Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 10:41
Temat postu:

Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Witam, kupilem emulator poduszki powietrznej, jest malutki i od niego wychodza 3 kabelki:
CZERWONY +12v
BRAZOWY masa
BIAŁY sygnal

Natomiast u mnie z szarej kostki (chyba tej od maty) wychodza nastepujace:
ZOLTO-NIEBIESKI
CZARNY
BIALY

Ktore z ktorymi mam podlaczyc aby to dzialalo, a przede wszystkim abym zwarcia zadnego nie zrobil, w akumulatorze przed "operacja" odlaczylem minus.
Pozdrawiam i czekam na pomocne podpowiedzi.
Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


panowie, podlaczylem poprawnie, po wskazowkach z firmy E-TRONIC i nadal jest ten pier....ny problem Sad juz nie wiem co ja mam zrobic, jeszcze styki popsikalem WD40, bo nic innego nie mialem i nic.....
HELP Sad
Powrót do góry
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


A usuwaleś błąd z komputera?? Może mimo że podłączyłeś on cały czas tam siedzi i wysarczy go wykasować i będzie dobrze...
Powrót do góry
Irco

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 232
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Stilo 3D JTD 115KM 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 13:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


EEE.... czy dobrze zrozumiałem, że emulator poduszki powietrznej podłączyłeś zamiast maty w siedzeniu?
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


L!z@rd napisał:
A usuwaleś błąd z komputera?? Może mimo że podłączyłeś on cały czas tam siedzi i wysarczy go wykasować i będzie dobrze...


nieprawda, błąd gaśnie sam po kilkunastu sekundach od zaniku usterki.

Zostaje w pamięci komputera tylko informacja o zaistniałej sytuacji, nie trzeba nic kasować.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:33
Temat postu:

Re: Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


tomex_187 napisał:
Witam, kupilem emulator poduszki powietrznej, jest
Pozdrawiam i czekam na pomocne podpowiedzi.


Kupiłeś emulator poduszki czy maty?

Jeżeli maty, to skąd miałeś pewność, że to mata, byłeś na kompie to sprawdzić?

Jeżeli nie to masz problem bo mata to tylko jedno z kilkunastu miejsc w którym może być problem Airbag failure
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Tylko nie zapomnij przykleić informacji dla pasażera że zamiast airbagu jest rezystorek ... tak wogóle to takie działanie oprócz kwestii moralnych podpada pod kodeks karny.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


z tym już nic nie zrobisz, skoro "nie widać" różnicy to po co przepłacać 600zł, jak można dać 250zł.


Ja już proponowałem dużo wcześniej, żeby wogóle odsprzedać poduchy z samochodu, w moim przypadku 8szt i zastosować "rezystorki".

Są z tego same korzyści, za ich sprzedaż dostane kilka tys. zł a w przypadku dzwona, bede miał uszkodzenia tylko na zewnątrz, w środku deska, fotele, kanapa, podsufitka będą nienaruszone, przecież to dużo mniejsze koszta podczas naprawy.

Na przeglądzie nikt sie nie pokapuje, przy sprzedaży też (nawet po dzwonie)


Ktoś widzi jakiś haczyk? bo ja same korzyści Shocked



A tak na poważnie to takie coś w samochodach z poduchami multistage (dużo szybszymi i mocniejszymi), jest gorsze jak brak poduszki. Bo przy emulatorze poducha wali ze 100% siły niezależnie od tego, kto siedzi i jak jest ułożony w danej chwili na fotelu i jak szybko jedzie samochód.

I np jedziemy 20km/h z naszą 35kg córką, tłuczemy komuś zadek a poducha wali z pełną mocą i potwornie kaleczy głowę naszej pasażerce, bo ta akurat sięgała do schowka, czego mata, rzecz jasna, nie zasygnalizowała bo i jak.


Uprzedzając argumenty, mata nie jest po to żeby sprawdzać czy ktoś tam siedzi i oszczędzać poduchę w razie braku pasażera.
Jest po to żeby sprawdzać czy ktoś siedzi, ile waży i gdzie siedzi.


Ostatnio zmieniony przez adas7 dnia Sro 05 Sie 2009, 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


adas7 napisał:

Są z tego same korzyści, za ich sprzedaż dostane kilka tys. zł a w przypadku dzwona, bede miał uszkodzenia tylko na zewnątrz, w środku deska, fotele, kanapa, podsufitka będą nienaruszone, przecież to dużo mniejsze koszta podczas naprawy.


