Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cienki 700

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 10

Posiadane auto: cienki 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 19:00
Temat postu:

prąd lub coś w tą stronę.....


ten rozrusznik co był w samochodzie to strzelał i ale się nie obracał i przygasały kontrolki (hmm pomyślał) naładowałem akumulator i bez zmian
wsadziłem rozrusznik nr 2 i (prawie nówka jak go zobaczyłem to nie miał pyłku brudu na sobie) wsadziłem go i tak wyje okropnie elektro magnez i czasem załapuje i obróci ze 2 razy silnikiem doszedłem do wniosku że to nie wina rozrusznika a bynajmniej po części bo 2 razy to nie powinno się zdążyć kolega powiedział co bym na nowo polutował kable i tak zrobiłem i nic to nie dało wy mienie akumulator i może powinno być ok ale jeszcze będę myślał co się tam jebie miał może ktoś z was taki przypadek może mi gdzieś prą ucieka co ?? Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
iceman150

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 931
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1996r. AISAN 190 tys. km; Mazda 323f 1,5 16V 1995r. B+G
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


Nie widzę sensu wymiany akumulatora. To tylko wyrzucanie kasy w błoto. Jakby aku był słaby to by nie zakręcił i tyle. A zgrzyty huki to nie w stylu akusa. A jak nie wierzysz to zawsze możesz wsadzić świeżo podładowany akumulator, albo spróbować odpalić na kable.

Moje pomysły:
1. Wkopałeś się z tym rozrusznikiewm i kupiłeś bubel.
2. Może masy nie ma.
_________________
Rajdy to najprzyjemniejsza rzecz, jaką można robić w ubraniu!
Powrót do góry
gadu-gadu
bigbee

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 31

Posiadane auto: CC 704 fos 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 20:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


tak tak ten prad to Ci ucieka do lasu....


a może by tak kolega sprawdził rozrusznik wymontowany? to nic trudnego podłączyć na krótko do DOBREGO I MOCNEGO prostownika albo ao naładowanego aku, należy pamiętac tylko żeby kable nie były za cienkie....


sprawdzisz rozruch na krotko pomyślimy co dalej
Powrót do góry
robsonh

Auto Maniak



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 688


Piwa: 21/2
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


A wieńiec koła zamachowego dobry ????
Powrót do góry
cienki 700

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 10

Posiadane auto: cienki 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) prąd lub coś w tą stronę.....


cały pic polega na tym że sprawdziłem na sucho i na sucho [cenzura]ście kręci a na kable jest to samo niestety jeszcze sprawdzę masę w jakim jest stanie jak sprawdzić wieniec ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 21:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bigbee

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 31

Posiadane auto: CC 704 fos 1993
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2009, 09:59
Temat postu:

Re: prąd lub coś w tą stronę.....


cienki 700 napisał:
tak wyje okropnie elektro magnez i czasem załapuje i obróci ze 2 razy silnikiem doszedłem do wniosku że to nie wina rozrusznika


cienki 700 napisał:
cały pic polega na tym że sprawdziłem na sucho i na sucho [cenzura]ście kręci



Kolego widze tu pewną sprzecznoś i ewidentny brak Twojwj wiedzy żeby rozrusznik zadzałał MUSI zadzialac elektromagnes który to dziala jak włącznik rozrusznika. Zrób tak:
1. wymontuj rozrusznik
2. zakrec go w jakims duzym i pozadnym imadle
3.podlacz napiecie:
a)mase chyba wiesz jak
b)plus djaesz na bolec elektromagnesu ktory NIE jest polaczony z rozrusznkiem
c)wez jakis kabel i zrob mostek miedzy tym bolcem gdzie podlaczyles plus a wsuwka miedzy bolcami na elektromagnesie(normalnie tu podawane jest napiecie po stacyjce)

Sprwadz podłączając żarówke do kabla ze wsowka(czerwonego) ktory wchodzi do elektromagnesu i zakrec zarówka powinna sie zapalic.

Zasada dzialania rozrusznika:
napiecie podane na elektomagnes po stacyjce powoduje ze elektromagnes "wciaga" bolec który to wysuwa bendyx a następnie załącza obwód w którym znajduje sie zorzusznik, ktory to zazebia sie z kolem zamachowym(które to ma na gorąco wprasowany wieniec)


Jak sprawdzić wieniec:
Najlepiej jest wyjąc skrzynie i bedziesz widzial w jakim stanie sa zeby na kole zamachowym(te zeby to wlasnie wieniec).


Czesto zdarza sie ze kolo jest zniszczone w polowie tzn tylko z jednej strony wtedy mozna je odwrocic ale to zalezy od zuzycia ww. elemetu.


Uprzedzajac pytanie jak wymienic wieniec:
Wyjąc skrzynie biegow, odkrecic i wyjac kolo zamachowe. Ułożyć kolo w odpowiedniej pozycji, ROWNIMIERNIE ogrzewac wieniec palnikiem(palnikami) dopuki wieniec nie poluzuje sie na tyle ze bedzie mozna go zdjac/sam wypadnie. Nowy wieniec ograc do chyba 80*(UWAGA moge sie mylic co do temp.) i założyć na kolo zamachowe a te zamontowac spowrotem na miejsce pamiętając o odpowiednim ustawnienu wzgledem walu korbowego.


Mam nadzieje ze pomoglem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500

15 900

2007r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System