Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 10:41
Temat postu:

Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Witam, kupilem emulator poduszki powietrznej, jest malutki i od niego wychodza 3 kabelki:
CZERWONY +12v
BRAZOWY masa
BIAŁY sygnal

Natomiast u mnie z szarej kostki (chyba tej od maty) wychodza nastepujace:
ZOLTO-NIEBIESKI
CZARNY
BIALY

Ktore z ktorymi mam podlaczyc aby to dzialalo, a przede wszystkim abym zwarcia zadnego nie zrobil, w akumulatorze przed "operacja" odlaczylem minus.
Pozdrawiam i czekam na pomocne podpowiedzi.
Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


panowie, podlaczylem poprawnie, po wskazowkach z firmy E-TRONIC i nadal jest ten pier....ny problem Sad juz nie wiem co ja mam zrobic, jeszcze styki popsikalem WD40, bo nic innego nie mialem i nic.....
HELP Sad
Powrót do góry
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


A usuwaleś błąd z komputera?? Może mimo że podłączyłeś on cały czas tam siedzi i wysarczy go wykasować i będzie dobrze...
Powrót do góry
Irco

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 232
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Stilo 3D JTD 115KM 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


EEE.... czy dobrze zrozumiałem, że emulator poduszki powietrznej podłączyłeś zamiast maty w siedzeniu?
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


L!z@rd napisał:
A usuwaleś błąd z komputera?? Może mimo że podłączyłeś on cały czas tam siedzi i wysarczy go wykasować i będzie dobrze...


nieprawda, błąd gaśnie sam po kilkunastu sekundach od zaniku usterki.

Zostaje w pamięci komputera tylko informacja o zaistniałej sytuacji, nie trzeba nic kasować.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:33
Temat postu:

Re: Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


tomex_187 napisał:
Witam, kupilem emulator poduszki powietrznej, jest
Pozdrawiam i czekam na pomocne podpowiedzi.


Kupiłeś emulator poduszki czy maty?

Jeżeli maty, to skąd miałeś pewność, że to mata, byłeś na kompie to sprawdzić?

Jeżeli nie to masz problem bo mata to tylko jedno z kilkunastu miejsc w którym może być problem Airbag failure
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Tylko nie zapomnij przykleić informacji dla pasażera że zamiast airbagu jest rezystorek ... tak wogóle to takie działanie oprócz kwestii moralnych podpada pod kodeks karny.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


z tym już nic nie zrobisz, skoro "nie widać" różnicy to po co przepłacać 600zł, jak można dać 250zł.


Ja już proponowałem dużo wcześniej, żeby wogóle odsprzedać poduchy z samochodu, w moim przypadku 8szt i zastosować "rezystorki".

Są z tego same korzyści, za ich sprzedaż dostane kilka tys. zł a w przypadku dzwona, bede miał uszkodzenia tylko na zewnątrz, w środku deska, fotele, kanapa, podsufitka będą nienaruszone, przecież to dużo mniejsze koszta podczas naprawy.

Na przeglądzie nikt sie nie pokapuje, przy sprzedaży też (nawet po dzwonie)


Ktoś widzi jakiś haczyk? bo ja same korzyści Shocked



A tak na poważnie to takie coś w samochodach z poduchami multistage (dużo szybszymi i mocniejszymi), jest gorsze jak brak poduszki. Bo przy emulatorze poducha wali ze 100% siły niezależnie od tego, kto siedzi i jak jest ułożony w danej chwili na fotelu i jak szybko jedzie samochód.

I np jedziemy 20km/h z naszą 35kg córką, tłuczemy komuś zadek a poducha wali z pełną mocą i potwornie kaleczy głowę naszej pasażerce, bo ta akurat sięgała do schowka, czego mata, rzecz jasna, nie zasygnalizowała bo i jak.


Uprzedzając argumenty, mata nie jest po to żeby sprawdzać czy ktoś tam siedzi i oszczędzać poduchę w razie braku pasażera.
Jest po to żeby sprawdzać czy ktoś siedzi, ile waży i gdzie siedzi.


Ostatnio zmieniony przez adas7 dnia Sro 05 Sie 2009, 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


adas7 napisał:

Są z tego same korzyści, za ich sprzedaż dostane kilka tys. zł a w przypadku dzwona, bede miał uszkodzenia tylko na zewnątrz, w środku deska, fotele, kanapa, podsufitka będą nienaruszone, przecież to dużo mniejsze koszta podczas naprawy.


