Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Hamulce przednie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slawi

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 15:20
Temat postu:

Hamulce przednie.


Mam Unacza 899 2000r od jakiegoś czasu mam problem z hamulcami przednimi po prostu się blokują tak jak by nie odciągało tłoczków prosze orade co zrobić
Powrót do góry
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 16:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Hamulce przednie.


Witam.Najpierw sprawdz czy kola od wewnatrz sa suche/wyciek plynu/Zdejmij kolo,zacisk,klocki i umyj jego wnetrze/wyczysc/ Naciskajac na pedal hamulca sprawdzic czy tlok porusza sie swobodnie w cylinderku zabezpieczajac go np.wkretakiem przed wypadnieciem.Tlok powinien plynnie wysuwac sie ,a po puszczeniu pedalu hamulca - minimalnie cofnac.Wypchniety tlok wcisnac spowrotem,powinien powrocic do gniazda bez zaciec.O ile odbiega od normy przygotowac pojemnik oraz butelke z wezykiem i podlaczyc go do odpowietrznika.Naciskajac na pedal hamulca doprowadzic tloczek do jego calkowitego wysuniecia,tloczek wyczyscic czysta szmatka i posmarowac plynem hamulcowym.Przy okazji sprawdz oslone przeciwkurzowa tloka/ uszkodzona ,rozerwana- wymienic / .Z wnetrza cylinderka wyciagnac oringi,uszczelniacz -jesli byly wycieki lub zaciecia-wymienic je/wyczyscic go oraz ich rowki osadcze.Po wykonaniu tych czynnosci wlozyc je spowrotem,zalac cylinderek plynem wsunac w niego tloczek, zlozyc zacisk i klocki.Odpowietrzyc cylinderek oraz caly uklad zaczynajac od najdluzszego przewodu hamulcowego pamietajac o sprawdzaniu stanu plynu w zb. (Jesli byly wycieki ,glebokie wrzery,zadry na tloczku lub we wnetrzu zacisku nalezy kupic nowy zacisk ewentualnie tloczek i uszczelniacz,zbyt cienkie klocki rowniez przyczyniaja sie do blokowania hamulcow). Smile

Ostatnio zmieniony przez czterosuw dnia Sob 18 Sie 2007, 08:38, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Hamulce przednie.


W wersji krotkotrwalej ekspresowej mozna nieznacznie wysunac tloczek i wstrzyknac na niego plynu hamulcowego pod oslone przeciwkurzowa. Very Happy
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 16:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Hamulce przednie.


Jeżeli wyczyszczenie tłoczków nic nie da,wymień uszczelniacze tłoczków,efekt murowany.
Powrót do góry
Slawi

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 20:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Hamulce przednie.


dzięki wszystkim za porade
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 20:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2007, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Hamulce przednie.


Jak juz sie zabierzesz za hamulce to postaraj sie zdjac zacisk i wykonac wszystkie czynnosci bez odkrecania przewodu elastycznego
(hydraulicznego) oraz zwilz odpowietrznik jakims plynem penetrujacym (moze byc odrdzewiacz ,ewentualnie plyn hamulcowy) bo moze sie ulamac .Troszke bedzie niedogodnie ale unikniesz niespodzianek i ewentualnego problemu zwiazanego z rozwiercaniem i gwintowaniem zacisku.Pozdrawiam
Powrót do góry
rychu999

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: uno999 gaznik
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 13:52
Temat postu:

hamulce moje doświaczenia


witam
Zgadzam się z Przedmówca: wymiana USZCZELNIACZY TŁOCZKÓW jest konieczna - mi mechanik 3 razy zakładał nowe tarcze i klocki i zawsze sie zblokowały i scieło tarcze do zera Sad
po wtóre polecam ale nie biorę odpowiedzialności Smile NIE MONTUJCIE WYCISZACZY KLOCKÓW takich cienkich blaszek nakładanych na klocek mi sie te blaszki wysuwały i o mało nie zaliczyłem 2 razy zgona bo mi przecieło tarcze wzduż odcieła jak kiełbaske
mój przepis wymieniac płyn hamulcowy, uszczelniacze tłoczków oraz brak wyciszaczy moze piszczy u mnie NIE piszczą bez Smile i nie stanowią juz zagrozenia dla mnie
klocki lukas tarcze jedne z tańszych
chcialem podzielic sie moimi doświadczeniami i gwarantuje ze to duzo czasu zaoszczedzi oraz zdrowia
Powrót do góry
rychu999

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: uno999 gaznik
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 13:56
Temat postu:

Re: hamulce moje doświaczenia


czyli po zakupie klocków w pudełeczku firmy X wywalamy 2 cienkie nakładki gniemy i w kubeł
może tak tylko u mnie ale jak komus rabia sie rysu i mechanicy kamień wpadł śnieg zima gwożdzie bajery to jest właśnie to Smile
rychu999 napisał:
witam
Zgadzam się z Przedmówca: wymiana USZCZELNIACZY TŁOCZKÓW jest konieczna - mi mechanik 3 razy zakładał nowe tarcze i klocki i zawsze sie zblokowały i scieło tarcze do zera Sad
po wtóre polecam ale nie biorę odpowiedzialności Smile NIE MONTUJCIE WYCISZACZY KLOCKÓW takich cienkich blaszek nakładanych na klocek mi sie te blaszki wysuwały i o mało nie zaliczyłem 2 razy zgona bo mi przecieło tarcze wzduż odcieła jak kiełbaske
mój przepis wymieniac płyn hamulcowy, uszczelniacze tłoczków oraz brak wyciszaczy moze piszczy u mnie NIE piszczą bez Smile i nie stanowią juz zagrozenia dla mnie
klocki lukas tarcze jedne z tańszych
chcialem podzielic sie moimi doświadczeniami i gwarantuje ze to duzo czasu zaoszczedzi oraz zdrowia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System