Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cienki 700

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 10

Posiadane auto: cienki 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 19:00
Temat postu:

prąd lub coś w tą stronę.....


ten rozrusznik co był w samochodzie to strzelał i ale się nie obracał i przygasały kontrolki (hmm pomyślał) naładowałem akumulator i bez zmian
wsadziłem rozrusznik nr 2 i (prawie nówka jak go zobaczyłem to nie miał pyłku brudu na sobie) wsadziłem go i tak wyje okropnie elektro magnez i czasem załapuje i obróci ze 2 razy silnikiem doszedłem do wniosku że to nie wina rozrusznika a bynajmniej po części bo 2 razy to nie powinno się zdążyć kolega powiedział co bym na nowo polutował kable i tak zrobiłem i nic to nie dało wy mienie akumulator i może powinno być ok ale jeszcze będę myślał co się tam jebie miał może ktoś z was taki przypadek może mi gdzieś prą ucieka co ?? Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
iceman150

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 931
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN 190 tys. km; Mazda 323f 1,5 16V 1995r. B+G
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


Nie widzę sensu wymiany akumulatora. To tylko wyrzucanie kasy w błoto. Jakby aku był słaby to by nie zakręcił i tyle. A zgrzyty huki to nie w stylu akusa. A jak nie wierzysz to zawsze możesz wsadzić świeżo podładowany akumulator, albo spróbować odpalić na kable.

Moje pomysły:
1. Wkopałeś się z tym rozrusznikiewm i kupiłeś bubel.
2. Może masy nie ma.
_________________
Rajdy to najprzyjemniejsza rzecz, jaką można robić w ubraniu!
Powrót do góry
gadu-gadu
bigbee

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 31

Posiadane auto: CC 704 fos 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 20:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


tak tak ten prad to Ci ucieka do lasu....


a może by tak kolega sprawdził rozrusznik wymontowany? to nic trudnego podłączyć na krótko do DOBREGO I MOCNEGO prostownika albo ao naładowanego aku, należy pamiętac tylko żeby kable nie były za cienkie....


sprawdzisz rozruch na krotko pomyślimy co dalej
Powrót do góry
robsonh

Auto Maniak



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 688


Piwa: 21/2
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


A wieńiec koła zamachowego dobry ????
Powrót do góry
cienki 700

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 10

Posiadane auto: cienki 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


cały pic polega na tym że sprawdziłem na sucho i na sucho [cenzura]ście kręci a na kable jest to samo niestety jeszcze sprawdzę masę w jakim jest stanie jak sprawdzić wieniec ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 21:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bigbee

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 31

Posiadane auto: CC 704 fos 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 09:59
Temat postu:

Re: prąd lub coś w tą stronę.....


cienki 700 napisał:
tak wyje okropnie elektro magnez i czasem załapuje i obróci ze 2 razy silnikiem doszedłem do wniosku że to nie wina rozrusznika


cienki 700 napisał:
cały pic polega na tym że sprawdziłem na sucho i na sucho [cenzura]ście kręci



Kolego widze tu pewną sprzecznoś i ewidentny brak Twojwj wiedzy żeby rozrusznik zadzałał MUSI zadzialac elektromagnes który to dziala jak włącznik rozrusznika. Zrób tak:
1. wymontuj rozrusznik
2. zakrec go w jakims duzym i pozadnym imadle
3.podlacz napiecie:
a)mase chyba wiesz jak
b)plus djaesz na bolec elektromagnesu ktory NIE jest polaczony z rozrusznkiem
c)wez jakis kabel i zrob mostek miedzy tym bolcem gdzie podlaczyles plus a wsuwka miedzy bolcami na elektromagnesie(normalnie tu podawane jest napiecie po stacyjce)

Sprwadz podłączając żarówke do kabla ze wsowka(czerwonego) ktory wchodzi do elektromagnesu i zakrec zarówka powinna sie zapalic.

Zasada dzialania rozrusznika:
napiecie podane na elektomagnes po stacyjce powoduje ze elektromagnes "wciaga" bolec który to wysuwa bendyx a następnie załącza obwód w którym znajduje sie zorzusznik, ktory to zazebia sie z kolem zamachowym(które to ma na gorąco wprasowany wieniec)


Jak sprawdzić wieniec:
Najlepiej jest wyjąc skrzynie i bedziesz widzial w jakim stanie sa zeby na kole zamachowym(te zeby to wlasnie wieniec).


Czesto zdarza sie ze kolo jest zniszczone w polowie tzn tylko z jednej strony wtedy mozna je odwrocic ale to zalezy od zuzycia ww. elemetu.


Uprzedzajac pytanie jak wymienic wieniec:
Wyjąc skrzynie biegow, odkrecic i wyjac kolo zamachowe. Ułożyć kolo w odpowiedniej pozycji, ROWNIMIERNIE ogrzewac wieniec palnikiem(palnikami) dopuki wieniec nie poluzuje sie na tyle ze bedzie mozna go zdjac/sam wypadnie. Nowy wieniec ograc do chyba 80*(UWAGA moge sie mylic co do temp.) i założyć na kolo zamachowe a te zamontowac spowrotem na miejsce pamiętając o odpowiednim ustawnienu wzgledem walu korbowego.


Mam nadzieje ze pomoglem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

15 900

2007r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System