Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 10:57
Temat postu:

Wyższe obroty biegu jałowego


Posiadam od półtora roku Pandę 1.1 Active (kupiłem jako nowy) i jedyny problem to wyższe obroty biegu jalowego (zamiast 800 posiada około 1100 a po włączeniu klimatyzacji ma jeszcze wyższe) oraz przy zmianie biegu wolniej obroty spadają co jest bardzo irytujące, wygląda tak jakby cały czas pracował na tzw. ssaniu. Oczywiście byłem w serwisie, bo w końcu jest na gwarancji ale mechanicy nie wiedzą co zrobić, bo podczas testowania na testerze jest wszystko dobrze. Ta wada występuje nie zawsze i jak dotąd zauwazyłem ją podczas wilgotniejszej pogody. W jednym serwisie usłyszałem, że trzeba zmienić stację paliw oraz dolać jakiegoś ulepszacza do paliwa. Czy ktoś ma podobny problem i wie jak go usunąć ?
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 14:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Sprawdziłem linkę ale wygląda normalnie, zresztą ten problem wystepuję co jakiś czas a nie zawsze. Będąc na przeglądzie gwarancyjnym też nie wyłapali tej usterki. Zostały zamontowane nowe świecie. Podczas testu elektroniki wychodzi wszystko w porządku więc podejrzewam coś mechanicznego, jak np. przepustnica itp.
Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2009, 15:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


witam wszystkich! na poczatku chcialem zapytac czy arturch1977 znalazles przyczyne tych obrotów? ja mam dokladnie ten sam problem i nikt nic nie wie:( w pierwszym momencie kiedy zauwazylem te podwyzszone obroty to pojechalem do serwisu bo auto jeszcze bylo na gwaracji i podlaczenie pod komputer wykazalo uszkodzony czujnik "krzywki"podobno jest to czujnik polozenia walka rozdzadu....po wymianie byl spokoj na jakies dwa tygodnie.....znowu zaczelo sie dziac dokladnie to samo pojechalem tam drugi, trzeci, czwarty......pozniej w tychach zostawilem auto na 3 dni do sprawdzenia. jak odebralem auto wszystko wedlug serwisu mialo byc ok, niestety obroty dalej wystepuja i nic sie nie zmienilo a komputer nie wykazuje zadnych bledów:(zaczyna mnie to juz powaznie denerwowac bo nawet serwis nie wie co jest a tylko czlowieka zbywaja.....! dodam ze auto ma 2 lata i 22 tys przebiegu 1.1 active. co to moze wedlug was byc ?? nawet nie wiem od czego zaczac, co wymianiac .....prosze odopowiedz z gory dziekuje

Kolego trzeba było zacząć od uzupełnienia swojego profilu
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2009, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Więc tak, byłem oczywiście ponownie w serwisie, ale najdziwniejsze jest to, że gdy tylko tam pojadę to jest wszystko w porządku i po podłączeniu komputera nic nie pokazuje, wszystkie parametry są w idealnym stanie, wszystkie czujniki pracują w porządku, dosłownie żadnego problemu i oczywiście mechanicy a nawet elektronicy rozkładają ręce. Za każdym razem wykonują reset ustawień i po tym jest dobrze przez kilka tygodni. Miałem także propozycję pozostawienia samochodu do testowania ale to nic by nie dało, gdyż ten objaw ukazuje się po dłuższej jeździe a gdy tylko wyłącze silnik to potem przez jakiś czas jest dobrze. W jednym z serwisów zasugerowano mi zmianę paliwa, gdyż te może być zawilgocone i układ zapłonowy tak się broni przed przerywaniem czy gaśnięciem. Nie wiem czy to prawda, ale gdy tankuję na innej stacji to problem występuje o wiele rzadziej. Więc nie wiem co o tym myśleć. Moje auto jest jeszcze na gwarancji przez pół roku (obecnie posiada 48000 km) ale martwi mnie to, że jeśli po wygaśnięciu gwarancji dojdzie do awarii/wymiany jakiegoś podzespołu to może mnie to potem słono kosztować.
Powrót do góry
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 11:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Dolej do benzyny jakiś środek do czyszczenia układu. Ja leję co kilka tys. ceramizer (15 zł) i zauważyłem poprawę. Wiadomo, że paliwo mamy różne. Sam stwierdziłeś, że tankując na innej stacji zauważasz różnicę. Powodzenia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 11:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


kontynujac temat tych obrotow...dzisiaj kiedy silnik pracowal na tych wyzszch obrotach wyszedlem z auta i zchylilem sie i zacząlem ruszac linka gazu.... okazalo sie ze jest tam taka jakby uszczelka czy cos takiego gumowego wyglada to wlasnie jak uszczelka z ktorej wychodzi linka od komory silnika i jest zaczepiona o pedał gazu, i gdy troszke to poruszalem obroty silnika powrocily do normalnych!a z kolei od jakiegos czasu zaczalem widziec roznice w "twardości pedału" tzn. gdy sie ciepla pogoda pedal gazu chodzi bardzo miekko, zas gdy jest troszke chlodniej....gdy pada deszcz wydaje mi sie ze wcale nie mozna go wcisnac, nie wiem o co chodzi z tym ale tak sobie mysle ze moze wymienie ta linke bo byc moze tu wlasnie jest przyczyna tych pojawiajacych sie obrotow.
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 22:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Jeśli chodzi o sprawy mechaniczne, jak np linka to niestety nie u mnie, moja wada wygląda następująco, wyższe obroty wystepują po wyjeździe z myjni lub podczas deszczu ale nie zawsze, pomaga odłączenie centralki od prądu (czyli reset), najgorzej gdy podczas wystąpienia wyższych obrotów włącze klimę, wtedy mam około 2000 obr./min na postoju bez ruszania pedału gazu. Ostatnio przez dwa tygodnie było w porządku i już myślałem że się naprawiło ale niestety nic z tego. Serwis natomiast rozkłada ręce...
Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2009, 09:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


