Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Coupe ) Chcialbym wiedziec czy warto kupić?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Coupe ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubi1

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów k. Warszawy
Posiadane auto: Fiat Punto SX 55 1.1 1996 r. Fiat Siena 1.2 1999 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 15 Maj 2009, 22:33
Temat postu:

Chcialbym wiedziec czy warto kupić?


chcialbym uprzeczytac szczere wypowiedzi na temat tego auta- jak z awaryjnoscia, dostepnoscia i cena czesci, czy oplaca sie w ogole go kupowac, jakie osiagi, komfort jazdy, wady i zalety. Doslownie wszystko.
Jestem powaznie zainteresowany kupnem
Powrót do góry
coligostro

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2009, 07:56
Temat postu:

Fiat Coupe


Szukałem tego samochodu ponad pół roku ponieważ zależało mi na bogatej opcji i na bezwypadkowości jak jedno było ok to drugie już nie i tak w koło zjeździłem kilkaset kilometrów po polsce bo cały czas jak gadasz ze sprzedawcą czy auto było bite to mówi że nie a okazuje się inaczej.Teraz posiadam Fiata Coupe 20 20V 147KM z końca 96r pierwsza rej w 97 w Niemczech Brązowa skóra, klima, el.szyber, podgrzewane lusterka i fotele, elektryka w drzwiach i lusterkach czujniki cofania- wyświetlacz w lusterku wstecznym. Zasadnicza sprawa jak kupujesz to nie od polaka lepiej sprowadź. Za granicą auta te były serwisowane w ASO nie poznały polskich wybojów jak również soli. Mój jak kupowałem 3 lata temu był w idealnym stanie - tak mi się wydawało kupiłem od handlarza auto było jeszcze na niemieckich blachach. Z początku wiadomo rozrząd-(trzeba wyciągnąć silnik) paski, pompa wody, napinacz, płyny, itp. cena około 1000 - 1200zł z robocizną- oczywiście nie w ASO. Auto sprawuje się świetnie przesiadka ze słabszego np tak jak ja z ASTRY 1 -75 KM to normalny szok 5 cylindrowy silnik daje bardzo przyjemne mruczenie a po przekroczeniu 3 tyś obrotów ciężko jest się powstrzymać żeby nie zamykać obrotomierza. W pierwsze 2 tyg przejeździłem 1000zł na benzyne i postanowiłem założyć gaz sekwencja 3500zł ja wybrałem mieszalnik cena 1900zł. Firma która to robiła zakładała taki gaz do mareii z takim samym silnikiem i chodził elegancko(na 35L butli przejade 210 - 260 km). Jak nastawiasz sie na gaz to do silników turbo trzeba sekwencje. Samochód na polskich drogach spisuje się słabo z racji twardego zawieszenia sztywno po dziurach (ale zato na prostych nawierzchniach trzyma się świetnie w zakrętach i łatwo z poślizgu wyjść) co 8 -12 miesiący trzeba zmieniać wachacze cena 115zł 4 tyg temu wymieniałem w paroletnim aucie warto też wymienić przewody chamulcowe przód te gumowe bo parcieją i są do wymiany co pare lat nie pamiętam ceny ale ok 30-40zł jak nie wymienisz to kiedyś koło będzie ci chamować a nie będziesz wiedział czemu. Alarm trochę denerwujący dźwięk podczas otwierania i zamykania a i pilot na podczerwień trochę nie praktyczny bo nieraz trzeba przykładać do bocznej szyby żeby sygnał dotarł do odbiornika. Proponuje Ci poszukać jakiejś wersji "plus" bo zazwyczaj trafia do fanatyków tego samochodu którzy najchętniej trzymali by go w garażu albo chcieli mieszkać w Australii z racji na pogodę i jeździć cały czas wypolerowanym autem. Trzeba też się nastawić na to że parkowanie stanie się trudniejsze z racji na wysokość bo krawężniki w Polsce są wysokie a jedyny samochód jaki na nie może wjechać to Firmowy, często trzeba dokręcać plastykową osłonę silnika żeby przy cofaniu nie urwać czasem przedniego zderzaka. Co tu więcej... Nie bitych samochodów nie ma dowiedziałem o tym jak gości mi wyjechał i go lekko stuknąłem jak przyjechał rzeczoznawca żeby wycenić moje szkody z elektronicznym przyrządem do badania grubości lakieru to byłem w szoku (Nie mile zaskoczony) ale już 3 lata i wszystko wygląda tak jak go kupowałem. ABS w zimie słabo działa i nie proponuje wogóle próbować wyjechaćtakim autem na letnich oponach w zimie nawet z 4 nie chce ruszyć a chamowanie?? tylko silnikiem i to nie całkiem. Satysfakcja z jazdy jest 100% do bagażnika wózka nie zmieścisz wiem z własnego doświadczenia jedynie wzmachol i tubę.
To tyle jak coś pominąłem to inni dopiszą
Powrót do góry
Hubi1

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów k. Warszawy
Posiadane auto: Fiat Punto SX 55 1.1 1996 r. Fiat Siena 1.2 1999 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 01 Cze 2009, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Coupe ) Chcialbym wiedziec czy warto kupić?


heh, dzieki za ta wyczerpujaca odpowiedz

jeszcze jedno- slyszalem, ze ten model jest straaasznie awaryjny. Jak z tym jest w Twoim przypadku?
Powrót do góry
coligostro

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Cze 2009, 18:53
Temat postu:

Awaryjność


Od 3 lat nie miałem niespodzianki, żadnego niespodziewanego wydatku. Elementy, które się zużywają trzeba kontrolować i wcześniej się przygotować na wydatek a tak żeby coś cię zepsuło to nie miałem jeszcze takiego przypadku. Ale wszystko zależy jak poprzedni właściciele dbali i jak ty dbasz!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Coupe ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Coupe »

Opinie o samochodach Fiat Coupe - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Coupe ) Porady, problemy techniczne


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System