Laughing dobre, to mi do głowy nie przyszło, ale Polak potrafi ...
na znanych mi innych forach nie można poruszać tematów emulacji airbagów

chociaż może rzeczywiście autorowi chodzilo o emulacje maty pasażera, to wtedy pół biedy, byleby emulator "emulował pasażera"
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


jacek.d napisał:


hociaż może rzeczywiście autorowi chodzilo o emulacje maty pasażera, to wtedy pół biedy, byleby emulator "emulował pasażera"


Nie do konca, czytaj wyżej.

mata nie sprawdza tylko czy ktoś tam jest.
To bardzo zaawansowane i ważne ogniwo w całym systemie.
Myślę że taki pstryczek elektryczek, który się zwiera jak ktoś usiądzie na fotel, nie kosztowałby 600zł (nawet w ASO)


nie chce mi sie tłumaczyć, jak komuś zależy na zdrowiu swoich pasażerów to niech sam sobie przetłumaczy, zresztą to to samo co napisałem wyżej:

http://en.wikipedia.org/wiki/Airbag


Many advanced air bag technologies are being developed to tailor air bag deployment to the severity of the crash, the size and posture of the vehicle occupant, belt usage and how close that person is to the air bag module.Many of these systems use multi-stage inflators that deploy less forcefully in stages in moderate crashes than in very severe crashes. Occupant sensing devices let the air bag diagnostic unit know if someone is occupying a seat in front of an air bag, whether the person is an adult or a child, whether a seat belt or child restraint is being used and whether the person is forward in the seat and close to the air bag module. Based on this information and crash severity information, the air bag is deployed at either a high force level, a less forceful level or not at all.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


No to mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem że poducha tam wali z różną mocą Shocked
patrząc po ilości przewodów to chyba tam są dwa ładunki, czyli dwa poziomy siły wystrzału ??
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


aż tak nie wiem ile etapów wybuchu jest akurat w stilo, ale jak dałeś radę przeczytać to po ang to widzisz ile parametrów ma wpływ na jej wystrzał.

I jak komuś na prawde brakuje kaski, to o wiele lepiej jest pozostawić niedziałający system z awarią niż, kłamać komputer, który tylko Bóg raczy wiedzieć co zrobi w razie wypadku.

Zauważcie, że każdy zaawansowany system, przy jakiejkolwiek awarii wyłącza się całkowicie (ABS, ESP, airbagi, EBD, ASR itd.), bo nikt nie jest w stanie przewidzieć działania wadliwego układu i w razie awarii lepiej jechać bez ABS, ESP itp, niż z zepsutym.
A emulator to przywracanie do działania (niepełnego) wadliwego układu, garażowym sposobem.

O ile można sobie emulować zmieniarkę, żeby wyruchać kompa i podłączyć doń MP3, albo rezystorki żeby nie poznał że ma diody zamiast żarówek, o tyle robienie go w bambuko w sprawach bezpieczeństwa to bardzo delkatnie mówiąc lekkomyślność, żeby nie napisać dosadniej.
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


jacek.d napisał:

patrząc po ilości przewodów to chyba tam są dwa ładunki, czyli dwa poziomy siły wystrzału ??


Jest tam regulowane ciśnienie i maks wystrzał jest zarezerwowany tylko do na prawde specyficznych warunków dzwona.

Adaptive airbag systems may utilize multi-stage airbags to adjust the pressure within the airbag. The greater the pressure within the airbag, the more force the airbag will exert on the occupants as they come in contact with it. These adjustments allow the system to deploy the airbag with a moderate force for most collisions; reserving the maximum force airbag only for severest of collisions. Additional sensors to determine the location, weight or relative size of the occupants may also be used. Information regarding the occupants and the severity of the crash are used by the airbag control unit, to determine whether airbags should be suppressed or deployed, and if so, at various output levels
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 19:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Znalazłem opis działania tych poduszek w Fiacie Punto, pewnie w Stilo jest podobnie ... no to myślę że po takim przedstawieniu sprawy wiele osób się zastanowi przed dłubaniem w systemach airbagu

http://www.fiatpress.pl/Fiat/Informacje-produktowe/292/53/Najbezpieczniejszy-w-segmencie--piec-gwiazdek-EuroNCAP.html
W razie zderzenia czołowego, ochronę pasażerów zapewnia pełne i inteligentne zabezpieczenie - innowacyjny system bezpieczeństwa zwany "Air-Bag Smart 2", który może automatycznie dostosować parametry aktywacji w zależności od energii zderzenia. System bazuje na dwóch przednich poduszkach powietrznych dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu, które funkcjonują według nowej logiki.

Do tej pory bowiem poduszki powietrzne podczas uruchamiania rozkładały się jednocześnie aż do maksymalnych wymiarów, czyli tak ustalonych, by chronić pasażerów podczas najcięższych zderzeń. Grande Punto, stosuje natomiast przednie poduszki powietrzne z dwoma stopniami aktywacji: kiedy energia zderzenia jest średnia, system uaktywnia tylko jeden stopień; natomiast podczas cięższych kolizji, centralka wydaje polecenie aktywacji obydwu stopni. Mogą one być ponadto uruchamiane w różnej kolejności, w zależności od rodzaju zderzenia. W każdym razie, instalacja poduszek została tak zaprojektowana, by ich maksymalne wymiary i energia otwarcia były jak najmniej inwazyjne dla pasażerów. Oczywiście, przednia poduszka powietrzna pasażera może być wyłączona, co pozwala na przewożenie dziecka w foteliku umieszczonym w stronę przeciwną do kierunku jazdy (aktywny pozostaje napinacz pasa).

