Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misyo

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2007, 22:52
Temat postu:

Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Witam Serdecznie

Stałem się posiadaczem Fiata Merea Weekend 2.0 20V 2000r 99700km. Autko kupiłem wczoraj... i jako, że przez ostatnie parę lat jezdziłem bmw... na fiatach kompletnie sie nie znam.... Ale powolutku. Autko kupiłem od teściowej z firmy. Jeden kierowca od początku, serwisowany, garażowany... wszystko super. Autkiem zrobiłem 300km i jestem miło zaskoczony. Przede wszystkim stanem autka... no i dobrą cene wyrwałem ;D

- Jaki olej leje sie do fiata ;D w książce serwisowej mam ostatnią wymiane przy 80tyś.. teraz za 300km będzie równo 100tyś. Jaki olej mam nalać? Jaki leje serwis autoryzowany? ;D

- przy ilu km powinno wymienić się rozrząd i ile to kosztuje.
- Autko ma być ekonomiczne (dlatego wziąłem Fiata...). Zastanawiam się nad gazem... czy sekwencja BRW to dobry wybór?
- Czy jest jakieś inne forum w Polsce o Meridzie? Albo ogólnie o fiacie? nie znalazłem nic ciekawego... a czasami lepiej poczytać czyjeś posty niż pytać ciągle o to samo ;>
- w momencie wyłączenia klimatyzacji wydobywa się z kratek średnio przyjemny zapach.... Gdzie znajdę filtr kabinowy? Czy wystarczy spray do czyszczenia wentylacji?
- mam orginalne radio... ale to kaseciak a mam bardzo pożądną ALPINĘ i szkoda by leżała w kartonie... Czy idzie zamontowac inne radio i jak to zrobić? Kwestia ramki z allegro? Co ze sterowaniem z kierownicy?
- gdzie znajdę opis zainstalowanych głośników? Mam troche gratów po poprzednim aucie, trochę mnie kosztowały.... jak wyżej ;>


Pewnie zaraz przypomnę sobie mnóstwo spraw... najwyżej wyedytuje posta ;P

Pozdrawiam Serdecznie
Powrót do góry
Misyo

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lip 2007, 01:51
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Kurcze na prawde na 70 osób które to przeczytały NIKT nie zna odpowiedzi na żadne z tych pytań? Confused
Powrót do góry
myncol

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sie 2007, 11:43
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Witam,

Posiadam Fiata Marea Weekend 1.9 JTD z 2001 roku.

Po pierwsze jeżeli chodzi o olej to Fiat leje Selenie. Opinie na temat tego oleju są różne, przeważnie nie najlepsze bo to nie Mobil 1 Smile , skądinąd świetny olej . Ja na przeglądzie zalałem Selenią specjalnie stworzoną do silników JTD. Trudno mi powiedzieć cokolwiek o jakości tego oleju.

Rozrząd dobrze jest wymieniać częściej niż to zaleca producent. Tak na wszelki wypadek. Wydaje mi się, że co 60 tys km to wartość najniższa. W ASO do diesla zapłaciłem ok. 1100 zł z robocizną.

Na temat gazu to nie wiele mam do powiedzenia bo mam diesla Smile

Filtr kabinowy znajdziesz pod szybą przednią po lewej stronie jak się stoi przed samochodem lub po prawej jak się siedzi w samochodzie Smile Tam gdzie jest uszczelka nie na całej szerokości szyby. Ona chroni filtr przed zalaniem. Klimatyzację powinno się odgrzybić raz w roku, także pewnie przy wymianie filtra byłoby trzeba to zrobić.

Do radia wystarczy ramka z Allegro, ale również przydadzą się specjalne uchwyty do jego wyciągnięcia. Zdarzają się aukcje gdzie dostaniesz je razem z ramką. Podobno wyjęcie radia dla niewprawionych to dość trudna sprawa. Jeżeli chodzi o sterowanie z kierownicy to Ci nie pomogę.

To wszystko z mojej strony.

Pozdrawiam,
Powrót do góry
gadu-gadu
An3ta

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 6

Posiadane auto: Fiat marea :) 1997 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sie 2007, 09:14
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Ja pare dni temu wymienialam rozrzad i zaplacilam 540zl z robocizna.za same czesci zaplacilam 420zl wiec chyba nie duzo.Mialam na liczniku 130tys ale z tego co sie dowiedzialam to jest to juz maxymalny czas na wymiane...A kto mi moze podpowie jak to jest z tym radiem bo zamowilam juz ta wstawke i nie wiem czy samemu warto sie w to bawic?Moze ktos juz to robil?Z gory dzieki
Powrót do góry
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2007, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Ja swoje radio wyjalem podwazajac zapadki z boku zwyklym nozem kuchennym.
Wtyczki od originalnego radia sa w standarcie wiec wystarczy wlozyc wtyczki i radio gra.
Jeszcze moze byc potrzebna przejsciowka do kabla antenowego bo u mnie byla jakas "dziwna" Wink W sklepie kupilem za 7zl chyba.

Klimatyzacje polecam odgrzybic w serwisie .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sie 2007, 20:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojgalic

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2007, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


W moim fiaciku rozrząd kosztował 940 zł z robocizną. Wymieniona została jeszcze pompa wodna (nie wszyscy wymieniają).
_________________
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD (105KM) 2000r.
Powrót do góry
STUNT

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WrocłaW
Posiadane auto: Weekend 1,9TD 100/KM 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Paź 2007, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Wlaśnie, pamiętajcie o wymianie pompy wody przy okazji rozrządu, gdyż w dieslu jest ona napędzana paskiem rorzrządu i jak ją trafi to może go uszkodzi
Powrót do góry
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Kupiłem Fiata... Kilka pytań...


Jeśli chodzi o instalacje gazową polecam BRC sekwencja u nas Krakowie 2500 3000 zł ja też w tym miesiącu zakładam jak coś to dam ci namiar
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatBravo

4 900

2007r.

232 000 km

pomorskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System