Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pmax

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2009, 10:17
Temat postu:

kontrolka temperatury płynu chłodzącego


witam mam taki problem, świeci mi kontrolka temp. płynu chłodzącego nawet gdy silnik jest zimny, co moze byc przyczyną seicento 1100
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2009, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Uszkodzony czujnik lub przerwany przewód
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2009, 12:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Który rocznik tego cuda?
Powrót do góry
roy

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 18:10
Temat postu:

Re: kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Witam !
Pozwolę sobie podpiąć się do tego tematu, coby nie zaśmiecać forum.
Dzisiaj temperatura około 30st na dworze plus makabryczne korki sprawiły, że musiałem podjechać po żonę do miasta "bo autko się zepsuło".
Objawy - mocno nagrzany silnik, para, śmierdzi plastik.
Oczywiście po zaobserwowaniu tych rzeczy - żonka mądrze stanęła i telefon do mnie.
Po przyjeździe autko dalej ciepłe - wody w zbiorniczku malutko (wyleciał przez korek - widać jak ciekło), sprawdziłem olej dolałem wody, wentylator chłodnicy się nie włącza. Kontrolka przy kierownicy się nie świeciła w momencie awarii - zresztą chyba nigdy się nie paliła.

Zaraz pójdę sprawdzić termo włącznik - rozumiem, że jak odepne kostke to trzeba zewrzeć 2 styki przewodem i powinien odpalić ? czy do wentylatora jest bezpiecznik ?
Jak sprawdzić resztę tzn termostat, czujnik temp, i kontrolkę chłodzenia ?
pozdrawiam
RoY
seicento 1100
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 20:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Silnik1,1 w seicento nie posiada osobnego włącznika wentylatora chłodnicy .Wentylator sterowany jest przez sterownik silnika który informacje o aktualnej temperaturze silnika dostaje z czujnika temperatury montowanego w głowicy i w zależności od jego rezystancji podaje napięcie na przekaźnik wentylatora chłodnicy a po przekroczeniu temperatury maksymalnej załącza kontrolkę zbyt wysokiej temperatury silnika.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 20:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
roy

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


malez4 napisał:
Silnik1,1 w seicento nie posiada osobnego włącznika wentylatora chłodnicy .Wentylator sterowany jest przez sterownik silnika który informacje o aktualnej temperaturze silnika dostaje z czujnika temperatury montowanego w głowicy i w zależności od jego rezystancji podaje napięcie na przekaźnik wentylatora chłodnicy a po przekroczeniu temperatury maksymalnej załącza kontrolkę zbyt wysokiej temperatury silnika.

Czy wersja SPI tez tak ma?
Bo ja mam gniazdko i wtyk, który wygląda jak termo włącznik. nawet go zmostkowałem - ale bez efektu.
okazało się, że silnik wentylatora chyba padł - jak spróbowałem obrócić wentylatorem chłodnicy - to szło b. ciężko. sprawdziłem bezpiecznik (ten w komorze silnika) - spalony.
Czyli wygląda na to, że winowajca to wentylator chłodnicy.
Druga sprawa - to czemu się nie zapaliła kontrolka chłodzenia ? jak to sprawdzić ?
pzdr
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 15:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


MPI na pewno, a SPI nie jestem pewien.Jeśli wentylator chłodnicy z trudem się obraca i spalony jest bezpiecznik to silnik wentylatora jest uszkodzony .Najprościej sprawdzić podpinając na krótko do akumulatora jeśli nie ma się miernika UNIT.
Powrót do góry
pmax

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 09:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


wczoraj odebrałem autko od mechanika, czujnik wymieniony wyglądało wszystko ok. Ale dzis po przejechaniu ok 10 km problem powrócił, kontrolka temp cieczy chłodzącej znów się pali, silnik pracuje normalnie nie widzę żeby woda się przegrzewała co może byc jeszcze nie tak? Seicento 1100
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


MPI czy SPI i rocznik.?
Powrót do góry
Mteusz

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Fiat Seiento 1.1 S 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2009, 19:43
Temat postu:

Re: kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Witam chciałem się dołaczyć do tego postu żeby nie żaśmiecać forum. otóz mam podobny problem z kontrolką płynu chłodniczego. Na początku od czasu do czasu jak autko było rozgrzane i je na chwile zgasiłem i od nowa zapalalem włączała się kontrolka temperatury która po chwili gasła. Teraz jest już tak że ta kontrola potrafi się zapalić w czasie jazdy i do tego bulgocze mi płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Kiedy włacze ogrzewanie i wpuszcze ciepło do środka bulgotanie ustaje tylko zostaje podwyższony poziom płynu w zbiorniczku. Może ktoś wie co to moze być za problem?? termostta??? czy coś innego??
Powrót do góry
gadu-gadu
wrzesiem

