Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mijamo

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 02:44
Temat postu:

czy warto kupić abarth-a ?


Jak w temacie czy jest sens kupować stilo w wersji abarth z przebiegiem 240 000 ? Sprowadzony ze Szwajcari . Dodatkowo był cały malowany poza dachem (grubosc lakieru 210-280 jedynie na 2 słupach 400 , fachman powiedział iż gdyby była szpachla to było by od 500 wzwyż ,a oryginalna powłoka ma ~ 140 ,zatem szpachli niby brak), do tego nie ma żadnego śladu po jakimkolwiek dzwonie . Auto badane w ASO wszystko ok tylko prawe łożysko w przednim kole do wymiany . Egzaminer żadnych błędów w elektryce poza 1 spalona żaróweczką przy zapalniczce nie znalazł nic. Zbieżność kół ok . Wszystkie szyby takie same . Pod spodem podobnież auto w super stanie (tak powiedział fachman z ASO) . Środek zadbany super tak że nie wygląda na więcej jak ...40 000 km . Silnik nie kopci nie dymi , przy odpalaniu dosłownie nic sie nie wydobywa anie z wlewu oleju ani z rury wydechowej . Poz a tym pracuje równomiernie nic nie stuka nic nie puka nawet jak sie go żyłuje . Widać że ktoś baaaardzo dbał o to auto sam mechanik to powiedział patrząc pod spód ze stwierdzeniem iż niektóre części jeszcze pachną nowością , a auto według niego nie miało nigdy dzwona . Do zrobienia jest tylko łożysko w przednim kole (koszt ~400-500) oraz łącznik stabilizatorów coś tam za 200pln no i pewnie nieszczęsny rozrząd(acz niekoniecznie) , a że to stilo to rozrząd razem z wariatorem koszt ...2200+ wymiana oleju i filtrów 300
razem jakieś 3000 aby autko przygotować pod siebie w 100% , bez rozrządu to koszt 700pln

I teraz własnie dochodzimy do sedna przebieg 240 000 skrzynia selespeed i silnik ...fiata . Czy to ma w ogóle sens za 18 500 ??? Czy mam bać się tej skrzyni biegów ? Czy mam się bać przebiegu i ewentualnego nagłego zgonu silnika ? Tudzież jakichś kosmicznych kosztów napraw czegoś tam ?
Powrót do góry
Yoshii89

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 26

Posiadane auto: Punto 2, 1930cm , 2000 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 07:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


Jeśli auto nie był0o katowane, nie widac jakis wielkis sladow zużycia to myśle ze nie ma co sie bac takiego przebiegu Wink ja sam mam przebieg ponad 230 tys, kupilem z takim i od pol roku jezdze bezawaryjnie. Warto ponegocjowac cene ze wzgledu na ten przebieg moze cos sie uda opuscic Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


Jeżeli jest w dobrym stanie to handluj cenę i bierzesz, jeśli chodzi o przebieg to jeśli był ganiany po autostradzie to nie ma sprawy. Chociaż jesteś świadomy nie kręconego przebiegu a inni niech się cieszą z przebiegu 98 tys zrobionego z 298 tys. Na zachodzie nie kupuja auta do lansu tylko na szybkie dojazdy do pracy po 100 km w jedna stronę, do tego prawda jest taka ze nie kupuje się nowego, szybkiego i drogiego auta na jazde po zakupy chyba, że w Polsce aby sąsiada biło po oczach:P
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


cena jak na 240 000 przebiegu jest zdecydowanie za duża.. powalcz o nizszą.. Mnie by taki przebieg trochę odstraszał.. ma książke serwisową? sprawdź czy wszytsko było wymieniane etc.. żeby sie nie okazało że po 5000 km, trzeba będzie połowe silnika wymienić..

lakierwanie też jest zastanawiające.. przecież nikt nie lakieruje ot tak, zwłaszcza na ten sam kolor..Razz a nie chce mi sie wiezyć ze ktoś malował pół samochdu bo np. były odpyski od kamieni..

