Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trybo

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: Toyota Corolla e11, 1,3 1998r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 23:25
Temat postu:

Brak napięcia na pompie paliwowej.


Witam wszystkich.
Od wczoraj mój Uniak 1,4 B+LPG stoi przed domem ponieważ nie chce odpalić. Okazało się, że nie ma napięcia na pompie paliwowej. Wymieniłem przekażniki, starą pompę na nową, sprawdziłem też bezpieczniki a napięcia jak nie ma tak nie ma. Próbowałem odpalić na gazie ale także bez skutku.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co robić to proszę o rady. Tylko nie piszcie, żeby zaholować do elektryka, bo to jest ostateczność a ja chciałbym sam ( i z Wami ) poradzić sobie z moim autkiem.
Powrót do góry
skype status
Trybo

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: Toyota Corolla e11, 1,3 1998r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2009, 20:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Dobra.
Poradziłem sobie. Okazało się, że trafiłem na felerną pompkę paliwową. Wymieniłem ją na inną i mój Uniak znowu chodzi jak ta lala.
Powrót do góry
skype status
kocurone

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podbeskidzie
Posiadane auto: fiat,punto I, 1,2 75KM, '97
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 26 Cze 2009, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


czesc, mój fiacik też nie palił, aż do wczoraj, ale nie ryzykuje nim jazdy bo to nie pewna sprawa, chce sprawdzić pompe paliwa bo pracuje głośniej niż wcześniej tylko nie moge jej zlokalizować,mógłbyś napisać gdzie ją moge znależć?przy okazji gdybyś podał jakieś wskazówki co do jej wymiany byłbym wdzięczny,hej
_________________
jeżdże uno 1,0 fire, '96 + lpg
Powrót do góry
Trybo

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: Toyota Corolla e11, 1,3 1998r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 09:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Sorry, że tak późno Ci odpowiadam , bo pewnie od tego czasu znalazłeś już odpowiedź na swoje pytanie. No ale wypada mi udzielić informacji. Otóż pompka paliwowa znajduje się w baku. Musisz poskładać tylny fotel, zdjąć plastykową zaślepkę [ krztałt owalny ], potem odkręcić kilkanaście nakrętek , oczywiście przedtem pozdejmuj przewody elektryczne i paliwowe. Teraz już możesz wyjąć z baku pompkę wraz z pływakiem. Pompka to jest ten element, do któego podłączone są dwa kabelki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
kocurone

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podbeskidzie
Posiadane auto: fiat,punto I, 1,2 75KM, '97
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 11 Sie 2009, 08:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


nie jestem lepszy, fiacik cudem odpalił po przeczyszczeniu silniczka krokowego i wymianie paru uszczelek,pompe rzeczywiście namierzyłem korzystając ze wskazówek innej osoby, ale i tak dzieki Ci za konsekwetność,pompe tylko namierzyłem i na tym się skończyło,czułem że to nie pora na wkładanie do niej paluchów,potem wyregulowano w nim zapłon i inst. gaz.,jeżdziłem prawie spokojny do przedwczoraj- znowu zaczeło go dusić i gasł,najpierw na wolnych obrotach potem przy pełnym gazie, aż wczoraj rano po przejechaniu ok 5km całkowicie odmówił posłuszeństwa, tym razem zerkne na pompe, jeszcze raz dziekuje, hej
_________________
jeżdże uno 1,0 fire, '96 + lpg
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Sie 2009, 08:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Trybo

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: Toyota Corolla e11, 1,3 1998r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2009, 08:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Ok. Daj mi potem znać co był przyczyną tego gaśnięcia silnika. Jeżeli któryś mechanik znajdzie przyczynę Confused , bo ja mam taki sam problem. Jadę sobie moją furą i nagle silnik gaśnie, potem czasami jeszcze odpali a jak nie to muszę brać na popych. Byłem już u mechaników i elektryków ale wszyscy rozkładają ręce. Może w Twoich stronach są lepsi fachowcy i znajdą przyczynę. Very Happy .
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Powrót do góry
skype status
kocurone

