Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) zawieszenie i wydech



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krolik89

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): przemysl
Posiadane auto: fiat marea 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 18:09
Temat postu:

zawieszenie i wydech


witam. jest tutaj nowy, posiadam fiata marea 1.8 16v.
zupełna seria.

chciałbym zamontować sportowe zawieszenie i zmienić brzmienie auta, co do zawieszenia to chodzi mi o zawieszenie typu sportowe czyli lekko obniżyć auto i żeby lepiej się prowadziło lecz jestem zupełnie zielony w tym i nie wiem jakie jest dobre itp. i poszukuje porady kogoś kto miał z tym kiedy jakis kontakt.

Chodzi mi o jakiś dobry komplet żeby wszystko ze Sobą współgrało wzajemnie. proszę o rzetelne odpowiedzi, a nie w stylu żeby obciąć dwa zwoje itp.

a co do wydechu to chciałbym zmienić cały ukł. wydechowy. jaki polecacie? jaki u was sie sprawdził..

Do Admina: Nie zamieściłem tego wątku w dziale tuning itp. ponieważ nie uważam takiej modyfikacji za jakiś tam ekstremalny tuning czy coś w tym stylu lecz za polepszenie własności jezdnych względem użytkownika. (czyli mnie).

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
Powrót do góry
lsc

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Libiąż/Rzeszów
Posiadane auto: Fiat marea weekend 1,9 JTD,105 KM, 2000 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zawieszenie i wydech


witam, Sam osobiście mam lekko zrobioną maryskę tzn. obniżona / wydech
Więcej sie nie da ze wzlgedu na zniszczenie całego charakteru auta (możesz jeszcze coś pokombinować ze swiatłami...
co do zawieszenia to jak obetniesz spreżyny wyjdzie na ten sam efekt co kupisz nowe sportowe (a nawet lepszy efekt) Sportowe które mam (juz nie pamietam jakiej firmy) są strasznie twarde i nawet najmniejszy wyboj na drodze czuć jakbyś jechał pociągiem (więc co za tym idzie strasznie twarde zawieszenie ) i niekoniecznie się lepiej prowadzi czasem nawet gorzej.
Poza tym obniżanie zawieszenia na nasze drogi to nietrafiona modyfikacja... krawezniki jak i koleiny potrafią zadrapać maryske od spodu.
co do wydechu to nie ma co kombinować z wielkimi rurami co wsadzić głowe mozna do nich (wiejski obciach bardziej niż upiekszenie auta)
Wydech znany i lubiany przynajmniej w moim srodowisku jest Remus
Przyciemnij szyby cały tył a przód zostaw normalny(nie dość ze lepiej to wygląda niz całość to jeszcze Police sie nie przyczepi) (minus cofanie w nocy tragedia czasem wrecz na wyczucie)
To tyle moge powiedzieć... pozdro 600
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Leon1987

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Fiat Marea 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 23:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zawieszenie i wydech


krolik89. ja mam lekko obniżone autko z przodu sportowe sprężyny i do tego mam powsadzane amortyzatory "de carbon" już tak było, ja zmieniłem tylko wydech na remusa progi dokupiłem + (brewki ale jeszcze ich nie zakładałem). Z tego co wiem strasznie ciężko jest coś z maryśką zrobić ciężko dostać jakieś części. Polecam ci obniżenie autka + do tego progi i wydech to bez problemu dostaniesz, i samochodzik super się prezentuje. Pozdrawiam
Powrót do góry
krolik89

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): przemysl
Posiadane auto: fiat marea 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 09:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) zawieszenie i wydech


witam. dziekuje bardzo. no własnie o to mi chodzi zeby lekko ją obniżyć i wydech. zeby nie była przesadzona ale zropbiona delikatnie ze smakiem.

ale mówicie o całym wydechu remusa czy o samej koncówce..?

a podzespoły z zawieszenia do marysi nie sa takie same jak od bravo..?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System