I wreszcie, czujniki systemu "Air-Bag Smart 2" sterują aktywacją napinaczy pasów bezpieczeństwa. Grande Punto jest wyposażone w przednie pasy bezpieczeństwa posiadające zwijacze, napinacze i ograniczniki obciążenia. W razie zderzenia, napinacz pirotechniczny sterowany elektronicznie napina w ciągu kilku milisekund taśmę pasa, gwarantując jej idealne przyleganie do ciała. Wewnątrz przednich zwijaczy znajdują się ograniczniki obciążenia, które działają w sposób kontrolowany dozując siłę nacisku pasa do ramienia osoby, która jest nim przypięta
Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


OK! Pytanie jak w temacie brzmialo: "Jak podlaczyc" , a nie "co myslisz na temat..." Kazdy na ten temat ma swoje zdanie, rozumiem, kolega Adas7 sie chyba zagalopowal piszac "robienie go w bambuko w sprawach bezpieczeństwa to bardzo delkatnie mówiąc lekkomyślność, żeby nie napisać dosadniej" --- moim zdaniem lekkomyslnoscia jest posadzenie dziecka bez fotelika na przednim siedzeniu! Tym bardziej ja nie mam dzieci i narazie jeszcze nie planuje miec, wiec spokojnie. Samochodem w 85% poruszam sie na autostradach wiec w razie czego, to naprawde przyda sie maksymalny wystrzal. Oczywiscie ze to nie jest doskonaly sposob na rozwiazanie problemu, wiem, racja, ale na forum czytalem, ze ta mate mozna szybko uszkodzic, zupelnie przypadkowo, oczywiscie nie chodzi mi o emulator poduszki tylko MATY! Spojrzcie na pierwsze generacje poduszek powietrznych, nie mialy takich "bajerow", ale jednak cos tam pomagaly skoro tak dobrze sie przyjely. A co do spraw budzetowych, to daje rade, i to nie mialabyc typowa oszczednosc, lecz naprawa tej usterki na dluzszy czas, bo Stilo mam juz z 7 miechow i ponad 5 tys.zl. w niego wsadzilem, a kupilem go za 15100, wiec 1/3 auta, i powoli mam mieszane uczucia, mimo iz autko bardzo lubie Smile
Wrocmy moze do usterki, wiec tak tych kostek do poduszek nie mam, mam te kabelki polutowane, wczoraj jeszcze kostke od maty popsikalem i nic, nadal to samo. Jak juz koledzy napisali, ze nie trzeba kasowac tego bledu pod kompem, tylko ma sam zniknac, wiec naprawde nie wiem co robic.
Powrót do góry
adam_miko

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/Rawicz
Posiadane auto: BMW e46 328 Ci
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Hej
Nie jestem pewien, ale ten błąd trzeba właśnie wykasować z kompa.
Mam ten sam problem i po podłączeniu do kompa nie da się go wykasować.
Należy wymienić matę lub założyć emulator (myślę o emu.)
Pozdro
_________________
http://adam-miko.fotosik.pl/albumy/609771.html
Powrót do góry
gadu-gadu
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


ja bylem na kompie przed zalozeniem emulatora i mowili mi ze przednia prawa poducha (pasazera) i tylna lewa, powiedzieli mi ze jesli mam polutowne styki to napewno bedzie to mata. I tez nie mogli wykasowac.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Nie wiem czy przeczytałeś to po ang z wikipedi.

Wystrzał jest uzależniony od wielu parametrów a nie tylko od prędkości.
Bardzo istotna jest waga pasażera, jego umiejcowienie w momencie wystrzału, jeżeli będzie siedział za blisko poducha nie wystrzeli (Twoja wystrzeli z max siłą). Więc nie chodzi tylko o to z kim jeździsz, ale też ile on waży, gdzie siedzi, jak szybko jedziesz.

Piszesz że kiedyś nie było tego i było ok. Pewnie, ale były to inne poduszki, z uśrednionym ładunkiem, żeby przeważnie było ok. Tutaj są one o wiele mocniejsze, ale już trzeba to w odpowiedni sposób kontrolować ich moc.
Tłumaczenia że śmigasz po autostradach i maks moc Ci się przyda, nie skomentuję.

A 35kg to już nie dziecko na fotelik, tyle waży moja czternastoletnia siostrzenica i spokojnie może jeździć na przednim fotelu.