Edit: dzwona nie miało ale zespawane z 2 różnych mogło być..Razz bo wtedy ten przedni tylko tył miał skasowany..xD

przyjzyj mu sie dokładnie bo te malowanie troche dziwne jest..
Powrót do góry
hans15336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 458
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes Benz W211
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2009, 10:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


Ja napisze tylko na pytanie czy warto kupić Abartha:

TAK

Ale aby był większy Very Happy to proponuje odrazu dokupić dedykowany filtr do tego modelu - dźwięk silnika bezcenny Very Happy
_________________
Ex Centomaniak - SC 1.2@100KM
Ex Stilomaniak - Abarth 2,4
Ex Uniomaniak - Uno 1.4 LPG
Gwiazdomaniak - W211 2.2@170KM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 25 Maj 2009, 10:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2009, 12:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


fakt, że jest z dwóch też może być, albo nawet z trzech:P
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
EgoisticBoY

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Stilo 1,6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 00:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


zaki1989 napisał:
cena jak na 240 000 przebiegu jest zdecydowanie za duża.. powalcz o nizszą.. Mnie by taki przebieg trochę odstraszał


dlatego dla takich jak ty są autka z przebiegiem 300 000 cofniętym do max 130 000 ... "po dziadku" tylko na ch..J dziadkowi auta full wypas do niedzielnych wypadów do kościółka raz w tygodniu ?


malowanie niemal całej fury jest mocno podejżane i ja bym raczej szukał dalej lub dociekał dlaczego .

co do ceny raz: autor nie napisał który to rocznik, dwa: jeżeli auto naprawdę jest dobre to co się dziwić cenie ? za free nikt dobrej fury nie odda mimo iż katalogowa wartośc jest mniejsza .

trzy: na forach są głównie osoby które każde auto widzą jako bite (mimo że widzą tylko foty) , każde jest za drogie , myślą że wszystko da się utargować ...
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 01:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


na przebieg mozna patrzec tylko jezeli mamy 100% zaufania do sprzedawcy. W moim przypadku byli to rodzice.

Śmieszne jest, dla mnie, branie przebiegu, podanego przez kogoś, po uwagę przy kupnie samochodu.

po pierwsze, wole 300tys z niemieckich autostrad niż 100tys po miejskich dziurach u nas od domorosłego ściganta.

po drugie i tak nie wiem nic, kto, gdzie, jak i ile. Więc wogóle mnie nie interesuje stan licznika.

Miałem tico 350tys na lpg i śmigało aż miło, więc 300tys, w chyba jednak lepszym aucie, to zaden problem.

Rozwalają mnie hasła typu: użytkowany przez kobietę, garażowany, książka, wymienione wszytkie płyny, paski, klocki (gość sprzedaje i wszystko wymiennia Shocked ). Czy na prawde takie slogany na Was działają?
Z tą kobietą, jezeli to prawda, to mnie odstraszy, reszta zachęci, ale skąd wiem, że to nie kit?
Nie wiem, wiec olewam.
Za to oglądam, dotykam, wącham i wtedy decyduje czy biore.

Tobie tez tak radze. Znasz sprzedawcę, Twój sąsiad, widziałeś jak kupił nówkę (koniecznie), jezdził w weekendy za miasto i zrobił 50tys w 5 lat, bierz.
Nie znasz goscia, to go wogole nie sluchaj. Zdaj sie na własną ocenę, lub jakiegoś zaufanego, znającego się na rzeczy kolegi (serwisu).
Z ogłoszenia powinno nas interesować:
-adres postoju
-czas kiedy mozemy to obejżeć

Takie jest moje zdanie, kupiłem w życiu kilkanascie pojazdów i nigdy o nic nie pytałem sprzedawcy, najpirw wnikliwe poznanie danego modelu oglądając dziesiątki zdjęć, potem porównanie z konkretnym kandydatem do zakupu i tyle, żadnej miny nie trafiłem.
Powrót do góry
gadu-gadu
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 13:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