Laughing dobre, to mi do głowy nie przyszło, ale Polak potrafi ...
na znanych mi innych forach nie można poruszać tematów emulacji airbagów

chociaż może rzeczywiście autorowi chodzilo o emulacje maty pasażera, to wtedy pół biedy, byleby emulator "emulował pasażera"
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


jacek.d napisał:


hociaż może rzeczywiście autorowi chodzilo o emulacje maty pasażera, to wtedy pół biedy, byleby emulator "emulował pasażera"


Nie do konca, czytaj wyżej.

mata nie sprawdza tylko czy ktoś tam jest.
To bardzo zaawansowane i ważne ogniwo w całym systemie.
Myślę że taki pstryczek elektryczek, który się zwiera jak ktoś usiądzie na fotel, nie kosztowałby 600zł (nawet w ASO)


nie chce mi sie tłumaczyć, jak komuś zależy na zdrowiu swoich pasażerów to niech sam sobie przetłumaczy, zresztą to to samo co napisałem wyżej:

http://en.wikipedia.org/wiki/Airbag


Many advanced air bag technologies are being developed to tailor air bag deployment to the severity of the crash, the size and posture of the vehicle occupant, belt usage and how close that person is to the air bag module.Many of these systems use multi-stage inflators that deploy less forcefully in stages in moderate crashes than in very severe crashes. Occupant sensing devices let the air bag diagnostic unit know if someone is occupying a seat in front of an air bag, whether the person is an adult or a child, whether a seat belt or child restraint is being used and whether the person is forward in the seat and close to the air bag module. Based on this information and crash severity information, the air bag is deployed at either a high force level, a less forceful level or not at all.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


No to mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem że poducha tam wali z różną mocą Shocked
patrząc po ilości przewodów to chyba tam są dwa ładunki, czyli dwa poziomy siły wystrzału ??
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


aż tak nie wiem ile etapów wybuchu jest akurat w stilo, ale jak dałeś radę przeczytać to po ang to widzisz ile parametrów ma wpływ na jej wystrzał.

I jak komuś na prawde brakuje kaski, to o wiele lepiej jest pozostawić niedziałający system z awarią niż, kłamać komputer, który tylko Bóg raczy wiedzieć co zrobi w razie wypadku.

Zauważcie, że każdy zaawansowany system, przy jakiejkolwiek awarii wyłącza się całkowicie (ABS, ESP, airbagi, EBD, ASR itd.), bo nikt nie jest w stanie przewidzieć działania wadliwego układu i w razie awarii lepiej jechać bez ABS, ESP itp, niż z zepsutym.
A emulator to przywracanie do działania (niepełnego) wadliwego układu, garażowym sposobem.

O ile można sobie emulować zmieniarkę, żeby wyruchać kompa i podłączyć doń MP3, albo rezystorki żeby nie poznał że ma diody zamiast żarówek, o tyle robienie go w bambuko w sprawach bezpieczeństwa to bardzo delkatnie mówiąc lekkomyślność, żeby nie napisać dosadniej.
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


jacek.d napisał:

patrząc po ilości przewodów to chyba tam są dwa ładunki, czyli dwa poziomy siły wystrzału ??


Jest tam regulowane ciśnienie i maks wystrzał jest zarezerwowany tylko do na prawde specyficznych warunków dzwona.

Adaptive airbag systems may utilize multi-stage airbags to adjust the pressure within the airbag. The greater the pressure within the airbag, the more force the airbag will exert on the occupants as they come in contact with it. These adjustments allow the system to deploy the airbag with a moderate force for most collisions; reserving the maximum force airbag only for severest of collisions. Additional sensors to determine the location, weight or relative size of the occupants may also be used. Information regarding the occupants and the severity of the crash are used by the airbag control unit, to determine whether airbags should be suppressed or deployed, and if so, at various output levels
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Znalazłem opis działania tych poduszek w Fiacie Punto, pewnie w Stilo jest podobnie ... no to myślę że po takim przedstawieniu sprawy wiele osób się zastanowi przed dłubaniem w systemach airbagu

http://www.fiatpress.pl/Fiat/Informacje-produktowe/292/53/Najbezpieczniejszy-w-segmencie--piec-gwiazdek-EuroNCAP.html
W razie zderzenia czołowego, ochronę pasażerów zapewnia pełne i inteligentne zabezpieczenie - innowacyjny system bezpieczeństwa zwany "Air-Bag Smart 2", który może automatycznie dostosować parametry aktywacji w zależności od energii zderzenia. System bazuje na dwóch przednich poduszkach powietrznych dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu, które funkcjonują według nowej logiki.