Jeżeli juz nie masz kasy to ok, ale lepiej jechać z wyłączonym systemem (bez poduszki) jak z naprawionym w niewłaścuwy sposób, bo wtedy może bardzo zaszkodzić. Szkoda że nie ma po polsku tyle na stronce wiki co po ang.


Zrobisz jak chcesz, ważne żeby mieć świadomość tego co się robi i w razie czego brać za to odpowiedzialność, każdy decyzje podejmuje sam. Szkoda tylko, że po sprzedaży nowy nabywca już, rzecz pewna, tej świadomości mieć nie będzie. I kto wie komu i co urwie taki szajs.
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


adam_miko napisał:
Hej
Nie jestem pewien, ale ten błąd trzeba właśnie wykasować z kompa.
Mam ten sam problem i po podłączeniu do kompa nie da się go wykasować.
Należy wymienić matę lub założyć emulator (myślę o emu.)
Pozdro



Nic nie trzeba kasować, po usunięciu isterki błąd znika i juz sie nie pojawia (znika po kilkudziesięciu sekundach). Jest tylko zapsany w dzienniku błędów, dla potomnych (w serwisie).

U Ciebie sie nie da bo usterka ciągle występuje.
Co do emu to juz pisałem wyżej.


Ostatnio zmieniony przez adas7 dnia Czw 06 Sie 2009, 13:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


tomex_187 napisał:
ja bylem na kompie przed zalozeniem emulatora i mowili mi ze przednia prawa poducha (pasazera) i tylna lewa, powiedzieli mi ze jesli mam polutowne styki to napewno bedzie to mata. I tez nie mogli wykasowac.


Ale co to za debile w tym serwisie, przecież komputer wyraźnie podaje co jest uwalone.
Skoro PP i TL to nie mata.
Mam znajomka w serwisie i sprawdzaliśmy po koleji odpinając kostki, jakie błędy sie zgłaszają.

Przecież usterka poduszki to nie są tylko styki na kostce pod zicem.

Skoro masz błąd poduszki to trzeba ją wymontować sprawdzić i ewentualnie wymienić, a nie wymieniać mate jak komp wyraźnie mówi o podduszce.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


powiedzieli mi ze to mata, wiec ich posluchalem, moze i masz racje z tym skomplikowanym systemem poduch, no ale to juz nie wazne, jak i tak nie dziala nic tak jak trzeba...jak bede w PL, to chyba sie udam do innego serwisu, bo im w kompie pokazalo tylko ze jest jakis blad z poducha i oni stwierdzili ze to napewno mata Sad to co mialem zrobic, nie bede sie z nimi klocil... ;/
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 13:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Ja Cie nie oceniam, chce tylko żebyś miał pełną świadomość sytuacji.

Co do kompa to radze jechać do serwisu co ma kompa do fiata a nie czytnik EOBD z allegro.

Fiat się wycfanił i pełne info daje tylko egzaminer za jedyne kilkadziesiąt tys zł.

Dlatego mały serwis sobie nie może nań pozwolić i nie jest w stanie podać kompletnych informacji na temat diagnostyki fiata.

"A jakiś błąd z poduchą" to mogłeś im powiedzieć, że to sobie możesz odczytać z kompa między zegarami na desce rozdzielczej.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 14:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


dzieki za wszystkie pomocne podpowiedzi, po prostu musze jechac do ASO w Koszalinie i tam sprawa powinna sie wyjasnic, chyba ze ktos wie co w trawie piszczy, ale raczej watpie w to ;] pozdrowionka ;]
Powrót do góry
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 14:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Adas7 robisz wywód jakie to niebezpieczne są te emulatory. Jeśli Cię stać na wymianę maty za każdym razem jak ją uszkodzisz w jakiś przypadkowy sposób to gratuluje statusu społecznego.
Zgadzam się iż bezpieczeństwo jest ważne i że ta mata zbiera naprawde wiele potrzebnych informacji ale nie zapominaj że są tacy ludzie którzy użytkują samochód w 100% jeżdząc samemu, więc napewno nie posadzą na miejscu pasażera 14-letniej dziewczynki ważącej 35kg. Dzwięk wyskakującego błędu jest dosyć irytujący więc dlaczego nie zamontować emulatora maty który go "uciszy".

MIEJSCE DZIECI JEST Z TYŁU (najlepiej za kierowcą - najbezpieczniejsze miejsce), nie ważne ile smarkacz ma lat i jak bardzo Cie prosi.

tomex_187 ja też ostatnio kupiłem taki emulator i w instrukcji montażu napisane jest tak "na koniec jeśli lampka SRS nie zgasła sama, należy wykasować błędy urządzeniem diagnostycznym"
Nie zdąrzyłem go jeszcze zamontować ale niedługo to zrobię i powiem Ci czy błąd dalej wyskakuje.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Już napisałem, nikogo nie oceniam, wyjaśniam tylko, że mata to nie pstryczek elektryczek, który ma nam oszczędzić poduszkę jak nie ma pasażera podczas dzwona (bo 90% ludzi tak myśli), tylko ważny element bardzo ważnej układanki. Mnie też błąd denerwował, ale na szczęście skończyło się na interwencji elektryka w dwóch miejscach i 100zł.

