Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 20:41
Temat postu:

prozba o wklejenie danych Geometrii.


Witam jak w temacie, bardzo bym prosil im wiecej tym lepiej, potrzebuje wyniki przed i po ustawianiu zbieznosci/geometrii w waszych Pandziach, chcial bym porownac ze swoimi(przez miesiac mam juz 5 takich karteczek) i nadal problemy wystepuja, wielkie dzieki , glowie chodzi mi o kat PK(pochylenia przednich i tylnich) i kat WSZ (wyprzedzenie swoznia zwrotnicy) bardzo prosze "nie wstydzic" sie swoich parametrow a mi moga bardzo pomuc, dziekuje,pozdrawiam.
Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 08:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


[/img]

to jest mój wynik
Powrót do góry
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 08:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


ok mam dziekue slicznie, a mianowicie nie wiem czy zwracasz na takie cos uwage i czy to VAN czy osobowy, jednak mogl bys tylko sprawdzic czy masz tak jak ja? jadac sam kierownica prosto idealnie auto nie sciaga itd jadac z kims(czyt: pasazer obok) , kierownica przesuwa sie w lewo i 1-2 cm , to by wiele rozwiazalo, dziekuje slicznie i czekam na dalsze przyklady.
Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


mruczek napisał:
ok mam dziekue slicznie, a mianowicie nie wiem czy zwracasz na takie cos uwage i czy to VAN czy osobowy, jednak mogl bys tylko sprawdzic czy masz tak jak ja? jadac sam kierownica prosto idealnie auto nie sciaga itd jadac z kims(czyt: pasazer obok) , kierownica przesuwa sie w lewo i 1-2 cm , to by wiele rozwiazalo, dziekuje slicznie i czekam na dalsze przyklady.


Czy chodzi ci o to że gdy jedziesz sam to auto nie ściąga w żadną stronę a jeśli go dociążysz z prawej strony to ściąga w lewo. Ja mam osobowy i powiem szczerze nie zauważyłem tego ale sprawdzę ale za tydzień bo auto aktualnie na warsztacie. A jeśli chodzi o wyniki to masz podobne??
Powrót do góry
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


wyniki mam inne, troche juz ci pisze :

Os przednia: Wyprz.Os.sworz.zwrot: lewe +0.41 prawe +0.37(bez wspomagania)
Pochylenie osi sworznia zwrot: lewe +9.50 prawe +10.14

POCHYLENIE KOŁA: lewe -0.52 prawe -1.08


w jednym z ASO mieli parametry PK (-0.24/ +30 -30) i tam dziwne ale moje kola u nich wygladaly tak lewe -0.54 prawe -1.36 to bardzo duza roznica.
tylko skad takie roznice, skoro bylo tu ustawiane na dobrym sprzecie firmy Beissbarth, w zakladach specjalizujacych sie w naprawach Blach-Lak (pojechalem tam wlasnie zeby miec pewosc ze taki zaklad musi miec dobrego diagnoste i urzadzenia)

to chyba te waznijsze parametry, ciekawi mnie to czemu mamy inne NORMY podane przez PRODUCENTA: u mnie jest Kąt PK (-0.24 /+0.30 -0.30) a na drogiej kartce mam (-0.52 / +0.30 -0.30) i w tym drogim moj PK by sie miescil w normie jednak w pierwszym zupełnie nie.

Problem polega na tym , ze jadac sam mam kierownice idealnie prosto, wsiadzie pasazer i kierownica przestawia sie W TRAKCIE JAZDY w lewo i jakies 2 cm, jezdziłem juz sam i pasazerwm dziesiatki razy to tych samych drogach zeby to zbadac, zawieszenie sprawdzałem juz 10 razy i przy geometrii i przy przegladzie, i niby wszytsko ładnie pieknie. a czy sciaga?? HMMM.... moze delikatnie ale da sie utrzymac prosty tor jazdy bynajmniej prze 100-200 metrow, jednak tylko ta kierownica mnie irytuje i to cholernie, auto w 100% powypadkowe, dlatego tez interesuje mnie ten kąt PK , bo jesli kola sa na "-" przednie i wsiadzie pasazer, dociaza je jeszcze bardziej i kolo ucieka na minus jeszcze bardziej co za tym idzie,przesuniecie drazka w prawo i stad CHYBA to lekkie przestawienie kierownicy. Moze cos w tym jest co pisze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


Wypisałeś parametry ale nie zauważyłem byś coś napisał o ustawieniu zbierzności.
kąt pochylenia koła w pandach jest nieustawialny nie mozna go zmienić nie ingerując w nadwozie (drobne przesunięcia gniazda amortyzatora) . Wspominasz że auto powypadkowe więc gdzieś tam ucieka na konstrukcji. Zobacz jeszcze jaka ma zbierzność ( na wydruku jest na pewno) A poza tym myślę że nie jest to aż takim problemem że by sprawiało problemy w prowaczeniu.
Powrót do góry
mruczek

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Pandzioch 1.1 MPi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) prozba o wklejenie danych Geometrii.


AUTO nigdy nie miało zadnego wypadku ,zadnego, a skakas po kreweznikach tez jakos nie lubie;) kat PK mozna ustawic tylko i wylacznie śrubami korekcyjnymi , sciaganymi z USA przez firme "WIMAD" z wroclawia koszt okolo 170 zł za 2 sruby, lub robiag gorny otwor przy zwortnicy amortyzatora o okolo 0.5 mm to prawie nic ale na kole sporo daje.

a zbieznosc juz ustawiałem i na 0.00 idealnie i na -0.03 i teraz mam na + 0.02/0.03 ( tak po wielu dyskusjach doszedlem do wniosku ze bedzie ok) moze innym by ta kierownica nie przeszkadzała jednak dla mnie to czasem koszmar;(


I NAjwazniejsze tez, czy przy takich kontach Pk nie zauwazyles ciecia opon od wewnetrzej strony??bo kolo jest polozone do srodka gorna czescia, i najwieciej lapie wew strona bieznika, po dociazeniu te katy robia sie jeszcze wieksze;(
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System