Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 20:41
Temat postu:

prozba o wklejenie danych Geometrii.


Witam jak w temacie, bardzo bym prosil im wiecej tym lepiej, potrzebuje wyniki przed i po ustawianiu zbieznosci/geometrii w waszych Pandziach, chcial bym porownac ze swoimi(przez miesiac mam juz 5 takich karteczek) i nadal problemy wystepuja, wielkie dzieki , glowie chodzi mi o kat PK(pochylenia przednich i tylnich) i kat WSZ (wyprzedzenie swoznia zwrotnicy) bardzo prosze "nie wstydzic" sie swoich parametrow a mi moga bardzo pomuc, dziekuje,pozdrawiam.
Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 08:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


[/img]

to jest mój wynik
Powrót do góry
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 08:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


ok mam dziekue slicznie, a mianowicie nie wiem czy zwracasz na takie cos uwage i czy to VAN czy osobowy, jednak mogl bys tylko sprawdzic czy masz tak jak ja? jadac sam kierownica prosto idealnie auto nie sciaga itd jadac z kims(czyt: pasazer obok) , kierownica przesuwa sie w lewo i 1-2 cm , to by wiele rozwiazalo, dziekuje slicznie i czekam na dalsze przyklady.
Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


mruczek napisał:
ok mam dziekue slicznie, a mianowicie nie wiem czy zwracasz na takie cos uwage i czy to VAN czy osobowy, jednak mogl bys tylko sprawdzic czy masz tak jak ja? jadac sam kierownica prosto idealnie auto nie sciaga itd jadac z kims(czyt: pasazer obok) , kierownica przesuwa sie w lewo i 1-2 cm , to by wiele rozwiazalo, dziekuje slicznie i czekam na dalsze przyklady.


Czy chodzi ci o to że gdy jedziesz sam to auto nie ściąga w żadną stronę a jeśli go dociążysz z prawej strony to ściąga w lewo. Ja mam osobowy i powiem szczerze nie zauważyłem tego ale sprawdzę ale za tydzień bo auto aktualnie na warsztacie. A jeśli chodzi o wyniki to masz podobne??
Powrót do góry
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


wyniki mam inne, troche juz ci pisze :

Os przednia: Wyprz.Os.sworz.zwrot: lewe +0.41 prawe +0.37(bez wspomagania)
Pochylenie osi sworznia zwrot: lewe +9.50 prawe +10.14

POCHYLENIE KOŁA: lewe -0.52 prawe -1.08


w jednym z ASO mieli parametry PK (-0.24/ +30 -30) i tam dziwne ale moje kola u nich wygladaly tak lewe -0.54 prawe -1.36 to bardzo duza roznica.
tylko skad takie roznice, skoro bylo tu ustawiane na dobrym sprzecie firmy Beissbarth, w zakladach specjalizujacych sie w naprawach Blach-Lak (pojechalem tam wlasnie zeby miec pewosc ze taki zaklad musi miec dobrego diagnoste i urzadzenia)

to chyba te waznijsze parametry, ciekawi mnie to czemu mamy inne NORMY podane przez PRODUCENTA: u mnie jest Kąt PK (-0.24 /+0.30 -0.30) a na drogiej kartce mam (-0.52 / +0.30 -0.30) i w tym drogim moj PK by sie miescil w normie jednak w pierwszym zupełnie nie.

Problem polega na tym , ze jadac sam mam kierownice idealnie prosto, wsiadzie pasazer i kierownica przestawia sie W TRAKCIE JAZDY w lewo i jakies 2 cm, jezdziłem juz sam i pasazerwm dziesiatki razy to tych samych drogach zeby to zbadac, zawieszenie sprawdzałem juz 10 razy i przy geometrii i przy przegladzie, i niby wszytsko ładnie pieknie. a czy sciaga?? HMMM.... moze delikatnie ale da sie utrzymac prosty tor jazdy bynajmniej prze 100-200 metrow, jednak tylko ta kierownica mnie irytuje i to cholernie, auto w 100% powypadkowe, dlatego tez interesuje mnie ten kąt PK , bo jesli kola sa na "-" przednie i wsiadzie pasazer, dociaza je jeszcze bardziej i kolo ucieka na minus jeszcze bardziej co za tym idzie,przesuniecie drazka w prawo i stad CHYBA to lekkie przestawienie kierownicy. Moze cos w tym jest co pisze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


Wypisałeś parametry ale nie zauważyłem byś coś napisał o ustawieniu zbierzności.
kąt pochylenia koła w pandach jest nieustawialny nie mozna go zmienić nie ingerując w nadwozie (drobne przesunięcia gniazda amortyzatora) . Wspominasz że auto powypadkowe więc gdzieś tam ucieka na konstrukcji. Zobacz jeszcze jaka ma zbierzność ( na wydruku jest na pewno) A poza tym myślę że nie jest to aż takim problemem że by sprawiało problemy w prowaczeniu.
Powrót do góry
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


AUTO nigdy nie miało zadnego wypadku ,zadnego, a skakas po kreweznikach tez jakos nie lubie;) kat PK mozna ustawic tylko i wylacznie śrubami korekcyjnymi , sciaganymi z USA przez firme "WIMAD" z wroclawia koszt okolo 170 zł za 2 sruby, lub robiag gorny otwor przy zwortnicy amortyzatora o okolo 0.5 mm to prawie nic ale na kole sporo daje.

a zbieznosc juz ustawiałem i na 0.00 idealnie i na -0.03 i teraz mam na + 0.02/0.03 ( tak po wielu dyskusjach doszedlem do wniosku ze bedzie ok) moze innym by ta kierownica nie przeszkadzała jednak dla mnie to czasem koszmar;(


I NAjwazniejsze tez, czy przy takich kontach Pk nie zauwazyles ciecia opon od wewnetrzej strony??bo kolo jest polozone do srodka gorna czescia, i najwieciej lapie wew strona bieznika, po dociazeniu te katy robia sie jeszcze wieksze;(
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System