A wszystkie argumenty usprawiedliwiające w/w postępowanie są nie na miejscu. Wystarczy napisać:

OK, wiem jak to jest, ale i tak to zrobie.

I tyle.

Ja np łamię przepisy drogowe, ale nie będe argumentował, że jade sam, że uważam, że pusta droga, że ograniczenie bez sensu itp., łamię i liczę sie z konsekwencjami i odpowiedzialnością.
Ważne żeby być świadomym zagrożenia i to robię, uświadamiam i tyle.

Sam mam wyrok na karku, właśnie za brak świadomości, bo kiedyś sprzedałem węża na allegro, nie mając pojęcia że jest to niedozwolone, mało tego, że jest za to jest do 5 lat pozbawienia Shocked
Bardzo wiele bym dał, żeby mi ktoś napisał wtedy, "koleżko, nie rób tak, bo nie wolno, możesz tego gorzko pożałować"

Ostatecznie dostałem 3 miesiące na dwa lata.

Uświadomiłem i jest ok, nie chodzi o moje dziecko, czy przyjaciela, żebym się przejmował, ale uznałem że warto tych pare słów napisać.

Co do argumentów:
Dla mojej 55kg żony też miejsce jest z tyłu?
Jest dorosła, jak i mój 120kg kolega i oboje jeżdzą na przednim fotelu.

A najbezpieczniej jest z tyłu na środku a nie z boku.

A na mate wystarczy nie stąpać kolanem i nic nie powinno się z nią stac.


Co do kasowania błędów to napisze jeszcze raz, ze same gasną. Miałem usterkę migającą co kilkanscie minut gasła i sie pojawiała. Czasem nawet na kilka dni był spokój. I nigdy nie byłem nic kasować a miałem dużo błędów żarówek, silnika, poduszek, skrzyni, immobilajzera, czujników
desczu i park. Po usunięciu usterek czysta tablica check OK
Powrót do góry
gadu-gadu
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


u mnie tez wystepował bład poduchy.
Po wymianie listwy airbag-u problem znikł na zawsze jak na razie.

Dodaje auto nigdy w życiu nie bite.

Pozdrawiam
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 16:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Zgadzam się iż należy uświadamiać ludzi co do pewnych spraw ale jak wiemy w dzisiejszych czasach żeby jeżdzic autem trzeba mieć ukończone 18 lat, wiadomo młody człowiek jest "szalony" ale napewno pomyśli o bezpieczeństwie w momencie wystąpienia problemów z poduchami.
Nie mowie tutaj o 18-letnich Rycerzach Ortalionu w swoich starych Betach w których robią wszystko by jak najszybciej jechał i jak najlepiej wyglądał, nie patrząc na bezpieczeństwo.
Sam z kupnem emulatora wahałem się poł roku, ale jednak go kupiłem.

Twoja ważąca 55kg Żona jest dorosła więc wie czego nie można robić podczas jazdy i napewno jak będziesz jechał 100km/h to nie zacznie siedziec "krzywo" żeby pograć z karty z kimś siedzącym na tylnim siedzeniu. Przy 55kg poducha tak czy siak wystrzeli z pełną mocą.

Co do najbezpieczniejszego miejsca w samochodzie.
Myśle że obaj mamy rację, środkowe faktycznie jest bezpieczne bo z każdej strony "coś" jest. A za kierowcą jest bezpiecznie bo instynktownie kierowca ratuje siebie wiec i "my" mamy wieksze szanse niż pozostali.

Używanie emulatora nie jest złą rzeczą, aczkolwiek przy zakupie trzeba być pewnym i świadomym. Ja jestem świadomy że ingeruję w systemy bezpieczeństwa, ale uważam że to że poduszka wystrzeli z pełną mocą jest dla mnie lepsze niż to że przy dzwonie poduszka "nie bedzie wiedziała co ma zrobić". A wymienianie maty za kazdym razem gdy np. położe plecak na siedzieniu, jakos mnie nie rajcuje.

Jedyne co możemy zrobić jako forum to umieścić informacje w przyklejonym poście. Kazdy zrobi co chce a wmawianie mu że "źle" robi nei ma sensu bo tylko przynosi niepotrzebne dyskusje (takie jak nasza Smile )
Pozdrawiam
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 00:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


tego czy przy 55kg poduszka wywali z pełną mocą czy nie, nie wiem ani ja ani Ty. Jej siła jest uzależniona od czynników które się na siebie nakładają w różnych warunkach. Najprawdopodobniej waga x prędkość i ewentualna pozycja pasażera.
A co, jeżeli ktoś z emu spowoduje zwykłą stłuczkę, najedzie 20km/h komus na tył a w tym czasie żonka będzie się przeglądać w lusterku w osłłonie nad głową?
Mata odczyta położenie owej pani i odpuści odpalenie poduchy, by nie dostała nią w twarz. Emulator wywali poduche z maksymalną prędkością i mocą prosto w twarz i klatkę ukochanej.

