Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Zamek drzwi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 01:24
Temat postu:

Zamek drzwi


Drugi mój problem to taki : na skutek włamania do mojego SC złodziej uszkodził zamek ( od kierowcy ) co w ASO naprawili mi tę usterkę,ale teraz wystarczy zamknąć za sobą drzwi i w momencie podnoszenia klamki do góry zamknięcie od środka opada w dół,wobec czego nie trzeba kluczyka,żeby drzwi zamknąć.Problem ten niepokoi mnie o tyle,że jeśli zostawię kluczyk np. w stacyjce i zatrzasnę drzwi jestem UZIEMIONY i to jeszcze przy uruchomionym silniku.Kluczyk drugi mam,no ale...właśnie gdzie go mieć.Chciałbym ten problem rozwiązać - odkręcam ,,rączkę " przez popielate obicie jakoś się dostaję do mechanizmów i ...Pomóżcie proszę ...
Powrót do góry
skype status
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


No cóż,ponieważ brak odpowiedzi na moje pytanie rozebrałem obicie,dostałem się do mechanizmów i tu widzę,że niezła przeprawa mnie czeka Sad((
Powrót do góry
skype status
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 22:22
Temat postu:

Re: Zamek drzwi


PIOTR_36 napisał:
co w ASO naprawili mi tę usterkę


Nie baw sie kolego w samodzielne naprawy. Jak zapłaciłeś w ASO jedź do nich i asertywnie acz kulturalnie poproś o "naprawę po naprawie". I nie daj się spławić. Maja to naprawić jak wzięli kasę i dali GWARANCJĘ na naprawę. Jak będą coś kombinować, to postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta.

I nie przejmuj się że tam zaglądałeś. Jak sam nic nie schrzaniłeś, możesz spokojnie reklamować spiep...ną naprawę.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 25 Sie 2009, 00:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


Łatwo powiedzieć,ale to już było jakieś z może siedem i pół roku temu.Teraz to działa extra,gorzej gdy kluczyki w środku.Rozebrałem,więc muszę się niestety za to zabrać.
Powrót do góry
skype status
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 25 Sie 2009, 02:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


PIOTR_36 napisał:
Łatwo powiedzieć,ale to już było jakieś z może siedem i pół roku temu.Teraz to działa extra,gorzej gdy kluczyki w środku.Rozebrałem,więc muszę się niestety za to zabrać.


Po co piszesz o naprawie ASO sprzed 7 lat? Masz nowy problem nie związany z tym włamaniem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Sie 2009, 02:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 25 Sie 2009, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


Po co ? Dlaczego ? Tak,to nowy problem,opisałem tylko jego historię,czy to coś złego ? Forum to ( tak mi się zdaje ) pytania użytkowników,na które inny użytkownik miałby jakąś odpowiedź,sugestię,propozycję a ni li tylko pytanie na postawione pytanie.Problem ten jest moim zdaniem duży - ( z mojego punktu widzenia ) - bezpieczeństwo na drodze.Piwa postawiłem,nie widzę żadnego mojego uchybienia.
Powrót do góry
skype status
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


PIOTR_36 napisał:
Po co ? Dlaczego ? Tak,to nowy problem,opisałem tylko jego historię,czy to coś złego ? Forum to ( tak mi się zdaje ) pytania użytkowników,na które inny użytkownik miałby jakąś odpowiedź,sugestię,propozycję a ni li tylko pytanie na postawione pytanie.Problem ten jest moim zdaniem duży - ( z mojego punktu widzenia ) - bezpieczeństwo na drodze.Piwa postawiłem,nie widzę żadnego mojego uchybienia.


Nie histeryzuj Laughing Ma znaczenie jak się opisuje problem. Napisałeś tak, jakbyś dopiero wrócił z ASO, stąd moja porada Razz Razz Razz
Powrót do góry
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 21:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


Porada ? Jak na razie nie widzę żadnej konkretnej.
Powrót do góry
skype status
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


PIOTR_36 napisał:
Porada ? Jak na razie nie widzę żadnej konkretnej.


Sorry z góry, ale nie będę jechał specjalnie 50 km do staruszka by zobaczyć jak wygląda ten mechanizm i co jest nie tak.

1. Nie opisałeś czy masz centralny zamek.
2. Jak masz centrala, to i tak niewiele to zmienia, dla mojej porady, ale spróbuj, może coś wymyślisz.

Porada.Ja zrobił bym tak: jak już rozebrałeś tapicerkę od kierowcy i widzisz bebechy, to rozbierz sobie od pasażera i zobacz co jest nie tak z chorą klamką i jak zachowuje się zdrowa od passengera.. Najlepiej weź sobie jeszcze do pomocy kogoś, kto troche rozumie mechanikę (umie przynajmniej dokręcić śrubę i ma wyobraźnię przestrzenną), bo co dwie pary oczu i dwa dodatkowe zwoje mózgowe to zawsze zysk.

