Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptaku

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 18:13
Temat postu:

Brak mocy, drżenie silnika.


Witam szanowne grono!
Jestem nowy na tym forum i nie jeżdżę fiatem ani nie mam styczności z silnikami diesla dlatego może będę miał problem z prawidłowym wyjaśnieniem sytuacji.
Piszę w imieniu ojca. Tata posiada Fiata Stilo 1.9 JTD 115 z 2001 roku.
Ale do rzeczy. Stilak ogólnie trzepie silnikiem na wolnych obrotach. Przypuszczam, że może to być poduszka pod silnikiem. Nie wiem czy w stilo jest montowane koło 2M. Sprzęgło w każdym razie bierze dobrze. Po włączeniu silnika wywala błąd "preheat fault", zapala się kontrolka świec żarowych i mruga trójkąt. Po ok 30-60 sekundach kontrolki gasną. Auto ogólnie nie ma mocy. Nawet na drugim biegu rozpędza się baaaaardzo powoli w przedziale 1000-2000obr/min. Między 2000-3000 "coś" się dzieje ale niewiele. Od 3000-4000 auto dostaje "muła". Można wciskać gaz do dechy a ono idzie jak przytkane. Więcej nie próbowałem. Tata skarży się, że kiedyś auto pod górkę na piątce szło jak burza a teraz trzeba trójkę wbić i jako tako się toczy. Osobiście to sprawdziłem i rzeczywiście pod górkę bieda straszna. Jeżdżę benzyniakiem z dużo mniejszym momentem i auto przyspiesza a JTD nie chce. Na rozgrzanym silniku sprawdziłem możliwość ruszenia z piskiem i raczej jest to możliwe na 1-ym biegu bo włącza się ASR. Na drugim nawet na mokrej nawierzchni gdy auto się toczy nie ma opcji.
Naczytałem się na tym forum co to może być ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Overboost, EGR, przepływka, rura od IC? Czy może coś innego? Możliwe żeby stilo miało jakieś błędy zasilania turbiną o których nie komunikuje?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam, Ptaku.


Edit: Zapomniałem dodać, że słychać bardzo delikatny świst turbo ale to chyba normalne. Nie wiem natomiast jak traktować krótki szum tuż po wyłączeniu silnika.... słychać tak jakby jeszcze gdzieś powietrze szło.

Edit: Jeszcze jedno Very Happy Nie puszcza nawet małego dymka przy odpaleniu i przyspieszaniu.
Powrót do góry
Necrotic

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, 1.9JTD, 2004: Fiat Uno 97r 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 19:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Jeżeli chodzi o ten szum na końcu ta ja tez mam i nie wiem co to jest ale na pewno nic istotnego. Preheat falut oznacza ze któraś świeca lub świece są spalone lub sama centralka sterowania świec. Co do tej mocy to nie wiem. Jak jak sobie jeździłem z popsutym overbostem to było czuć spadek mocy ale nie nazwę tego muleniem, po prostu nie wgniatało w siedzenia przy mocny wciśnięciu pedału gazu. Może zajrzyj czy przewody są całe (w sumie jeżeli zaistniał by jakiś błąd to komp powinien go wywalić na wyświetlacz)Nie napisałeś jaki autko ma przebieg ? Czy filtr powietrza jest czysty ?
Powrót do góry
ptaku

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 00:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Filtr powietrza wymieniany całkiem niedawno, przebieg ok 145000. Tu akurat problem jest taki że auto jest słabe do 2000 obrotów. Od 2000-3000 obrotów czuć że rozpędza się prawidłowo (nie mam porównania z innym stilo ale rozpędza się dobrze) a od 3000 nagle słabnie i rozpędza się bardzo powoli przy tak samo wciśniętym gazie.... można gazu dodać i nic to nie zmienia. Powolutku obroty się zwiększają do 4000 ale czuć że to jest wysiłek dla silnika.
Powrót do góry
Necrotic

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, 1.9JTD, 2004: Fiat Uno 97r 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 05:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Spróbuj odłączyć kabel od przepływomierza i sie przejdź. Jeżeli nie bedzie różnicy w mocy to oznacza ze jest do wymiany
Powrót do góry
Irco

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 232
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Stilo 3D JTD 115KM 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 08:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


To co opisujesz (brak mocy) najbardziej pasuje do trybu awaryjnego komputera po jakiejś awarii a tą awarią jest zapewne problem z centralką żarzenia. Widać sterownik uznał ją za na tyle poważną, że stwierdził nie pojeździsz sobie a co najwyżej dojedziesz do serwisu i polecam Ci tam się udać.

PS. Jeżeli do tej pory auto jeździło normalnie i nagle pojawia się preheat fault i brak mocy, to czemu miałaby być winny przepływomierz?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 08:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 10:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Kolego odłącz przepływomierz i się przejedź - jak będzie lepiej tośmiało go wymieniaj
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
ptaku

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 15:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Byłem dziś podpiąć auto do kompa. Znaleziono trzy błędy:
P0235 - ciśnienie doładowania
P0380 - usterka świecy żarowej / obwodu
P0404 - EGR

Błędy usunięto i po jeździe testowej nie wróciły ale auto jeździ jak jeździło. Polecono mi przeczyszczenie zaworu EGR i tak też zrobię.
Nie wiem natomiast gdzie znaleźć przepływomierz żeby odpiąć wtyczkę i sprawdzić co i jak.
Gościu mi jeszcze wciskał kit że to może katalizator... możliwe??
Powrót do góry
ptaku

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 23:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Necrotic, Maciek-156 dzięki za podpowiedz. Dziś odłączyliśmy czujnik przepływomierza i auto wreszcie odżyło. Jutro czyszczenie EGR-u i Overboosta no i pewnie wymiana przepływomierza na nowy jak tylko będzie w sklepie. Wielkie dzięki za podpowiedź. Tata znów może się cieszyć jazdą Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
jaq

Debiutant



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Jeszcze tutaj się podepnę w sprawie przepływomierza: Panowie jak to jest? Necrotic pisze, że jak nie ma różnicy po odpięciu przepływomierza, to jest uszkodzony, a Maciek-156 sugeruje wymienić przepływomierz jeśli jest zauważalna poprawa (akurat to jest zrozumiałe).
To jak to w końcu jest? Kiedyś zadałem pytanie, że u mnie po odłączeniu nie było różnicy i pytałem, i pytam: to przepływomierz jest dobry czy do wymiany.
Bardzo proszę o konkretną odpowiedź, bo na forum są sprzeczne informacje...
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
pajek0

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): torun
Posiadane auto: seat cordoba 1.6 75km 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Brak mocy, drżenie silnika.


Ja jeżdżę z odpiętym i jest lepiej Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System