Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 14:47
Temat postu:

Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem braku przyspieszenia. Poniżej 1800 obr. auto traci moc, ciężko wjechać pod średnią górkę. Dziś podczas 5 minutowej jazdy nagle wyskoczyła pomarańczowa kontrolka Engine fault i Stilo dostało mocnego kopa przyspieszenia. Boje się go piłować więc w przyszłym tygodniu mechanik jednak chcę się przygotować, co to może być ? Po ostatniej wizycie mechanik stwierdził, że brak przyspieszenia może być spowodowane uszkodzonym wężykiem doprowadzającym powietrze z tego względu, że było słychać jak przy dodawaniu gazu coś syczy po lewej stronie koła. Jednak błąd Engine fault pojawił sie pierwszy raz i Stilo nigdy nie miało takiego przyspieszenia jak po pojawieniu się komunikatu.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Sam chcesz grzebac?Czy chcesz aby mechanikowi "chleb" odebrać?Sprawdz szczelnosc doladowania, zawor EGR itd.Moze zalepiony nagarem czujnik cisnienia doladowania? Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Oddam do mechanika lecz nie wiem czego sie spodziewać
Z problemem przyspieszenia borykam się od 2 lat jednak nic z tym nie robiłem bo myślałem, że będzie to droga inwestycja w turbosprężarke - zlałem temat aż do momentu wizyty u mechanika(2 tyg. temu) w celu wymiany filtrów - przy okazji uświadomił mi że może być to "jedynie" efekt dziury w dolocie powietrza. Dziś wyskakuje engine fault a stilo [cenzura] jak nowe.. Jakim cudem po 2 latach nagle sie coś odblokowało i stilo dostało kopa ? Nie wiem czy mogę z tym jeździć do czasu wizyty u mechanika.. Czego się spodziewać ? Czy EGR to możliwy jedyny problem ? Jak tak to wyciąć go ? Zaślepić ? Czy owy problem ma się z czymś do sprzęgła ? A może coś z czujnikami pedału gazu ?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Sporo pytań jak na jeden problem.
Może warto podłączyć samochód pod kompa odczytać kody błędów silnika - tu wielka wiedza nie jest potrzebna tylko sprzęt diagnostyczny. Warto też podejrzeć parametry pracy silnika - i w tym wypadku oprócz sprzętu, potrzeba wiedzy i doświadczenia mechanika oraz umiejętności interpretacji nieprawidłowości wskazań parametrów.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Mechanik wjeżdżając do warsztatu przypiłował stilo na większych obrotach co jak na złość spowodowało że kontrolka zgasła więc nici z podpięcia do komputera... Stilo znowu bez przyspieszenia... zostawiam auto w warsztacie do obserwacji
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 14:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Nic straconego,bo mimo ,ze lampka zgasla to bląd zapisal sie w pamieci kompa i mechanik go moze podejrzec. Przypuszczam ,ze masz problem z zaworem sterujacym turbiną i czujnikiem cisnienia doladowania.Dzis mialem tak samo, wyskoczyl check a stilon szedl jak przeciąg.Pozniej check zgasl i auto przy wiekszym kopie wrzuca w tryb awaryjny.Jutro podepne lapka to lukne co mu nie pasi znowu...Auto 14 lat,240kkm nalotu.Moze wilgoc mu nie podpasowala?Lalo caly dzien. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 01:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Auto odebrane ale mechanik udzieli pełnej informacji co zostało zrobione, jutro lub w poniedziałek. Na razie wstępnie wiem o wymienionym zaworze EGR, obudowie filtra powietrza, coś grzebali przy przepustnicy lub przepływomierzu. Do wymiany jest jeszcze filtr paliwa.

A do rzeczy to wyjeżdżając od mechanika - stilo torpeda. Po 5 minutach zaczyna mulić, odstawiam auto na parkingu. Po 7 godzinach auto kręci obroty i stoi w miejscu, w ogóle się nie zbiera. Zaciągam ręczny i czekam 5 minut aż auto się "nagrzeje". Zaczyna ruszać i się strasznie dławić, po krótkiej jeździe próbnej po osiedlu dławi się tylko przy ruszaniu na światłach a z mocą jest gorzej niż przed wizytą u mechanika. Brak mi już słów i nerwów. Będę reklamował ale co tu sie mogło jeszcze stać ?

#edit. dodam jeszcze, że po "naprawie" Stilo chodzi cichutko, nie to co kiedyś.
Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 06 Lis 2017, 22:25
Temat postu:

ja


meteor1920 napisał:
Auto odebrane ale mechanik udzieli pełnej informacji co zostało zrobione, jutro lub w poniedziałek. Na razie wstępnie wiem o wymienionym zaworze EGR, obudowie filtra powietrza, coś grzebali przy przepustnicy lub przepływomierzu. Do wymiany jest jeszcze filtr paliwa.

A do rzeczy to wyjeżdżając od mechanika - stilo torpeda. Po 5 minutach zaczyna mulić, odstawiam auto na parkingu. Po 7 godzinach auto kręci obroty i stoi w miejscu, w ogóle się nie zbiera. Zaciągam ręczny i czekam 5 minut aż auto się "nagrzeje". Zaczyna ruszać i się strasznie dławić, po krótkiej jeździe próbnej po osiedlu dławi się tylko przy ruszaniu na światłach a z mocą jest gorzej niż przed wizytą u mechanika. Brak mi już słów i nerwów. Będę reklamował ale co tu sie mogło jeszcze stać ?

#edit. dodam jeszcze, że po "naprawie" Stilo chodzi cichutko, nie to co kiedyś.

Osobiśćie myślę żę ten nowy egr robi robotę zasślep sam i zobacz jaka reakcja!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System