Wiem, zaraz ktoś napisze ze nie ma żony a Ci co ją mają to ich żona się nie przegląda w tym lusterku, tacy bez problemu powinni zakładać emu a pozostałe pieniądze dać do skarpety.

Co do tego jak się jasiek zachowa, to jak masz błąd to poduszka jest po prostu wyłączona i nie wystrzeli i nie trzeba sie o nią martwic co zrobi. I nie, nie jest lepsze jak poduszka w nieodpowiednim momencie wywali w 100%, poczytaj w/w link z wiki angielskiej, to się dowiesz że 100% jest zarezerwowane dla bardzo niewielu zdarzeń.

Argumentu, że mata sie może zepsuć od rzucenia nań plecaka, nawet nie skomentuję. Niech się zgłosi chociaż jeden posiadacz stilo co mu nowa mata strzeliła po roku i dlatego kupił emu. Maty się psują bo autka już wiekowe i pewne rzeczy trzeba wymieniać w starych samochodach, jak dasz nową to masz spokój na kilka lat.


Niech każdy robi co chce, niech sobie montuje nawet emulator hamulców, zapięcia pasów, i potem to usprawiedliwia milionem argumentów, mi to tito, wie o tym co zrobił. Żal mi za to tych ludzi którzy później kupią, nieświadomi zagrożenia, taki samochód w przekonaniu, że jest wszystko ok a potem mogą się pozbyć żony, która jednak gra w karty przy 100k/h albo się maluje w samochodzie, albo poprostu mają dziecko, które ma 35 kg.
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 08:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Adas7 jest dokładnie tak jak napisałeś, ja dodam że w tej konkretnej sytuacji każdy pasażer tego samochodu powinien być poinformowany że w przypadku drobnej kolizji dostanie w głowę maksymalne uderzenie poduszką, a sprzedając ten samochód właściciel powinien emulator zdemontować lub poinformować nabywcę o istniejącej bombie, w innym wypadku bierze na siebie odpowiedzialność moralną i karną.

Nie na miejscu są też uwagi autora że piszemy nie w temacie, na tym forum jest dużo niedoświadczonych użytkowników którzy mogą nieświadomie naśladować takie działania. Dlatego na innych forach moderatorzy wycinają takie wątki.
Powrót do góry
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


sprzedajac autko, oczywiscie ze powiem co jest nie tak i dlaczego, i mam jeszcze jedno pytania, skad macie pewnosc ze emulator tak "programuje" poduche, ze wali na 100% ? Moze jest to jakas skonfigurowane na medium? zaraz napisze maila to e-tronic, i jak odpisza, to podziele sie z wami informacjami ;]
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 11:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Jak wali to wie tylko rzeźbiarz emu, ale nawet choćby uderzała medium to nie zmienia to faktu, że w poważnym przypadku zadziała za słabo a w momencie w którym nie powinna wogóle zadziałać (pasażer zbyt blisko) też wywali ze średnią siłą, prosto w człowieka.

A ile to wogóle kosztuje, bo ja czytałem że ktoś kupił cały fotel ze szrota za 500, z działającą matą i jasiem a sam emu kosztuje 300zł.
A w aso to wogóle kosztuje nowa mata 600zł.

Ktoś sie orientował?

Bo jak dla mnie to 200zł to gra nie warta tylu problemów i ewentualnego tłumaczania przyszłemu nabywcy o co biega.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 12:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


emu z wysylka kosztuje 200zloty, ja takze szukalem fotela na szrocie, na zadnym w obrebie 60km nie mieli zadnej czesci do stilo, a bylem chyba w 20stu szrotach
Powrót do góry
arielat

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jabłonna k\\\\Warszawy
Posiadane auto: Stilo 1.8 2002 LPG, Croma 2.2 Emotion 2006 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 14:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Szukam już od kilku miesięcy czegoś sensownego ale niczego nie znajduję. I cały czas mam błąd. A tu jak zwykle co innego w temacie a co innego w dyskusji. Czy to się robi standard? Więc nie chcę być gorszy...

Zapytałem kiedyś jak to zrobili w nowszym Stilo.... i nikt nie podejmuje tematu??? Bo tam nie ma maty a autko jest prawie identyczne. Więc musi mieć jakiś myk. A skoro jest (jak widzę) spora grupa osób które mają ten problem a nawet znają się na rzeczy to wywody w stylu - nie montuj bo poduszki pozabijają wszystkich Twoich bliskich (ciekawe bo zawsze myślałem że przyczyną tragedii są wypadki) jest biciem piany. Weźmy się i spróbujmy rozgryźć to Stilo po 2004 (przecież muszą być gdzieś jakieś schematy które da się porównać). Może to jest metoda.

