Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek111111

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódż
Posiadane auto: panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Maj 2012, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..


majki napisał:
niekoniecznie bezpiecznik - tak mysle
mialem podobnie tyle ze u mnie nie dzialalo tylko 1 swiatlo drogowe
okazalo sie ze bezpieczniki ok , zarowka ok
przyczyna lezala gdzie indziej -
za bezpiecznikami (w kabinie) jest taka czarna prostokatna skrzynka z paroma przekaznikami, bezpiecznikami i paroma wtyczkami - do niej tez wchodzi o ile dobrze pamietam gruby czerwony kable z aku
okazalo sie ze wypalil sie styk w jednej ze wtyczek (plaska szara z kilkonastoma pinami)
wyjalem ja wydlubalem nadpalony plastik, po czym cieniutkim srubokrecikiem scisnalem to malitkie pojedyncze wypalone gniazdo tej wtyczki tak ze nie ma luzu w polaczeniu pomiedzy pinem w tej skrzynce a sama wtyczka no i problem sie rozwiazal...tyle ze nie wiem czy jest jakies prawdopodobienstwo zeby bylo mozliwe ze nagle przestana dzialac z tego powodu oba swiatla
pozdro


jest na to jakiś trwały sposób, ten Mariusz ma patent na to, numer do niego 530-024-124
Powrót do góry
don_rikardo

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mazda premacy
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2013, 14:07
Temat postu:

Swiatła mijania


Witam wszystkich ! Teraz dopiero poczytałem temat świateł mijania i zastanawiam się dlaczego tutaj nikt nie odpowiedział na pytanie --- dlaczego w tej kostce przy bezpiecznikach wypala się styk od świateł mijania?? Otóż odpowiedź jest prosta--- za duży płynie prąd w porównaniu do powierzchni styku--- czyż nie tak?? Więc wyczyszczenie styku i ściśniecie go powoduje że jest poprawa ----ale na ograniczoną wartość czasową. Dlaczego nikt nie wpadł na to zeby polutować przewody łączone w kostce?? Polutować je obok kostki - i tak tego nie widać ! W razie potrzeby rozłączenia tego połaczenia odcinamy ucinaczkami połączenie ---- a później ponownie lutujemy---- mamy 100 % pewny styk --nie powodujący spadku napięcia na żarówkach i nic nam sie nie "wygrzewa". Przecież tej kostki nie rozpinamy raz w miesiącu ----prawda???
Na pewno ktoś stwierdzi ---kaszana -- ale jakże skuteczna !!!
Powrót do góry
krixpl

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 08:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..


Witam, chciałbym zostawić tak dla potomności, ponieważ w jednej pandzie problem z kostką rozwiązałem, a dziś w drugiej pandzie wystąpił dokładnie ten sam problem.

Tak wygląda przepalenie na wtyczce


W ASO za wymianę takiej wtyczki chcą ponad 150zł i są to pieniądze wyrzucone w błoto, bo po niedługim czasie kostka znów się przepala. Ja rozwiązałem to poprzez całkowite pozbycie się oryginalnej wtyczki i zastąpienie jej wtykiem i gniazdem MOLEX 10-pin, które kosztuje w granicach kilku złotych (popularny portal aukcyjny, szukać pod frazą "molex 10 pin"), a sprawuje się w tej roli doskonale, o czym świadczyć może to, że w "pierwszej pandzie" o której wspominałem na początku zrobiłem już ponad 80tys. km z tą kosteczką i dalej wygląda i działa jak nowa.

Kostka:


Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
pc131

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Scenic II 2003r 1.9 dCI 120KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 18 Cze 2018, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..


Jakiś czas temu u mnie też wysiadło jedno ze świateł mijania. Lewy kierunkowskaz czasami mrugał dwa razy szybciej niż normalnie. Wymieniłem żarówkę i nic...

Poszukałem w google i zostałem skierowany do tego wątku. I dokładnie, dwa kabelki przy szarej wtyczce pod kierownicą były przepalone przy wtyczce - brak kontaktu (brak prawego światła mijania?) + okazjonalne zwarcia (szybsze mruganie kierunkowskazu?).

Nowa kostka 20zł na popularnym portalu aukcyjnym, rurka termokurczliwa 1zł, robocizna 15 minut, przewody skręcone, nielutowane, jedynie "ściśnięte" rurką termokurczliwą.












Powrót do góry
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..


Witam po baaaardzo długiej nieobecności na forum. Po 15 latach użytkowania sprzedałem właśnie Pandzie. Od naprawy świateł nie było z nimi więcej problemów. Nawet żarówki oryginalne do końca.
Pandzia poszła w dobre ręce... Będziesz Pan zadowolniony... Zrobiłem na niej 216000 km. Łezka w oku...
Zmieniłem Fiata na następnego "salonowca" Tym razem Tipo sedan 1,4. Tak że znikam z tej części forum i loguję się do Tiposzczaków.
Pozdrawiam Pandziomaniaków
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 21:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
minerek

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): krk
Posiadane auto: panda 1.4 \'04
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Brak świateł mijania..


Panowie mam podobny problem ale poszla kostka przy zarowce. Jak myslivie od czego? Odlaczalem ostatnio aku kilka razy i ladowalem, moze to byc to? Wyczyszczenie wystarczy czy wymienic? Aktualnie nie mam mijania od strony kierowcy.




przerób zdjęcie online
Powrót do góry
garfild209

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2021, 12:01
Temat postu:

światłą mijania zapalają się z małym opóżnieniem


Koledzy, ktoś mi podpowie ostatnio zauważyłem problem gdy odpalę samochód i włączę światła to jakby zapalały się z 1sek opóźnieniem (problem wydaje mi sie przy prozach latem chyba mniej odczuwalne), czasem też zauważyłem ze jak włączę kierunkowskaz to coś jest nie tak, ale tu sporadycznie,- może być przyczyną ta kostka co w wątku... sprawdzałem ją jest wszystko dobrze (nie przepalone styki), ale może lepiej wymienić kabelki na grubsze? dodatkowo wyskoczył mi w komputerze błąd D600 jednostka centralna Simens Body.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System