Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 16:32
Temat postu:

air-bag, ale nietypowy...


Witam serdecznie!

Właśnie zarejestrowałem się na tym forum, i to jest mój pierwszy post. Ale już od jakiegoś czasu przeglądałem sobie to forum, bo właśnie kilka dni temu kupiłem Stilo, no i oczywiście nie obyło się bez niespodzianek.



Ale do rzeczy. W moim aucie od samego początku jak je kupiłem, wyświetlał się błąd poduszki powietrznej. Dzięki temu co wyczytałem w Waszych postach na tym forum, polikwidowałem sobie wszystkie wtyczki od poduszek. Pod fotelami kierowcy i pasażera, pod schowkiem od poduszki pasażera, w bagażniku od obydwu kurtyn. Wszystkie kostki wywaliłem i zlutowałem przewody na krótko. Miałem nadzieję, że to coś pomoże. Ale niestety...

Wczoraj po południu podjechałęm do warsztatu (nie ASO), by podpiąc komputer i skasować błędy. W pamięci były zapisane 3 błędy, jeden to coś związanego z za niskim napięciem ECU, drugi to jakiś stary błąd połączenia z którąś poduszką (pewnie któreś ze złącz co to je wywaliłem), i trzeci, który powtórzył się dziś. Po tej operacji było dobrze zaledwie przez mniej więcej 2 godziny. Wieczorem ten cholerny błąd pojawił się znowu...

Dziś po pracy od razu podjechałem do warsztatu, żeby zobaczyć co to się znów pojawiło. No i okazało się, że jest tylko jeden błąd, te sam co wczoraj, a mianowicie coś takiego: 10 - satelita, strona pasażera, błąd wewnętrzy. Ten błąd nie chciał się usunąć, pewnie przyczyna jest cały czas nieusunięta. Mechanik stwierdził, że coś takego to widzi w Stilo po raz pierwszy, i że nie ma pojęcia o co może chodzić. Jedyne co mu przyszło do głowy, to że może to chodzić być może o jeden z czujników bocznych uderzeń, ale on nawet nie ma pojęcia gdzie to jest zamontowane.

No i co o tym myślicie? Czy to może być ten czujniczek bocznego uderzenia? Jeśli tak, to jeszcze nie tak źle, bo znalazłem na Allegro takie czujniki w cenie od 20 do 60 zł. Tylko czy taki czujnik z Allegro będzie pasować od obojętnie jakiej wersji Stilo? Może były wersje dla 3 i 5 drzwiowych z osobna? No i zasadnicze pytanie: gdzie konkretnie w samochodzie to się znajduje? Bo nie chce rozbierać cłej prawej strony auta, żeby to odnaleźć.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Dopiero zaczynam poznawać to auto, i pewnie jeszcze wiele rzeczy mnie w nim zaskoczy. Poprzednio miałem Bravę z 96r. a tam aż tak rozbudowanej elektroniki i komputerów nie było Smile



Jeszcze raz z góry dziękuje, i serdecznie pozdrawiam. Acha, no i sorki za taki długi tekst Smile Mam nadzieję, że wybaczycie "nowemu" Smile
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 17:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


z tego co wiem to poduszki reagują na przeciążenie w konkretnym kierunku, nie wiem gdzie czujnik jest w stilo, ale w matizie go znalazłem pod dźwignią hamulca ręcznego i nie ma on nic wspólnego ze zganiataniem blach w zderzakach itp. Jeżeli ktoś by CIe szarpnął za tylni hak odpowiednio mocno (teoretycznie, bo urwałby się) to poduszki wypalą, pomimo że przód będzie nie tknięty.
Powrót do góry
gadu-gadu
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


A może ten błąd związany jest z matą w siedzeniu pasażera (decydującą o stopniu "napompowania" poduszki)?
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 17:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


A IMO mogłeś gdzies źle zlutować i przerywa..
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


szuleckt napisał:
A może ten błąd związany jest z matą w siedzeniu pasażera (decydującą o stopniu "napompowania" poduszki)?


Raczej nie. Co prawda jest taka możliwość, że błąd może być zczytany nieprawidłowo (w końcu to nie był oryginalny fiatowski examiner, tylko jakiś przenośny komputerek innej firmy, więc mógł się pomylić w kodzie błędu), ale błąd maty byłby wskazywany inaczej. Facet, który mi podłączał komputer stwierdził, że na tym jego sprzęcie uszkodzenie maty jest wywalane pod hasłem: "błąd czujnika wagi", czy jakoś tak. Że kiedyś już miał podobny problem z matą, i dlatego pamięta jak to było. Tak więc obstawiam, że raczej to nie ma związku z moim problemem.