Czy warto kupić? Tak, jeśli stan jest zadowalający.
Odnośnie katowania samochodu? Powodzenia wszystkim, którzy chcą poszaleć w Szwajcarii (jeden mandat może być wyższy niż wartość samochodu).
Odnośnie wymiany rozrządu. Ja w swoim robiłem wymianę na oryginalnych częściach i części ~550zł + 150zł robocizna. Wariatora w tym silniku nie musisz wymieniać (ja nie wymieniałem).
Przebieg nie powinien zrobić większego wrażenia na silniku. Jest to stara sprawdzona konstrukcja z Lanci.
Na co warto zwrócić uwagę w Abarthcie z Selespeedem? Na Selespeeda! Wystarczy uruchomić pojazd (na zimnym silniku) i ruszać delikatnie w trybie auto. Jeśli ruszaniu będą towarzyszyć mocne "kaczuszki" to trzeba się liczyć z wymianą sprzęgła w przyszłości (koszt części w ASO ok 1500zł - tarcza, docisk, wysprzęglik). Jednak nie ma co przesadzać, ta skrzynia nie jest idealna i w każdym używanym samochodzie są "kaczuszki".
Zwróć także uwagę na przekładnie kierowniczą (maglownicę), czy nie stuka i nie ma luzów. Maglownica ta jest droga i dość trudno dostępna (w ASO na zamówienie za 1200zł - zamienników brak).
Zwróć uwagę na to czy samochód ma sprawne wszystkie elementy wyposażenia (w Abarthcie jest ich sporo a naprawy nie są tanie).
Aha, i jeśli właściciel powie Ci, że samochód nie bierze nawet grama oleju to na 100% ściemnia. Przy tym przebiegu i w tym silniku może się okazać, że będziesz dolewał nawet 2L od wymiany do wymiany (co 10 tyś) - jednak to nie jest problem, ten silnik tak ma i już.
Ogólnie samochód polecam. Trochę za mało mocy ale da się przeżyć. Części zamienne nie są drogie.
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 14:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


co do oleju, to nowy wg książki może brać do 4l na 10 tys, więc dwa po takim przebiegu to rewelacyjny wynik.
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 15:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


Cytat:
dlatego dla takich jak ty są autka z przebiegiem 300 000 cofniętym do max 130 000 ... "po dziadku" tylko na ch..J dziadkowi auta full wypas do niedzielnych wypadów do kościółka raz w tygodniu ?


To że ktoś Ci wcisnął samochód z przebiegmiem poczwórnego równika to nie moja wina więc sie nie wyzywaj..

mój ma 15000 i ma tyle ile ma, a 24000 dalej uważam za dużo jak na tą cenę..

Cytat:
trzy: na forach są głównie osoby które każde auto widzą jako bite (mimo że widzą tylko foty) , każde jest za drogie , myślą że wszystko da się utargować ...

może dlatego że sie na tym znają? i widzą więcej niż ty.. a to że Ty tego nie widzisz to nie znaczy że tego nie ma.. dzięki temu większość doświadczonych ludzi z forum ma nie bite samochody za normalną cenę.. tylko takich trzeba trche szukać.. nie da sie kupić w tydzień, no chyba że ma sie naprawde szczęście..
Powrót do góry
EgoisticBoY

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Stilo 1,6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 17:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


zaki1989 napisał:
Cytat:
dlatego dla takich jak ty są autka z przebiegiem 300 000 cofniętym do max 130 000 ... "po dziadku" tylko na ch..J dziadkowi auta full wypas do niedzielnych wypadów do kościółka raz w tygodniu ?


To że ktoś Ci wcisnął samochód z przebiegmiem poczwórnego równika to nie moja wina więc sie nie wyzywaj..

mój ma 15000 i ma tyle ile ma, a 24000 dalej uważam za dużo jak na tą cenę..

Cytat:
trzy: na forach są głównie osoby które każde auto widzą jako bite (mimo że widzą tylko foty) , każde jest za drogie , myślą że wszystko da się utargować ...

może dlatego że sie na tym znają? i widzą więcej niż ty.. a to że Ty tego nie widzisz to nie znaczy że tego nie ma.. dzięki temu większość doświadczonych ludzi z forum ma nie bite samochody za normalną cenę.. tylko takich trzeba trche szukać.. nie da sie kupić w tydzień, no chyba że ma sie naprawde szczęście..


więc mój ma na chwilę obecną 50 000 km

kupiłem miał 30 000 co jest w pełni udokumentowane więc nie trafiłeś ...

nie wyzywam się tylko wyraziłem swoje zdanie na temat przebiegu ... 240 000 to nie powinno zrobić wrażenia na silniku

do 400 000 spokojnie pociągnie jak nie lepiej ...