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podbeskidzie
Posiadane auto: fiat,punto I, 1,2 75KM, '97
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


prawie wszyscy sa zgodni że przyczyną jest moduł zapłonowy,ponieważ nie jest tani najpierw sprawdziłem inne elementy jak cewka, filtr paliwa, rozdzielacz zapłonu, świece z przewodami, silniczek krokowy, czujnik temp.,nawet katalizator- część wymieniłem inne rozkręciłem i oczyśćiłem, ale poprawiły się tylko niektóre parametry a głowny problem gaśnięcia pozostał, oddałem go więc do mechanika,który też jeżdzi Unem i na następny dzień rano sam. był gotowy-rzeczywiście po wymianie modułu.
Temu fachowcowi akurat nie ufam,znajomi go odradzali( jeden z nich nawet z nim pracował przez krótki czas i od niego uciekł)ale nie miałem wyjścia-wszyscy na urlopie.
Przejechałem już 130km i nie gaśnie tak jak przedtem tylko na wolnych obrotach, które nie są równe i czasem spadają bardzo nisko(ok 600-700) i wtedy gaśnie,
według mnie winna może być regulacja zapłonu, którą wspomniany mechanik uznał za zbędną ponieważ zrobił kreske na obudowie aparatu zapł. zanim go ściągnął i wspomniał jeszcze o samoustawianiu się zapłonu w tych modelach-nie przekonał mnie,
oraz problem z ładowaniem lub czymś innym w instal. elektr.- po włączeniu świateł spadają obroty,kierunkowskaz nie pracuje równo i przy wciśnięciu hamulca też zmieniają się na krótko obroty. dlatego oddam go polecanemu elektromechanikowi jak tylko wróci z urlopu.hej
_________________
jeżdże uno 1,0 fire, '96 + lpg
Powrót do góry
Trybo

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: Toyota Corolla e11, 1,3 1998r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 12:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Dzięki za wyczerpujący opis wykonanych czynności. Czekam na dalsze po powrocie tego zaufanego mechanika. Ostatnio słyszałem od znajomego, że kupił sobie FIATA Linea i dał sobie założyć w nim gaz sekwencyjny ( zakładali we Fiacie ), no i od tego czasu ma z autem same problemy, bo wogóle nie chce mu jeździć. Też jeździ od baby do jagi i nic nie mogą z tym zrobić. Nikt z "fachowców " nie wie co jest grane z jego autem.
No ale liczę na to , że Tobie ( i mechanikowi ) uda się uporać z Twoim gasnącym pojazdem.
Pozdrawiam i czekam na pozytywne wyniki.
Powrót do góry
skype status
kijar

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: FIAT UNO 1,4 1997,cc 700 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 17:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Witam jestem tu nowy.
Mam FIATA UNO 1,4 B+LPG i taki problem mianowicie gdy przekręce stacyjką to raz pompka się odezwie i odpali a innym razem nie słychać pompki i nie odpali moge próbować wiele razy i nic,dodam że musze odpalać na benzynie bo on sam sobie przełączy na gaz, jak wleje paliwa do gażnika to odpali. Prosze o pomoc Exclamation
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Prawdopodobnie pompa paliwa zawiesza się i trzeba ją wymienić.Wcześniej jednak sprawdź,czy dostaje prąd(kiedy jej nie słychać).
Powrót do góry
kijar

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: FIAT UNO 1,4 1997,cc 700 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 08:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


jaroslawrak napisał:
Prawdopodobnie pompa paliwa zawiesza się i trzeba ją wymienić.Wcześniej jednak sprawdź,czy dostaje prąd(kiedy jej nie słychać).

Dwa lata temu wymieniłem pompke bo padła ale wtedy wcale się nie oddzywała , dodam jeszcze że robi mi się podciśnienie w zbiorniku. Jak sprawdzić czy dostaje prąd Question
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 00:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Tani zamiennik potrafi się zepsuć nawet po kilku miesiącach.Podciśnienie w zbiorniku to normalna sprawa.Pompka jest w zbiorniku paliwa pod tylną kanapą-trzeba odpiąć przewody i miernikiem lub żaróweczką sprawdzić czy jest na nich prąd.Przy każdorazowym włączeniu zapłonu przed uruchomieniem silnika pompka włącza się na kilka sekund,aby podpompować paliwo.
Powrót do góry
kijar

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: FIAT UNO 1,4 1997,cc 700 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 08:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


a szłoby zrobić tak żeby włanczać ją tylko na odpalanie{jakiś przewód posiągnąć} wtedy moze by pochodziła Question
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pią 06 Lis 2009, 14:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


Można założyć-trzeba rozciąć jeden z przewodów zasilania pompki (idą pod wykładziną podłogową wzdłuż lewych drzwi).Końce przedłużyć dodatkowymi przewodami i zamontować ręczny włącznik lub przekaźnik uruchamiany z elektrozaworu LPG.
Powrót do góry
kijar

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: FIAT UNO 1,4 1997,cc 700 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 12:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Brak napięcia na pompie paliwowej.


wkońcu wczoraj znalazłem czas i wyjołem tą pompke ,podłączyłem pod prostownik i chodzi Shocked ,złączka była zardzewiała wymieniłem na nową i narazie odpala,ta pompka chyba chodzi tylko jak podpompowuje paliwo{nie wciąż} Question
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System