Co do poduszek... Gdzieś wyczytałem że wystrzał to tylko 2 warianty. Więc nie jest to jakiś skomplikowany algorytm który przelicza i przelicza a tylko opcja słabiej lub mocniej napełnić poduszkę. Wydaje mi się (nie jestem elektronikiem a tylko elektrykiem lecz nie samochodowym) że decyduje prędkość która przekłada się na siłę uderzenia oraz miejsce samego uderzenia oraz info odpalić pasażera (słabo lub mocno) czy nie.
Pytanie... ile było takich wypadków w których podyszka wypaliła w chwili przeglądania się pasażera w lusterku bo siedział nie 2 a na 1 pół[ cenzura ]. Nikt tego nie wie i nie wiadomo jaką tak naprawdę mamy wagę w chwili przeciążenia które powoduje zderzenie. Czyli cała powyższa teoria dla mnie bierze w łeb bo nie ma 2 identycznych zderzeń.
_________________
Arek
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 14:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=fotel+stilo

300pln za fotel, chyba rzeczywiście zabawa w emu nie warta problemów
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Jaki mamy ciężar w chwili przeciążenia jest banalnie prosto wyliczyć, przeciążenie znamy z takowego czujnika od poduch, masę też znamy bo podaje nam ją mata.

Ciężar = masa * przyspieszenie


Po 2004 roku stilo zostało maksymalnie okrojone, nie zdziwiłbym się gdyby włożyli tam zwykłe poduchy, zamiast MS.

A jak Ci nie pasuje czytanie, że coś jest nie tak w temacie emu, to nie czytaj. To że CIe nie interesuje co sie może stać z gościem na prawym siedzeniu Twojego auta, wcale nie znaczy, że innych też to nie interesuje.

Demokracja, chcesz montujesz, nie chcesz nie montujesz. Masz info o 2004 roku, co i jak, dajesz znać i dyskutuejmy, jak to obejść bez znacznych kosztów i przede wszystkim bezpiecznie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Vulc

Dyskutant



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 76

Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 5D 2002r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 07 Sie 2009, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


witam, ja mam chyba emu maty, bo pod fotelem z glownej wiazki wyciagniete sa 3 przewody i dorobiona kostka do plytki owinietej jedynie tasma izolacyjna. przyznam ze mam jedynie niewielkie pojecie o elektronice. ale mam kontakt z poprzednim wlascicielem auta i tyle bylem w stanie zrozumiec z jego gwary. bo emu zakladal jeszcze niemiaszek od ktorego kupilem stilona gdyz wolal miec 8 dzialajacych poduch, a nie zadnej bo ktos zle zaprojektowal mate.
jesli fotka pomoze dopasowac kolorki to moge ja zrobic?
Powrót do góry
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 19:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Wlasnie zamontowałem emu i nie musialem wcale rozbierac calego fotela. Znalazlem pod fotelem szara kostke do ktorej dochodza 3 kable, brazowy, czerwony i biały. Takie same mam w emu wiec je połączyłem i działa Smile Mam nadzieje że ta kostka odpowiada tylko za mate i nic innego... jak myslicie?? (Pytanie to jest skierowane do tych wszystkich ktorzy zainstalowali/badz maja zamiar zainstalowac emu.)
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


L!z@rd napisał:
(Pytanie to jest skierowane do tych wszystkich ktorzy zainstalowali/badz maja zamiar zainstalowac emu.)


Jak będziesz potrzebował coś innego to też będziesz się zwracał do "tych od emu" ?, to może załóżcie sobie forum zwolenników emu Fiata Stilo, sorry ale nie ładnie to wygląda z Twojej strony.
Powrót do góry
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 14:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Wiem że nie wygląda to ładnie ale wole uniknąć odpowiedzi typu - "Nie wiem jak powinno byc zamontowane i wogole ocb. ALE NIE MONTUJ EMU JEŚLI CI ŻYCIE MIŁE". Jak widzisz jest tu olbrzymia dyskusja pomiedzy zwolennikami i przeciwnikami emu. Tylko z tego powodu dodałem to zdanie w swoim poście. Nie chcę być przekonywanym do niemontowania emu, a 90% tego tematu się do tego sprowadza.