Ostatnio zmieniony przez giemba dnia Wto 19 Maj 2009, 22:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 22:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 22:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


zaki1989 napisał:
A IMO mogłeś gdzies źle zlutować i przerywa..


Nie ma takiej opcji. Jestem pewny na 200% że zlutowane jest poprawnie. Przewody odcięte z kostek, skręcone i dokładnie polutowane, więc to po prostu fizyczna niemożliwość, żeby coś tam było nie tak.

Zresztą gdyby to było coś z tymi połączeniami, to wyskoczyły by błędy związane z poduszkami. A tutaj jest tylko i wyłącznie jeden błąd, właśnie ta dziwnie brzmiąca "satelita, strona pasażera, błąd wewnetrzny".
Powrót do góry
John82

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Srebrny FIAT STILO 3D 1.9 JTD 115km '02r
Piwa: 22/40
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


Moim zdaniem to może być mata . Ja miałem walniętą mate , poprzedni wlaściciel wyjął ją z pod tapicerki i wcisnął zwinietą pod siedzenie . I niby bląd znikł. Pojawiał sie gdy tylko mata pod siedzeniem się przemieszczała . Poprostu byla gdzieś przerwa i gdy była nie ruszana działała, gdy tylko się ją ruszyło robiła się przerwa i wywalał AirBag Failure. Więc poprzedni właściciel ją wywalił pod siedzenie . Na początku myślalem ,że to kostki ,ale jak zobaczyłem matę pod siedzeniem to już wiedzialem ,ze to mata . W aso kasowali błedy ale nie mowili ,że to akurat mata (nie wiedzieli ) więć wcale łatwo nie jst wykryć przez examinera ,że to akurat mata . A le wiadomo różnie to może być . Ja sobie wymieniłem matę sam Wink
Jak dojdziesz co i jak to daj znać .
Pozdrawiam .
Powrót do góry
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 23:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


Oczywiscie najlepiej by bylo miec blad z Egzaminera jak dokladnie brzmi. Jezeli jest tam rzeczywiscie slowo 'satelita' to ja sklaniam sie do bledu czujnika uderzenia bocznego.

Jesli by poszukac na internecie to mozna co nieco o tym znalezc po angielsku - KLIK do PDF

Co do polozenia to ponizej jest fotka (sensor nr 2). Co prawda od strony kierowcy ale analogicznie po drugiej stronie mozna go znalezc w tym samym miejscu



P.S
Oryginalny czujnik kosztuje 214 PLN wiec cos tani ten z allegro Smile
nr czesci wg ePer'a - 46805521
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Sro 20 Maj 2009, 00:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


Błąd który był wyświetlony brzmiał dokładnie tak jak napisałem, czyli: "10 - satelita, strona pasażera, błąd wewnętrzy". Właśnie to określenie "satelita" tak bardzo nas zaciekawiło, facet po prostu nie krył zdumienia, pomimo że już jakiś czas się takimi sprawami zajmuje, to podobno taki błąd zobaczył po raz pierwszy.

Ja też skłaniam się do tego, że winny będzie czujnik bocznego uderzenia, z prawej strony. Nawet udało mi się go dziś wieczorem odszukać. Po zdjęciu plastiku tapicerki ze słupka środkowego, nad zwijaczem pasa, jest przykręcony na jedną śrubkę imbusową do blachy. Zrobiłem fotkę jak to wygląda:



I teraz tak sobie myślę, jak wybadać czy to rzeczywiście o to chodzi? Chyba zrobie jutro taki manewr, że znowu podjadę na komputer (oj, chyba facet będzie mnie miał już dosyć Smile ), sprawdzi się czy jest tylko ten jeden błąd, potem wyciągnę wtyczę od tego czujnika i zobaczymy co będzie. Tak na logikę, jeśli to jest ten czujnik, to powinno wtedy wywalić coś w stylu "satelita, str. pasażera, błąd połączenia, albo przerwa w przewodzie". No tak sobie kombinuje. A jeśli to nie ten czujnik, to wywali co innego, czyli nie o ten chodzi i trzeba będzie szukać dalej.

