Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam_miko

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/Rawicz
Posiadane auto: BMW e46 328 Ci
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Hej
Nie jestem pewien, ale ten błąd trzeba właśnie wykasować z kompa.
Mam ten sam problem i po podłączeniu do kompa nie da się go wykasować.
Należy wymienić matę lub założyć emulator (myślę o emu.)
Pozdro
_________________
http://adam-miko.fotosik.pl/albumy/609771.html
Powrót do góry
gadu-gadu
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


ja bylem na kompie przed zalozeniem emulatora i mowili mi ze przednia prawa poducha (pasazera) i tylna lewa, powiedzieli mi ze jesli mam polutowne styki to napewno bedzie to mata. I tez nie mogli wykasowac.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Nie wiem czy przeczytałeś to po ang z wikipedi.

Wystrzał jest uzależniony od wielu parametrów a nie tylko od prędkości.
Bardzo istotna jest waga pasażera, jego umiejcowienie w momencie wystrzału, jeżeli będzie siedział za blisko poducha nie wystrzeli (Twoja wystrzeli z max siłą). Więc nie chodzi tylko o to z kim jeździsz, ale też ile on waży, gdzie siedzi, jak szybko jedziesz.

Piszesz że kiedyś nie było tego i było ok. Pewnie, ale były to inne poduszki, z uśrednionym ładunkiem, żeby przeważnie było ok. Tutaj są one o wiele mocniejsze, ale już trzeba to w odpowiedni sposób kontrolować ich moc.
Tłumaczenia że śmigasz po autostradach i maks moc Ci się przyda, nie skomentuję.

A 35kg to już nie dziecko na fotelik, tyle waży moja czternastoletnia siostrzenica i spokojnie może jeździć na przednim fotelu.

Jeżeli juz nie masz kasy to ok, ale lepiej jechać z wyłączonym systemem (bez poduszki) jak z naprawionym w niewłaścuwy sposób, bo wtedy może bardzo zaszkodzić. Szkoda że nie ma po polsku tyle na stronce wiki co po ang.


Zrobisz jak chcesz, ważne żeby mieć świadomość tego co się robi i w razie czego brać za to odpowiedzialność, każdy decyzje podejmuje sam. Szkoda tylko, że po sprzedaży nowy nabywca już, rzecz pewna, tej świadomości mieć nie będzie. I kto wie komu i co urwie taki szajs.
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


adam_miko napisał:
Hej
Nie jestem pewien, ale ten błąd trzeba właśnie wykasować z kompa.
Mam ten sam problem i po podłączeniu do kompa nie da się go wykasować.
Należy wymienić matę lub założyć emulator (myślę o emu.)
Pozdro



Nic nie trzeba kasować, po usunięciu isterki błąd znika i juz sie nie pojawia (znika po kilkudziesięciu sekundach). Jest tylko zapsany w dzienniku błędów, dla potomnych (w serwisie).

U Ciebie sie nie da bo usterka ciągle występuje.
Co do emu to juz pisałem wyżej.


Ostatnio zmieniony przez adas7 dnia Czw 06 Sie 2009, 13:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


tomex_187 napisał:
ja bylem na kompie przed zalozeniem emulatora i mowili mi ze przednia prawa poducha (pasazera) i tylna lewa, powiedzieli mi ze jesli mam polutowne styki to napewno bedzie to mata. I tez nie mogli wykasowac.


Ale co to za debile w tym serwisie, przecież komputer wyraźnie podaje co jest uwalone.
Skoro PP i TL to nie mata.
Mam znajomka w serwisie i sprawdzaliśmy po koleji odpinając kostki, jakie błędy sie zgłaszają.

Przecież usterka poduszki to nie są tylko styki na kostce pod zicem.

Skoro masz błąd poduszki to trzeba ją wymontować sprawdzić i ewentualnie wymienić, a nie wymieniać mate jak komp wyraźnie mówi o podduszce.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


powiedzieli mi ze to mata, wiec ich posluchalem, moze i masz racje z tym skomplikowanym systemem poduch, no ale to juz nie wazne, jak i tak nie dziala nic tak jak trzeba...jak bede w PL, to chyba sie udam do innego serwisu, bo im w kompie pokazalo tylko ze jest jakis blad z poducha i oni stwierdzili ze to napewno mata Sad to co mialem zrobic, nie bede sie z nimi klocil... ;/
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Ja Cie nie oceniam, chce tylko żebyś miał pełną świadomość sytuacji.

Co do kompa to radze jechać do serwisu co ma kompa do fiata a nie czytnik EOBD z allegro.

Fiat się wycfanił i pełne info daje tylko egzaminer za jedyne kilkadziesiąt tys zł.

Dlatego mały serwis sobie nie może nań pozwolić i nie jest w stanie podać kompletnych informacji na temat diagnostyki fiata.