Do tej pory bowiem poduszki powietrzne podczas uruchamiania rozkładały się jednocześnie aż do maksymalnych wymiarów, czyli tak ustalonych, by chronić pasażerów podczas najcięższych zderzeń. Grande Punto, stosuje natomiast przednie poduszki powietrzne z dwoma stopniami aktywacji: kiedy energia zderzenia jest średnia, system uaktywnia tylko jeden stopień; natomiast podczas cięższych kolizji, centralka wydaje polecenie aktywacji obydwu stopni. Mogą one być ponadto uruchamiane w różnej kolejności, w zależności od rodzaju zderzenia. W każdym razie, instalacja poduszek została tak zaprojektowana, by ich maksymalne wymiary i energia otwarcia były jak najmniej inwazyjne dla pasażerów. Oczywiście, przednia poduszka powietrzna pasażera może być wyłączona, co pozwala na przewożenie dziecka w foteliku umieszczonym w stronę przeciwną do kierunku jazdy (aktywny pozostaje napinacz pasa).

I wreszcie, czujniki systemu "Air-Bag Smart 2" sterują aktywacją napinaczy pasów bezpieczeństwa. Grande Punto jest wyposażone w przednie pasy bezpieczeństwa posiadające zwijacze, napinacze i ograniczniki obciążenia. W razie zderzenia, napinacz pirotechniczny sterowany elektronicznie napina w ciągu kilku milisekund taśmę pasa, gwarantując jej idealne przyleganie do ciała. Wewnątrz przednich zwijaczy znajdują się ograniczniki obciążenia, które działają w sposób kontrolowany dozując siłę nacisku pasa do ramienia osoby, która jest nim przypięta
Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


OK! Pytanie jak w temacie brzmialo: "Jak podlaczyc" , a nie "co myslisz na temat..." Kazdy na ten temat ma swoje zdanie, rozumiem, kolega Adas7 sie chyba zagalopowal piszac "robienie go w bambuko w sprawach bezpieczeństwa to bardzo delkatnie mówiąc lekkomyślność, żeby nie napisać dosadniej" --- moim zdaniem lekkomyslnoscia jest posadzenie dziecka bez fotelika na przednim siedzeniu! Tym bardziej ja nie mam dzieci i narazie jeszcze nie planuje miec, wiec spokojnie. Samochodem w 85% poruszam sie na autostradach wiec w razie czego, to naprawde przyda sie maksymalny wystrzal. Oczywiscie ze to nie jest doskonaly sposob na rozwiazanie problemu, wiem, racja, ale na forum czytalem, ze ta mate mozna szybko uszkodzic, zupelnie przypadkowo, oczywiscie nie chodzi mi o emulator poduszki tylko MATY! Spojrzcie na pierwsze generacje poduszek powietrznych, nie mialy takich "bajerow", ale jednak cos tam pomagaly skoro tak dobrze sie przyjely. A co do spraw budzetowych, to daje rade, i to nie mialabyc typowa oszczednosc, lecz naprawa tej usterki na dluzszy czas, bo Stilo mam juz z 7 miechow i ponad 5 tys.zl. w niego wsadzilem, a kupilem go za 15100, wiec 1/3 auta, i powoli mam mieszane uczucia, mimo iz autko bardzo lubie Smile
Wrocmy moze do usterki, wiec tak tych kostek do poduszek nie mam, mam te kabelki polutowane, wczoraj jeszcze kostke od maty popsikalem i nic, nadal to samo. Jak juz koledzy napisali, ze nie trzeba kasowac tego bledu pod kompem, tylko ma sam zniknac, wiec naprawde nie wiem co robic.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto Evo

15 999

2012r.

200 800 km

wielkopolskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System