to ja juz naprawde nie wiem co jest... przeciez to nie mozliwe ze tak sie dzieje i nikt nic nie wiem .... nawet serwis! to auto mnie za chwile wykonczy, bo nie po to kupowalem nowy samochod zeby teraz tak sie udreczac "co to moze byc". ja wymienie linke a pozniej zobaczymy...tez kiedys czytalem ze to moga byc kable wysokiego napiecia.
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2009, 10:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


No właśnie, przecież kupiłem nowe auto z gwarancją i wydaje mi się, że od tego jest serwis aby mi tą usterkę znalazł a nie ja sam muszę się z tym dręczyć. Ogólnie to jestem z auta zadowolony, nic się poza tym nie dzieje, można powiedzieć że jest bezawaryjny a przejechałem już nim prawie 50 tys. km przez półtora roku. A odnośnie tej kwestii wyższych obrotów to tak się umówiłem w serwisie, że jak tylko to mi sie objawi to odrazu mam do nich przyjechać i nie wyłączając silnika podłączą mi wtedy komputer i może wtedy znajdą przyczynę.
Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2009, 14:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


jezeli przypadkiem uda im sie zdiagnozowac ....to bardzo prosze o jakas informacje na forum z gory dziekuje:)
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Byłem w serwisie ponownie odnośnie tych obrotów, kazali mi podjechać jak tylko ten objaw wystąpi to wtedy się podłączą z komputerem i sprawdzą co jest grane. Oczywiście nie gasząc silnika wjechałem, podłączyli urządzenie no i oczywiście wielkie nic, mechanik stwierdził że jest "super dobrze", a na to że słychać jak ma większe obroty to on słyszy ale komputer nie wykazuje żanych błędów i nie może wszcząć naprawy gwarancyjnej, no chyba że będę płacił i mówił co ma wymieniać bo on szczerze mówiąc to nie wie. Po prostu kpina ! Oczywiście kazali mi zostawić na kilka dni samochód w serwisie to oni pojeżdżą, potestują i może na coś wpadną. Wiadomo jest, że się nie zgodziłem, skoro czwarty raz podjeżdżam z problemem a i tak nie wiedzą to już według mnie nic nie wymyślą.
Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 07:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


dokladnie tak bylo u mnie, auto zostalo na 3 dni w serwisie i tylko wyjezdzili mi caly bak benzyny Sad i oczywiscie auto w 100 % sprawne.
Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 13:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


moze ktos wie na forum co to moze byc i dlaczego ?!bo nie wiem za co mam sie wziac Sad
Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


Ja chyba zacznę od wyczyszczenia korpusu przepustnicy, oczywiście na własny koszt (ok. 150 zł w ASO), bo niestety na gwarancji nic się nie da wyegzekwować od serwisu. Zastanawiam się jeszcze nad linką gazu, czekam tylko jak mi się znowu pojawią większe obroty to zobaczę czy linka jest tak samo luźna jak normalnie, sprawdzałem ją teraz jak było w porządku, chodzi o jej luz przy przepustnicy. Najgorsze to jest to, że jak włączę klimatyzację to podczas pracy sprężarki obroty silnika podnoszą się o 100 %, według serwisu to jest normalne, tylko że norlamnie to jest wtedy jak obroty podskakują po włączeniu klimy o 100 obr. a nie do około 1500-1800. Przecież silnik wtedy tak wyje na postoju jakbym cały czas go trzymał na pedale gazu. Ja już przestałem wierzyć w serwis i będę sam szukał przyczyny tej usterki. W ASO to tylko wtedy jest źle jak ich komputer pokaże błędy a to, że słychać wyższe obroty i mechanik potwierdza że słyszy to według niego gdy nie ma błędnego wydruku z komputera to nie zacznie naprawy bo nie od czego zacząć. Najśmieszniejsze jest to, że to tylko Fiat Panda, który nie ma skomplikowanej elektroniki a mechanik i tak się już gubi, co to by było jakbym podjechał super drogim i wypasionym w elektronikę autem, lepiej nie myśleć o tym.
Powrót do góry
piotrekp

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 15:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wyższe obroty biegu jałowego


wracajac do tej linki to przynajmniej w moim wypadku jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna, bo jeszcze nie tak dawno temu "pedal gazu" chodzil mi znacznie lepiej i delikatniej.....dopiero teraz jest takie wrazenie ze jest na lince jakis opor, a luzu u mnie to raczej nie ma bo reakcja jest natychmiastowa po nacisnieciu i nie ma tej tzw "zwloki". rowniez myslalem o tej przepustnicy zeby ja wyczyscic, ale tak z drugiej strony mysle, ze chyba nie bedzie az tak zabrudzona po przejechaniu 22.000 km zeby dzialy sie takie dziwne rzeczy i to jeszcze co jakis czas?! wymienie linke bo moze sie przytarla w jakims miejscu i z tad te obroty a na poczatek jest to napewno najtansza rzecz!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System