"A jakiś błąd z poduchą" to mogłeś im powiedzieć, że to sobie możesz odczytać z kompa między zegarami na desce rozdzielczej.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 14:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


dzieki za wszystkie pomocne podpowiedzi, po prostu musze jechac do ASO w Koszalinie i tam sprawa powinna sie wyjasnic, chyba ze ktos wie co w trawie piszczy, ale raczej watpie w to ;] pozdrowionka ;]
Powrót do góry
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 14:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Adas7 robisz wywód jakie to niebezpieczne są te emulatory. Jeśli Cię stać na wymianę maty za każdym razem jak ją uszkodzisz w jakiś przypadkowy sposób to gratuluje statusu społecznego.
Zgadzam się iż bezpieczeństwo jest ważne i że ta mata zbiera naprawde wiele potrzebnych informacji ale nie zapominaj że są tacy ludzie którzy użytkują samochód w 100% jeżdząc samemu, więc napewno nie posadzą na miejscu pasażera 14-letniej dziewczynki ważącej 35kg. Dzwięk wyskakującego błędu jest dosyć irytujący więc dlaczego nie zamontować emulatora maty który go "uciszy".

MIEJSCE DZIECI JEST Z TYŁU (najlepiej za kierowcą - najbezpieczniejsze miejsce), nie ważne ile smarkacz ma lat i jak bardzo Cie prosi.

tomex_187 ja też ostatnio kupiłem taki emulator i w instrukcji montażu napisane jest tak "na koniec jeśli lampka SRS nie zgasła sama, należy wykasować błędy urządzeniem diagnostycznym"
Nie zdąrzyłem go jeszcze zamontować ale niedługo to zrobię i powiem Ci czy błąd dalej wyskakuje.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Już napisałem, nikogo nie oceniam, wyjaśniam tylko, że mata to nie pstryczek elektryczek, który ma nam oszczędzić poduszkę jak nie ma pasażera podczas dzwona (bo 90% ludzi tak myśli), tylko ważny element bardzo ważnej układanki. Mnie też błąd denerwował, ale na szczęście skończyło się na interwencji elektryka w dwóch miejscach i 100zł.

A wszystkie argumenty usprawiedliwiające w/w postępowanie są nie na miejscu. Wystarczy napisać:

OK, wiem jak to jest, ale i tak to zrobie.

I tyle.

Ja np łamię przepisy drogowe, ale nie będe argumentował, że jade sam, że uważam, że pusta droga, że ograniczenie bez sensu itp., łamię i liczę sie z konsekwencjami i odpowiedzialnością.
Ważne żeby być świadomym zagrożenia i to robię, uświadamiam i tyle.

Sam mam wyrok na karku, właśnie za brak świadomości, bo kiedyś sprzedałem węża na allegro, nie mając pojęcia że jest to niedozwolone, mało tego, że jest za to jest do 5 lat pozbawienia Shocked
Bardzo wiele bym dał, żeby mi ktoś napisał wtedy, "koleżko, nie rób tak, bo nie wolno, możesz tego gorzko pożałować"

Ostatecznie dostałem 3 miesiące na dwa lata.

Uświadomiłem i jest ok, nie chodzi o moje dziecko, czy przyjaciela, żebym się przejmował, ale uznałem że warto tych pare słów napisać.

Co do argumentów:
Dla mojej 55kg żony też miejsce jest z tyłu?
Jest dorosła, jak i mój 120kg kolega i oboje jeżdzą na przednim fotelu.

A najbezpieczniej jest z tyłu na środku a nie z boku.

A na mate wystarczy nie stąpać kolanem i nic nie powinno się z nią stac.


Co do kasowania błędów to napisze jeszcze raz, ze same gasną. Miałem usterkę migającą co kilkanscie minut gasła i sie pojawiała. Czasem nawet na kilka dni był spokój. I nigdy nie byłem nic kasować a miałem dużo błędów żarówek, silnika, poduszek, skrzyni, immobilajzera, czujników
desczu i park. Po usunięciu usterek czysta tablica check OK
Powrót do góry
gadu-gadu
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


u mnie tez wystepował bład poduchy.
Po wymianie listwy airbag-u problem znikł na zawsze jak na razie.

Dodaje auto nigdy w życiu nie bite.

Pozdrawiam
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 16:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Zgadzam się iż należy uświadamiać ludzi co do pewnych spraw ale jak wiemy w dzisiejszych czasach żeby jeżdzic autem trzeba mieć ukończone 18 lat, wiadomo młody człowiek jest "szalony" ale napewno pomyśli o bezpieczeństwie w momencie wystąpienia problemów z poduchami.
Nie mowie tutaj o 18-letnich Rycerzach Ortalionu w swoich starych Betach w których robią wszystko by jak najszybciej jechał i jak najlepiej wyglądał, nie patrząc na bezpieczeństwo.
Sam z kupnem emulatora wahałem się poł roku, ale jednak go kupiłem.