wiesz kiedyś nie pamiętam gdzie ktoś się pytał o auto z ogłoszenia i ... każdy szpec ocenił że co innego było robione ... stad mam takie zdanie na temat oceny wypacdkowości na odległość . owszem są auta gdzie na pierwszy rzut oka widać że coś jest nie tak ale to nie jest takie częste .

nikt nie bierze pod uwagę tego że na fotkach

1 nie zawsze wszystko widać
2 fotki potrafią przekłamywać (oświetlenie itp )
3 obróbka fotki na kompie np zmiana rozmiaru by można było zamieścić na stronie czasem powoduje że "blachy się krzywo schodzą"
4 kąt pod jakim zostało zrobione zdjęcie też potrafi wypaczyć "blachy na aucie"

na przykładzie tego autka o którym mowa już się pojawiają teorie że auto składane z dwóch ... mimo że nikt nic nie widział .

fakt malowanie całej fury jest podejżane dlatego trzeba się dowiedzieć co i jak być może "życzliwy" zarysował ?

miałem kiedyś auto co było niemal całe do malowania nie, nie dlatego że bite tylko oba boki zarysowane , na masce odpryski po kamieniach , na zderzakach rysy, itp więc też by już zrobili z niego na forum składaka z pięciu !.

a i jeszcze kolejna sprawa co do ocen aut na odległośc .

kiedyś na jakimś forum pochwaliłem się (jak inni zresztą też) swoim autkiem dałem foty , opis itp ... i opinie że fajne zadbane auto mimo że sypało się co rusz tak więc kolejny powód by nie pytać po forach a ruszyć się i samemu obejżeć auto .
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


masz rację, ale chyba nie myślisz że ktoś kupi od razu samochód "bo na forum powiedzieli że dobry" byłby skończonym kretynem..

Tu można sie spytać co myslimy o tym i o tamtym ale po samych zdjęciach i opisie niewiele można powiedzieć..

Tyle np. że możeby powiedzieć zeby dopytał sie o ten lakier.. bo moze ktoś faktycznie odmalował bo np. wypłowiał czy miał odpryski.. W PL nikt by tego nie zrobił ale skoro samochód sprowadzony..

dziwne jest to że tylko dach został normalny.. po odpryskach mozna odmalować maskę, dach czy progi.. ale 90% samochodu? to już i dach by był lepiej a nieduzo więcej..

A co do terorii o spawaniu.. to tylko przykład.. nikt nie mówi że tak jest i najprawdopodobniej nie bo to bardzo sporadyczne przypadki są.. Ale z jakiegoś powodu był malowany i warto sie temu przyjrzeć..
Powrót do góry
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 09:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


zaki1989 napisał:

mój ma 15000 i ma tyle ile ma, a 24000 dalej uważam za dużo jak na tą cenę.

Weź pod uwagę, że to Abarth a nie Stilo 1.4 z szybami na korbkę (nic nie mam do posiadaczy Stilo 1.4 ale oczywiste jest, że Abarth ze względu na wyposażenie i silnik są droższe od pozostałych wersji) - i nikt go nie sprzeda za marne grosze.
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 12:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) czy warto kupić abarth-a ?


EgoisticBoY napisał:

kupiłem miał 30 000 co jest w pełni udokumentowane więc nie trafiłeś ...



co to oznacza w praktyce?
Co to za "dokumenty"?


Książka? Faktury?

http://www.allegro.pl/item627824312_ksiazka_serwisowa_obslugowa_samochodu_opel.html


http://www.allegro.pl/item642541909_ksiazka_serwisowa_bmw_oryginal_polska_nowa.html

http://www.allegro.pl/item642241157_toyota_ksiazka_gwarancyjna_serwisowa_przegladow.html

to były nówki


http://www.allegro.pl/item639680040_vauxhall_ksiazka_serwisowa_uk_gb.html

http://www.allegro.pl/item639679964_renault_ksiazka_serwisowa.html

tu są już częściowo wypełnione, nawet nie wiem jak się je przypisuje do innego samochodu, ale jest rynek i książka to żaden problem.

Faktury to już wogóle nie problem, bo wydrukować sobie można wszystko.

Gumka do pieczątki

http://www.allegro.pl/item624544267_pieczatka_pieczatki_guma_47x18_tanio_laserem.html


Jakie jeszcze "dokumenty" warto "wyrobić" przy sprzedaży samochodu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System