PS. Kilka tygodni temu szwagrowi rozwaliła się klamka tylnich drzwi od VW transportera z przed 2000 roku. Trzeba było ja na chama odkręcic by dostać się do paki. Kupił nowego chińczyka (prawdopodobnie od innego modelu) i okazało się że nie jest taki sam jak niemiec.

Ale wspólnie tak pokombinowwaliśmy, że udało się stworzyć kameleona mechanicznego i przełożyć pewien mechanizm z chińczyka, by teraz szwagier miał dalej oryginalną niemiecką klamkę, stary zamek i nowy popychacz do otwarcia drzwi. Dodam, że w jego VW ma elektryczne otwieranie drzwi.

Co dwie głowy... resztę znasz Laughing
Powrót do góry
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 22:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


[quote="yugo25"]
PIOTR_36 napisał:
udało się stworzyć kameleona mechanicznego i przełożyć pewien mechanizm z chińczyka, by teraz szwagier miał dalej oryginalną niemiecką klamkę, stary zamek i nowy popychacz do otwarcia drzwi. Dodam, że w jego VW ma elektryczne otwieranie drzwi.


Po przeczytaniu tego fragmentu stwierdziłem, że niejasno sie wyraziłem i nie chcę kogoś wprowadzić w błąd (po miesiącu człowiek zapomina detale Rolling Eyes )

Z chińczyka wzięliśmy tę część klamki, za którą pociąga się ręką, tam jest bolec, który popycha mechanizm otwierania drzwi. Resza, czyli obudowa klamki i zamek pod kluczyk została stara. Musieliśmy też w dokonać pewnej mechanicznej modyfikacji w samym mechaniźmie otwierania drzwi. Trzeba poeksperymentować i zmienić szerokośc między dwoma metalowymi elementami odpowiedzialnymi za otwarcie i zamknięcie drzwi (bolec ze szwagrowego chińczyka pracuje między nimi).
Powrót do góry
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 00:12
Temat postu:

Zamek do drzwi


Nie,pilota do drzwi nie posiadam,wygódka dobra,ale przecież to tylko dwoje ( a może aż ) drzwi ale mądrze napisane Smile
Czyli jednym słowem - dłubanie,kombinowanie - a nóż się uda Smile
Dzięki,choć oczekiwałem porady nie na podstawie VWeja,ale na podstawie konkretnego przypadku
Zawsze to coś Smile
Powrót do góry
skype status
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 17:51
Temat postu:

Re: Zamek do drzwi


PIOTR_36 napisał:
Nie,pilota do drzwi nie posiadam,wygódka dobra,ale przecież to tylko dwoje ( a może aż ) drzwi ale mądrze napisane Smile
Czyli jednym słowem - dłubanie,kombinowanie - a nóż się uda Smile
Dzięki,choć oczekiwałem porady nie na podstawie VWeja,ale na podstawie konkretnego przypadku
Zawsze to coś Smile


spoko Smile

Trudno dokładnie Ci pomóc, bo musielibyśmy zobaczyć mechanizm w realu, żeby stwierdzić "o co kaman" z tym zamykaniem drzwi klamką. Jedynymi osobami, które mogłyby doradzić, to pracownicy warsztatów lub ktoś kto miał takie same objawy.

Nie siedź juz na forach, tylko rozbebesz dwoje drzwi, zobacz jak pracuje dobry mechanizm i zdiagnozuj co jest nie tak w chorym. Masz o tyle lepiej, że masz materiał do porównań.

PS. Szwagrowi pękł bolec, który przestawiał zapadki. U Ciebie to inny problem. Prawdopodobnie coś się przestawiło, przeskoczyło etc. I może wystarczy "dezertera" ustawić z powrotem we właściwym szeregu Twisted Evil i będzie git

Pozdrawiam i kończe swój udział w tym temacie Very Happy
Powrót do góry
PIOTR_36

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SC 900 TROFEO 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 21:15
Temat postu:

Zamek do drzwi


Dzięki i również pozdrawiam Smile
Powrót do góry
skype status
styczen123

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 00:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Zamek drzwi


Witam.
Jesli chodzi o naprawe zamków i stacyjek to polecam punkt w Warszawie na ul.Jałtańskiej 4 (stegny).
Byłem miło zaskoczony szybkoscia, fachowościa i przystępna cena naprawy moich uszkodzonych przy włamaniu zamków i stacyjki. Jeszcze raz szczerze polecam. Ponizej podaje adres strony punktu, bo moze sie on kiedys przydac:)
Ponadto zajmują sie awaryjnym otwieraniem aut i dorabianiem kluczy immo.

www.otwieramy24h.pl

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Nadwozie.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System