No i co o tym myślicie? O rezultatach napiszę, oczywicie od razu jak tylko wróce do domu.
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Sro 20 Maj 2009, 00:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


A co do ceny, to wiadomo że oryginalny nowy będzie może i tyle kosztował. Ja znalazłem na Allegro takie propozycje:

http://moto.allegro.pl/item633617379_sensor_czujnik_poduszki_powietrznej_fiat_stilo.html - ten jest za 20zł,
http://moto.allegro.pl/item617771091_sensory_uderzeniowe_przod_airbag_fiat_stilo.html - ten jest za 35zł,
http://moto.allegro.pl/item639394156_sensor_uderzeniowy_boczny_airbag_fiat_stilo.html - a ten jest za 49zł.

Oczywiście są też i droższe, ale nie będę już tutaj podawał przykładów.
Powrót do góry
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Sro 20 Maj 2009, 08:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


TUTAJ jest oryginal w rozsadnej cenie (130 zl).

A jesli zamierzasz jechac na komputer to ja radze zrobic tak:
1. Odszukac satelite od strony kierowcy i ja odlaczyc
2. Jak wywali 'satelita po tronie kierowcy' to znaczy ze masz ta od pasazera do wymiany.

Mozna nawet pokombinowac i przelozyc kierowcy na pasazera bo sa takie same i zobaczyc czy ten pierwszy blad zniknie. Wtedy bedziesz mial 100% pewnosci ze nie stracisz pieniedzy Wink
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Czw 21 Maj 2009, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


Wczoraj po południu wykonałem akcję z tym czujnikiem, i jak na razie (odpukać) jest ok.

No ale może po kolei co robiłem. Na samym początku podjechałem znowu do warsztatu i podłączyliśmy komputer, oczywiście błąd był tylko jeden, ten sam co wcześniej, czyli: "satelita, str. pasażera, błąd wewnętrzny" i nie chciał się on usunąć. Tapicerkę na słupku środkowym miałem już zdjętą, więc dojście do tego cholerstwa było łatwe. Odłączyłem od tego czujnika wtyczkę, a facet znów zczytał błędy. Wyskoczyły dwa nowe błędy, a mianowicie: "satelita, str. pasażera, błąd komunikacji", oraz: "satelita, str. pasażera, sygnał zwarty do masy". Tak więc potwierdziło się, że ta tajemnicza satelita to jest na pewno ten czujnik uderzenia bocznego.

Po tym wszystkim podjechałem na moment na szrot (a że było blisko, to udało mi się dość szybko wrócić) po nowy czujnik. Nowy to on oczywiście nie był, tylko używany wyjęty z jakiegoś auta, ale facet mi dał zapewnienie, że gdyby na kompie wyskoczył jakiś błąd z nim związany, to mam przyjechać a on mi go wymieni na inny. Za czujnik dałem całe 50 zł, i wróciłem do warsztatu by znów podpiąć komputer.

Czujnik ze szrotu okazał się byc dobry, stare błędy zostały wykasowane, a nowych nie było. Kontrolka air-bagu zniknęła, i mam nadzieję że już na dobre Smile
Powrót do góry
nikola

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): warka
Posiadane auto: fiat,stilo,1,9 jtd2001r. dynamik
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 13:46
Temat postu:

Poduszki


Witam kolego jeśli mogę ci coś podpowiedzieć to ja też bujałem się z różnymi komunikatami poduszek mam 8- poduszkowe stilo i nikt nie wiedział od czego zacząć. Ja wymontowałem moduł od poduszek wyczyściłem pamięć modułu zaznaczam że nie zrobisz tego przez złącze diagnostyczne konieczne jest wymontowanie i po bólu. Jeśli chcesz jakiś namiar na kolesia od modułów to pisz na meila ( zakrzew 36@wp.pl) koszt czyszczenia 100zł. Pozdrawiam.
_________________
aro
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 15:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) air-bag, ale nietypowy...


Kolego, nie wiem jak Ci to powidzieć, żeby Cię za bardzo nie urazić... Hmm...

Jak mogłeś przeczytać w moim ostatnim poście (notabene napisanym przeszło miesiąc temu), wszystkie moje problemy zostały zliwidowane, i już mam spokój z błędami airbagu. Wydaje mi się, że tam dość dobrze opisałem co było robione, co wymieniane, i co się okazało przyczyną błędów w moim przypadku.

Dlatego też dziękuję za szczere chęci pomocy, ale na przyszłość radzę uważniej czytać to co wcześniej zostało napisane.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System