Sorry jeśli kogoś uraziłem.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 01:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Właśnie chodzi o to, że nie "Ci", bo jakby było "Ci" to nikt by nie montował.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomex_187

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kopenhaga/Kolobrzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 5d. 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 09:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


L!z@rd a blad sam zniknal, bez kasowania w kompie? A co do bezpieczenstwa emu, to np. mozemy sie czepiac wszystkiego w aucie co jest niebezpieczne, np. OPONY!!! Wiele osob teraz kupuje opony chinskie i czasem nie maja nawet one homologacji!!! to jest niebezpieczne chyba bardziej od emu, a jak juz pisalismy, to juz kazdy odpowiada za to co ma...
Swoja droga to posluchalem ADASia7, i mate ( niedzialajaca) mam odlaczona ( bo przecialem kabelki zakladajac emu) i wylaczylem poduche pasazera, bo mnie nastraszyliscie Smile


Ostatnio zmieniony przez tomex_187 dnia Pon 10 Sie 2009, 12:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 11:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


ale ważne żeby kazdy wiedział że ma chinszczyzne i brał na to poprawkę.
Powrót do góry
gadu-gadu
L!z@rd

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 14:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Po podłączeniu Emu błąd poświecił się jeszcze chwilkę, a potem zniknał i jak narazie się nie pojawił.
Zrób to co uważasz za słuszne, jak faktycznie wozisz ciągle kogoś na miejscu pasażera to albo wymień mate albo samochod, a jak nie to zakladaj emu i tyle. Wypadki chodzą po ludziach i nie jesteśmy w stanie ich uniknąć.
Powrót do góry
John82

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Srebrny FIAT STILO 3D 1.9 JTD 115km '02r
Piwa: 22/40
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 16:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Heh , ale dyskusja sie potoczyła . Ja też stałem przed tym dylematem .Mata czy emu Question Wybrałem jednak mate z tych samych argumentów które przytoczył tu adas7 .Znalazłem fotel z matą (odrazu na szrocie sprawdziłem czy działa ) za 150 zł . Ze stilo UK 25tys przebiegu . Mate wymieniłem sam , dając podwójne zabezpiecznie jej (z obu foteli Takim filcem) . I jest git . Nawet prałem ostanio sam tpicerke i nic sie nie stało z nią . Teraz jeżdżę spokojniej . A z emu miałbym zawsze ten stres Confused Choć nigdy nic nie wiadomo . Pozdrawiam

PS u mnie błąd także zniknął sam z deski rozdz. Niemusiałem go kasować .
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


A tak z ciekawości. Jak na szrocie sprawdziłeś, że mata jest sprawna?
Powrót do góry
John82

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Srebrny FIAT STILO 3D 1.9 JTD 115km '02r
Piwa: 22/40
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 16:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


giemba napisał:
A tak z ciekawości. Jak na szrocie sprawdziłeś, że mata jest sprawna?

Postawiłem fotel na fotel (po wczesniejszym wykręceniu fotela ze szrotowego Stilo) i podłaczyłem kostki z fotela w którym była mata . Błąd zniknął i po dociskaniu ręką ikona maty mrugała jak powinna a błędu nie wywalało . Więc stwierdziłem ,że jest sprawna i się nie pomyliłem . Dodatkowo z ów fotela zyskałem dodatkowy schowek pod siedzenie pasażera i to wszystko taniej niż emu tj. 150 zł Wink
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Acha. No tak, o tym nie pomyślałem Smile
W sumie to proste, a skuteczne. Dzięki za info.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Pewnie, bo błąd gaśnie od razu i bez problemu można stwierdzić czy mata jest ok czy nie.
Powrót do góry
gadu-gadu
martysien

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków / Krosno
Posiadane auto: Stilo JTD 2001 115KM
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 12:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


John82 napisał:

Postawiłem fotel na fotel (po wczesniejszym wykręceniu fotela ze szrotowego Stilo) i podłaczyłem kostki z fotela w którym była mata . Błąd zniknął i po dociskaniu ręką ikona maty mrugała jak powinna a błędu nie wywalało . Więc stwierdziłem ,że jest sprawna i się nie pomyliłem . Dodatkowo z ów fotela zyskałem dodatkowy schowek pod siedzenie pasażera i to wszystko taniej niż emu tj. 150 zł Wink


Od anglika wziales prawy fotel czy lewy ?
czy w fotelach kierowcow tez sa maty ? Slyszy sie tylko o czujnikach w fotelach pasazerow - w fotelach kierowcow tez sa identyczne maty ? (bo prawy fotel w anglkach okupuje kierowca Wink )
Pytanie wydaje sie dziwne, ale nie slyszalem jeszcze o klopotach w matach po stronie kierowcy
Powrót do góry
zeflik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bravo 1,6 MJTD 2012
Piwa: 11/2
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 13:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Jak podlaczyc Emulator poduszki powietrznej pasazera?


Maty są tylko w fotelach pasażera - odpowiednio z prawem, bądź z lewej strony Stilaka.
Poduszka po stronie kierowcy ma mniejszą objętość i nie ma konieczności moderacji jej objętości podczas wystrzału - dlatego nie ma potrzeby montażu maty.
_________________
Marcin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System