Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ulysse ) Problem z "szarpaniem" na boki przy prędkościach od 60-90 km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ulysse ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulises

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: fiat ulysse 2.0 enzyna '95
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 17:27
Temat postu:

Problem z "szarpaniem" na boki przy prędkościach od 60-90 km


Witam! Mam Ulissesa 2.0 benzyna z grudnia 95', kupiłem go niedawno i od początku borykam się z problemem. przy prędkości od 60 do 90 km/h zaczyna rzucać przodem auta na boki po 90 problem znika. Po zakupie wymieniłem wahacz przedni lewy (sworzeń był w opłakanym stanie), kupiłem nowe opony, felgi są sprawdzone i proste, zbieżność ustawiona, wymieniłem nawet półośkę lewą i nic się nie zmieniło. odpaliliśmy go na podnośniku z kolegą i wrzuciłem 4 bieg i na podniesionych kołach rozkręciłem go do 80km/h dało się zauważyć i wyczuć że szarpie całym zestawem napędowym. ręce opadają. Usterka najbardziej przybiera na sile na 4 biegu i im mniejsze obciążenie samochodu tym mniej daje się we znaki.
Czy to jest coś co się czasem zdarza w tym aucie i co to w ogóle jest? miał ktoś takie przygody wcześniej? pomóżcie bo jeżdżę nim do pracy (norwegia) i nie chciałbym stanąć gdzieś w górach z wyrwanym przodem Smile pozdrawiam!
Powrót do góry
ulises

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: fiat ulysse 2.0 enzyna '95
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 17:35
Temat postu:

dodatkowe info do wątku


Zapomniałem o jednej sprawie: podczas "szarpania" wskazówka prędkościomierza zaczyna drgać. Po podłączeniu do komputera wykazało błąd czujnika prędkościomierza. no i to chyba wszystko
Powrót do góry
miras86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): JONINY
Posiadane auto: FIAT ULYSSES 2.1el 1995r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 18:20
Temat postu:

szarpanie na boki


czesc!! Też mialem taki problem albo i nadal mam. Powodem tego calego zamieszanie są zużyte przeguby kól, załatwiłem to w taki sposob, ze wymienilłem cale komplety półosi łącznie właśnie z przegubami prawą i lewą strone. Wszystko było by dodrze gdybym kupił orgimalne cześci jednak zdecydowałem sie na cześci uzywane po regeneracji (niższa cena) i po okresie dwumiesiecznego ich użytkowania problem powrocił. Drugi raz juz nie dokonałem wymiany i moj samochod zachowuje sie, tak jak sie zachowuje. Ewidentnym tego obiawem jest także delikatny zryw przy zwolnieniu sprzegła na pierwszym i wstecznym biegu. Życze powodzenia.
Powrót do góry
miras86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): JONINY
Posiadane auto: FIAT ULYSSES 2.1el 1995r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 18:24
Temat postu:

szarpanie na boki


Ewentualnie można jeszcze sprawdzić uchywyty mocowania silnika i skrzyni do ramy samochodu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ulysse ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ulysse »

Opinie o samochodach Fiat Ulysse - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ulysse ) Porady,problemy techniczne.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System