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Cze 2009, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


W seicento z silnikami 1.1 bardzo czesto przepala sie silnik wentylatora chlodnicy ponieważ w komorze silnika jest bardzo ciasno i w dodatku jest on umiejscowiony blisko kolektora wydechowego. Objawy no to oczywiscie przegrzewanie silnika, spalony bezpiecznik (za akumulatorem) no i wiatrak ciężko sie obraca. Przy tego typu awariach czesto psuje sie równiez czujnik temperatury w chodnicy na skutek przegrzania. A no i jezeli plyn w zbiorniczku wyrównawczym bulgocze nawet przy stosunkowo chodnym silniku i na korku zbiorniczka pojawia sie charakterystyczny osad (cappucino) no to uszczelka pod glowica do wymiany.
Powrót do góry
Mteusz

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Fiat Seiento 1.1 S 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Cze 2009, 14:47
Temat postu:

Re: kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Mteusz napisał:
Witam chciałem się dołaczyć do tego postu żeby nie żaśmiecać forum. otóz mam podobny problem z kontrolką płynu chłodniczego. Na początku od czasu do czasu jak autko było rozgrzane i je na chwile zgasiłem i od nowa zapalalem włączała się kontrolka temperatury która po chwili gasła. Teraz jest już tak że ta kontrola potrafi się zapalić w czasie jazdy i do tego bulgocze mi płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Kiedy włacze ogrzewanie i wpuszcze ciepło do środka bulgotanie ustaje tylko zostaje podwyższony poziom płynu w zbiorniczku. Może ktoś wie co to moze być za problem?? termostta??? czy coś innego??

I u mnie to byla wina termostatu wymieniony i wszystko idealnie gra
Powrót do góry
gadu-gadu
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 17:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Ogólnie w seicentach bardzo częstą usterką są zatarte wentylatory chłodnicy wskutek czego przepala się bezpiecznik(30A).Co jakiś czas warto sprawdzić ręką czy wentylator luźno się obraca.
Powrót do góry
miniu211

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 11:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Witam, mam ten sam problem, kontrolka temperatury zaświeciła mi się w korku w upale,ale nie słyszałem aby włączył mi się wentylator. Płyn chłodzący jest, wentylator jak poruszam to leciutko chodzi, bezpieczniki sprawdzone - ok. Podejrzewam czujnik, lub termostat, ale jeszcze muszę sprawdzić czy wentylator nie padł dla pewności ( podłączyć go do aku bezpośrednio i zewrzeć w kostce od czujnika temp. tylko gdzie znajduje się czujnik temp - sej 1,1 MPI ?? ).
Powrót do góry
gadu-gadu
Bajfot

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Suzuki Swift V MK7, 1200, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 15:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) kontrolka temperatury płynu chłodzącego


Witam. Przerabiam problem włączania kontrolki przegrzanego płynu chłodniczego w sportingu 1,1 SPI.
Jest kilka możliwości:

1.Najgorsza - UPG - wywalona uszczelka pod głowicą, naprawa - wymiana uszczelki, planowanie głowicy, nowy płyn - koszt ok.500,0zł.

2.Uszkodzony termostat - nie otwiera przepływu na chłodnicę, płyn krąży po małym obiegu, wentylator się nie załączy bo jego włącznik znajduje się na chłodnicy, a jeśli ta nie dostanie temperatury (92 st.C załączanie wentylatora, jak spada - wyłącza przy 87st.C) to nie uruchomi wentylatora. Jest możliwość zagotowania płynu i zapalania kontrolki. Jak podniesiesz maskę to może być słychać bulgotanie. Na załączonym przez chwilę silniku sprawdzić czy chłodnica i węże dochodzące do niej są ciepłe - jeśli nie tzn. uwalony termostat i do wymiany. Koszt ok. 50,0zł.

3.Uszkodzony włącznik wentylatora - chłodnica ciepła, poziom płynu podniesiony, możliwe gotowanie, prawdopodobne zapalanie kontrolki. Sprawdzić można zwierając styki dochodzące do włącznika. Jeśli wentylator ruszy to uszkodzony włącznik.Konieczna wymiana włącznika - dobry mechanik zrobi to "w locie" tzn. bez spuszczania płynu. Koszt ok. 30,0 - 40,0zł.

4.Uszkodzony wentylator- w próbie jak powyżej - jeśli bezpiecznik wentylatora sprawny - konieczna wymiana wentylatora. Koszt ok. 120,0 - 150,0zł.

5.Wszystko działa poprawnie - wentylator pracuje, poziom płynu w normie, nie bulgocze - a pomimo to zapala się kontrolka - to prawdopodobnie uszkodzony czujnik który załącza kontrolkę na konsoli. Wymiana ok. 40,0zł.
_________________
Jerzy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System