dużo do roboty a gaz w nim to zabójstwo, przeczytałem w innym wątku że sinkę potrafi rzucać?? przy większych prędkościach, Very Happy to jaka jest bezpieczna prędkość hehe , , ja młody człowiek i czasami chciałbym przycisnąć, ale żeby ze mnie Schumacher to nie nie , hehe ,


Możesz mi coś powiedzieć jeszcze na temat sieny, co by się przydało zrobić w niej ?? i na ile lat może mi ona jeszcze posłużyć(no w wmiare dobrym użytkowaniu??>
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 15:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


mga406 napisał:
Aha, ale i tak sienkę wezmę, mówi że przy bravo jest dużo do roboty a gaz w nim to zabójstwo, przeczytałem w innym wątku że sinkę potrafi rzucać?? przy większych prędkościach, Very Happy to jaka jest bezpieczna prędkość hehe , , ja młody człowiek i czasami chciałbym przycisnąć, ale żeby ze mnie Schumacher to nie nie , hehe ,


Możesz mi coś powiedzieć jeszcze na temat sieny, co by się przydało zrobić w niej ?? i na ile lat może mi ona jeszcze posłużyć(no w wmiare dobrym użytkowaniu??>


co za pieprzenie - co ma gaz do modelu pojazdu. gaz jest do silnika, a nie do sieny czy bravo.
ze względu na miękkie zawieszenie może sieną bujać przy większych prędkościach na terenach nieosłoniętych - to standardowa przypadłość takich zawieszeń miękkich.
Powrót do góry
mga406

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadarzyn koło Warszawy
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 15:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


hehe , no to widzę że różne poglądy hehe, dzięki ci i przepraszam za kłopat, przydadzą się twoje info , a ostanie pytanko na CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY KUPNIE OPRÓCZ STANDARDOWYCH RZECZY ;] ,ostatnie i przestane męczyć ;]
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 11 Maj 2009, 15:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


mga406 napisał:
hehe , no to widzę że różne poglądy hehe, dzięki ci i przepraszam za kłopat, przydadzą się twoje info , a ostanie pytanko na CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY KUPNIE OPRÓCZ STANDARDOWYCH RZECZY ;] ,ostatnie i przestane męczyć ;]

1) obudowa alternatora - widoczna od spodu - czy nie jest pęknięta
2) reszta - jak w standardzie - uszkodzenia blacharskie, zawieszenie, tłumiki, opony, wyposażenie, stan silnika etc. etc.

przede wszystkim chłodne spojrzenie na auto - porób foty i zapodaj. pooglądamy, co chcesz kupić

zgodnie z zatwierdzonym przez Ciebie regulaminem nie powinieneś pisać tytułów postów z dużych liter. więc zmień Smile
Powrót do góry
darmach

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) fiat siena 1.6 proszę o pomoc przy kupnie samochodu ;]


Może się kolega wypowiedzieć w tym temacie? Smile

http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=417298#417298
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System