Twoja ważąca 55kg Żona jest dorosła więc wie czego nie można robić podczas jazdy i napewno jak będziesz jechał 100km/h to nie zacznie siedziec "krzywo" żeby pograć z karty z kimś siedzącym na tylnim siedzeniu. Przy 55kg poducha tak czy siak wystrzeli z pełną mocą.

Co do najbezpieczniejszego miejsca w samochodzie.
Myśle że obaj mamy rację, środkowe faktycznie jest bezpieczne bo z każdej strony "coś" jest. A za kierowcą jest bezpiecznie bo instynktownie kierowca ratuje siebie wiec i "my" mamy wieksze szanse niż pozostali.

Używanie emulatora nie jest złą rzeczą, aczkolwiek przy zakupie trzeba być pewnym i świadomym. Ja jestem świadomy że ingeruję w systemy bezpieczeństwa, ale uważam że to że poduszka wystrzeli z pełną mocą jest dla mnie lepsze niż to że przy dzwonie poduszka "nie bedzie wiedziała co ma zrobić". A wymienianie maty za kazdym razem gdy np. położe plecak na siedzieniu, jakos mnie nie rajcuje.

Jedyne co możemy zrobić jako forum to umieścić informacje w przyklejonym poście. Kazdy zrobi co chce a wmawianie mu że "źle" robi nei ma sensu bo tylko przynosi niepotrzebne dyskusje (takie jak nasza Smile )
Pozdrawiam
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 00:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


tego czy przy 55kg poduszka wywali z pełną mocą czy nie, nie wiem ani ja ani Ty. Jej siła jest uzależniona od czynników które się na siebie nakładają w różnych warunkach. Najprawdopodobniej waga x prędkość i ewentualna pozycja pasażera.
A co, jeżeli ktoś z emu spowoduje zwykłą stłuczkę, najedzie 20km/h komus na tył a w tym czasie żonka będzie się przeglądać w lusterku w osłłonie nad głową?
Mata odczyta położenie owej pani i odpuści odpalenie poduchy, by nie dostała nią w twarz. Emulator wywali poduche z maksymalną prędkością i mocą prosto w twarz i klatkę ukochanej.

Wiem, zaraz ktoś napisze ze nie ma żony a Ci co ją mają to ich żona się nie przegląda w tym lusterku, tacy bez problemu powinni zakładać emu a pozostałe pieniądze dać do skarpety.

Co do tego jak się jasiek zachowa, to jak masz błąd to poduszka jest po prostu wyłączona i nie wystrzeli i nie trzeba sie o nią martwic co zrobi. I nie, nie jest lepsze jak poduszka w nieodpowiednim momencie wywali w 100%, poczytaj w/w link z wiki angielskiej, to się dowiesz że 100% jest zarezerwowane dla bardzo niewielu zdarzeń.

Argumentu, że mata sie może zepsuć od rzucenia nań plecaka, nawet nie skomentuję. Niech się zgłosi chociaż jeden posiadacz stilo co mu nowa mata strzeliła po roku i dlatego kupił emu. Maty się psują bo autka już wiekowe i pewne rzeczy trzeba wymieniać w starych samochodach, jak dasz nową to masz spokój na kilka lat.


Niech każdy robi co chce, niech sobie montuje nawet emulator hamulców, zapięcia pasów, i potem to usprawiedliwia milionem argumentów, mi to tito, wie o tym co zrobił. Żal mi za to tych ludzi którzy później kupią, nieświadomi zagrożenia, taki samochód w przekonaniu, że jest wszystko ok a potem mogą się pozbyć żony, która jednak gra w karty przy 100k/h albo się maluje w samochodzie, albo poprostu mają dziecko, które ma 35 kg.
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 08:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Adas7 jest dokładnie tak jak napisałeś, ja dodam że w tej konkretnej sytuacji każdy pasażer tego samochodu powinien być poinformowany że w przypadku drobnej kolizji dostanie w głowę maksymalne uderzenie poduszką, a sprzedając ten samochód właściciel powinien emulator zdemontować lub poinformować nabywcę o istniejącej bombie, w innym wypadku bierze na siebie odpowiedzialność moralną i karną.

Nie na miejscu są też uwagi autora że piszemy nie w temacie, na tym forum jest dużo niedoświadczonych użytkowników którzy mogą nieświadomie naśladować takie działania. Dlatego na innych forach moderatorzy wycinają takie wątki.
Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


sprzedajac autko, oczywiscie ze powiem co jest nie tak i dlaczego, i mam jeszcze jedno pytania, skad macie pewnosc ze emulator tak "programuje" poduche, ze wali na 100% ? Moze jest to jakas skonfigurowane na medium? zaraz napisze maila to e-tronic, i jak odpisza, to podziele sie z wami informacjami ;]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System