Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komar

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Cze 2007, 00:30
Temat postu:

jaka to kontrolka??


Witam. Moze ktoś z szanownych forumowiczów wie, co oznacza pomaranczowa kontrolka z symbolem silnika na tablicy rozdzielczej?? Świeci sie podczas odpalania i po paru sekundach, gdy silnik juz chodzi, gaśnie. Tak powinno być, gdy wszystko działa poprawnie. U mnie niestety coś jest nie tak, ponieważ ta kontrolka czasami zapala się podczas pracy silnika, czasami gaśnie itd... Silnik wtedy bardzo dziwnie pracuje - słychać w nim bardzo twarde stukanie (tak jakby spalanie stukowe). Gdy powyższa kontrolka świeci jasnym światłem to świeci się również kontrolka od grzania świec - po uruchomieniu silnik pracuje normalnie, a gdy jest tylko lekko podświetlona-kontrolka od świec żarowych wogóle sie nie zapala i wtedy słychać tą stukową pracę silnika. Proszę o pomoc. p.s. Byłem na kasowaniu błędów w serwisie - nie mogli podłączyć się z komputerem!?
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Cze 2007, 14:44
Temat postu:

lampka kontrolna


Jest to lampka kontrolna pracy silnika. W\g książki która zdobyłem od innego samochodu ,ale kontrolki pasują jest napisane,że:
Jezeli lampka miga lub świeci się, świadczy to o zakłuceniu działania układu wtryskowego,zapłonowego lub układu oczyszczania spalin.
Inaczej mówiąc sądzę,że jest woda w filtrze paliwa.Takie objawy miałem w innym modelu samochodu.Na dole filtru paliwa powinien być korek do spuszczania wody.
Powrót do góry
MIRKO8

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 6

Posiadane auto: Fiat Scudo Combinato 1,9 TD 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Paź 2007, 20:01
Temat postu:

jaka kontrolka


mam dokładnie to samo z samochodem . Czy rozwiązałeś swój problem? w jaki sposób ???. Chętni podzilę się innymi problmami z Fiatem Scudo i z ich rozwiązaniem. Można na maila silverband@neostrada.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Paź 2007, 20:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??


Sorki za wprowadzenie błędu,ale w Scudo nie ma korka w filtrze paliwa.Filtr jest w budowany w całej oprawie przy termostacie.
Powrót do góry
MIRKO8

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 6

Posiadane auto: Fiat Scudo Combinato 1,9 TD 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Paź 2007, 21:08
Temat postu:

scudo


Ja nie o korku w filtrze paliwa. ale o moich problemach ze sterownikiem świec żarowych -nie załączał świec. Dlatego chciałem przestrzec innych jaka może być przyczyna awarji
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 18 Paź 2007, 21:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bangi

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Paź 2007, 11:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??


a jaki był koszt naprawy i w jakim serwisie??
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Paź 2007, 19:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??


Proponuję sprawdzić stan świec,czy wszystkie działają,podłączenie przewodów do świec(plus),bo minus jest na obudowie.Sprawdzić można w prosty sposób-nie trzeba ich w całości wykręcać,tylko odkręcić listwę połączenia wszystkich razem.Następnie wziąść miernik i sprawdzić czy pokazuje napięcie lub przewód od akumulatora z podłączeniem (do plusa) i czy bedzie iskra po doknięciu do końcówki swiecy (z gwintem).Brak iskry pokaże ,że swieca jest nie sprawna.Tak robię u siebie i ta metoda napewno działa w każdym silniku diesla,bo nie zawsze istnieje możliwość wykręcenia prosto świecy.
Powrót do góry
MIRKO8

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 6

Posiadane auto: Fiat Scudo Combinato 1,9 TD 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2007, 13:21
Temat postu:

świece żarowe


Chciałem ws\zystkich poinformować że świece to ja sprawdziłem jako pierwsze. Otóż był złamany plusowy kabelek zasilający sterownik silnika (komputer) i nie można było zdiagnozować samochodu przez interfejs diagnostyczny po naprawie kabelka skasowano błąd w sterowniku i wszystko chodzi. Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2007, 14:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??


Zwracam honor, ale podałem przy okazji sposób sprawdzenia swiecy bez wykręcania.
Powrót do góry
rinspeed

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2007, 01:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??


Witam

Mam podobny problem w Fiacie Doblo 1,9 d bez turbiny, rocznik 2001
Mianowicie czasami po odpaleniu wskazówka od paliwa spada na poziom (E) EMPTY i pulsuje kontrolka od rezerwy. Również świeci się kontrolka z tego co się zorientowałem od czujnika "lambda" czyli silnik na czerwono. Po przejechaniu kilkuset metrów wszystko wraca do normy.
Dlaczego tak się dzieje? wszystkie oleje są w normie, podejrzewam, że to jakiś problem z pompa paliwa. Faktem jest, że czasami można wyczuć nierówne obroty silnika, które można wyczuć gdy auto stoi w miejscu.
Może ktoś z forumowiczów orientuje się co jest tego przyczyną?

Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
ursus3512

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 09:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) jaka to kontrolka??


sonda do wymiany a pulsowanie no niestety naprawa zegara będzie droższa niż kupno uzywki
Powrót do góry
ck

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1

Posiadane auto: fiat scudo jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2009, 22:26
Temat postu:

Re: jaka to kontrolka??


Jeżeli chodzi o stuki to faktycznie może być woda w układzie paliwowym, ponieważ woda jest mało ściśliwa, zapalanie się żółtej kontrolki silnika oznacza błąd silnika, sprawdź filtr powietrza,u mnie zapalenie się kontrolki błędu silnika podczas jazdy gasi silnik. Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System